Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 15:05)

Božská síla teprve přijde? Tos mě moc neuklidnil, protože křesťané čekají na Ježíše dva tisíce let, i když jeho návrat očekávali už jeho současníci. Já to vidím tak, že Jehova a Kristus zdrhli do nebe a tady na Zemi už nechtějí nic řešit, protože když to zkusili, nedařilo se jim a byly z toho milióny mrtvých. Jsme na své problémy sami. A řešíme je tak (jak ukazuje historie a současnost), že milion mrtvých sem, milion mrtvých tam, to nic neznamená. Např. Hutu ve Rwandě nakoupili v Číně půl milionu mačet a šli na Tutsie - milion mrtvých.

Jirka (Pá, 3. 5. 2019 - 19:05)

Krakatoa, naopak, bezbožní lidé jako ty a spol. by naopak měli být dalece a předalece rádi, že paruzie dosud nenastala. Ani nevíš jakou kliku máš(te), že k tomu ještě nedošlo. Bůh neprodlévá z opomnění, ale z milosrdenství a trpělivosti. Dává stále čas k obrácení. Ty se máš naopak radovat, že ještě nepřišel a využít tak svůj čas k záchraně své ztracené duše.

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 20:05)

Bože, ty toho pomýleného fanatika vidíš, a nic neděláš? Takoví křesťané ti dělají jen ostudu! Vždyť svým nepříchodm jsi se jasně vyvázal ze smlouvy z tímto pomateným lidem (a kdo by se ti divil), a nový zákon jsi tak zrušil. Platí jen starý zákon, podle kterého jsou tví miláčkové jen Židé, a ne heretici, co se chovali úplně obráceně, než jsi jim v avataru Ježíši přikázal - místo lásky vraždění, místo slitování kopanec do koulí. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale přesto tě prosím, měj s nimi soucit, a nechej zpopelnění na jejich spalovačích mrtvol, protože jen sešli z pravé cesty.

Jirka (Pá, 3. 5. 2019 - 21:05)

Neber jméno Boží nadarmo. A soudit bude Ježíš Kristus. Cítíš se snad jako judaista? Ani to ne, podle toho projevu máš od všeho píď, jen křesťanství se obloukem úspěšně vyhýbáš.
_____
Jakou ostudu? Co je menší zlo před Bohem, nechat tě stát po pás v rašeliništi nevědění a dívat se na tebe jak klesáš, anebo tě pobízet k pokání a obrácení? Domníváš se snad, že Bůh chce aby činil pokání každý krom tebe? Pomýlený neznabohu, děkuj Bohu, že dosud nepřišel. Slovíčkařením se nezachráníš, bloude bloudivá. Snad jenom nedostatek moudrosti tě omlouvá. A poznají-li to lidé, oč Bůh to ví.

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 22:05)

I kdyby bůh existoval, nemá mě co soudit, protože jsem jen jeho zmetek, tj. člověk, kterého udělal s chybami. (Jak je to možné u všemocného boha, to nevím.) To on nastražil v ráji strom poznání a udělal Evu, aby obloudila Adama. Ve všem má prsty jen on a moje vina nikde není.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Takže se nemá co nade mnou vyšovat a vykládat něcoo tom, že mě bude soudit. Proto je zde bůh od toho, aby mi v životě pomáhal, a tím se snažil odčinit chyby při mám stvoření. Ale to on nedělá, tak ať mi aspoň nepřekáží a nepožaduje nějakou víru a podobné nesmysly.

Jirka (Pá, 3. 5. 2019 - 23:05)

Ale tys ses při-rodil hříchu, to je dědictví, které nemá původ v tom, že by tě Bůh udělal jako zmetka, jak sám říkáš. Zmetka z tebe udělal odklon od Boha respektive své-vole. Kdyby tomu bylo, tak jak píšeš, a jak to možná i chápeš, neměl bys vůbec volbu o sobě svobodně rozhodovat, ale ty jí máš a tak brečíš zbytečně.
_____
Bůh se nemusí vyvýšovat, On už vyvýšený je. A to tak že zná počet tvých vlasů na hlavě i každou tvou myšlenku ještě dřív než tě vůbec napadne, zatímco ty ani nevíš zda existuje. Takové je faktické skóre mezi tebou a Bohem. Proto přestaň psát zase takové nesmysly jak Bůh nemá právo apod. Bůh si s tebou může udělat co bude chtít, to je realita, ať se ti líbí nebo ne, červíčku. Avšak Bůh svá stvoření miluje a chce aby přišli za Ním. Blahoslaveni i ti co mají bázeň před Ním. To pyšné co se na odpor stavějí Bohu stihne spravedlivý trest.

