Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

a jajaj (Út, 25. 6. 2019 - 10:06)

moc horko dobre moc horko přichaset s afrika pak přichazed kamarat do moc moc horko pag ine moc horko

Perly (Út, 25. 6. 2019 - 09:06)

Kjara Ester, archanděl je anděl, pouze s vyšší hodností. Andělé jsou pouze....STVOŘENI...……, ale Kristus.....JE NAROZENÝ Z BOHA ! Jestliže něco uplácáš svojí rukou a nebo to porodíš je v tom zásadní rozdíl ! --------------------- Takže bůh porodil Krista. Takže má dělohu a vagínu. Je to tedy žena. Kdo by to kdy řekl, že židovský bůh je žena. Ale možná jo. To by vysvětlovalo tu prchlivost a změny nálad. A kdo poskytl spermii? Kdo tu židovskou bohyni Jahvyni, Hospodyni oplodnil, aby pak porodila Krista? Nebo se to neví? Takže Marie ho neporodila.

mima (Út, 25. 6. 2019 - 10:06)

Tento příspěvek před 2000 léty by možná zabral. Ale v dnešní době? Co všechno dnes může člověk udělat, aby se narodilo dítě ? Nemusí u toho asistovat muž a žena se stane inkubátorem, donosi, porodí dítě , dítě, které praktický neví kdo je jeho otec...... Bůh učinil člověka, muže, ženu všechno umístil na správném místě, ví přesně jak co funguje, zná každý detail našeho těla.....to že my nevíme všechno, neznámé " Boží laboratoř " neznamená, že tak se nemůže stát. Je trochu odvážné, posmívat se z něčeho na co my jsme tak maličci. Co my jsme vlastně udělali, aby každá část našeho těla pracovala tak dokonalé?

Marek (Po, 24. 6. 2019 - 23:06)

https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/testove-otazky?verze=2017

Otázka č. 375 až 384 nutná obrana.

Marek (Po, 24. 6. 2019 - 22:06)

Tady je vše o nutné obraně včetně pomoci v nutné obraně.
https://wiki.iurium.cz/w/Nutn%C3%A1_obrana

Asley (Út, 25. 6. 2019 - 11:06)

Děkuji Markovi a návštěvníkovi za odkazy. No snad to nebudu potřebovat. Protože ono nakonec bude záležet na soudci jak situaci vyhodnotí, jestli šlo či nešlo o přiměřenou obranu a ono asi zabít člověka není jen tak, pokud ovšem nehraješ střílečky a nemáš v tom praxi :). Ale jako zastrašení by to mohlo být dobré na to ale stačí i pistolka z hračkářství :)

Návštěvník (Út, 25. 6. 2019 - 20:06)

https://wiki.iurium.cz/w/Nutn%C3%A1_obrana Cituji:

"Formulace, že obrana nesmí být zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku, byla zvolena proto, aby obránci byl dán co nejširší prostor pro obranu. O vybočení z mezí nutné obrany půjde až v případě jednoznačného excesu. Je možné se tedy bránit nepřiměřeně, ale není možné se bránit zcela zjevně nepřiměřeně. Je možné tedy způsobit i závažnější následek, než který hrozil. Následky se totiž posuzují u krajní nouze, u nutné obrany ne. Pokud se útočník bude pokoušet znásilnit ženu, ta ho může i zabít. A to i přesto, že způsobený následek je určitě závažnější."

Rakato (Út, 25. 6. 2019 - 21:06)

Znásilňovaná žena může zabít násilníka? Dobrá formulka - až na to, že je to vždy naopak (pokud někdo někoho zabije). A víme proč? Protože za znásilnění je stejný trest jako za zabití nebo za vraždu s polehčujícími okolnostmi. Takže až se násilník probere se sexuálního poblouznění a podívá se na znásilněnou ženu před sebou, při vědomí, jaký trest mu hrozí, až ho ta žena usvědčí, ji raději zabije. Čímž velmi sníží riziko svého odhalení. Tak jsme to dopracovali s feminismem a s přístupem, že znásilnění je obrovský zločin, rovný vraždě.

Návštěvník (Út, 25. 6. 2019 - 21:06)

§ 241

Znásilnění

1) Kdo násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí donutí jiného k souloži nebo k jinému obdobnému pohlavnímu styku nebo kdo k takovému činu zneužije bezbrannosti jiného, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až osm let.

(2) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na osobě mladší než osmnáct let.

(3) Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán,

a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví, nebo

b) spáchá-li takový čin na osobě mladší než patnáct let.

(4) Odnětím svobody na deset až patnáct let nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt.

