Reklama

Diabetes mellitus=cukrovka

KK (Čt, 16. 9. 2004 - 09:09)

Ahoj, není tu nějaký diabetik z Písku?

Jana (Čt, 16. 9. 2004 - 07:09)

Dobrý den, mám cukrovku 3 roky. Chi se zeptat jak probíhá těhotenství při cukrovce 1. typu. Je vůbec možné odnosit miminko?

Jana (Čt, 16. 9. 2004 - 07:09)

Ahoj Lenko, já mám cukrovku už 3 roky.Používám Humalog a je moc dobrej. Píchá se těsně před jídlem. Určitě bych ti ho doporučila.

Alena (So, 28. 8. 2004 - 21:08)

Dobrý den, slyšela jsem o nějaké rostlině jejiž listy jsou velice sladké, a vhodné pro diabetiky. Ovšem nevím její název, poradíte mi někdo?

Eliška (Út, 10. 8. 2004 - 22:08)

mám diabetes II typu již od 1999.začala jsem dietou poté prášky , po dvou letech kombinace inzulínu a prášku. Nikdy jsem nesladila cukrem, protože mně cukr způsoboval žaludeční potíže. Nepřejidala jsem se a přesto jsem Ztloustla. po 10ti letech strastiplného snižování váhy a diet jsem na endokrinologii zjistila , že mám nefunkční štítnou žlázu a druhou částečně. V roce 1999 jsem začala brát léky na štítnou žlázu podařilo se mi zhubnout ale!!!! po půl roce mně byla zjištěná cukrovka a od té doby jsem sice nepřibrala, ale hladinucukru mám skoro stále kolem 10mmol + -.Dodržuji dietu a přesto si dnes musím pícha¨t 2 druhy inzulinu. Snážím se pohybovat, i cvičit. Lékařka se mi snaží pomoct ja se také snažím . V zaměstnání jsem se snažila svou nemoc utajit abych nedostala výpověď. Ale pak jsem se vysypala v práci v době závěrky a od té doby se šéf snažil nachytat, že nestačím na svou práci. Nenachytal, ale výpověď jsem stejně dostala a od té doby jde to s mojí hladinou cukru do kopce vyšší a vyšši.Chybí mně práce lidi společnost, protože jsem na ÚP a jsem celé dny doma sama. Moje sebevědomí kleslo , ale cukr se zvýšil . Nepomáhají ani prášky na nervy. Mám koníčky ale nemám na ně náladu. co s tím ? Jak to řešit? Poraďte.

Eliška (Út, 10. 8. 2004 - 22:08)

mám diabetes II typu již od 1999.začala jsem dietou poté prášky , po dvou letech kombinace inzulínu a prášku. Nikdy jsem nesladila cukrem, protože mně cukr způsoboval žaludeční potíže. Nepřejidala jsem se a přesto jsem Ztloustla. po 10ti letech strastiplného snižování váhy a diet jsem na endokrinologii zjistila , že mám nefunkční štítnou žlázu a druhou částečně. V roce 1999 jsem začala brát léky na štítnou žlázu podařilo se mi zhubnout ale!!!! po půl roce mně byla zjištěná cukrovka a od té doby jsem sice nepřibrala, ale hladinucukru mám skoro stále kolem 10mmol + -.Dodržuji dietu a přesto si dnes musím pícha¨t 2 druhy inzulinu. Snážím se pohybovat, i cvičit. Lékařka se mi snaží pomoct ja se také snažím . V zaměstnání jsem se snažila svou nemoc utajit abych nedostala výpověď. Ale pak jsem se vysypala v práci v době závěrky a od té doby se šéf snažil nachytat, že nestačím na svou práci. Nenachytal, ale výpověď jsem stejně dostala a od té doby jde to s mojí hladinou cukru do kopce vyšší a vyšši.Chybí mně práce lidi společnost, protože jsem na ÚP a jsem celé dny doma sama. Moje sebevědomí kleslo , ale cukr se zvýšil . Nepomáhají ani prášky na nervy. Mám koníčky ale nemám na ně náladu. co s tím ? Jak to řešit? Poraďte.

Misa (So, 7. 8. 2004 - 18:08)

moc dekuju mrknu se tam

Kiki (So, 7. 8. 2004 - 18:08)

V oddíle "Zdravotní potíže" je téma Vysoký cholesterol, ale je tam jen 15 příspěvků.

Misa (So, 7. 8. 2004 - 18:08)

dobry den,vim ze jsem tu spatne ale nide jsem nenasla odkaz na cholesterol, nemate prosim nekdo zkusenosti, je mi 19 a mam ho velmi zvyseny.dekuju

Štefan (Po, 2. 8. 2004 - 15:08)

Velmi dobré zkušenosti máme doma s přípravkem Emulips.Tento nový český výrobek snižuje hladinu cukru.Babička měla hladinu cukru 9,5 a za dva měsíce se jí hladina cukru upravila na normu.I naše sousedka,paní 72 let,měla vysokou hladinu cukru a pomocí Emulipsu si dala hladinu cukru v krvi do normy.Mohu jenom doporučit.

Jarka (Čt, 22. 7. 2004 - 20:07)

Ahoj, centrum transplantací je vKrči, středisko IKEM, víc info nemám,ale obraťte se tam, jistě V8m pomohou.Co léčba inzul.pumpou?

