Reklama

Křečové žíly

Andrea (Ne, 6. 7. 2008 - 16:07)

Ahoj lidicky,nevim jestli se i u me jedna primo o krecove zily,zatim s emi zadny uzlik netvori (je mi 30), ale trapi me viditelne zily na zadni strane stehen a kolen.Obcas citim pnuti a natekaji mi nohy u kotniku.Je to predzvest krecaku? nekde jsem cetla,ze muzou byt krecove zily vnitrni a u nich pak hrozi tromboza,neni to muj pripad. Je to uz na lekare?Zvlast problemy s tim nemam,jen ze jsou viditelne, uplne modre,tahne se mi zretelne podel cele nohy.Dekuji.

Ala (Út, 1. 7. 2008 - 22:07)

Hlavně se nesmí hormonální antikoncepce a počítej, že těhotenstvím se spíše zhorší, nejlepší prvence bude nosit celou dobu kompresní pounčochy až nahoru...jinak si přečti, co vše je vhodné pro prevenci, tedy plavání + stravování, např. pohanka atd..

Jana K. (Út, 1. 7. 2008 - 20:07)

Dobry den, je me 25 a mam krecove zily. Byla jsem se zeptat u lekare a ten me navrhl laserovou operaci, druhy lekar je priklonen k te normalni. Muzete me poradit co je lepsi? Rada bych mela do dvou let miminko a mam celkem strach, ze se to vrati. Lze s tim neco provest? Bohuzel v me rodine jsou krecove zily dedicne. Predem dekuji za odpoved.

Jitka (Út, 24. 6. 2008 - 13:06)

Dobrý den,
je mi 42 let, křečové žíly mám asi od 15, nekuřačka, štíhlá. Nohy mě nikdy nebolely, nenatýkaly. U lékaře jsem byla až teď, protože se mi žíly zhoršily. Dostala jsem punčochy na celou nohu. Na sklerotizaci je již pozdě, pan doktor doporučil operaci buď klasickou na pojišťovnu, nebo ambulantně za poplatek. Prý je hojení rychlejší, menší absence, menší recidiva. Ráda bych se zeptala na názor, je-li tomu opravdu tak a kdy je operaci nejlepší podstoupit - nevadí léto? Hledám novou práci a nerada bych byla hned delší dobu v neschopnosti.
Předem děkuji za odpověď.

Martin (Út, 24. 6. 2008 - 00:06)

Rád bych se zeptal je mi 18 let a oběvili se mi před 4 měsíci křečáky bolí mě z toho nohy a žíli mi natékají i na stehnech ( lítka jinak ) jelikož sem také 3 roky kouřil tak se nemám čemu divit že . Ted jsem si koupil Veregin mé křečové žíli nejsou ještě v nějakém špatném stavu vylézají mi žíly a mám na každé noze 1 hrbolek na lítku myslíte že mi tento lék pomůže děkuji za odpověd budu vám moc vděčný . Martin

Martin (Út, 24. 6. 2008 - 00:06)

Rád bych se zeptal je mi 18 let a oběvili se mi před 4 měsíci křečáky bolí mě z toho nohy a žíli mi natékají i na stehnech ( lítka jinak ) jelikož sem také 3 roky kouřil tak se nemám čemu divit že . Ted jsem si koupil Veregin mé křečové žíli nejsou ještě v nějakém špatném stavu vylézají mi žíly a mám na každé noze 1 hrbolek na lítku myslíte že mi tento lék pomůže děkuji za odpověd budu vám moc vděčný . Martin

Ala (Po, 23. 6. 2008 - 22:06)

I když jsem to nikdy do souvisloti nedávala, je pravda, že od stejné doby co mám křečové žíly mi natékají i ruce, hlavně při chůzi, ale nyní mám potíže i s krční páteří a srdeční aritmií díky dlouhodobému nepoznanému a tedy neléčenému zánětu žil po několik let.
Křečové žíly bývají nejčastějí zděděné. Pozor na poruchy srážlivosti krve.

lila (Po, 23. 6. 2008 - 20:06)

ahoj vidím že tady je diskuse živější než na Operaci KŽ. Zajímalo by mě, jestli vám taky natékají ruce, když máte problém s kž. Já jsem od jisté doby přesvědčená o tom, že žíly jsou jen důsledkem nějakého tlaku, ucpání nebo celkové žilní nedostatečnosti. Sice jsem je zdědila po mámě, ale říkám si, že jsem spíš zdědila tu jejich příčinu.

