Reklama

Diabetes mellitus=cukrovka

Návštěvník (Út, 24. 9. 2002 - 23:09)

pred rokem jsem dostala cukrovku,mame ji sice v rodine, ale od narozeni 20 let jsem byla naprosto zdravá. ale v 18 letech jsem zacala brát antikoncepci-mercilon,začaly mi vypadavat hrozně vlasy a dělat akné.doktorka mi napsala diane 35 a po 2 měsících jsem prozvracela noc a museli jsme do nemocnice.tam mi doktorka doporučila, abych ji přestala brát, ale já jsem jí nevěřila, že mi to zničí játra a vše a gynekoložka mi napsala 3. prášky-logest.ten jsem brala 2 a půl roku, nemela jsem¨žádné viditelné problémy,ale pokaždé jsem zvracela,když jsem vypila jen 2dcl vina.pak jsem po angině dostala cukrovku 1. typu.do nemocnice jsem přišla s cukrem 27 mml.to mi slinivka nepracovala už vůbec.doma jsem snižovala inzulín na menší dávky pro častou hypoglykémii.po 3 měsících mi glykovaný hemoglobin klesl na hodnotu zdravého clověka a slinivka začala pracovat.za půl roku jsem mohla ůplně vysadit inzulín a byla jsem naprosto bez léků a cítila se nejlíp v celým životě.ovšem ještě, když jsem brala inzulín a logest,začaly mi opět padat vlasy,tentokrát mnohem více.po měsíci jsem antikoncepci dobrala a opravdu do 3 dnů vlasy padat přestaly.od té doby již antikoncepci neberu-od července 2001.za 3 měsíce od vysazení antikoncepce mi opět bez jiné příčiny stoupl cukr, mívala jsem i hyperglykémii a bylo mi moc zle. začala jsem brát inzulín, ale tělo na něj nechtělo vůbec reagovat.měsíčky mi chodily velmi nepravidelně,až 1 za 2 měsíce.když jsem menstruovala, cukr okamžitě spadl na hladinu zdravého člověka.tak to šlo půl roku, cukr neklesal,ačkoliv jsem nejedla téměř žádné sacharidy a zvýšila inzulín.chodila jsem k léčitelce, vždy se to na krátko zlepšilo.cyklus se mi začal upravovat až v červnu, mívám měsíčky zhruba po 28 dnech, ale ještě to není ustálené.cukr mi přes den začíná klesat také od června, ale v noci je stále kolem 10-12 mml.ale cítím se již mnohem lépe. bohužel stále slyším a čtu, co lidem způsobila hormonální antikoncepce- křečové žíly,vysoký tlak, rakovinu i cukrovku, někteří lékaři to potvrzují, jiní vyvracejí. na endokrinologii jsem byla s dívkou, kterou tam přivezli na pozorování kvůli těžkým depresím právě z braní antikoncepce.teprve nedávno jsem se dočetla na příbalovém letáku u inzulínu, že jakákoli antikoncepce zvyšuje cukr¨!!! gynekoložka mi řekla, že antikoncepce s cukrem vůbec nesouvisí, což není ani logické, protože každá 2. těhotná žena má zvýšený cukr, nebo dokonce po porodu dostane cukrovku 1.a antikoncepce v podstatě má stejný účinek jako těhotenství.spojitost mezi antikoncepcí a cukrovkou je již prý dokázaná. ovšem loby je tak silné!!! ještě jsem zapomněla napsat, že diane 35, po které jsem byla v nemocnici, je již v nemecku dávno zakázaná pro rozsáhlé komplikace a dokonce několik úmrtí!!!!!!!!! ovšem u nás ji vesele předepisují.dnes si zase můžu dát občas i alkohol a není mi špatně.vlasy mi nepadají, pokožku mám hladkou, nevysušenou, cítím se čím dál lépe.ovšem ještě to není ůplně v pořádku,ale já doufám-přes negativní tvrzení doktorů, že se mi podaří dát slinivku opět aspon? do takového pořádku, abych si nemusela píchat inzulín a mohla mít aspon? 2 děti.slinivka mi stále pracuje, na podzim jsem byla u léčitelky, která mi řekla s pomocí kyvadla, že mám slinivku požkozenou z 65 %.takže pokud mi v nemocnici nepracovala vůbec, meselo se za půl roku vytvořit 35 % nových buněk.v rodině máme cukrovku 1.typu a má maminka, když mě čekala, měla celé těhotenství zvýšený cukr. gynekoložka mi antikoncepci z těchto důvodů neměla vůbec doporučit. přestala jsem jíst maso, jím jen ryby, téměř žádnou mouku, hl. ovoce a zeleninu.prosím napište mi, pokud máte podobné zkušenosti, nebo jen , jak u vás probíhala cukrovka.předem moc děkuji. svatka.