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 23:05)

Dědičný hřích je bouda na lidi, aby jako provinilí parchanti přilezli k všeznajícím kutňákům a škemrali o řešení. Já jsem nezhřešil a pokud zhřešil Adam, je to jeho věc. Já tě také neviním z toho, že tvoji předci jako husité vypálili kostel u nás na náměstí (např.). Vůbec nechápu, jak nějaký kretén mohl dojít k tomu, že dnes je někdo vinný hříchem nějakého předka, vzdáleného tisíc generací. Je právní nesmysl a asiatské blouznění. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Píšeš, co všechno bůh může. No a já říkám, že neexistuje, a tím je to vyřešené. Jak vám křesťanům tady pořád opakuje Návštěvník - každý profesor fyziky nebo chemie studendům v laborkách dokáže to, co tvrdí. Ale vy velkohubí křesťané vykládáte páté přes deváté, a když po vás chce ateista prostinký důkaz o existenci vašeho všudypřítomného boha, tak žádný nemáte.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bůh je jen ve tvé hlavě, co je celé. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Píšeš, že bůh všechny lidi miluje. To těžko, když bezvěrcům chystá krvavou lázeň při příchodu Ježíše. A jako malicherné dítě vydírá ateisty - uvěř, jinak tě zničím. No pěkně děkuji za takového démona - toho mám uctívat?

Milan (So, 4. 5. 2019 - 10:05)

Rakato,
dědičný hřích není bouda. Zkus se na celou záležitost podívat nezaujatě.
Ano, myslíš si že Bůh neexistuje, že je to výplod jen lidské myšlenky, ale v písmu je návod co dělat, aby se člověku dal Bůh poznat, ale lidé chtějí vědecké důkazy. Jenže člověk nevěřící a bohužel i zdánlivě věřící se svým vědomím nechce přiblížit Božímu vědomí a tak stále zůstává zajatcem nízkých vášní, pudů, nevědomosti.
V podstatě jde o to aby pochopil svůj žalostný stav, uznal svou vinu a měl snahu ze sebe vymýtit nejzávažnější prohřešky, a to nejenom vůči sobě, ale protože zde na zemi nežije sám, také vůči ostatním. Problém s tím nemá ten, kdo se na své pochybení dokáže podívat aníž by měl tendenci je nějak ospravedlňovat, vinit z nich druhé. Dá-li se Bůh člověku poznat, jde o nadsvědské prožívání ve vědomí i v těle takto omilostněného člověka. Bůh dá zároveň člověku prožívat svou oblažující lásku, kterou od nikoho ze země nemůže dostat ani zakousit. Poznává, že tato láska je podstatou života v níž teprve je prožívání opravdové svobody, že to není jen slovo, které se ve světské podobě zneužívá k mocenským účelům vyvražďovat jiné lidi ve jménu čehokoli co je člověku předloženo, ať se jedná o svobodu vyznání, projevu, státu či zachování určité víry nebo ideologie. To jsou všecko jen zvrácené tendence. Kdo nemá prožitou vnitřní Boží zkušenost, snadno se nechává ovlivňovat těmito vlivy, je jen pouhou loutkou v rukou těch kterým umožňují jejich moc.
Takže výmluvy na nedostatek důkazů neplatí, každý má smysly i rozum, aby věci života nejenom viděl, vnímal, ale i mohl pochopit.
Tvrdíš, že nepodléháš dědičnému hříchu. Jirka ti psal o tom, že hřešíme i myšlenkou a v evangeliích v pasážích o znesvěcení je na prvním místě, že to začíná nedobrou myšlenkou a nedobrá myšlenka je i ta, když někdo prohlásí, že Bůh neexistuje, a tuto myšlenku jsi ty sám přejal od bezvěrců. Opakuješ co tvrdili a tvrdí lidi minulých generací i současnosti. Ale život sám v sobě má i své zákonitosti i řád. Nese v sobě i následky vin.
Jenže prohlášením, že Bůh neexistuje, je člověk vyveden s tohoto řádu života a mylně si pak myslí, že si může dělat co chce. Co z toho vzniká, to je patrné ze světových poměrů lidstva. Tímto prohlášením se proviňuje hrubě nejen sám proti sobě, ale i vůči těm jenž jsou ve svém vědomí ještě nevyzrálí, nevědomí a lehce ovlivnitelní. Tím svádí ostatní k bezvěrectví i k prožívání svévole.
Naopak znalost zákonitosti a řádu člověka chrání před hrubým narušováním jak svého života tak života druhých. Poznávání a rozvaha je zde proto aby odstraňovala nevědomost a z ní pramenící zmatky a bezpráví.
Kdo o tom co píšu vnímá jako kritiku své osoby, nic nepochopil.

