Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Návštěvník (Út, 7. 5. 2019 - 07:05)

Jirko, napiš nějakou invektivu, kterou jsem ti napsal a já se k tomu vyjádřím. Probereme to klidně bod po bodu. Najdi mi příslušný odkaz, já se podívám co tomu předcházelo.

Jirka (Út, 7. 5. 2019 - 19:05)

Hvězdoslave Jirko, mně invektiva nevadí, jako křesťan jsem splachování. Určitě v té džungli komentářů budu něco hledat, tos uhodl.

Jirka (Út, 7. 5. 2019 - 16:05)

Hvězdoslave Jirko, ty mi nerozumíš, já ti nevyčítám, žes nadával mně nebo někomu jinýmu, to dělá kdekdo, ale jenom mě překvapilo, jak ses chválil že jsi dobrý člověk a psal žes nic špatného neudělal. Vyznělo to tak. A že i přes tvoje sprosté urážky ostatních si to o sobě myslíš. Nasytil jsi pět tisíc a vskřísil jsi mrtvé? .....že jsi lepší?

Návštěvník (Út, 7. 5. 2019 - 07:05)

Jirko, já netvrdím, že jsem "dobrý a bezchybný". To jsou tvoje slova, nikoli moje. Já jsem psal, že literární postavy Jahve/Hospodin a Jošua jsou horší než já. To je vše. Nikde jsem nepsal, že bych byl bez vady, či dokonalý. To sis zase vymyslel, pohádkáři. A že jsem tu psal pobožným invektivy? Ano. Vracím. Neútočím jako první, ale vracím a budu vracet. A stojím si za tím, co jsem zde psal.

Návštěvník (Út, 7. 5. 2019 - 07:05)

A jestli korán a bible zakazuje předmanželský sex, homosexualitu, esoteriku, a já už nevím, co všecko ještě - jsou to jen vaše pobožné příkazy uvnitř vašeho pobožného kroužku. Jsou to vaše interní problémy. Rozhodující jsou zákony této země. Vypadá to, jako byste stále žili v nějaké iluzi, že to jste vy, pobožní, kdo tvoří normy, co je správné a co ne. Ale to už dávno nejste. Jste komická relikvie minulosti a připomínka pověrečného myšlení dávných civilizací, které už zanikly.

Darwin (Út, 7. 5. 2019 - 10:05)

??,korán a bible zakazuje předmanželský sex - jsou to jen vaše pobožné příkazy??? komická relikvie minulosti???? Nejsou to ani pobožné příkazy ani komická relikvie. ....... je to Darwin..... Muži prostě dělají a živí potomstvo a chtějí eliminovat kukačky, viz též sobecký gen.....atd......muži , kteří živí cizí potomky vymírají

Rakato (Út, 7. 5. 2019 - 14:05)

Předmanželský sex je nutnost. Já bych z radnice vyhnal ženicha nebo nevěstu, kteří jej neměli, a to úplně stejně jako účetního, který by se mi hlásil o místo, a neměl praxi. Předmanželský sex eliminuje lesbičky a frigidní ženy, které nemají nárok na rozmnožování, a prověří, zda dva lidé jsou kompatibilní. Neříkám, že to odstraní rozvody, ale aspoň sníží počet těch předčasných. Je to jediná cesta, jak nahradit ostudnou nedisciplinovanost pseudopedagogů, kteří mají přednášet sexuální výchovu, a jen to povrchově šolíchají.

Návštěvník (Út, 7. 5. 2019 - 07:05)

Jirko, vesmír ani hmota, ani vakuum boha nedokazuje. Dekonverze nemá se sexuální orientací nic společného. Na světě jsou miliony lidí dekonvertitů a je absurdní si myslet, že všichni tito lidi dekonvertují kvůli sexuální orientaci. Na rozdíl od tebe jsem žil střídmě a řádně. Neožíral jsem se, nechtěl jsem mít prospěch na úkor jiných. Ani jsem nechtěl žít nijak nezřízeným životem. Jirko, ty podle sebe soudíš jiné. To je tvůj omyl. Nevedl jsem život, který by potřeboval korekci. Žil jsem řádně. Od náboženství jsem odešel, protože jsem viděl rozpory v chování pobožných, rozpory v bibli, nula nadpřirozena, nefunkčnost náboženských proklamací a protože jsem v přírodě viděl, že tam fungují principy jako je potravinový řetězec apod. A ještě jako pobožný jsem už nevěřil na Starý zákon. ani na listy apoštola Pavla moc ne, takže ani v tomto nebyla kolize s nějakou sexuální orientací. Věřil jsem pouze na evangelia a tam nic o orientaci nebylo. Takže sis to. Jirko, vymyslel, aby ti to pasovalo do tvého náboženského přesvědčení. Jirko, máš to marné. V mém případě je dekonverze vyloučena kvůli poznání bible a třeba i kvůli tobě. Vidí, tě jako pomateného náboženského fanatika, kterým bych určitě nechtěl být. Jsi opravdu naivní, jestli si myslíš, že bych chtěl mít esoterické myšlení jako ty. Není to možné. Nikdy už věřícím nebudu. Kvůli tomu, že se řídím rozumem, ne emocemi. To, co mi tu vypisuješ o svých hříších a o svých pocitech a náhledech, ukazuje, že jsi zcela řízen emocemi. A ty emoce ještě vyživuješ četbou náboženské literatury. A co se týká morálky jsem řádově, opakuji řádově lepší člověk než jsou tvé literární postavy z bible. Jak Jehova/Hospodin, tak Ježíš mají výrazné vady charakteru, a ty já nemám. Jehova dokonce je čistý kriminálník. Pokud to tobě vyhovuje, je to tvůj soukromý problém. Já s tím nemám už nic společného. Jirko, je to tvůj boj, můj ne.