Ester (Út, 25. 6. 2019 - 20:06)

Hmm, to jsem nevěděla, že je možné mít zbraň bez zbrojního průkazu i když jen na dva náboje. Abych řekla jsem trochu klidnější ne proto, že bych si ji plánovala pořídit, ale proto, že ti co napadají lidi, to asi vědí a musí tedy zákonitě počítat s tím, že jakékoli napadení kohokoli může skončit jejich smrtí. Pro mě ale raději ta dětská pistolka, nechtěla bych mít život nikoho na svědomí. Věřím , že pokud by mě někdo zabil, byla bych vzkříšená, útočník může však mít děti a manželku a ti by byli k vůli mně sirotci. Co se však týká znásilnění, myslím si, že pokud by byl útočník zastřelen následek by nebyl závažnější, než to znásilnění, to vám totiž změní pohled na celý svět a je to častokrát horší než být mrtví.

Návštěvník (Út, 25. 6. 2019 - 22:06)

"Pro mě ale raději ta dětská pistolka, nechtěla bych mít život nikoho na svědomí." Ještě by mě zajímalo, jestli bys chtěla tu takzvanou pomoc v nutné obraně od legálního držitele zbraně. My tohle docela dost řešíme s kolegy na střelnici, proto bych názor nejenom tvůj uvítal.

Ester (Út, 25. 6. 2019 - 22:06)

Pro mne osobně , by taková pomoc přicházela a v úvahu, jen kdyby došlo maximálně k postřelení, rozhodně ne k zastřelení a smrti člověka. Je ale třeba brát ale v úvahu, že jsem věřící a ve všech lidech se snažím hledám to dobré, to " božské". Navíc věřím, že za každý zlý skutek, který by mi někdo spáchal, bude spravedlivě "odměněn" mým živým Bohem, protože kdokoli by se mě dotýkal, je to jako by se dotýkal jeho "oční bulvy". Jak je to popsáno v knize Zacharijáš 2 :8. Každopádně je ale milé, že se na to ptáš,je vidět, že ti na dobru druhých záleží :)

Návštěvník (Út, 25. 6. 2019 - 20:06)

"jako zastrašení by to mohlo být dobré na to ale stačí i pistolka z hračkářství :)" Ano, někdy ano, ale může to útočníka donutit vytáhnout na tebe ostrou perkusní dvouhlavňovou pistoli Derringer, která se dá koupit bez zbrojního průkazu. Proto platí pravidlo, že pistole se ukazuje jen v případě, že jsi připravená střílet.

Marek (Po, 24. 6. 2019 - 20:06)

Co tomu říkáte? :-) https://youtu.be/B1jCIp114yA

Návštěvník (Po, 24. 6. 2019 - 19:06)

Střelnou zbraň je dnes možné beztrestně použít nejen na sebeobranu, ale i na obranu jiných. To je takzvaná pomoc v nutné obraně.

Asley (Po, 24. 6. 2019 - 21:06)

Máte to někde černé na bílém? Jinými slovy nevíte o jaké číslo zákona a novelizace se jedná.

Návštěvník (Po, 24. 6. 2019 - 21:06)

https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/testove-otazky?verze=2017
Tady je kompletní zákon o zbraních. Najít konkrétně pomoc v nutné obraně - to vyžaduje hledat. Zítra se na to podívám.

Asley (Po, 24. 6. 2019 - 18:06)

Vždyť zákon připouští přiměřenou sebeobranu, pokud by se třeba k nám dostalo 5 chlapů máme psa, sekeru a plnu zásuvky kuchyňských nožů :) , kdyby jsme doma měli pistoli s táží 9 mm, už by to nebyla přiměřená sebeobrana a ke znásilnění, by se přidal dalším problém s odsouzením manžela na doživotí.

Rakato (Po, 24. 6. 2019 - 21:06)

Na sebeobranu člověk potřebuje znát anatomii a právo. (Kung-fu se také hodí.)

Marek (Po, 24. 6. 2019 - 19:06)

Dříve bylo možné se bránit střelnou zbraní jenom když útočník měl střelnou zbraň. Byla ale novela zákona o zbraních a dnes se již můžeš bránit střelnou zbraní i proti neozbrojenému. Zákon dokonce říká, že obrana MUSÍ být intenzívnější než útok, aby jistě a bez rizika odvrátila útok útočníka. Zákon také říká že útočníkovi může být způsobena újma na majetku na zdraví i na životě. Střelnou zbraň je dnes možné beztrestně použít na sebeobranu. Skupina E se i tak jmenuje. Skupina E je ochrana života, zdraví a majetku.

Reklama

Přidat komentář