Reklama

Existuje Bůh?

j. (Ne, 15. 8. 2004 - 16:08)

Ale Radku, jakápak omluva :-) já to psala jen, aby nebylo divné, že se tam něco opakuje. Asi jsem to napsala špatně. :-(Přece ne, že by to vadilo :-) Jsem ráda za takové názory!Ať se Vám vše daří!

Radek (Ne, 15. 8. 2004 - 01:08)

j. omlouvám se,že jsem Vás se svým příspěvkem předběhl,to jsem opravdu nechtěl:-)A dík za ten dík:-)

j. (So, 14. 8. 2004 - 20:08)

Hanule, spousta lidí tu má své nicky, třebaže většinou delší. Takže můj nick je j. :-)Tak někdy třeba napište více.Ynnosi, vždyť my se nehádáme :-)My jen diskutujeme, sdělujeme si své názory, ne? :-)

Ynnos (So, 14. 8. 2004 - 20:08)

Působivé.Nevím, proč se tu "hádáme" my dva, když jsem nesouhlasil jen s tím Andělem nebo co to je, od Pavlíny.

Hanula (So, 14. 8. 2004 - 19:08)

Ahoj j., jakobys mi mluvila z duse. Zebychom meli podobnou?? chacha. Jasne, ze jo. Tvoje nazory se mi libi, bohuzel ted nemam energy vic reagovat. Treba nekdy papa :).PS- neoddechla by si tva dusicky, kdybys uvedla sve jmeno? je to asi trapacky argument, ale myslim, ze zverejnit sve jmeno je celkem zasadni vec. Co myslis?

j. (So, 14. 8. 2004 - 14:08)

Souhlasím s příspěvkem Radka. Děkuji za něj. :-) Ynnosi, k Vašemu příspěvku - napíši Vám, jak to vidím já. Několik věcí již zmínil Radek (já jsem to psala dříve, ale internet se odpojil, takže v něčem asi budu opakovat Radka.) :-)Přece zpětné následky nepřichází na všechny najednou a hned. Někdy to trvá déle, někdy velmi krátkou dobu. Dobří lidé nedotknutelní? Kdo může říct, že je dobrý člověk a vše zvládá úplně perfektně? Učíme se celý život, nějaké chyby menší či větší má snad každý. A i ty menší upozornění života jsou pak pro ně dobré, aby dále postupovali ve svém zdokonalování. Navíc ti, kteří jsou dobří, těm pak stačí udělat malinkou chybičku a mají dost velké následky. Ti, co dost ví, mají velkou zodpovědnost a jsou tedy tvrději upozorňováni. No a někteří "zdraví darebáci" ti už ani nejsou upozorňováni (nechtěly slyšet, umlčely hlas svědomí), jakoby se zřítily do propasti, kde nejsou ukazatele cesty, ale pak ty následky až se jednou budou zodpovídat... Nám se to může zdát z našeho úzkého pohledu nespravedlivé - kradou, vraždí a mají peníze, mají se dobře .... Ale to je dočasné a vnitřní opravdové štěstí cítit nemohou. Vůbec nějakou událost za určitou dobu vidíme jinak. Všechno špatné je pro něco dobré se říká, že? Nevinné oběti - myslím, že v téhle době už téměř neexistují. Že by to spravedlnost zákonů nedopustila. Jenže my nevidíme, jak se chovali v tomto životě, ve svém nitru jací jsou, ne jak se jeví okolí, jak to bylo v dřívějších životech, to ani oni sami si nepamatují. Nemusí to být jen za minulé špatné činy, ale něco i abychom nebyli lenivý, vlažní, abychom si uvědomili, jaký dar je život a jak se má prožívat, co je vlastně důležité a nedůležitého mrhání časem zanechali, ... Má to význam i pro lidi okolo, příbuzné, ... Je toho mnoho, tedy nepříjemné události nás nepotkávají jen za naše stejné či podobné činy (i myšlenky!) v minulosti. Jistě, že se to všem kriminálníkům a vrahům nějak vrátí. Nemusí to být vražda, záleží na nich, jestli už pochopili (tím, co je v životě potkalo), že takové činy jsou špatné, že upřímně litují, že by to nikdy už neudělali, pak nemusí přijít vražda. Y: Pokud něco jako špatný dluh z minulého života existuje, rozhodně to člověku nebrání dosáhnout toho, čeho by dosáhl kdyby takový dluh neměl. Možná to bude mít těžší než ostatní, ale může.j. Ano, existuje dluh z minula, musí být vyrovnání, jak jinak by jste si vysvětlil spravedlnost na světě? Že někdo umře, bude mít klid a nebude se muset zodpovídat? Nebude muset prožívat následky svých činů?Ale docela souhlasím, že když se bude snažit, že toho může dokázat hodně a hodně postoupit ve svém vývoji, třeba i víc, než ti s menším "dluhem"Y:Tvůj názor, že si na sebe pohromy, nemoce atd. přivoláme vlastně sami, není až tak špatný, týká-li se jednotlivce.j. : Ale nejen jednotlivci zasévají svými činy a pak budou sklízet jednotlivě, také nějaký celek, třeba národ, má něco společného, něco společně zasévali a budou sklízet. Karma národů. Y:Není možné, aby Bůh seslal na USA teroristický útok, protože všichni Američané, a nejen oni, kteří tehdy zahynuli, kradli, lhali a byli zlí. Poněvadž pochybuji, že všechny oběti byli takto vinné. I kdyby se jen jediný člověk z obětí zle nechoval, Bůh by nedopustil jeho smrt.j.: Ne, Bůh neseslal útok. Je ale zajímavé, že přece jenom někteří lidé byli před osudnou chvílí vyvedeni, jakoby náhodou. Prostě tam neměli být. A jestli všichni, co tam byli, tam měli být, tak to já fakt nevím. Možná ne. Je to dost složité. Co je smrt? To není nic hrozného, je to jen přechod, je to narození do jiného světa, je to odložení kabátu - hmotného těla. Potom to někteří popisují nádherně, že se jim nechtělo vracet ... Pro někoho ovšem, kdo tu dobu zde promarnil a ještě se více zatížil, to pak není příjemné. Takže i po smrti hmotného těla každý sklízí svou úrodu, prostě jsem přesvědčena o dokonalé spravedlnosti a lásce. To hlavně těm, co tu zůstávají, ten druhý velmi chybí, je těžké pochopit, že už jeho cesta pokračuje dál, přechodně bez nás (nebo s námi jen v duchu). Pro dobrého člověka jistě zákony, které vložil Bůh do stvoření, nedopustí celkově nic špatného (kdyžtak přechodně - protože lidé mají svobodnou vůli a někdy se rozhodují hrozivě; ale stejně si myslím, že to vyjde tak, že ty vrahy to dovede k těm, k nimž to má přijít). Pokud by se tam vyskytl člověk dobrý, myslím, že takovému člověku to tak nevadí, prostě přejde jinam, dál plní své úkoly. Člověk není jen tělo, které vidíme. Nemoci jsou většinou pomoci, ukazovatelé něčeho, co neděláme nebo jsme nedělali správně. No, docela dlouhý a složitý příspěvek, co :-)Zajímá Vás to, zdá se Vám to spravedlivé? Určitě dál milujte Boha!Přeji vám vše krásné.