Jirka (Út, 7. 5. 2019 - 07:05)

Nemůžu už dál komentovat to, že jako další člověk, spolu s Rakatem, se vidíš tak dobrým a bezchybným člověkem. Dochází ti vůbec, milý pedagogu a zkušený vychovateli, že i ten nejhorší zločinec nemusí za svoje činy vůbec cítit žádnou zodpovědnost a připadat si sám před sebou morálně čistý? Jirko ale tak o sobě může smýšlet kdejaký válečný zločinec, diktátor-hrůzovládce, politický defraudant, vykořisťovatel, nájemný vrah a jiní, že se vlastně ničeho špatného nedopouští, vždyť ostatně, rodinu živí a daně státu platí, tak co? Není umění sám si být soudcem v takovém případě. Jak vidíš, morálka je docela relativní a subjektivně vyložitelný pojem. Hlavně o sobě netvrď jak dobrý a příkladný jsi člověk, nebo ti jako Rakatovi připomenu, jak sprostě jsi v diskuzích nadával spoustě lidí, převážně pobožným. Budiž, ale pak o sobě neříkej jak jsi dobrý. Nikdo z lidí není dobrý, jenom si to špatné, co děláme, neuvědomujeme a nepamatujeme, připadně to považujeme za eticky nezávadné. Já nemoralizuju, zdaleka ne, jenom by mě vůbec nenapadlo říct o sobě, jak bezúhonným člověkem jsem byl a jsem.

Rakato (Út, 7. 5. 2019 - 14:05)

Jsi už úplně popletený. Jistěže se nějaký psychopat může cítit jako dobrý člověk, ale může to být ateista, stejně jako křesťan. Takže pokud jsi psychopat ty, můžeš mít za sebou dvě tři vraždy, a cítit se jako řádný občan (protože podle psychopatů si to jejich oběti zasloužily). Nevím, co jsi zač, jen doufám, že nejsi psychopat. Já jím nejsem, protože mám empatii, zda ji máš i ty, to nemohu vědět. To proto, že o sobě nechceš prohlásit, že jsi bezúhonný. To mi je podezřelé.

Jirka (Út, 7. 5. 2019 - 21:05)

Rakato, zase píšeš hlouposti. Kdo ti řekl, že psychopati nemají empatii? Asi o nim moc nevíš, řekl bych spíš nic než moc. Mimochodem, ty zrovna kritéria pro poruchu osobnosti v několika bodech splňuješ. Pozná se to na tvých komentářích.

Rakato (Út, 7. 5. 2019 - 22:05)

Psychologie nám říká: "Psychopat není schopen citu, emocí ani empatie, dokáže je však dobře a i dlouhodobě napodobovat." --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Než něco plácneš, tak se seznam s podstatou věci. Mimochodem, zase z tebe mluví nečisté síly.

Jirka (Út, 7. 5. 2019 - 23:05)

To je hezké, jak ty definice opisuješ z googlu. Víš ty vůbec sám něco od sebe? Kdyby psychopat neměl žádnou empatii, nebyl by tak úspěšný manipulátor, musí se někdy dívat z pohledu oběti. Ty si přečteš definice a mudruješ, ale v praxi ses s takovými typy lidí zřejmě nesetkal. Já je zkoumal několik let. Ale co jsem se stal křesťanem si nejsem úplně jistý, že je to s nimi nebude tak jednoduché jak si je ocejchovaly psychovědy.
_____
A z tebe mluví schizofrenie, protože ty na nečisté síly fakticky nevěříš. Nejsi v pořádku.

Rakato (St, 8. 5. 2019 - 12:05)

Takže ty jsi vlastně vědec a rozumíš psychologii víc, než lidé, kteří se jí živí. Gratulace!

Jirka (St, 8. 5. 2019 - 15:05)

Vědci......Psychologie za vědu zrovna moc považována není.

