Reklama

Existuje Bůh?

Touha (So, 18. 5. 2019 - 21:05)

Dobře tobě jde o svobodu. O svobodu, která je postavena v kontrastu k bezpečnosti. Kdysi před třiceti lety jsem letmo četla nějaký rozhovor s Arturem Clarkem, kde on právě toto řeší. Říkal, že člověk si jednou bude muset vybrat mezi omezením svých práv a svobody ve prospěch své bezpečnosti kontra maximální svobodou každého, se vším co taková svoboda přinese. Přišlo mi to tehdy jako nepřijatelné, obzvlášť v souvislosti s mou zkušeností s komunistickou totalitou. A dnes ti, člověče nějak nevím...

Touha (So, 18. 5. 2019 - 20:05)

Proč si, Rakato, myslíš, že zrovna doba, v které žiješ je tak výjimečná? Kdyby dobu, ve které žil, hodnotil kdokoli ze starých Římanů, myslíš, že by neměl dojem, že zrovna oni zažívají vrchol čehosi jako dekadence?

Rakato (So, 18. 5. 2019 - 22:05)

Nedržíš se tématu (což ovšem u žen není nic zvláštního). Bavíme se o tom, zda v dnešní době jsme větší otroci a figurky než dříve. Já jsem uvedl příklady, že jsme, a uvedl, že je to dáno rozvojem vědy a techniky, konkrétně sdělovacích prostředků a sociálních sítí, proto, že ovlivňují daleko více lidí daleko intenzivněji. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale jinak s tebou souhlasím, že v každé době byly negativa, i když se to z dnešního pohledu tak nejeví. Ale zase jde o intenzitu těch negativ. Jistě, můžeš říct o římské říši, že to byla špatná civilizace (popravy, gladiátoři, otroci, brutalita, dobyvačné války), ale na druhou stranu - tehdy se tak chovaly všechny civilizace, a přitom ta římská vnesla do Středomoří klid a mír, obchod prosperoval, kultury i jiných národů také, začínala věda.

D (So, 18. 5. 2019 - 22:05)

Otík určitě nezanedbatelnou figurkou je.

Touha (So, 18. 5. 2019 - 22:05)

Já netvrdím, že nemáš pravdu. Hezký večer

Rakato (Pá, 17. 5. 2019 - 22:05)

A svět by se měl utápět v ježíšovské lásce.... Spadl jsi z višně? Světu jsou jedno tvoje představy, jaký by měl být.

??? (So, 18. 5. 2019 - 11:05)

Samozřejmě je jasné, že když to nepůjde po dobrém půjde to po zlém. Mám na mysli spíše Stalina , v gulagu by ti to nicnedělání vyhnali z hlavy.

Rakato (Pá, 17. 5. 2019 - 14:05)

I když tady píšu jako blázen furt pryč, Jehova se mi nezjevil. Buď se nenechal vyprovokovat, nebo neexistuje. Spíše to druhé. Ale jsou i jiní bohové, jak se píše v bibli, možná se ozvou oni. Satan, komm zu mir!

Steve (Pá, 17. 5. 2019 - 17:05)

A cos čekal??? :-D Vyprdni se i na to abnormál zdejší datlování, stejně ti to nikam nic nepomůže!

Rakato (Pá, 17. 5. 2019 - 17:05)

Nebuď tak negativní. Když tady najdeš dobrou partu, pocvičíš se nejen v nadávkách, ale i v umění diskuse a trefné protiargumentace. V rozhovoru s manželkou se ti to může hodit.

