Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Marcela (Čt, 13. 12. 2018 - 09:12)

Prosím Vas,máte někdo tady problém s nepřijatou TEPkou? jsem byla před 4 lety s kolenem a stálé jen běhám po doktorech,nebot koleno a vlsatně celá noha bolí denně a skoro pořad.jenže endoprotéza je dobrá a je vše zpusobeno, že tělo to nepřijalo. Už mne to moc zmáhá a jsem zoufalá.Pravě bych měla jit na operaci s kyčli-na výměnu, neboť už taky moc s tim trpim,jenže se bojim, že to bude stejne jak s kolenem a co pak? Slyšela jsem, že někde dělaji CT s odstiněnim kovu? ale nevim kde a muj operater tvrdi, že CT myslim tedka v tom koleni nic neukaže, že je tam jen černa skvrna na snimku.Já bych spiš potřebovala vyřešit to koleno,třeba bych i ráda šla znova na vyměnu,jen kdyby to pomohlo,ale muj dr,tvrdi, že je to náročná ta reoperace,takže mne ji nedoporučuje. Takže já fakt nevím co dal

TOM (Pá, 14. 12. 2018 - 19:12)

Koukněte za na přispěvky totalni endoprotéza kolene, tam se taky psalo o těhlech problémech

Marta (St, 12. 12. 2018 - 20:12)

čekací lhůty jsou různé, každá nemocnice to má jinak. pokud už máte indikaci k operaci a ještě nevíte, kam půjdete, tak to chce si to obvolat. žádná daná lhůta není. taky mě čeká výměna, zatím to ještě oddaluji, ale info už čerpám.

stanley-2 (Čt, 13. 12. 2018 - 12:12)

Já sem šel u nás na sál po 3,5 měsíci čekání............................dnes 4 měs. po je vše OK

Miroslav (St, 12. 12. 2018 - 15:12)

Chci na podzim 2019 jít na tep. kyčle. Jaké jsou dnes čekací lhůty, abych si to správně načasoval? Děkuji.

Dana (Po, 10. 12. 2018 - 23:12)

Ahoj Alenko, jsem ráda, že tě zas po dlouhe době vidím, slyším, zejména a především tedy čtu, ale to nic nemění na věci samé :) Ano, čas letí jako blázen. Přesto, že to bude už 5 roků, je to jako včera kdy jsem tu sosala informace. Hlavně jsem ráda, že jsi v pořádku, že všechno drží jak má. Užívejme si předvánoční pohodu a určitě se zas ozvem...

Alena (Pá, 7. 12. 2018 - 18:12)

Ahoj Dano,
po čase jsem opět nahlédla a tak se hlásím coby jedna z té "staré party". Jen se nestačím divit, že už je to 5 let od Tvé první TEPky. Ten čas tedy letí... Březen je dobrý termín. Já byla na první "o" v listopadu (sněhy, ledy, ještě tenkrát pravá zima), na druhé v dubnu (krásné a teplé jaro), tak jsem se venku nebála trénovat chůzi. Taky jsem měla strach, protože mi to poprvé moc nešlo, ale byla jsem mile překvapena. Tvrdím si říci, že po druhé "o" jsem se znovu narodila. Možná to zní trochu pateticky, ale já předtím 2 roky nechodila. A pak najednou jo a bez bolestí. No najednou ne, to bych si vymýšlela, chvíli to trvalo, než jsem se rozchodila. Dnes by nikoho nenapadlo, že mám umělé kyčle a kdysi trávila čas na kolečkové židli.
Včera jsem byla na kontrole po 9ti letech, vše v pořádku, tak mám zase rok klid - pokud se něco nepřihodí.
Taky tu ráda vidím Věrku, píše optimisticky, tak je určitě v pohodě. Taky sis zažila svoje, viď holka moje. Já když jdu na kontrolu k operatérovi, tak si dám cca 2 měsíce předtím dietu. Zatímco on tloustne, mě nutí hubnout ...(asi kdyby bylo nejhůř, aby se mu lépe řezalo, tak to ortopedi-operátoři mají, nic proti nim). Ale když jdu z kontroly, tak se neudržím a oslavím výsledek dobrým obědem a po něm jedním oroseným (však víš, Věrko, čím).
Dano, až přijde čas, ozvi se, podpoříme Tě.
Ozývá se Helena? Jsou tu teď nové stránky, musím je teprve prozkoumat. Nemám ráda změny.
Všem, kdo sem chodí, přeji jen to nejlepší, hezký adventní čas, co nejméně bolestí a starostí.