Rakato (So, 4. 5. 2019 - 14:05)

Kážeš sice dobře, ale pokud jde o můj dotaz, kde máš boha, nesmyslně. Mám přiblížit své vědomí vědomí božímu? No boha jeho, co to má být? Pokud nenapíšeš přesný návod, jak se to dělá a nebude to fungovat, opět to budu muset označit za trapné výmluvy a lži. ............................................................................
Problém máš ty, ne já, protože nechápeš, jak to na Zemi chodí. Protože pokud neležíš v modlitbách na břichu v kostele, je pro tebe vše ostatní nízká vášeň a život v hříchu. Směju se. Místo aby sis užíval život, ke kterému jsi náhodou přišel, svíjíš se nespokojeně jako vykopána žížala a hledáš, co není. Život je takový, jaký se evolučně vyvinul - každý si v něm musí najít své místo, potraviny, přístřeší, kámoše, rodinu... Predátoři v přírodě zabíjejí slabé býložravce, občas někdo zemře, někdo se narodí. A zítra možná přiletí asteroid a život na Zemi zničí. .............................................................................
Přeji ti, aby do tebe vstoupil ne duch svatý, ale duch moudrosti, a i tys uviděl realitu, jaká je. A boha v ní není.

hm (So, 4. 5. 2019 - 10:05)

Máš to dlouhý. A není jasné, kterého boha vyznáváš, snad jehovu, když to píšeš sem

mima (So, 4. 5. 2019 - 09:05)

Rakato píše..... bezvěrcum chystá krvavou lázeň.... uvěř jinak tě zničím...... Rakato, ty by jsi mohl psát horory :-) ......už jsem to tady psala, ale je vidět, že fantazie nezná meze.......Bůh nic těžkého po člověku nechce........ normální obyčejný život, hlavně aby jsi neubližoval sobě, protože všechno co děláš špatně, čím se špiníš.....to vlastně ubližuje nejvíce tobě......a pak ve výsledku, budeš trpět nejvíce ty......to je ta tvoje citovaná " krvavá lázeň "......... pokud kouříš, víš že to škodí jak tobě tak tvému okolí, tak taky musíš počítat s tím, že může přijít trest v podobě rakoviny plic, neb se ti narodí dítě s astmatickými záchvaty........ každý přírodní zákon musí být dodržen, na takovém principu vznikl svět.... země si taky nemůže říct, že nechce se otáčet....... Bůh je všechno kolem nás co jsme obdrželi k životu a k tomu všemu máme mít respekt, to všechno máme ctít a taky máme všem těm zákonům života věřít......... každé dítě, které neuvěří svému otci, že oheň pálí ať si pak nestěžuje, že má bolestí. Každé dítě, které zneužívá lásku, dobrotu svého otce ať pak si nestěžuje, že jednou nad ním zlomil hůl a už nechce s ním nic mít ( víš kolík je takových případů dnes na světě, drogova generace, ktera finančně sama sebe zrujnovala a teď vydírají rodiče, aby jím pomáhali..... myslíš, že jejich pomoc, pomoc rodičů takovým dětem, že to je láska? Snad opičí, protože je dostanou ještě na větší dno a zničí nejen dítě, ale i sebe ).....Bůh na nikoho nepřipravuje krvavou lázeň jak píšeš.........jen na každého dojde..... pořád tady ještě je dobro, každý ho má na dosah, má možnost ho použít.......ale jednou Bůh to dobro vezme z této země, odejde s ním a jeho dětmi ........a pak tady zůstane jen to zlo a to bude ta krvavá lázeň, to peklo........ lež, vraždy, nenávist, podvody, nevěra, horory.........