Pavlína Havrano (Út, 13. 7. 2004 - 20:07)

Mám manžela, který má cukrovku-diabetes I. stupně. Je mu 26 let a poslední dobou mívá časté hypoglikemické stavy. Chtěla jsem poprosit, zda má někdo zkušenost s transplantací slinivky¨, popř. informace a kontakt, kde bychom mohli získat konkretní informace o transplantaci. Děkuji.

Jája (St, 26. 5. 2004 - 09:05)

Jediné, co si troufnu Vám poradit je zkusit se zeptat na stránkách www.diabetesmellitus.cz, na dotazy odpovídají odborní lékaři.Jen tam chtějí napsat víc podrobností,aby mohli pomoci (např. jaká je kompenzace,kolik je HbA1c, jak dlouho cukrovku má ....) Držím palce,Jájina

Ing.Sidóová Eva (Út, 25. 5. 2004 - 10:05)

Ako sa prosím dá upraviť krvný obeh pri liečbe diabetus mellitus Dcerka ho má 4 roky je ve?mi nestabilná napriek nášmu úsiliu. Začali sme detoxikáciu (SANOGEL)u MUDr.Fesenka Prešli sme z Inzulatardu na Lantus a v moči sme začali mať aj aceton aj cukor. Pomôže akupunktura?

Ivana (Pá, 21. 5. 2004 - 11:05)

Z toho plyne, že máš hladinu cukru v krvi zvýšenou.

Milda (Pá, 21. 5. 2004 - 09:05)

Dobry den. Byl jsem na vyšetření krve a byla mi zjištěna hladina cukru 6,94. Mohl by mi někdo říct co z toho plyne? Děkuji.

romana (St, 12. 5. 2004 - 14:05)

Ano Jarko ,spletla jsem to, jsem na dietě tedy II.typ. Ačkoliv při zátěžích jako např. těhotenství jsem si inzulín píchala. Po obou porodech jsem zůstala na II.typu. Pá a díky za opravu.

Jarka (Út, 11. 5. 2004 - 12:05)

I. typ je na inzulínu, na dietě je II. typ.

Romana (Ne, 2. 5. 2004 - 10:05)

Ahoj všichni cukrovkáři ženy, napiš te jaké máte zkušenosti s HA. Mě je 30let, mám 2 děti. Diabetes mi našly zhruba v 10letech. Jsem I. typ tedy na diete. Při obou těhotenstvích jsem si píchala 4xdenně inzulín. Teď 4 měsích lepím antikoncepční náplast EVRA. Začala jsem mít nejdříve s žaludkem. Mám pocit časté nevolnost. Nyní se mi několikrát stalo, že jsem mi po 2dc vína bylo velmi zle. Mám doma glukometr takže si mohu změřit cukr. Naměřila jsem si večer před spaním. 8.4a/mol a ráno na lačno 6.8a/mol mám pocit,že na to má vliv antikoncepce. Dolepím náplast a končím. Ačkoliv se mi v poslední době hodně zlepšila pleť, mám pevnější prsa ovšem tech negativních účinků je spousta. Počínaje únavou, častými bolestmi nohou, žaludeční, žlučníkové potíže, suchost kůže a hlavně rozhozenej CUKR. Napiště prosím vaše zkušenosti a co doporučujete. Mám pocit, že lékaři nejsou vůbec informovaní!!!

Romana (So, 1. 5. 2004 - 15:05)

Ahoj Svatko, velice mě zaujal tvůj příspěvek, i když je již 2 roky stary. Mě je 30let, mám diabetes I, 2 krásný holčičky, při obou jsem si píchala inzulín. Při té první 3x denně. U druhé 3x denně plus i noční. Obě jsou zdravé, porody byly OK. Rovněž těhotenství. Nyný jsem zvolila antikoncepci. Zaujal mě tvůj příspěvek, zvhledem k tomu, zda antikoncepce zvedá hladinu krevního cukru. Já užívám antikoncepci Evru. Je to náplast. Doporučil mi jí gynekolog, ačkoliv jsem mu tvrdila že mám cukrovku. Bohužel mi neprovedl ani žádné vyšetření. Nyní po 3 měsících se necítím moc dobře. Mám časté problémy s trávením, nadýmáním, velmi se potím, bolí mě nohy a navíc si připadám stále nervozní. Připadá mi, že jsem dříve konzumovala více jídla. Teď mám pocit, že mi žaludek i slinivka pracuje velmi pomalu a zvyšuje se mi hladina krevního cukru. Což můžu potvrdit mám doma glukometr. Zjistila jsem že, když se v klidu naobědvám, jsem velmi unavená a potím se. Hladina krevního cukru se mi pohybuje kolem 8a/mol. Taky jsem velmi pomahá mám pocit, že mi všechno strašně dlouho trvá. Po tvém příspěvku jsem se rozhodla, že antikoncepci vysadím, a už žádnou NIKDY nechci. Dočetla jsem se, že je na trhu novinky, čípky či tablety, které se zavádí těsně před stykem Patentex a je volně dostupný v lékárně. Zkusím to. A ty když budeš mít jakékoliv dotazy ohledně cukrovky a plánování rodiny OZVI se. Pá a krásný den Romča

Reklama

Přidat komentář