Návštěvník (So, 21. 9. 2002 - 21:09)

Moje sestra(11let) má zvýšenou hladinu cukru,ale nejde ještě přímo o cukrovku.Lékaři věří,že se vše spravívhodnou dietou a léky.Jaké léky byste doporučila(jsou nejvhodnější) vy?Existují nějaké internetové stránky s takovýmto dietním programem?Předem díky!

Návštěvník (Út, 27. 8. 2002 - 19:08)

Pani Doktorka moj manzel ma podozrenie na "hypoglicemiu" neviem ci som to napisala spravne.Teda vela sa poti,ma svalovu slabost,ked o pol noci vstane na malu potrebu tak mu pride zle na odpadnutie,srdce mu zacne silno bit a ma studene ruky a nohy.Keby siel do prace bez ranajok tak by sa citil na odpadnutie.Mal skontrolovanu krv asi 5 mesiacov dozadu a nic mu nezistili,myslite ze jeho podozrenie ze nema cukor v poridku je spravny,alebo by len mohol byt vysledok testu skresleny?Za odpoved vopred dakujem.

Návštěvník (Pá, 23. 8. 2002 - 11:08)

Lekari (myslim tim predni odbornici na cukrovku) vi, ze mnoha lidem pomuze zmena stravy, ale obecne jim to nerikaji, protoze male procento je ochotno vzit odpovednost za sve zdravi a obejit se bez spousty "lahudek", na ktere si jejich chutove bunky zvykly. Radsi si vezmou nejake tabletky, nez by se stravovali prirozenou stravou.

Návštěvník (Pá, 23. 8. 2002 - 10:08)

Co by melo byt uplne samozrejme pro lidi postizene cukrovkou:nejist zadne rafinovane vyrobky, bilou mouku, cukr, sladkosti a hlavne prosim nejezte nic co obsahuje umela sladidla jako aspartam a sacharin. Med se jist muze, samozrejme s mirou.Po sesti mesicich na rostlinne, prevazne syrove strave (cerstve), popr. mrazene, by mely byt dosazeny urcite vysledky. Napr. snizeni davek insulinu na polovinu, omezeni uzivani dalsi mediciny, napr. na vysoky tlak, dosazeni nebo priblizeni se k prirozene telesne vaze, zlepseni stavu vnitrnich organu, zejmena ledvin.

Návštěvník (Pá, 23. 8. 2002 - 10:08)

Lide trpici cukrovkou by nemeli jist mlecne vyrobky a nejlepe nejist zadne maso. Zatezuji tak zbytecne telo, zejmena ledviny a slinivku, ktera uz tak je dost ochromena. Mnohe pozdejsi komplikace spojene s diabetem jsou zazehnany rostlinnou stravou s prevazne syrovou zeleninou a ovocem. Pijte cerstve pripravene zeleninove stavy z mrkve, zelenych fazoli, ruzickove kapusty a hlavkoveho salatu, dale mrkve, spenatu a okurky. Pokud mate penize, sezente si ayurvedicke pripravky obsahujici bitter melon, gymnema sylvestre a topinambury.Lidove leceni propaguje caj z listu boruvky, cesnek, cibuli a prijem esencialnich mastnych kyselin (doplnek stravy obsahujici kyselinu stearidonovou nebo docosahexaenovou a kyselinu gama-linoleovou - pupalkovy olej obsahuje obe dve).Pokud nebudete jist zadne masne a mlecne vyrobky, doplnujte stravu vitaminem B12 (mozno i B-komplex).

Návštěvník (So, 3. 8. 2002 - 10:08)

AHOJ LENKO!JA MAM CUKROVKU 10 LET A TED PUJDU DO TRETAKU NA GYMPLU.Z HUMALOGEM ZKUSENOSTI MAM,JE DOBRY,RANO SI JESTE MUSIS DAT DEPOTNI INZULIN,ABY HLADINA CUKRU BYLA VYROVNANA.JA MAM TED INZUL.PUMPU H-TRON,JE OPRAVDU VYNIKAJICI.DOSTALA SES NA TU MEDICINU?KDYBYS MELA ZAJEM,MUZEM SI MAILOVAT.MUJ MAIL(SPECIAL)JE:DIA-PACIENT"seznam.czPREJI MNOHO USPECHU A CO NEJLEPSI HbA1c!

