Reklama

Podvázání vaječníků

L.P. (St, 11. 7. 2007 - 13:07)

Nemusíš se bát, tam nedojde k žádným hormonálním změnám v těle. taky mi byla nabídnuta ze stejného důvodu a plánáji ji až po prázdninách. Vím to od své kamarádky.

radka (St, 11. 7. 2007 - 13:07)

po opakované trombose a plicní embolii mi byla nabídnuta sterilizace,nestratím zájem o sex

Hlídač (Po, 9. 7. 2007 - 17:07)

Podvázat vaječníky by měli každý cigánce, která dosáhne 15 let.

Moi (Po, 9. 7. 2007 - 16:07)

Nevíte o nějakém doktorovi, který by mi napsal povolení sterilizace, kdybych měla hodně interrupcí (třeba deset) a děti žádné?

Inka (Po, 9. 7. 2007 - 16:07)

Taky přidám svou zkušenost.Po druhém porodu císařským řezem se mě zeptali,jestli chci podvázat vaječníky,bylo mi 24 let.A byla jsem ráda,že už nebudu muset se bát jestli neotěhotním.Bylo to strašně rychlé ani jsem se nestačila poradit s rodinou. Dnes je mi 42let a jsem ráda,že jsem to podstoupila.Dokonce se mi upravil menzes.Před tím jsem chodila na iniekce k vyvolání a po zákroku se mi upravily.Jednou mě doktor vystrašil,že to vypadá na mimoděložní těhotenství,ale nepotvrdil to ultrazvuk.

Jana (Po, 9. 7. 2007 - 13:07)

Ahoj Lenk, napsala jsi to moc hezky a přesně a to mě dodalo odvahu k tomuto kroku.Mně také nabízeli zákrok-zdravotní důvody-hormony nepřichází v úvahu kvůli migrénám, tělísko mám, ale vadí mi silná menstruace a navíc jsem "přenašečkou" nevyléčitelné metabolické poruchy.Ale je mi už přes 40, tak i tak s tím nemám problém. jen bych ráda věděla, zda menses probíhá -či spíše v jaké intenzitě atd. Díky za odpověď

Dita (So, 16. 6. 2007 - 20:06)

Míno, tak si vyzkoušel nějaký čas jakou menzes budeš dopopravdy mít, s věkem někdy postupně slábne a sterilizace je nejlepší řešení antikoncepce jednou pro vždy, nedochází k žádným vedlejším účinkům ani hormonálním změnám.
A s Mirenou mají ženy dost velké potíže, bolesti a hlavně špinění, spíše výjímky jsou bez potíží a menzes.

Martina (So, 16. 6. 2007 - 09:06)

chtěla jsem se zeptat moje známá má sterilizaci
a prý teď byla těhotná mimo děl.prý se to stává ojediněle, ale mě se to nezdá.nevým co je natom pravdy

Mína (Po, 28. 5. 2007 - 17:05)

po přečtení diskuse také přidávám dotaz.Ze zdravotních důvodů nemohu brát hormonální antikoncepci,bylo mi doporučeno tělísko za 6000 Kč nebo sterilizace.Je mi 37 a mám ze sterilizace strach i z důvodu,že můj menzes bez antikoncepce vždy trval 10-14 dní a docela bouřlivě.Bojím se,že se to vrátí.Má některá žena s tímto zkušenosti?Hormonální antikoncepce mi menzes snížíla na 6 dní.

Janka (Ne, 27. 5. 2007 - 21:05)

Bohužel, je to tak, že žena smí podstoupit sterilizaci až ve čtyřiceti letech, případně ve třicetipěti, pokud má více jak dvě děti. Je to hloupé a znesvéprávňující. Já děti mít nemohu ze zdravotních důvodů, (ne že bych nemohla otěhotnět, ale těhotenství by pro mne bylo velmi nebezpečné, také bych musela přestat užívat léky, které užívat musím). Navíc jsem po dětech nikdy ani netoužila. Zdravotně jsem na tom ale zle po více stránkách a proto se pro mne nehodí ani kondom (alergie na latex), ani HA (vystřídala jsem asi 7 druhů, žádný mi nesedl a nakonec u mně začaly potíže z žílami, takže mi doktorka doporučila přestat HA užívat) a nitroděložní tělísko mít také nemohu, protože jsem náchylná k tvorbě miomů a častým zánětům dělohy. Je mi dvacetpět let a se sexem se mi skončit nechce. Jsem v dost bezvýchodné situaci.

Kristýna (Ne, 9. 8. 2020 - 18:08)

To s věkem je nesmysl, sterilizaci je možné provádět od 21.let bez nutnosti být už matkou.. Jen je to delší proces, protože opakovaně po cca 14 dnech podepisujete nový formulář, že zákrok opravdu chcete. Trvá to asi 2 měsíce.

