Reklama

Podvázání vaječníků

Zuzana (St, 24. 2. 2021 - 23:02)

Myslite si že by my odvazali podvazany vaječniky mam je uš podvazany 9 let po jednom ditěti kvuli zdravotnim potižim a nenabydli my žadnej kroužek a to sem tam byla v rice 2012 chtela bych ešte jedno ale na internetu srm se do četla v roce 2017 že to jde od vazat ti pod cazany vaječnyky dělaj to nuškama laparoskopicky ale stojí to sto tisic nevite ne co otom kdo by my mohl pomoc a odvazal my je ale přes ivf nechci

Lenka (Čt, 5. 4. 2007 - 10:04)

Ahoj Elino,
nevim jak je to teď, ale tehdy jsem na to mohla jít při 2 dětech až od 40 let, u třech dětí od 35 let. U zdravotní indikace nevím jak to je, zeptejte se na gynekologii.Věřím Vám, že teď děti nechcete, ale myslím že se budete muset chránit jinak než sterilizací. Dobře si to prosím rozmyslete, jste mladá, třeba později změníte názor.

Elina (St, 4. 4. 2007 - 18:04)

Lenko, jde to tedy na požádání, když mi je 23let a děti nikdy nechci?

Lenka (St, 4. 4. 2007 - 14:04)

Ahoj Romano, jak jste přišla na to že žena po sterilizaci už není ženou? Jak mě bylo 40 let , hned jsem si o ni zažádala a jsem velice spokojená a každému ze svého okolí to doporučuji. Je to velice jednoduchý zákrok a v nemocnici jsem byla 1 den. A už tehdy před 10 lety mě dala lékařka na výběr jestli chci dočasnou sterilizaci(navléknutý kroužek na vejcovod a ten se dá případně zase oddělat) nebo trvalou sterilizaci.Proč bych se měla ještě 10 nebo 15 let ládovat HA? A sex mě nikdy tak nebavil jak ted, kdy vím, že se nemusím obávat nechtěného těhotenství. Ale Vám bych tento zákrok nedoporučovala, protože ještě nejste pevně rozhodnutá ,že už další děti nechcete.

Romana (Po, 2. 4. 2007 - 18:04)

Ze zdravotních důvodů mi bylo doporučeno podstoupit tzv. strilizaci - podvázání vaječníků. Je mi 37 let, mám 2 děti, ale myšlenka na to, že bych se stala neplodnou mi na klidu nepřidává, přestože s největší pravděpodobností bychom už třetí dítě zplodit nechtěli, nevím jak se rozhodnout. Zajímají mě zkušenosti podobně "postižených", hlavně jejich psychika. Jak se dá žít s pocitem, že žena už v podstatě není ženou. V manželství jsme vždy počítali s tím, že tři děti budeme mít. A teď? Nevím, nevím...

Reklama

Přidat komentář