Věra (Út, 11. 12. 2018 - 22:12)

Ahoj Ali, už jsi tu hodně dlouho nebyla. Jsem ráda, že je všechno v pořádku a nohy slouží, jak mají. Mně pořád pobolívá kolem operovaného kyčle - krásně jsme si to tu popisovaly s Danou asi vloni. Když jsem byla na kontorole v červnu, řekl mi operatér, že je to od páteře. V pondělí jdu k ortopédovi, nechám si píchnout do toho neoperovaného kolena injekci a zeptám se na tu páteř. K té vyšší váze - když mi tahal profesor po poslední operaci stehy, řekl mi, že mám silnější podkoží. To je krásně řečeno, že jsem tlustá :-) No vidíš, a už to byly v červnu tři roky.
Dano, teď jsem se probojovávala na tuhle diskuzi asi jak jsi popisovala ty. Děs a běs!
Děvčata, přeju vám krásný zbytek adventu, i když vím, že ta nervozita stejně nakonec udělá svoje. Mějte se hezky.

Dana (St, 5. 12. 2018 - 09:12)

věruš, i když, jak říkáš, starý mazák, bojím se úplně jako novicka, ba možná i víc, a právě proto, že předtím jsem si to všechno jen představovala, teď, už i vím... Nicméně, je to ještě daleko a tak na to teď nebudu myslet. Březen doufám, už bude skoro hezky a líp se pak bude šlapat. A to si piš, že jakmile se bude termín blížit, budu i víc psát :) Zatím zdravím všechny čtenáře :)

David (Čt, 22. 11. 2018 - 00:11)

Děkuji za odpovědi. Na operaci jde moje žena a ta je bez auta nešťastná. Pořídil jsem ji auto s vyšším sezením a poloautomatické převodovkou, což znamená že nebude muset používat operovanou nohu. Tak hlavně doufám že se vše podaří. Děkuji

Dana (Čt, 22. 11. 2018 - 00:11)

Zdravím všechny kteří se do "nové a lepšííííí" doktorky probojovali.
Asi jsem chlap, ale nechápu proč se musí opravovat něco, co funguje:(((

Tak, dnes jsem dostala termín na druhou tepku. Mělo by to být v březnu. Od první to bude 5let. Pokud bude číst někdo ze "staré party" ozvěte se :)

Věra (So, 24. 11. 2018 - 17:11)

Ahoj Dano, mám přesně ten samý problém. Mně tohle připadá daleko nepřehlednější, snad až na to odepisování - jsou to větší písmena a líp na to vidím. A jinak - ten termín v březnu je fajn. Měla jsem koleno 6. března - tedy asi - a v červnu jsem jela do lázní už bez berlí. Ale koleno bylo na tohle - alespoň pro mě - lepší, než kyčel. Takže druhý kyčel se nedal ukecat :-) Ale, hele, už víš, do čeho jdeš a zvládneš to jako starý mazák. A kdyby něco, víš, že když napíšeš sem, já občas kouknu a pokusím se ti poradit a rozesmát tě. Tak krásný adventní čas. Budu na tebe myslet.