Smířlivý komentář (Pá, 10. 5. 2019 - 08:05)

Chápu i nechápu věřící lidi. Nejdříve napíšu to, čemu rozumím, pro co mám pochopení a čemu se rozhodně nevysmívám. Rozumím tomu, že se někdo chce jednou setkat s někým blízkým, kdo mu už umřel. Rozumím tomu, že se lidi bojí smrti a když už to musí být, tak si představují, že pak nezaniknou, ale budou v nějaké jiné dimenzi. Rozumím tomu, že se někteří lidi potřebují k někomu modlit, když je jim ouvej, když jsou nemocní , nebo něco zažili vážného a nevědí si rady. Rozumím tomu, že si někdo myslí, že vesmír i živá příroda má svého tvůrce. Pro to všechno mám pochopení. Ale jedné věci absolutně nerozumím a jde to mimo mé chápání: Jak můžou věřit věřící lidi mrtvým židům, které osobně nikdy neviděli, nemluvili s nimi? Tito židé a bylo jich snad kolem padesáti se podíleli na sepsání bible. Jaký důvod je věřit těmto tisíce let mrtvým autorům, o nichž nic nevíme, jen to, že žili v době bronzové a starověku a měli zcela jinou kulturu a mentalitu než my? Pokud někdo šíří jejich ideologii, tak není věřícím v boha, ale věřícím mrtvým židům. Navíc přece nejsme židovský národ. Proč bychom měli vzhlížet k mrtvým židům anonymům? Proč bychom měli věřit na jejich bajky, kde hadi mluví, panny rodí, moře se schová a další fantasmagorie? Mrzí mě to, ale musím napsat, že věřící lidi spíše než že by věřili v boha, tak věří v bláboly starodávných fejkařů. A ještě z cizího národa.

Touha (Pá, 17. 5. 2019 - 15:05)

No jo no, To už jsme tady taky probírali, že ty starozákonní texty byly v babylonském zajetí sepsány jako politická záležitost pro dodání odvahy a podpora sjednocení izraelitů. Či co...

Rakato (Pá, 10. 5. 2019 - 14:05)

Uniká ti kontinuita Petrová stolce, či jak se tomu říká. Prostě ta Ježíšova víra je nepřetržitě předávána dál, od jednoho zástupce božího na zemi k druhému. ------------------------------------------------------------
A že křesťané věří starozákonním Židům? Věřil jsem Ježíš, tam věří také. Ti lidé totiž silně chtějí věřit, a tak mají klapky na očích a o bibli nepřemýšlí, takže nevnímají všechny ty biblické absurdity a nesmysly. Víra hory přenáší.

Stalin (Čt, 2. 5. 2019 - 18:05)

Žiju, ale ukrývám se. Mám v sobe nanoroboty, takže budu žít věčně, a komunismus nastolím koncem století. (Ale to už moc změn nebudu muset dělat. Moc se mi současná doba v EU líbí, je to správný vyvoj, který každého komunistu potěší.)

Boeing z popelnice (Pá, 3. 5. 2019 - 17:05)

To já mám v sobě molekulární-stroje-které-jsou-snem-každého-nanotechnologa!
https://tinyurl.com/y58gbfdd

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 22:05)

Víš, co jsi tím chtěl sdělit? Aspoň že někdo...

Boeing z popelnice (Ne, 5. 5. 2019 - 22:05)

Tak určitě! Že jsem tak složitej, že mě prostě MUSEL někdo stvořit.

Rakato (Po, 6. 5. 2019 - 14:05)

Až se o světě naučíš víc, třeba si nebudeš připadat tak složitý, a napadne tě evoluce.

Lenin (Čt, 2. 5. 2019 - 16:05)

Žije !

Rakato (St, 1. 5. 2019 - 23:05)

Jehova už nikoho nezajímá. A se starozákoními Židy to měl Jehova občas stejné - furt o jiných bozích, a Jehovovi žádnou lásku. Dokonce i jeho jméno zapoměli, a tak dnes lidé neví - Jehova, Jahve... či jak. Židé si mohou ušít z ostudy kabát. Ale stejně mám ty klucí pejzatý rád, protože drží víru. To my jsme byli katolíci, pak čeští bratři, zase katolíci, a teď neznabozi. K čemu je to dobré? Už nevíme, čí jsme.

Reklama

Přidat komentář