Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (Pá, 22. 3. 2019 - 18:03)

Když křesťané zabíjeli, bylo to jistě špatně, ale děláš jako kdyby ateisté měli na to právo jenom proto, že se nemuseli držet Bible. To je mi obhajoba. Mrtvé nechme, nikam to nevede. Ale neříkej pořád "vy křesťané", neneseme zodpovědnost za zločiny církve v minulosti, ačkoliv to zní bezohledně. Že lidé dělají chyby, je z jejich porušené přirozenosti. Dokonalí jsou přece jen ateisté, a navíc na zločiny mají plné právo, nezavazuje je přece víra, že.
______
Ježíš řekl: 39 Zkoumáte Písma, a myslíte si, že v nich máte život, a Písma svědčí o mně. 40 Ale vy nechcete přijít ke mně, abyste měli život. Jan 5
To dělají jak náboženští tak nevěřící lidé, kteří si takto se pokouší zjišťovat Krista. Už jenom ten zájem o něj značí jejich pochyby o jejich nevíře. A když podle tebe není Bůh, tak proč ti jako člověk tolik leží v žaludku? Proč ne třeba Konfucius, jeho učení bylo přece také působivé, když byl podle tebe Ježíš jenom hodný člověk. Jenže jeho Božství bylo evidentní i v lidském těle. Jsou ti tedy bližší židé co ho zavrhli. Řidíš se podle většiny, když většina lidí nevěří v Boha, tak věřit také nebudeš, že. Nemůžeš samozřejmě začít věřit jenom proto, abys mezi ně přestal patřit, ale takto si jenom obhajuješ nevíru, tím, že patříš k té většině. Ale to je v pořádku. Vždyť Pán také říká, cesta je úzká a málokdo po ní půjde, mnozí půjdou tou širokou co vede do záhuby.
_____
Hlavně ty tvoje citáty na podporu ateismu, a za to jak jsi nezapomněl napsat fyzik, aby to působilo vědecky. To je roztomilá snaha, Oto♥♡♥ Vypadá to, že už bereš cokoliv, co kdo trochu známý kdy řekl bezbožného. Jenže rovněž od takových vědců bych ti mohl posílat citáty naopak na podporu pobožnosti. Já si takhle pomáhat ale narozdíl od tebe nepotřebuju.

Rakato (Pá, 22. 3. 2019 - 19:03)

Vraždit nesmí ani ateisté, to je snad jasné ze státních zákonů. Ale když už ateista někoho zabije, porušuje jen je, a ne navíc i Ježíšovu víru, jako křesťané. O tom se bavíme. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ježíšem se zabývám, protože je tady stránka o něm, resp. o Jehovovi, kdežto o Konfuciovi ne. A byla to zajímavá kontroverzní osoba. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Já jsem ateista, protože jsem se přidal k většině lidí, nevěřící v boha? To se podle mě pleteš, protože většina lidí věří v nějakého boha, a když ne přímo v boha, tak v prvotního hybatele. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud jde o moje zmínky o tom, jak křesťané dříve vraždili, je to proto, že se do dneška s těmi zločiny nevyrovnali, neomluvili za svou celou středověkou kriminalitu. A jak jsem ti napsal, vaše církev je i dnes beznadějná i proto, že i dnes porušuje Ježíše - žije v nadbytku, bojuje o majetek, málo se stará o chudé, hřeší smilstvem a pokrytectvím. Takže tě kritizuje i za současnost.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tvoje církev potřebuje pomoci už dva tisíce let (ty možná jen pár desítek - za tu dobu, co hřešíš jako křesťan), a tragické je, že si to vůbec neuvědomuje. A tak si tipuji, že se z křesťanů dočká spásy jen mimina (myslím naši Mimu) třetina - tzn. ti, co zpívají náboženské písně, chodí navštěvovat staré lidi, děti v nemocnicích, a dobrota jim kouká z očí. Ty na spásu zapomeň, budeš-li nadále takto pokračovat.