Alexander Lomský (St, 21. 11. 2018 - 13:11)

Mám za sebou 2 x TEP kyčelního kloubu v roce 2016 a v lednu 2017, pokud by měl někdo z Vás zájem o relevantní dotaz a pokud takových dotazů nedostanu sto , pokusím se na ně odpovědět na mailu: [email protected]. Je mi 68let nyní a mám TEP obě hybridní...

David (St, 21. 11. 2018 - 04:11)

Zdravím. Chtěl bych se zeptat co je největší problém po TEP na řízení auta? Je to mačkání spojkoveho pedálu. A je problém jezdit jako spolujezdec cca. po měsíci po operaci, samozřejmě když vše probíhá v pořádku? Dekuji

NadaK2 (St, 21. 11. 2018 - 12:11)

Jako spolujezdec bez problému, jen je potřeba dodržet úhel 90 stupňů ohnutí kyčlů, takže s nějakým polštářem pod zadkem. A opatrně vysedat tak, že otočíš skrčené nohy s koleny u sebe. Existují i otáčecí polštářky do auta, pokud nasedáš a vysedáš často. Řízení nevím, nejsem řidič, ale myslím tu psali, že po 6 týdnech. A mačkání pedálů by nemělo vadit, noha je normálně funkční. Snad tu nějaký řidič ještě napíše.

Avina Krejčí (Po, 10. 12. 2018 - 10:12)

Zdravím! Máte prosím vyzkoušený ten otáčecí polštářek? Mám 6týdnů po TEP pravé kyčle a už bych chtěla sednout za volant,abych pořád nehonila muže nebo některou z dcer,aby mě někam dovezli-bydlíme totiž v lese. Díky za odpověď!

stanley-2 (St, 12. 12. 2018 - 08:12)

Polštařek otačeci nená potřeba.....................me po 6t dovolil primař řídit a dal sem si pod zadek polyestyren /na zateplov.budov/ a od tý doby jezdím ,a kloub ?-v pondělí sem byl po 3měs kontrole a kloub i uchycení =OK a primař mi už dovolil skoro vše jak zdravému. Myslím že za polštařek-otačecí byste jen vyhodila peníze.Jistě asi není nejlevnější. Přeji všem pěkny svátky a hlavně zdraví bez bolesti

pájja (St, 12. 12. 2018 - 14:12)

Otočnou polstrovanou podložku jsem měla už před operací, bohužel, teď po asi 5 letech praskla a hodně mi chybí. Hlavně při vystupování jsem si na ni zvykla. Stála cca 800, už si nepamatuji, ale byla super.
Řídit auto už bylo povoleno na první kontrolu.
Zdravím všechny "staré" tepkařky, tahle změna stránek zrovna k lepšímu není :(

Věra (Út, 11. 12. 2018 - 22:12)

Avino, já neřídím, ale manžel byl na jaře na TEP kyčle (levého) a po šesti týdnech na kontole mu operatér povolil řídit auto. Tak jestli jsi ještě nebyla na kontole, zeptej se. Jinak - polštářek jsem na nasedání a vysedání neměla. Otočila jsem se na sedačce sama s nohama u sebe. Měla ho tchýně, zkoušela jsem to, ale bylo to stejně jako bez něj. A pamatuj na známé - každá nemocnice to má jinak a každý operatér to má jinak.

stanley-2 (St, 21. 11. 2018 - 14:11)

No já po 6tyd.kontrole sem dostal povoleno řídit auto....................počkal sem tak asi tyden /sbíral sem odvahu/ a sedl a jel.Pod zadek polštař,a jelikož mam i sníženou podlahu,nebyl problém nohy zvednou a hodit na pedály /sounož/...................tepku mam v levé,takže spojka,ale jelikož noha ja funkční nedelá mi to žadne problémy.A jelikož se svaly i ůpony kolem kyčle hojí denne,tak je předpoklad že za pár tydnů si ani na operaci nespomenu..................jinak sem po TEP již asi 17týdnů.

Reklama

Přidat komentář