Návštěvník (So, 3. 8. 2002 - 10:08)

ZKUSTE SE PORADIT S PANEM Doc.MUDr. Jan Leblem, CSc NA TELEFONU Sekretariát: 6716 2561 NEBO MAILEM NA LEBL"fnkv.cz.je to zkuseny lekar-endokrinolog a diabetolog.CHLAPECKOVI URCITE POMUZE.MNOHO ZDRAVIA STESTI PREJE ANDREA

Návštěvník (So, 3. 8. 2002 - 10:08)

JISTE JE TO HROZNE,KDYZ VASE DITE ONEMOCNI TOUTO CHOROBOU.SAMA JI MAM 10 LET OD SVYCH 7.V MOTOLE ODBORNICI JISTE JSOU,ALE PRAKTICKY JE VUBEC NEZAJIMATE.ONI MAJI MOC PACIENTU A MALO CASU.TO,ZE MA VASE DITE CUKROVKU I.TYPU VAM PREDHODI JAKO PSOVI KOST.JA VIM,PRO NE JE TO NORMALNI,ALE PO STRANCE PSYCH.STRANCE.2 ROKY JSEM KVULI NEDOSTATKU CASU SVE PANI DOKTORKY A DOCENTKY TRPELA HYPERGLYKEMIEMI.PRESLA JSEM TEDY NA HAGIBOR,KDE MI DUVERUJI A VYCHAZIME SI VSTRIC.JA SE SNAZIM A ONI ME CHVALI-PO STRANCE PSYCHICKE JE TO SKVELE.DO MOTOLA JSEM VZDY SLA SE STRESEM,CO MI ZASE BUDE VYTKNUTO.NYNI SE NA KONTROLY TESIM A JSEM V POHODE!

Návštěvník (Čt, 1. 8. 2002 - 17:08)

Můj 18 letý syn má cukrovku 10 let. Řeší právě stejný problém. Najděte si stránky WWW.diasport.cz.V diskusi tam pár lidí na tuto otázku odpovědělo na základě vlastních zkušeností. Snad vám to pomůže. S pozdravem Marie.

Návštěvník (Po, 15. 7. 2002 - 17:07)

Je mi 16 let a za měsíc už to bude rok co mam cukrovku 1.typu. Fak tuhle nemoc srašně nesnášim a pořád sem si na ní nezvykla, ale co můžu dělat. Nic. Chtěla bych mít inzulínovou pumpu, ale moje doktorka s tím nesouhlasí. Jestli někdo máte zkušenosti s inzulínovou pumpou, ozvěte se mi na mejl (sarinka.losinka"seznam.cz). Nebo mi třeba napište jen tak, ráda bych si pokecala s někym kdo má tuhle nemoc taky. Dík a čauky!!

Návštěvník (Ne, 7. 7. 2002 - 16:07)

Já mám cukrovku teprve asi 1,5roku, potkalo mě to ve druháku na gymplu. Ze začátku to byla hrůza, ale postupně jsem si zvykla a dnes už beru diabetes jako součást mého každodenního života. Pravidelný injekce už nevnímám jako něco zvláštního, jen mně občas vadí, že musím pravidelně jíst. Jak ráda bych třeba vynechala večeři, ale nejde to, tak se nedá nic dělat. Po gymplu bych chtěla jít na medicínu, snad se mi to podaří.Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s Humalogem. Ráda bych na něj přešla, ale zatím o něm nevím nic moc bližšího od lidí, kteří jej používají.Děkuju

Návštěvník (Po, 17. 6. 2002 - 07:06)

Zajimalo by me, jestli existuji a popripade kdy se delaji nejake testy v tehotenstvi na zjisteni zda bude mit narozene dite cukrovku? Dekuji moc za jakoukoli odpoved.

Návštěvník (Po, 20. 5. 2002 - 16:05)

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat.Mému příteli je 25 let a má tři roky cukrovku. Píchá si inzulín,ale glik.cukr má skoro jak zdraví člověk. Chtěli by jsme mít děti.Je možné,že děti budou mít cukrovku taky. A myslíte si,že bude někdy cukrovka vyléčitelná.Předem moc děkuji za odpověď. Petra

Návštěvník (Út, 29. 1. 2002 - 20:01)

Mam synovca, ktory bude mat 4 roky a cukrovkou trpi uz treti rok. Prosim, poradte nam, najma moja sestra by uvitala, keby sa mohla so skusenostami a problemami porozpravat s niekym, kto ma starosti podobne. dakujem.

