Reklama

Rýma

otrivin (Po, 23. 10. 2006 - 19:10)

můžete mi paní doktorko prosím poradit jaký lék je nejvhodnější na léčbu suché rýmy a je li volně k dostání? předem děkuji.'

Tomáš (Pá, 8. 9. 2006 - 11:09)

Nemáte někdo zkušenosti s laserovou léčbou rýmy v Asklepionu?'

Anie (Pá, 8. 9. 2006 - 09:09)

Dobry den, uz vic jak mesic se trapim se silnou rymou...byla jsem ctrnact dni na neschopence, mela jsem zanet prudusek, ale bohuzel se porad nemohu zbavit te rymy...jeste nikdy jsem ji takhle silnou nemela a to jsem alergik ktery trpi rymou temer cely rok...za 5 tydnu co to trva jsem spotrebovala patery nosni kapky, vim ze je to navyove, ale nemohu bez nich jit spat, a pres den ani fungovat...rymu mam opravdu hustou, hnisavou.. poradte mi prosim jak se ji mam zbavit. dekuji mockrat, jsem z toho uz opravdu zoufala

zuzu (St, 30. 11. 2005 - 13:11)

taky ted mam ucpany nos, uz dva mesice, obvodak mi dal kapky, udelal vyter, nic se nenaslo.. pry projistotu mi dal antihistaminika, nic ale nezabira, ryma je stale.. takova ta ze ani jedna dirka neni volna.. dycham tedy pusou a v noci se casto budim na vyschle a skrabajici hrdlo, sucho na rtech, sucho vsude.. sem z toho uz dost unavena, popravde.. ted nevim co tu muze byt: bud chronicka ryma- to jakoze ji muzu mit i pet let?!:( nebo tedy nejaka alergije- divne, se mi nezda, neco s prepazkou- tomu moc nerozumim a nebo nosni mandle?! co se tyka stravy, castecne se drzim Walkera a jemu podobnych.. nevim tedy cim rymu vylecit:( mate nekdo tipa?! moc by se mi ulevilo (ataky bych se konecne po dvou mesicich vyspala) dekuji..

Pavel (Út, 1. 11. 2005 - 11:11)

A hlavně abych nezapoměl,vynechat z jídelníčku všechny hlenotvorné potraviny jako mléčné výrobky,bílé bečivo apod.'

Pavel (St, 26. 10. 2005 - 23:10)

Poradil bych všem detoxikaci organismu,přečíst si nějakou knihu od dr.Normana Walkera(dožil se 116let)a přejít maximálně-alespoň ze 70%na vitariánskou stravu(co nejvíc syrového ovoce a zeleniny,nebo cokoliv v syrovém stavu-naklíčená pšenice,ořechy a pod.)je to nejůčinnější léčba i prevence a nejpřirozenější způsob stravy vůbec a časem vám zmizí většina zdravotních problémů,včetně rýmy.Mám s tím ty nejlepší zkušenosti-jsem astmatik,prodělal jsem lymskou boreliozu 2.stupně,latentní tetanii apod a s touto stravou podstatné zlepšení a vymyzení většiny zdravotních problémů,ale až tak po půl roce postupného přechodu na tuto stravu-nemůžete očekávat zlepšení ihned je to dlouhodobý proces,kdy se mohou z počátku vyskytovat problémy,které zhruba po půl roce ustoupí.Doporučuji také střevní výplachy.Jedinou nevýhodou je ztráta váhy,což většina lidí přivítá,ale já se svojí výškou 182 nechci jít pod 80kg.'

Bron (Ne, 31. 7. 2005 - 08:07)

Sorry, myslne jsem se domnival, ze doktorka.cz je o medicine, ale je to tu spise o makrobiotickem nabozenstvi... Oboji je evidentne naprd, banalni ryma zustava nelecitelna nemoc. Kdyby matematika byla "vyvinuta" jako medicina, tak stale nevime kolik je 5 krat 6... Medicine hanba!

Manchester (Ne, 29. 5. 2005 - 08:05)

Já sem trpěla chronickou rýmou 5 let. Nejdřív jsem tedy zašla na alergologii, tam nic nenašly, pak na ORL, udělaly mi výtěr a taky nic nenašly. Otrivin a jiné dostupné kapky v lékárnách jsou dobré na určitý druh rýmy,ale na chronickou určitě ne. Mě doktorka na ORL předepsala special kapky s penicilínem a nepomohlo ani to. Takže kdo máte podobný trable jako já zajdětě na kliniku ASKLEPION. Tam vám jí odstraní laserem!! Jo je to pěkně mastný stojí to 5000, ale zákrok trvá chviličku vůbec nebolí a mám po potížích. Laser se namíří na poničenou sliznici a toť vše. Sice hrozí že se to časem vrátí, ale jistota je že budete minimálně rok bez potíží. A já dám radši 5 tisíc než abych měla věčně kapesník u rypáku, protože po 5 letech vás to vážně přestane bavit.'