Návštěvník (Út, 7. 5. 2019 - 03:05)

I podle smyslů se pozná, že vzduch je něco, nikoli nic. Vítr bere listy stromů, někdy stromy, i střechy. Vzduch na tebe naráží. Stačí si v autě za jízdy vyndat ruku z okna a cítím molekuly vzduchu, jak narážejí do senzorů v pokožce. Tlak vzduchu na ruku. Jirko, mně připadá, že jsi nechodil ani na základku. Ty máš místo mozku bibli. Vakuum je taky něco, není to nic. Nic neexistuje, známe jen něco. Všude je něco. Prostor, vakuum má účinky na hmotu. Vesmír se rozpíná. Vakuum má odpudivé účinky, hmota přitažlivé. Myšlenka a vědomí jsou jen pomocné výrazy. Ve skutečnosti existuje aktivita mozku, ta se dá pomocí přístrojů sledovat. Vědomí je pocit živého organismu. Organismus žije, tedy vyvíjí aktivitu. Všechno je popsatelné, za každou aktivitu mozku, které ty říkáš myšlenka, může nějaká část mozku, nějaké neurony. Když toto čteš, tak se aktivují konkrétní neurony a konkrétní sítě. Kdybych ti je z mozku vzal, tak tu myšlenku nebudeš mít. V mozku máš uleženy i neurony a sítě, které si pamatují, že jsme si tady psali. Kdybych ti ty neurony z mozku vzal, nebudeš vůbec vědět, že jsme si psali. Lidi, kteří trpí závažnou psychiatrickou poruchou, jsou někdy kromě psychofarmak léčeni i elektrošoky. Smyslem je zničit sítě a neurony, které přivedly dotyčného do blázince. Jako vedlejší efekt pak je, že dotyčný sice zapomene svůj blud (třeba náboženský), ale současně zapomene, v které skříni má doma věci na oblečení a musí se to znovu učit a poznávat. Kvůli náboženské víře jsou lidi hospitalizovaní. Někdy je náboženský fanatismus vyřadí ze života. Vidí všudy démony, čekají na Krista, přestanou se starat o rodinu. Křesťané jsou v Česku léčeni elektrošoky a jejich mozek je mírně poškozován, aby došlo k vymazání nežádoucí míry fanatismu. Znám ty případy osobně. Znám ty lidi a vím, co podstupovali a vím, kde byli léčeni. jak a proč. Mám přístup i k dokumentaci. Mluvil jsem s lékaři.

Jirka (Út, 7. 5. 2019 - 16:05)

Hvězdoslave Jirko, ty se mi manipulací snažíš podsouvat, že nevím věci, kteří vědí i předškolní děti, obzvláště v době internetu kdy už v jeslích mluví anglicky. Opravdu jsem netušil že vzduch se skládá z molekul kyslíku, to je mi novinka. Jenže já to psal proto, že tyto věci prostě nevidíš na vlastní oči a přesto mají vliv na okolí. Už je nepodstatné, že jsou tam částečky hmoty, poněvadž ty je sám nemůžeš zachytit. A proto rozlišuješ věci na skutečné - tedy vědou prokázáné a věci nereálné - vědou neprokázané. Já ti nevím, ani jako ateista bych se té vědy nedržel jako klíště. Ty sám si to ověřit stejně nemůžeš. A nejspíš žádný převratný objev taky neučiníš. Došel jsem k zjištění, že to není o objevech, ale o přijetí a odmítnutí.

Rakato (Út, 7. 5. 2019 - 17:05)

Jirko, nech už té fyziky, protože to se nedá číst. Jsi fyzikální ignorant non plus ultra, a ve škole sis z fyziky nedokázal zapamatovat ani základ. To ti tady musím opravdu připomínat, že dnes vědci nestudují svět svým holým okem, ale pomocí přístrojů, které někdy měří nanometry, a někdy kilometry (jako částicový urychlovač (Large Hadron Collider) mezi Francií a Švýcarskem)? Pokud nebudeš studovat odborné předměty, budeš nadále blbý jak tágo. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozn.: Nemám nic proti lidem, které např. fyzika nebaví, a nic o ní proto neví. Ale vadí mi, když mě tady opakovaně poučuješ o fyzice ty, se svými miniaturními znalostmi, a plodíš jednu hloupost za druhou.

Jirka (Út, 7. 5. 2019 - 22:05)

Mně se zase naopak líbí, jak sis o fyzice nastudoval pár článků z internetu a teď si myslíš, že konkrétně fyzice rozumíš. Zapamatoval sis nějaké pojmy abys zaujmul, ale ne, ty fyzice opravdu nerozumíš. Ty jí chlavně vůbec nechápeš. Přijímat informace je jedna věc, umět je vyhodnocovat, druhá. A to se netýká jenom fyziky, ale i třeba politiky, psychologie, historie apod.

Rakato (Út, 7. 5. 2019 - 22:05)

Kdybych tě neznal, tak bych se nad tvými slovy zamyslel. Ale protože vím, že jsi prázdná dunící nádoba, emocionálně nevyrovnaný jedinec a názorově bezvýznamný pseudomyslitel, zůstávám v klidu.

Reklama

Přidat komentář