Rakato (So, 4. 5. 2019 - 14:05)

Bezostyšně lžeš, Mimo. Bůh chce při příchodu Ježíše zabít všechny nevěřící, máš ti v bibli. Černé na bílém. Tak k čemu to řečnění? Jehova se už ve starém zákoně choval jako krvelačný démon, a chce si to zopakovat. A jemu sloužíš, ty ztracená duše? Asi máš krvelačnost v krvi, jako on. Styď se!

mima (So, 4. 5. 2019 - 15:05)

Kdo lže Rakato? Pokud mě chceš obvinit se lži, tak cituj, kde je psáno, že Bůh chce zabít nevěřící........ člověka zabije jeho hřích.......Copak nevíte, že nespravedliví nebudou mít podíl na království? Nepleťte se: Smilnici, modláři, cizoložnici, rozkošnici, zloději, lakomci, opilci, pomlouvači ani vydřiduchove, nebudou mít podíl na Božím království.................Rakato Bůh nikoho nezabije. To tvůj Pán......kterému tak věrně sloužís.......Smrt pochází z jiného zdroje..... Bůh ti odpusť, protože nevíš co píšeš.

Rakato (So, 4. 5. 2019 - 19:05)

Kde v bibli chce bůh zabít nevěřící? Nebaví mě číst ty sadistické úchylnosti šílence a sadisty Jana v jeho Zjeveních, tak jen namátkou: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zjevení 1: „Klaní-li se někdo šelmě a jejímu obrazu a přijímá-li její znamení na čelo nebo na ruku, 10i ten bude pít neředěné víno Božího hněvu, které je vlito do kalichu jeho rozhorlení; bude trýzněn ohněm a sírou před tváří svatých andělů a před tváří Beránka. 11Dým jejich muk bude stoupat na věky věků! Ti, kdo se klanějí šelmě a jejímu obrazu, a kdokoli přijme znamení jejího jména, nebudou mít odpočinutí dnem ani nocí!“
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tehdy moře vydalo mrtvé, kteří byli v něm, také Smrt a Záhrobí vydaly mrtvé, kteří byli v nich; a každý byl souzen podle svých skutků. 14Smrt i Záhrobí byly uvrženy do ohnivého jezera – to je ta druhá smrt. 15Kdokoli nebyl nalezen zapsán v knize života, byl uvržen do ohnivého jezera.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zjevení 21,8: Ale bázliví, nevěrní, ohavní, vrazi, smilníci, čarodějové, modláři i všichni lháři mají svůj díl v jezeře, které hoří ohněm a sírou – to je ta druhá smrt.“
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takže stačí, aby lidé nevěřili, a ten tvůj satan, kterému se ty klaníš, bude lidi nejen zabíjet, ale je i mučit po smrti, a to do nekonečna. A proč? Jen proto, že ho neuctívají. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ta tvá logika, že stačí se podřídit bohu a uctívat ho, a bůh člověka nezabije, je zvrácená. Takhle přesně mluvil Hitler a Stalin, když řešil s lidmi, zda ho podpoří - pojď se mnou a nic ti neudělám. To už není vydírání, to je sadistický nůž na krk. Pokud tohle považujete za správné, jste všichni úchylové.

Jirka (So, 4. 5. 2019 - 09:05)

Ano, horory, protože jsem také přesvědčen, že scénář bez Boha se dále bude rozvíjet v duchu psychopatologie→mrazivé vztahy→absence altruismu, radioaktivní a chemické kontaminace→ mutagenních deformit, teratogenních abnormalit a jiných defektů a konečně vyčerpání poživatelností→kanibalismu a koprofágie.
_____
Celá snová vize o vesmírné odysee za pomocí lidské vědy a techniky skončí velkým fiaskem, kde lidé-zrůdy nakonec budou stát ve svých radioaktivních výkalech a budou se žrát navzájem. A hvězda Slunce bude zakrytá černými mraky. Bez Boha jsou lidé slepá větev, jako strom bez kořenů, jako ganrenózní diabetická končetina, nemají světla budoucnosti. Neboť Bůh je to světlo a bez Něho pak člověk je v temnotě a hrůze.