Jirka (Pá, 22. 3. 2019 - 20:03)

"Ty na spásu zapomeň, budeš-li nadále takto pokračovat". To už jsem od nějakého ateisty slyšel. Dokonce i že budu skučet v pekle. Naštěstí člověk, navíc naivní, co křesťanství vůbec nerozumí, to posuzovat nebude. Bůh nemá povrchní soudy. Kdyby ano, i anděl světla by zůstal neodhalen. Ten lidi jako ty snadno oklame v soudech, protože jsou velice naivní.
▪▪▪▪▪▪
"Moje církev"?....moje církev žádná není. Církev je Ježíšova, jeho oudy a on je její hlavou. Ovšem taková Církev, kterou bys těžko pochopil.

Návštěvník (Pá, 22. 3. 2019 - 01:03)

Jehovisté jsou lidé, kteří trpí chronickou chorobou zvanou Jehovismus. Tuto nakažlivou nemoc způsobuje tzv. Jehovirus.

Tato nemoc postihuje zejména mentálně slabší jedince, lidi sociálně oslabené nebo osoby snadno podléhající závislostem, dále ošklivé ženy, tlusté ženy, natvrdlé muže a zakomplexované mladíky, kteří doufají, že u Jehovistů najdou krásné dívky. Často se rozvíjí v mladém věku, jindy propuká až v dospělosti a houževnatě se drží. Jedince sužované touto chorobou lze najít ve většině zemí světa.

Jehovismem trpící jedinec si svůj žalostný stav zpravidla neuvědomuje, lékaře sám nevyhledává a tím se jeho neléčená choroba rozvíjí po celý zbytek života.

Steve (Pá, 22. 3. 2019 - 14:03)

Ano přesně tak, jsou to vesměs lidé jednodušší, mentálně na nižší úrovni, lidé kteří neumí sami uvažovat, jsou něčím zakomplexovaní nebo lidé ztrápení. Jehovistovi pokud to myslí alespoň na úrovni středoškoláka, tak má šanci snadno odhalit jak je jehovistická nauka ubohá, mylná a primitivní. Máte Bibli (ač mírně překroucenou), studujte, hledejte pravdu z textů. Brooklin a USA centrum vám ho nedává. V časopisech píší často naprosté bláboly opravdu k smíchu - ono to americké uvažování je totiž o něco níže a hůře oproti Čechům. Americká naivita je obecně známa. Kdo chce, ten si tu pravdu z Bible najde. Navíc jehovisti jsou "Nevěřící Tomáš" - a to doslova ve spoustě případů. Jehovisté pokud vím rovněž nevěří ve vzkříšeného Krista jako člověka z masa a kostí. Za co obecně považují Krista je vůbec fraška ... Nechápu jak mohou vyloženě popírat biblického Krista. Důkaz jak jsou totál zaslepeni bludy!

Jirka (Pá, 22. 3. 2019 - 15:03)

To není tak černobílé s těmi svědky, že musí mít nutně iq tykve nebo žádné vzdělání. Setkal jsem se s jednou svědkyní, studentkou VŠCHT (jedna z nejtěžších škol tady, mimochodem i Míra Kalousek to má), ale byla k ostatním (nesvědkům) tzv zdvořile arogantní, což schovávala za falešný soucit, povyšovala se nad jimi, prostě ostatní byli nemocní. Já ze svědků vždycky cítil jedovatost. Sektářství je nebezpečné všem typům lidí, nemusí být nutně hlupák, stačí mít potřebu něčím se odlišovat, vynahrazovat si pocity méněcennosti apod. Sveden démonem může být spousta lidí, protože útočí přes jejich slabosti.
_______
Vzkříšený Kristus z masa a kostí: Učedníci se ho mohli dotknout, ukázal jim rány na rukou a boku, poté jim poskytl další důkaz, že pojedl rybu. To ale až potom, co se objevil náhle uprostřed nich, aniž by se otevřely dveře. Byli zděšěni jeho příchodem, a tak jim ukázal, že je skutečný a není to přelud. Jenomže Steve, jeho tělo už nebylo stejné jako předtím (Copak nevíš: Zasévá se tělo přirozené, vstává tělo duchovní. Je-li tělo přirozené, je i tělo duchovní- 1kor1544), pro fyzické tělo platí zákony hmoty. Na jeho nové oslavené tělo se zemská přitažlivost nevztahovala, když se před učedníky na nebe vznesl. Důkaz z masa a kostí jim přinesl zřejmě proto, aby si nemysleli, že je jen šálí zrak. Vždyť se zhrozili a báli se jakoby viděli ducha. Ale Ježíš jim ukázal, že není duch (přelud), ale to neznamená že měl stejné tělo jako oni. Jestli to chápeš takto, je to špatně.