Návštěvník (Út, 22. 1. 2002 - 10:01)

Moc prosím o informaci. Manžel se s infekčním zánětem nadvarlete dostavil v polovině ledna na urologii FN. Z kontrolního vzorku moči byl zjištěn chemicky cukr 3. Manžel snídal cca 20 dkg buchet. V prosinci byl na transf. odd. dávat krev a cukr v ní neměl. Přesto mi cukr v moči (chem 3 z pěti) připadá i na sladkou snídani mnoho. Má předepsaná další vyšetření, bez bližšího určení. Jaká vyšetření může očekávat (pouhý odběr krve, glykemickou křivku......?). Předem děkuji. Blanka

Návštěvník (Čt, 15. 11. 2001 - 19:11)

Moje sestra ma cukrovku,ma glukometr a tak si nekdy doma merim hladinu krevniho cukru v krvi.Je to tak 2-3 hodiny po poslednim jidle. Vetsinou mam kolem 2-3, ale jednou jsem si namerila 9.rano jsem pak ale mela2.9 Ma na vysledek vliv menstuacni krev? Jak to pak zmeni vysledek mereni? A mnozstvi krve na to ma nejspis taky vliv,protoze kdyz jsem to merila 2x za sebou vysledek se lisil o 0,9 a mnozstvi krave bylo ruzne. Je menstruacni krev kapilarni? K mereni nepouzivam krev z prstu. Kdyz mam v moci ketony,dozvedela jsem se,za i zdravych lidi znamena nizka hladina cukru v krvi, ale u diabetiku naopak. Doktorka mi na to rekla jen abych rano jedla, jinak je to dobry. Prosim o odpoved i na mail. dekuji. Jana.

Návštěvník (Ne, 4. 11. 2001 - 20:11)

Cukrovka se nedá stanovit na základě jaterních testů, ale na základě vyšetření hladiny cukru v krvi. popř. v moči (je možné, že lékař společně s jaterními testy nechal stanovit hladinu cukru v krvi). U žen trpících cukrovkou se často objevují mykózy a přemnožení kvasinek, což je příčinou svědění pochvy. Tyto problémy(mykózu, candidózu) mohou mít však i ženy, které netrpí cukrovkou -viz. téma Kvasinky, candidóza, mykóza v kategorii Infekce.Mezi další příznaky cukrovky patří žízeň, zvýšená produkce moči, slabost, nechutenství, svědění kůže, kožní problémy, záněty močových cest, poruchy vidění...Máte-li podezření na cukrovku, informujte o tom svého lékaře.

Návštěvník (Ne, 4. 11. 2001 - 20:11)

Vážená paní doktorko, slyšela jsem, že počátek cukrovky se může projevovat pálením a svěděním v okolí poševního vchodu. Občas tyto problémy mám, je to pocit vyschlé sliznice, někdy i v očích a ústech (lepení jazyku na patro), ale to není tak znatelné. Na pálení a svědění v ústí pochvy jsem si koupila Femigel, zatím jsem jej použila 2x, ale nepomohl. Většinou to po čase odezní samo (ikdyž při pohlavním styku to není moc příjemné), ale když jsem zaslechla to o cukrovce, chtěla jsem se zeptat, jestli by to bylo poznat z nedávných jaterních testů, nebo bych musela na odběry zaměřené přímo na cukrovku? V rodině cukrovku nemáme.Předem děkuji za odpověď, Lída

Návštěvník (Pá, 5. 10. 2001 - 09:10)

Prosím, máte někdo zkušenost s nemocí cukrovka u člověka který trpí vysokým stupněm revmatismu? To je bohužel případ mé maminky. Cukrovka ji stoupá, ač dodržuje dietu, zhubla, pije různé čajíčky, no prostě dělá pro to vše co umí a zná. Bohužel cukrovka se nelepší, ba naopak. Pí. doktorka ji řekla, že je možné, že ji to hodně ovlivňuje vysoký stupeň revmatismu. Tím to ale také skončilo. Cukrovka vesele stoupá, faktor revmatismu také. Prosím, poraďte. Děkuji.

Reklama

Přidat komentář