Pavel (Út, 10. 6. 2008 - 21:06)

Tady je na místě konzultace s odborným lékařem.
Obecně se pohyb při křečových žílách doporučuji, ale přiměřený. Ev. při něm nosit kompresní punčochy.

Paja18 (Út, 10. 6. 2008 - 17:06)

Dají se křečové žíly zakrýt částečně nějakým make-upem.

Hana (Út, 10. 6. 2008 - 16:06)

Dobrý den,
zvažuji používání přístroje VacuShape (chůze na běhacím pásu, od pasu dolů ve vakuovém podtlaku, vhodný zejména na celulitidu). Nemůže tento přístroj negativně ovlivňovat tvorbu křečových žil, příp. metliček?
Dále by mě zajímal nejvhodnější způsob odstranění zvětšujících se křečových žilek pod kolenem v případě, že se v rodině již vyskytla embolie (plicní).

Pavel (Pá, 16. 5. 2008 - 19:05)

Ahoj Alo,
samozřejmě nos to, co je ti příjemné. Jen vycházím ze své zkušenosti. Na minulý Silvestr jsme si (pánská část) sehnali a vyrobili kilty a nový rok stylově přivítali. Kilt jsem neuložil trvale do skříně, ale nadále ho doma nosím. K punčochám je to pro mne nejpohodlnější řešení, bohužel tuto kombinaci nosím jen v soukromí.

Ala (St, 14. 5. 2008 - 13:05)

Pavle, vycházím z toho, co nosím nejvíce během celého roku, letní elastické rifle jsou tenké jako např. dřívější hladké bavlněné prostěradlo
a taky mám ráda když mi veškeré oblečení ladí.
Punčochy musím nosit bohužel pořád a stejně upřednostňuju kalhoty, sukně jsem nosila nejvíce v létě bez silonek. Ono nejen, že k sukni nevypadaj až tak užasně, ale to bych musela mít pěkně velkou zásobu,ty paty a špičky nic moc a vůbec po vyprání. Navíc je tu problém s obuví, já osobně musím mít jen boty s pružnou výstelkou a ty se scháněj velmi špatně, když nechci nějaký babičkovský model, boty na podpatcích nemohu nosit, tak max. 3-4cm. Mám ráda hodně ženské oblečení, což k riflím se dá doladit nejsnadněji. Pochopitelně nosím rifle
v létě světlé a tenké a v chladnějším počasí tmavší, navíc mi vyhovuje i to, že jsou elastické.

Pavel (Po, 12. 5. 2008 - 20:05)

Problémem je, že pod pojmem podvazkový pás si každý představuje hlavně nějaké erotické krajkové nic, ne funkční a pohodlné prádlo, které se dost obtížně shání.

Aby šel pás nebo body s punčochami pohodlně nosit celý rok, tak musí být z kvalitního materiálu. Elastickou riflovinu nevidím příliš dobře, ale přeji příjemnou tvůrčí činnost.

V létě nosím punčochy stejně jako jindy, pouze v těch největších vedrech (30st. a víc) si můžu dovolit punčochy nenosit, ale jsou pacienti(tky), kteří to štěstí nemají. Nosím normálně podvazky, samodržící lem mi dělá větší problémy (puchýře pod silikonovým lemem). Kvalitní punčochy již vypadají esteticky celkem slušně, tak se dají nosit i k sukni (aspoň ženy) a určitě jde o pohodlnější variantu než pod rifle.

Alaatím (Po, 12. 5. 2008 - 17:05)

Na www. jsem mrkla, těžko říci jaké jsou, ale mám zkušenost, že věttšina dovozových byla na vyšší postvavu nebo velké chodidlo.

Viděla jsem už hodně podvazkových pásů, ale mám pocit, že jsou opravdu víc ozdobné než funkční.Co se týká materiálu tak bych si hlavu nedělal, dříve se šilo z úplně obyč. neelast materiálů, což bych pochopitelně nevolila, ale taky je na trhu hodně pružných prádlových gum, barevných, ozdobných atd.
Ale nedošlo mi, že může mít problém s pasem,
který sjíždí. Mne osobně napadá varianta pod rifle, kde bych využila klidně svoje zničené letní elastické rifle.
Pokud se na to vrhnu, tak to stejně nebude dříve než na podzim nebo v zimě.
Jak to řešíte v létě, musíte je taky nosit???