Steve (Pá, 22. 3. 2019 - 16:03)

Ano, jsou všichni fanatici ... stačí s kýmkoliv promluvit na ulici s časopisy v podpaží. Ježíšovo tělo bylo po vzkříšení stejné z masa a kostí - to tě musím opravit a za tím si stojím. On totiž musel aby se splnila Starozákonní předpověd'. Na to všichni zapomínáte! Že jeho tělo prošlo dveřmi - no a co když dříve uměl chodit i po hladině vod jezera a další věci. Pokud by to byl dočasný podvodný chvilkový záměr je taky nemožné si myslet. Pokud si někdo myslí že byl Ježíš podvodník, tak to teda potěš koště!

Jirka (Pá, 22. 3. 2019 - 16:03)

To je sice hezké, ale jak mi vysvětlíš, že podle katolické nauky při eucharistii je Ježíšovo tělo přítomno na x místech denně, pokud je ve fyzickém stavu? Nemusíš se rozčilovat, stačí že to doložíš Písmem. Nejde o to, že by někdo mohl z Ježíše dělat podvodníka, ale o to, že třeba učedníci nechápali co se děje a proto se zděsili. Zasévá se tělo přirozené, vstává tělo duchovní. Chápu že ti katolickou nauku do hlavy natloukli důkladně, ale aby to nebylo nakonec na škodu. Jako s kultem svatých a Marie.

Steve (Pá, 22. 3. 2019 - 16:03)

Poslední večeře se "Koná na jeho památku" ... "Kdo jí mé tělo a pije mou krev ..." Je to dle učení Krista. Samozřejmě že je to míněno obrazně - a to se tak koná. Proměna je úkon který se koná při slavení Bohoslužby ... At' si to člověk přebírá doslovně či obrazně jak chce.

Jirka (Pá, 22. 3. 2019 - 17:03)

Mně je jasný, že je to miněno obrazně, ale v jiných diskuzích jsem se setkal s radikálními katolíky, kteří to obrazně nemysleli, nýbrž doslova. A dokonce říkali, že kdo tak nečiní, ("kdo ji mé tělo a pije mou krev") nemůže být spasen. Dokonce tvrdil i to, že svatý Duch nemůže působit na člověka, pokud není ve svaté Církvi římskokatolické a děje se tak jen při svátostech ve shromáždění.
______
Takže Steve, "Zasévá se tělo přirozené, vstává tělo duchovní" je také jenom obrazně myšleno?

Steve (Pá, 22. 3. 2019 - 21:03)

"Zasévá se tělo přirozené, vstává tělo duchovní"

U Krista nikoliv, u nás ostatních ano. Kristus je výjimka, my nejsme výjimka.

Máš to ale Jirko divné chápání ... Znovu ti opakuji že Kristus musel být výjimka aby se splnilo co bylo předpovídáno ve Starém zákoně. Takže zmrtvýchvstalý Kristus nebyl žádný duch ani jiné tělo. U lidí ano, po smrti bude z nás pouze duchovní tělo - neboli pouhá bytost duše.

luci (Pá, 22. 3. 2019 - 22:03)

Nevěř pohádkám ! Duchovno je pokud žijeme . Tvůj duch skončí , když ti odumře mozek. Po smrti už je řečeno vulgo : hovno .

