Reklama

Rýma

jindra (Čt, 30. 1. 2003 - 18:01)

predem dopisu diky za zajimavy typ,spray do nosu treba Otriven a podobne je prekne nechci rici co!!!Uz tretim rokem se trapim s chronickou rymou a tyto spreye pouzivam,funfuje to na par hodin,je to uleva,ale pri dlouhodobem pouzivani vznika urcita zavislost,clovek pomalu bez tech spreyu nemuze existovat a k vyleceni rymy to vubec nevede a navic to neni zrovna nejlevnejsi!!

Návštěvník (Ne, 16. 9. 2001 - 07:09)

Paní doktorko, 2,5 letý syn trpí zhruba od května rýmou, ne permanentní, ale silnou hlenovitou, běžné léky, včetně Pamyconu nezabírají, vyšetření na ušn., nosn., krčním bylo negativní. Rýma přichází nárazovitě, někdy i celý den klid. Začátkem léta navíc v noci a zejména ráno po probuzení dávivý kašel( asi 2 měsíce). Bylo mi doporučeno vyšetření na alergeny. Slyšela jsem o výtěrech, o co se jedná, můžou být i jiné příčiny než alergie? Děkuji.'

Návštěvník (St, 22. 8. 2001 - 13:08)

Pokud je rýma chronická, může to mít plno příčin -např. oslabenou imunitu, nějakou formu alergie, candidózu (viz. databáze nemocí), velkou konzumaci hlenotvorných potravin (viz. článek nebezpečná tvorba hlenu), mechanickou přepážku v nose....Nejlepší by bylo asi navštívit ušní, nosní, krční oddělení a dát se vyšetřit. Třeba se zjistí příčina - pokud ne, tak je možno pátrat dát například u lékařů pracujících s EAV přístroji či vyhledata konstitučního homeopata. Bez znalosti příčiny chronické rýmy se nedá určit léčba. Spíš bych varovala před častým používáním nosních kapek. Můžete pouze zkusit vynechat hlenotvorné potraviny a celkově povzbudit imunitu, např. Vironalem či echinaceou.'

Návštěvník (St, 22. 8. 2001 - 09:08)

Paní doktorko, můj přítel má celý rok "chronickou" rýmu, nevíte co použít aby se jí zbavil popř. alespoň zmírnil ? Děkuji.'

Návštěvník (St, 22. 8. 2001 - 01:08)

Setkavam se s lidmi, kteri nemohou dychat a trapi se protoze se jim "zacpava nos" a nevedi vubec , ze pricinou je zdureni sliznice a take vubec nevedi co s tim, ani dosud v zivote nezjistili,k cemu slouzi nosni kapky napriklad Nasivin, Otrivin-spray a podobne. Staci jim vysvetlit, ze tyto kapky temer okamzite pomohou protoze zpusobi temer ihned oplasknuti sliznic. Pro nektere lidi tato rada bylo nove objevne a velmi uzitecne zjisteni a velka pomoc.Setkal jsem se i s osobou, ktera velmi trpela dlouha leta, jde vetsinou o alergie, v mnohych pripadech pacient patri k na alergologickou ambulanci.Nekdy pomuze teprve az lecba hormonalni.

Návštěvník (Po, 16. 4. 2001 - 21:04)

Pomoci mohou nárazové vysoké dávky vitamínu C (3x denně 1g)nebo přípravek Vironal. Rýmou se snaží organismus vyloučit z těla určité nečistoty. Například velká konzumace mléčných výrobků či bílého pečiva vyvolává tvorbu hlenu a proto by měly být tyto potraviny při rýmě vynechány z jídelníčku. Makrobiotici doporučují konzumaci celozrnné rýže. Též je vhodná dostatečná konzumace tekutin (voda, bylinné čaje).'

Návštěvník (Út, 10. 4. 2001 - 21:04)

Zase mne prepadla ryma a nebavi mne to. Je zvlastni, ze se organismus ani po tisiciletich vyvoje neadaptoval na tyto veci. Co se s tim da delat? 1. v okamziku, kdy uz to na mne leze 2. jako prevence, jenom otuzovani nepomaha.Snazim se to ignorovat, kdyz mam rymu, a nenechat si tim narusovat "zivotni rytmus", ale treba cviceni se stava dost neprijemnym a taky musim davat pozor, at to moc nesirit.

Návštěvník (St, 14. 3. 2001 - 19:03)

Suchá rýma je pojem pro ucpaný nos bez vnější sekrece. Například u chronické rýmy dochází k atrofii nosní sliznice a sekrečních buněk a v nose se vyskytuje pouze vazký hlen.'

Návštěvník (Út, 30. 1. 2001 - 13:01)

Prosím o odpověď paní doktorky, co je to "suchá rýma" ? Děkuji.'

Reklama

Přidat komentář