Lukáš (So, 28. 5. 2005 - 08:05)

Dobrý den paní doktoro, už mnoha let mne trápí rýma, asi podle všeho chronická. Mám ji celeročně. Ráno když se probudím a mám nos většinou neprostupný. A ani během dne to nebývá lepší. Vždy mám plně zacpanou aspoň jednu dirku. Kdybych se měl spolehnout pouze na dýchání nosem, tak bych se snad i udusil. Před mnoha jsem se omylem nepříjemně uhodil do nosu. Je možné, že bych tuto rýmu měl, z důvodů zlomené nosní přepážky? Jak mám problém řešit?Děkuji.'

webmaster (Pá, 4. 3. 2005 - 13:03)

Předmět: Ryma Autor: olga Datum: 4.3. 2005 11:23:38 dcera od dvou mesicu nepretrzite rymu.Nyni 10mes.Ryma je vodova,obcas i žluta husta.Dvakrat prelecena antibiotiky.Ihned po dobrani antib.ryma vodova.Prosim poradte Předmět: Ryma Autor: Ala Datum: 4.3. 2005 11:30:29 Vodová rýma vypadá na nějakou alergii. Předmět: Ryma Autor: mája Datum: 4.3. 2005 11:45:18 mám tentýž názor, chtělo by to alergologické vyšetření nebo aspoň podrobnější ORL '

Jitka (Po, 31. 1. 2005 - 13:01)

Mám už 3 měsíce rýmu a nemůžu se toho zbavit, prosím o radu.'

Robert Socha (Po, 6. 12. 2004 - 13:12)

Dobry den,chtel jsem se Vas zeptat na moznosti lecby 5 mesicniho kojence. Vcera zacal kaslat a pres noc ho tento kasel budi. Teplotu nema. Je zahlenen a nevim jak mu v tomto pripade pomoci. V lekarne jsem koupil mast na potirani horni casti hrudniku a zad. Nevim jakym zpusobem se da zbavit hlenu u tak maleho ditete. Cast hlenu se objevuje i v plince. Muzete mi prosim poradit jak se v takovem pripade postupuje? Dije je jeste kojene. Predem dekuji za jakoukoliv pomoc a radu. S pratelskym pozdravemRobert Socha

daniela (Po, 6. 9. 2004 - 15:09)

Tradiční čínská medicína doporučuje přípravek "Vyvanutí dračí jeskyně". Má s ním někdo zkušenosti? Děkuji. Daniela'

Šmatlachová (St, 30. 6. 2004 - 16:06)

ráda bych věděla něco blíže o hyperreaktivní rýmě, jak se dá léčit děkuji'

webmaster (Po, 17. 5. 2004 - 20:05)

Předmět: hnisavá rýma Autor: Babička Datum: 15.5. 2004 15:33:04 Nemůžu se shodnout v názorech mých nejbližších příbuzných - pokud má dítě velmi hustou žlutou, či žluto-zelenou rýmu, je to projev zánětu, či infekce. Má rodina tvrdí, že jde o běžnou rýmu. Nesouhlasím, je to hnisavá rýma ! Jak je mám přesvědčit ? Předmět: hnisavá rýma Autor: rika Datum: 15.5. 2004 17:58:59 Lékař sice nejsem, ale protože můj syn měl rýmu typu, kterou popisujete a navštěvujeme nyní již dva měsíce lékaře, myslím si, že právě proto, že se vám rýma zdá "divná", budete mít pravdu. Totéž se nezdálo mě. A že u dětí rýma je věc vcelku běžná!Problémem může být cokoliv, u nás to je zánět nosní mandličky. Myslím, že by jste měli jítk lékaři. '

Pavel (Pá, 28. 11. 2003 - 21:11)

Dobry den,pred 2lety jsem nedolecil chripku a do te doby mam problemy s rymou. Rano, kdyz vstanu, mam nos cisty, ale do pul hodiny se musim vysmrkat a mam pokoj az do vecera, kdy se opet zacina noc plnit a tehny je smrkani ve spolecnosti obzlaste neprijemne. Byl jsem u sveho lekare, a ten mi zdelil, ze tato situace je naprosto normalni, ale muzu zkusit brat jeden mesic lek proti alergii, ktery se ukazal bez ucinku. Rovnez je s tim spojen, coz me take trapi, nezadouci zapach ust, ktery musim kompenzovat mentolovymi bonbony a podobnymi pripravky. Prosim pomozte. Predem dekuji za odpoved. Vas ctenar.