Pavel (So, 10. 5. 2008 - 12:05)

O tvé šikovnosti nepochybuji, problém je spíš v těch materiálech. Ovšem u žen bych problém neviděl. Např. na www.puncochy.com je docela slušný výběr podvazkových pásů, které určitě dobře drží. Cena jednoho je sice přes tisíc, ale při pohodlném denním nošení se to vyplatí.
U mužů je problém jiný tvar pánve a pás špatně drží a sjíždí. Řešením je vyšší stahovací pás nebo body (to má výhodu, že tah punčoch rozdělí na obvod a ramínka). Ovšem tento druh prádla se těžko shání. Svou manuální zručnost jsem vyzkoušel na dvou mírné kompresních body - přišil podvazky a eliminoval prsa. Výsledek je použitelný, sice nedosahuje kvalit výrobků firmy RAGO, ale vyšlo to na polovinu.
Předtím jsem se taky pokoušel vymyslet něco, co by nahradilo podvazkový pás - dámské prádlo, ale bylo to marné úsilí. Nakonec jsem stejně rezignoval a začal v této oblasti využívat dámský šatník. Nemá smysl vymýšlet vymyšlené.

Míla (Pá, 9. 5. 2008 - 11:05)

Ahoj Alo,

díky za příspěvek. Jak jsem zmínil, "kompresky" nosím ze zdravotních důvodů..ty samodržící sjíždějí..takže nějaký "decentní" pás by se mi hodil. Dívala jsi se na odkaz na ty silonky SOLIDEA? www.sunpharm.cz

Míla

P.S. Těším se jestli zkusíš ten pás, viz Tvůj přípěvěk.

Ala (Pá, 9. 5. 2008 - 11:05)

Ahoj Pavle, já sice nejsem vyučená švadlena, ale v minulosti jsem hodně obšívala celou rodinu i švadlenky ke mě chodily čerpat nápady.
Tak věřím, že by se mi podařilo něco vymyslet
a možná, že až mi bude zbývat čas, tak se o to pokusím.Zatím se měj fajn.

Pavel (Čt, 8. 5. 2008 - 12:05)

Vystihla jsi to celkem přesně. Ovšem s tím šicím strojem je problém. Pokud nemáš k dispozici speciální pružné materiály a hodně zkušeností, tak je výsledek velmi nejistý. Zkoušel jsem různé věci. V modelárně Trioly mi šili body na míru, ale už nedělají zakázkovou výrobu.
Nakonec jsem vyzkoušel výrobky firmy RAGO (USA, u nás nic takového neexistuje), jsou sice drahé, ale drží a dobře se nosí.

Ala (Čt, 8. 5. 2008 - 08:05)

Ahoj Mílo, z Prahy nejsem a na Maxis podkolenky jsem nedoplácela, na stehenní se samodržícím bublinkovým lemem asi 7O Kč, takže se asi vyplatí nejdříve prověřit lékarny či obchůdky se zdr. potřebami.

Máš zajímavý dotaz, nevím z jakého důvodu punčochy potřebuješ a je mi jasné že Ti podvazkový pás u muže příjde směšný.
I mne to při představě příjde hrozné,
ale po zkušenostech s pořádnou trombozou vím, že není jiné řešení a může se to stát i mému partnerovi protože je trombofilik. Takže bych to musela akceptovat. Navíc ono není ani žádný úžasný pohled na ženu v kompresivních punčochách
nebo podkolenkách a taky to můj partner neřeší, protože ví co mám za sebou a že bez nich bych bolestí nevydržela chodit.

Přesně jak píše Pavel, podvazkový pás je nejlepší řešení i dnes, všechny ty lemy stejně
nedrží, asi bych nakonec zasedla k šicímu stroji
a ušila nějaký takový podv. pás, aby ladil aspoň trochu pod džíny nebo podle oblečení které ten dotyčný celodenně nosí.

Asi tak na závěr, určitě bych si je nebrala na rande, kdy by se předpokládal první sex nebo k moři.

Reklama

Přidat komentář