Jirka (Pá, 22. 3. 2019 - 22:03)

A ty už jsi tam byla, že to píšeš tak přesvědčeně?
Zase nic víc než jenom názor. Další rozumbrada, co zná tajemství, kam ani věda nedosahuje.

Rakato (Pá, 22. 3. 2019 - 23:03)

Ani ty jsi tam ještě nebyl, a máš to, co ti navykládali, za absolutní pravdu. (Budu-li mít někdy dobrou náladu, sdělím ti, co je po smrti, a předložím přesvědčivý důkaz. Ale dnes už na tebe nemám náladu.)

Jirka (Pá, 22. 3. 2019 - 22:03)

To jsi nad tím přemýšlel dost dlouho. Ale já ti také znovu opakuju - hoď souřadnice. Kristovo tělo bylo vzkříšeno fyzické, ale jinak: Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, mají tak činit v Duchu a v pravdě. Jan 4:24 Popíráš snad Božství Kristovo? Takže my budeme duchovní bytosti a Bůh tělesná bytost.... Ty potom nemáš divné chápání (Boha)? Připadá mi, při vší úctě, Steve, že opakuješ jednu věc, cos pochytil, ale vůbec jí neumíš vysvětlit. Jak bys mi to jako laikovi vysvětlil?

Steve (St, 27. 3. 2019 - 15:03)

Nevím, nechce se mi nic vysvětlovat a možná že nemám ani správný pohled na katolickou nauku - je to pro mne nepochopitelné a některé věci nechápu. Je to složité k pochopení, i duchovní studují nauku spoustu let aby jí vůbec celou správně pochopili. Já jakožto obyč člověk seru na nějaké umy náboženské nauky - je to pro mne nepodstatné a je to pro můj život i zcela zbytečné. Stačí když vím cca základ o čem to je. Jsem pasivní věřící, a aktivním být nechci. Bůh nebude posmrtně soudit dle nějakých znalostí Bible či dodržování nějaké nauky či docházek do církevních služeb. Dle náboženského křepčení Bůh soudit nebude!

Rakato (St, 27. 3. 2019 - 17:03)

Dle náboženského křepčení Bůh soudit nebude? Mniši a jeptišky, kteří se modlí sedmkrát denně, a flagelanti, kteří se ve sklepě bičují do krve, si to zjevně nemyslí. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podle bible se bůh rozhoduje hodně podle okamžité nálady, takže nikdo z vás nemá při posledním soudu nic jistého.

Steve (Pá, 29. 3. 2019 - 14:03)

Ne, nebude ... Mniši a jeptišky nemají Nebe blíže nežli my obyčejní lidé. Myslet si opravdu mohou cokoliv. :-D Ani papež Franta nemá Nebe jistější či nějakou VIP rezervačku.

27.3. (St, 27. 3. 2019 - 18:03)

Podle bible se bůh rozhoduje hodně podle okamžité nálady,to u každého soudu.

Rakato (Čt, 28. 3. 2019 - 18:03)

Rozhodování podle nálady je nejlepší. Lidi se mají boha bát a ne se s ním kamarádit. U Davida Jehova dělal pořád výjimky, ale jiné lidi dokázal pořádně osolit. Kázeň se rodí ze strachu, ne z pocitu, že své hříchy okecáš. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jenže to kriminálním parchantům nevyhovovalo, a tak se ve středověku sčuchli s církví a vymysleli odpouštění hříchů. Dnes se křesťan boha nebojí, a hřeší o sto šest. Na tahu je Jehova. Můžeme jen doufat, že ho zase nenapadne světová povodeň nebo ohnivo sírové gomorosodomské kataklyzma. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chvalte pána.

Reklama

Přidat komentář