Rakato (So, 4. 5. 2019 - 15:05)

Ty máš fakt škaredou diagnózu, když vydáváš bezvěrce za zrůdy. Věřící to s bohem zkoušeli mockrát, a vždy z toho byla krvavá lázeň, viz naše historie. Nyní zapáleně šíří svou víru muslimáci, a opět teče krev. (Čímž neříkám, že ateisté se nezabíjejí také - viz SSSR.) Jsi jako ta vykopaná žížala, také slepý. A to jsi měl ve škole dějepis, ale z hlediska historie jsi blbý jak tágo. Aspoň tak působíš.
...........................................................................
Navíc kolem sebe máš hodně ateistických rodin, které bezpochyby žijí mravněji než ty, který své děti intoxikuješ svým nesmyslným náboženstvím, místo abys jim nechal svobodné si vybrat. ...........................................................................
Takže nevěřící jsou zrůdy, resp. brzy se jimi stanou. Lidi, toto je největší magor na vláknu, o tom žádná.

Jirka (So, 4. 5. 2019 - 15:05)

Krakatoa - k tvému nepochopení nebo překroucení: Neměl jsem na mysli to, že jsou ateisté zrůdy, ale zmutované lidi tj lidské zrůdy následkem rozličných kontaminací podle vůle lidské.
____
S tím dějepisem to není tak jednoduché; během totalitního režimu se čtyřicet let také učila takzvaná fakta že ano. Měl bys dát přednost analytickému uvažování před "paní učitelka ne/povídala".

Jirka (So, 4. 5. 2019 - 03:05)

Hřešíš nejen skutkem, ale i slovem a dokonce i myšlenkou. Jenom to nevíš. Jednou svoje hříchy poznáš a budeš jich litovat. Soudu neunikne nikdo. Mně klidně obviňuj, já uznávám, že jsem mnoho hřešil. Ale pokání budeš činit za sebe, ne za mě.
_____ Neznamená, že co píše návštěvník, je pravdivé. Návštěvník sám nechápe tvůj mix ateismu a pobožnosti, ani tvou potřebu vnucovat zde svoje představy o světě. Bůh není žádná obyčejná věc, aby to spravil důkaz. Věř mi, že jako nevěřící bys o takový důkaz radši ani nestál. Myslím proto, že ve skutečnosti důkaz ani nechceš.
_____
Je mi líto, že takto chápeš Boha. Bůh ale nemůže za zvěrstva lidí. Co myslíš, je Bůh tak krutý, jak ho líčíš, když tě drží naživu? Máš ho naopak chválit a ne mu zlořečit. Pochop, že kdo nechce vejít dveřmi milosrdenství, musí vejít dveřmi spravedlnosti. A ty si vážně myslíš, že jsi spravedlivý?

Rakato (So, 4. 5. 2019 - 14:05)

Jsi neuvěřitelný dogmatik a manipulátor. Celou dobu na tomto vlákně ateisté žádali důkaz existence boha, já také, a ty tady napíšeš, že důkaz nechci. A ještě vševědoucně naznačíš, že ten důkaz by byl hrozný. Jsi jen trapný pohádkář, jako ostatní křesťané, a ještě s defekty v povaze.

Jirka (Pá, 3. 5. 2019 - 20:05)

Dovysvětlení-
O nikom samozřejmě nemám kompenzaci říct, že jeho duše je ztracená, tak jsem to ani nemyslel. Ale psal jsem to proto, že co by asi měli nevěřící z příchoda Páně, když říkají "kde je, kde je? "ještě nepřišel".....? Lidé jsou na tom ale natolik špatně, že jsou už dávno ztraceni....bez Krista jako smírčí oběti s Bohem. "zbav nás od zlého"...se dá chápat jako zbav nás věčného zatracení. Proto Spasitel=zachránce, spása=záchrana od věčného zatracení.

Reklama

Přidat komentář