Reklama

tělocvik naboso

ladis (Ne, 31. 5. 2020 - 15:05)

To je zajímavé. Já taky chodil na ZDŠ v 70. letech. To dobrovolné cvičení bosky se týkalo hlavně holek, měli jsme společný tělocvik od 1. do 4. třídy. Když nějaký kluk cvičil bos, tak jen proto, že zapomněl cvičky. a když byly cvičky nebo pak i tenisky nějak poškozené, tak v nich nastupovali a zouvali se až na příkaz učitelky. Já osobně jsem měl hrůzu z toho, že bych musel cvičit bos. Připadalo mi to, jako kdybych měl být nahý.

Fanda (Út, 3. 3. 2020 - 08:03)

ahoj Danieli moc ehzky jsi to napsal. Já bos chodím rád. Chodím bos po celý rok. I vzimě. jen když je sůl nasazuji botky. Jinak bos pořád, jelikož e teplá zima pro mne tak bosky chodím stále. :)
Srdečně zdravím i Grega.
Fanda

ladis (Ne, 23. 2. 2020 - 13:02)

Taky jsem v posledních letech viděl občas odpoledne chodit kluky ze školy v botách naboso, i když už nebylo žádné vedro, jednalo se třeba o chladnější dny i v říjnu. Bylo jich samozřejmě jen pár. Ale jednalo se určitě i o nejméně desetileté kluky. Přemýšlel jsem, proč jsou bez ponožek, které ráno určitě měli. Došel jsem k názoru, že asi při tělocviku museli být bosí a pak už si ponožky neoblékli a zůstali naboso..

Greg (So, 22. 2. 2020 - 23:02)

Souhlasím spíš s názory Vojtěcha P. U ladise je přesný ten popis tělocviku 70.let :). V celkovém vnímání bosých nohou se toho podle mě moc nezměnilo. Zajímavá je i zdejší diskuse Stydím se za bosé nohy.

ladis (So, 22. 2. 2020 - 08:02)

Nevím, jestli sem patří hodnocení, zda dnes ženy chodí naboso v lodičkách. V letních vedrech, která začínají už květnu, alespoň co já vidím, tak jdou naboso ráno skoro všichni lidé. Já bych se s dovolením soustředil na ty malé kluky. V době mého dětství, v 70. letech kluci naboso moc nechodili. I v létě nosili ponožky. Při tělocviku se zouvali neradi, nastupovali v nevhodných botách, i když jim to neprošlo, museli se zout a cvičit bosí. A při šplhání na tyč se většina kluků zula až na poslední chvíli, když na ně přišla řada vylézt na tyč. A pak se hned zase obuli. Myslím, že většina to vnímala tak, že být bos je stejné jako vystrčit holý zadek. Tak když vidím dnes v parných dnech malé kluky, jak už ráno jedou do školy bez ponožek v sandálech nebo dokonce v pantoflích, i v žabkách, tak si říkám, že s tělocvikem naboso určitě problém nemají, tato generace. Takže si myslím, že je to naopak, že stud být bos, alespoň u těchto dětí vymizel. Tolik alespoň mé postřehy.

Vojtěch P. (So, 22. 2. 2020 - 20:02)

Nemohu s Vámi souhlasit. Co jsem si tak všiml, tak dnes naprostá většina kluků i v těch největších vedrech je ve škole v ponožkách. Naboso chodí do školy jen holky a nebo někteří kluci tak do třetí třídy. Ti starší jsou ve škole naboso opravdu jen velmi výjimečně.

ladis (So, 22. 2. 2020 - 21:02)

No, četl jste pořádně můj příspěvek? Píši tam, že bych si dovolil se soustředit na malé kluky, takže to souhlasí. Ve školách se nepohybuji a na ulici, v metru, nebo v autobuse nepoznám, zda je klučinovi devět let , nebo už dvanáct. Někdo prostě vypadá starší, jiný mladší, tak už to je.

Vojtěch P. (So, 22. 2. 2020 - 22:02)

Dobře, pokud jste mluvil jen o těchto opravdu hodně malých, tak potom s Vámi asi částečně souhlasím... Ale myslím si, že je to spíš tím, že v tomto věku si ještě na sebe vezmou cokoliv jim rodiče připraví a za "vzhled" se nijak nestydí. Kolem těch 9-10 let s nástupem puberty už toto začnou více vnímat a nechtějí již chodit naboso, protože jim to přijde trapné. Ačkoliv osobně si teda myslím, že naboso v sandálech by vypadali mnohdy teda mnohem lépe, než v těch botách, které často nosí.

daniel (Ne, 9. 2. 2020 - 11:02)

dobrý den, já jsem o tělocviku každou hodinu dobrovolně bos. Jsem na bosé chození zvyklý a přijde mi to tak pohodlnější :D učiteli a ani spolužákům to nevadí ze začátku jim to sice přišlo zvláštní, ale nikdy se mi rozhodně nesmáli apod.