Jitka (Čt, 24. 5. 2007 - 08:05)

Prosím o info o podvázání vejcovodů (nikoli vaječníků) od ženy, která tento zákrok podstoupila. Je pravda, že kromě zdravotních důvodů se tento zákrok nesmí provádět? Přijde mi to nesmyslné že to nejde, pokud se žena rozhodne. Nahrává to farmaceutickému průmyslu. Díky za názor.

daniela (St, 23. 5. 2007 - 11:05)

dobry den!
Je mi 23 let a v řinu budeme mit 2 miminko.chtela sem se zeptat jestli by mi podvazali vaječniky v mich letech.Chteli jsme jenom 2 deti a nechceme platit pořad za antikoncepce.tak by mě zajimalo jesli sou na to nejake podminky.(jestli nejsem mlada)poradte mi prosim

__utma=48467763 (Čt, 10. 5. 2007 - 19:05)

Dobrý den, je sterilizace placený zákrok? Myslím si, že v dnešní době mít více jak dvě děti je nesmysl.Vysokoškolské studium dětí je opravdu dráhá záležitost.Za rok mi bude 40 let a určitě si zákrok nechám udělat.Růža

Dita (St, 9. 5. 2007 - 16:05)

Dobrý den,je mi 36 let a mám tři děti,také už nějaký čas uvažuji o podvázání vaječníků a chtěla bych vědět,jestli to přináší i nějaká ryzika do budoucnosti,ale podle toho co tady čtu,začínám být pevně rozhodnutá.

Petra (Čt, 3. 5. 2007 - 20:05)

Mám 3 děti, bude mi 35 let a nechci do sebe věčně cpát prášky. Rozhoduju se o podvázání vaječníků.Může mi některá žena říct, jestli tento zákrok přináší nějaká negativa? Jaké jsou vaše zkušenosti..?

Lenka (St, 11. 4. 2007 - 14:04)

Ahoj Romano, já mám 2 děti (druhé v 37 letech) a když jsem na to ve 40 letech šla tak jsem byla pevně rozhodnutá. Opravdu nikdy jsem toho nelitovala, mám 2 kamarádky a ty na šly taky. Pro Vás by to bylo asi těžké rozhodnutí (zatím) tak na to teď raději nechoďte. Přeji Vám ať se rozhodnete tak, abyste toho nelitovala.

sylvie (Po, 9. 4. 2007 - 21:04)

Ze zdravotních důvodů ve40letech jsem dobrovolně šla na sterilizaci.Mám 3děti.Je to fajn,bez léku a nemusím se bát,že otěhotním.Mám pocit,že se to dělá jen po dětech a z vážných zdravot.důvodů.Rozhodně si jako žena stále připadám,menzes je normální.

ja.marie (So, 7. 4. 2007 - 10:04)

Také mám udělanou sterilizaci. Mám 4 děti, Danu jsem už nechtěla po předchozích zážitcích s jejím vynětím a u HA jsem se v noci budila s tím, že jsem zapomněla vzít prášek. Je pravda, že jsem byla pevně rozhodnuta, že více dětí už nechci. Po zákroku jsem, kromě absence děsivých snů, nezaznamenala nějakou komplikaci. Navíc mi pan doktor (rok 1994) řekl, že kdybych někdy náhodou ještě dítě chtěla, že by to šlo uměle (a to se tehdy zdaleka neprovádělo tolik, jako dnes), protože mi jen přerušili vejcovody a nijak nezasahovali na vaječníkách.

Romana (Pá, 6. 4. 2007 - 19:04)

Děkuji za reakce. Lenko, vy jste byla pevně rozhodnuta, že už dítě nikdy více? Můžu se zeptat, kolik dětí máte? Já totiž opravdu nevím, jak se rozhodnout. Máte asi pravdu v tom, že počkám do 40ti a uvidím. Hormonálka pro mě totiž vůbec nepřichází v úvahu, i když uplynulých 5 let jsem s ní byla velice spokojená. Překvapilo mě také to, že existuje i ta dočasná sterilizace pomocí kroužku. O té mi lékaři neřekli vůbec nic. Možná proto, že se snaží mi rozmluvit další těhotenství, protože můj zravotní stav je opravdu vážný.

Ještě reakce na Lenku. Myslíte, že ve 23 letech opravdu víte na 100pro, že nebudete nikdy chtít mimčo? Biologické hodiny jsou mrška, věřte mi. Takové rozhodnutí musí mít opravdu velmi vážný důvod.

Reklama

Přidat komentář