Barča (Út, 1. 4. 2003 - 17:04)

Jestli to nebyl Disophrol - to je skvělý lék, zejména na zánět dutin. Podobný je také Clarinase, ale oba jsou myslím jen na recept. Volně si lze koupit Rhinopront, ale ten není tak dobrý na rýmu.Jinak k těm hlenotvorným potravinám - podle mně je to blbost - já se živím téměř výhradně zeleninou, pečivo jím jen tmavé, celozrnné obiloviny atd. Stejně mám pořád rýmu.'

Jitka Beranová (Ne, 23. 2. 2003 - 21:02)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se jmenují prášky na rýmu. Dostala jsem do kamaráda jeden a velice mi pomohl a začínal nějak na Di..pokud se nepletu, a dále jsem se chtěla zeptat, jestli jsou tyto prášky volně prodejné. Děkuji'

webmaster (Pá, 31. 1. 2003 - 17:01)

Hlenotvorné potraviny - viz. článek: Nebezpečná tvorba hlenu'

webmaster (Pá, 31. 1. 2003 - 17:01)

Předmět: Rýma Autor: Bron Till Datum: 11.4. 2002 4:31:05 Zajímalo by mě, jestli už je chronická rýma nějak léčitelná nebo je medicína stále bezmocná... Předmět: Rýma Autor: Petr Datum: 18.4. 2002 10:19:23 Dobrý den,mohl byste napsat své zkušenosti s léčením chronické rýmy, protože já mám velmi špatné od lékařů ORL, kteří řeknou, že na to nic není, ale člověk velmi trpí zahleněním, ucpaným nosem, bolestmi v uších,hlavy. Používám občas nosní kapky a chodím na reflexní masáže nohou, ale zatím nic nepomáhá. Piji také bylinkové čaje. Děkuji. Předmět: Rýma Autor: Aja Datum: 11.9. 2002 12:40:39 Taky mam potize s chronickou rymou a s kychanim. Co s tim? Předmět: Rýma Autor: Aja Datum: 11.9. 2002 12:41:05 Taky mam potize s chronickou rymou a s kychanim. Co s tim? Předmět: Rýma Autor: Martina Datum: 4.12. 2002 19:38:55 Měla jsem take velke problemy s rymou, mam spise alergickou nez chronickou, uz mi delali i dvakrat probatorní punkci v dutinach, nic prijemneho, tak jsem zasla na Alergologii a tam mi nasadili kapky do nosu NASOBEC, jsou fakt dobry, bere je i muj petilety synek a zadny ucpany nos a zanety dutin! Zkusit to muze kazdy! Předmět: Rýma Autor: jipe Datum: 20.12. 2002 21:24:38 Chronická rýma se neléčí, protože jde o zcela přirozenou reakci imunitního systému na soustavný přísun hlenotvorných potravin, který touto poněkud nepříjemnou formou eliminuje naše prohřešky v životosprávě. Pokud vynecháme v našem jídelníčku všechny hlenotvorné potraviny (potažmo potraviny s extrémní JIN energií), dojde po určité době automaticky k vymizení potíží, aniž bychom se museli ládovat kapkami typu "Nasobec". Tyto mohou sice pomoci (nezkoušel jsem, protože nebylo třeba), ale za cenu jiného -většinou závažnějšího- zdravotního problému, který se se projeví až po delší době. Nutno vždy oddělovat léčbu symptomatickou od kauzální. Proto neváhejte a smrkejte! Je to sice otrava, ale než se naučíte vařit a jíst, jedná se o důležitou složku vašeho zdraví... a to máte jen jedno. jp Předmět: Rýma Autor: jindra Datum: 30.1. 2003 18:26:36 zajimalo by me,kde mohu zjistit informace o hlenotvornych potravinach,ktere to konkretne jsou??trpim chronickou rymou a kapky do nosu je uz pekna otrava,sice pomahaji,ale nejsou nejlevnejsi a vzhledem,ze pojistovna na ne vubec neprispiva.Diky '

Reklama

Přidat komentář