Matus (Pá, 22. 1. 2021 - 16:01)

Na akú školu chodis?

ladis (So, 15. 2. 2020 - 11:02)

kolik ti je let, povíš nám to?

daniel (Po, 17. 2. 2020 - 18:02)

dobrý den, je mi 13

ladis (So, 22. 2. 2020 - 08:02)

A od kolika let cvičíš bos? A zuješ se vždy už v šatně, nebo až v tělocvičně? A opravdu tito to nebylo nikdy ani trochu nepříjemné? A jak vnímáš, pokud cvičí bos i jiný kluk? Všimneš si toho vůbec?

daniel (So, 29. 2. 2020 - 21:02)

dobrý den, bos jsem poprvé cvičil první hodinu tělocviku ve 4 třídě takže jestli sem to správně spočítal tak v 9 letech. zouvám se vždy v šatně.
Poprvé jsem cvičil bos protože sem neměl boty :D napadlo mě to až o hodině před tělocvikem. Jelikož jsem neveděl co mám dělat tak jsem šel na tělocvik normálně v přezůvkách. na nástupu mi učitelka řekla, že takto cvičit nemůžu a že se musim zout dobosa. odkopnul jsem tedy hned přezuvky, stáh ponožky a šel jsem cvičit bos. V tu chvíli to samozřejmně trochu nepříjemné bylo protože před spolužáky jsem byl bos poprvé a navíc jsem byl i první kdo byl z naší třídy ve školeúplně bos. Na další hodinu jsem boty zase zapoměl doma, tentokrát jsem ale už věděl, co dělat, a tak jsem se vyzul do bosa už v šatně. Takto se to opakovalo ještě nekolik hodin a čím víckrát jsem musel být bos tým méně jsem myslel myslel na to, že si musím donést boty a víc jsem na to zapomínal :D Po asi měsíci svičení bos jsem si uvědomil, že je to takto vlastně mnohem pohodlnější a příjemnější a rozhodl jsem se že si žádné boty nosit nebudu. v tu chvíli už mi to nebylo vůbec nepříjemné, spíš naopak. A od té doby cvičím bos už pořád a zatím to nechci měnit......
Že by byl nějaký jiný kluk bos se téměř nestává. stalo se to zatím jen asi jednou nebo dvakrat. Ale určitě si toho všimnu nejsem slepej :D Kdyby někdo chodil bos dobrovolně celý rok jako já tak by se mi to líbilo ale když je to jen takto na jednu hodinu( a ještě velmi neochotně ) tak to ignoruju..

ladis (St, 18. 3. 2020 - 20:03)

Daniely a ti kluci se zuli taky už v šatně a nebo až v tělocvičně a když k tomu byli vyzváni?

daniel (Ne, 22. 3. 2020 - 18:03)

dobry den, teď si vzpomínam asi jenom na jednoho, bylo to myslím minulý rok v 6 tříde. tělocvik sme měli myslím hned první hodinu a on si zapoměl věci na tělocvik doma. Kratasy si půjčil od spolužáka který mněl dvoje ale boty na půjčení nikdo neměl takže si zul venkovní boty a šel v ponožkách. Když prisla učitelka a začali jsme vcházet dovnitř tak jakmile prošel dveřmi tak si ho vzala stranou a řekla mu že cvičit v ponozkách nemůže protoze by moh uklouznout a že musí cvičit bos. potom se tam cca tři minuty spolu dohadovali, co přesně rešili nevím v tu chvli jsme už byli nastoupeni na druhe straně tělocvicny a byl tam celkem rámus. Nevím co mněl za problém ale bylo jasné že se mu byt bos moc nechce. po pár minutách se najednou velmi neochotně ohl a ponožky stáhl. potom naštvaně švihl ponožkama o zem a zařadil se bos mezi nás do zastupu. Potom si pamatuju, že po hodině nadával že ho strašne zebou nohy :D Já jsem tu hodinu taky samozřejmně cvičil bos a jelikož to bylo to v zimě tak podlaha byla samozřejmně trošku studenější ale teda zas tak hrozné to jako nebylo :)

ladis (Pá, 10. 4. 2020 - 12:04)

A co když cvičíte venku na hřišti? V době mého dětství, když jsme při tělocviku byli na hřišti a někdo neměl správné boty, tak musel taky cvičit bos. No a tam se kluci, kteří nastoupili na tělocvik v normálních botách, ve kterých šli do školy opravdu vůbec nechtěli zouvat, ale museli. A někdy bylo ještě i dost chladno. Pamatuji se na kluka, který musel takhle být na hřišti při těláku bos, jak se zase obul, když učitelka na chvíli odešla a když ji pak když viděl, jak se vrací, tak zase rychle shodil boty a stahoval ponožky...

daniel (Út, 14. 4. 2020 - 22:04)

dobry den, na venkovni hriště by jsme mněli nosit normálne boty stejně jako do tělocvicny ale nikdo to nikdy nejak zvlášt nekontrluje a často tam spolužáci chodí v botech z venku i když mají boty na tělocvik Myslim si, že kdyby chytily někoho nepřezutého kdo by nemel boty na tělocvik tak by ale venku být uplně bos nemusel, určite by si moh nechat minimálne ponožky. ale nikdy se nic takového neresilo a když by někdo zapoměl tělocik tak by šel určite v botech z venku. Já chodim ale i na tělocvik venku dobrovolně úplne bos stejne jako do telocvičy.

ladis (So, 9. 5. 2020 - 10:05)

Daniely, teď popíšu zážitek asi ze třetí třídy z těláku. Psal se rok 1973. Převlékali jsme se o přestávce ve třídě a pak jsme šli do tělocvičny. Jeden kluk šel cvičit bos a hned na chodbě za dveřmi hlásil paní učitelce, že mu na noze praskl puchýř a že si to jde umýt. Učitelka to nijak nekomentovala. Na linu, kde ten kluk stál byla krev. Odběhl na záchod a pak nás kulhavě doháněl. Musel jít cvičit bosky i s tím prasklým puchýřem, šel po schodech, po chodbách až do tělocvičny. Chodidla měl po cvičení špinavá, jako každý, kdo cvičil bos. Co tomu říkáš, šel bys cvičit bos, kdyby se ti tohle stalo?

daniel (So, 16. 5. 2020 - 16:05)

dobrý den, to takhle nedoážu ríct zálezelo by asi jak moc byto bolelo..... pokud vúbec nebo jen hodně malo tak bych šel asi normálne cvičit bos. Pokud by to bolelo hodně tak bych tu hodinu asi necvčil

Reklama

Přidat komentář