Radek (So, 14. 8. 2004 - 13:08)

Musím souhlasit,Bůh nikoho netrestá,trestáme se jen my sami,všichni musíme nést následky svých činů.Proto cokoli v životě uděláme,cokoli způsobíme nejen svými činy ale i svými myšlenkami určuje náš budoucí život a všichni musíme nejdříve odčinit to ,co jsme způsobili,a to nejen v tomto životě,ale i v těch předchozích.Je třeba naučit se nést odpovědnost za své činy.Teprve když se nám podaří odčinit následky našich činů,můžeme postoupit dále.Proto bychom se měli snažit především nikomu a ničemu neškodit,to je první krok na cestě k Bohu.Innosi,myslím,že na světě není asi nikdo tak úplně nevinný,proto se nedá mluvit o nevinných obětech,každý z nás někdy hřešil a bohužel stále hřeší,proto musíme počítat s následky,ať se nám to líbí nebo ne.Ale například nemoc nemusí být jen 'trestem' za naše skutky,může to být jen taková zkouška,díky které máme možnost postoupit dále na duchovní cestě,protože právě díky utrpení a bolesti,které nemoc přináší můžeme pochopit něco,co bychom jinak třeba nepochopili,nebo by nám pochopení trvalo příliš dlouho.V životě dostáváme jen to,co si zasloužíme a co potřebujeme.A co se týká vrahů a kriminálníků,nemusí za svoje činy okamžitě zaplatit smrtí,Bůh je nekonečně trpělivý a milosrdný a proto nám dává neustále novou šanci,dává nám příležitost a čas,abychom mohli pochopit,co jsme způsobili a tím také příležitost k naší nápravě.

Ynnos (So, 14. 8. 2004 - 10:08)

Bohužel musím nesouhlasit.V případě, že by to fungovalo jak říkáš, byli by všichni kriminálníci a vrazi mrtví?A na druhou stranu, byli by všichni dobří lidé nedotknutelní?Navíc jak vysvětlíš ty miliony nevinných obětí na celém světě, to je taky protože kradou a lžou?Nemyslím. A co se týče těch minulých životů, tak to pravda není. Bůh to zařídil tak, aby si každý mohl vybrat co v životě bude a čeho dosáhne(na duchovní úrovni).Pokud něco jako špatný dluh z minulého života existuje, rozhodně to člověku nebrání dosáhnout toho, čeho by dosáhl kdyby takový dluh neměl. Možná to bude mít těžší než ostatní, ale může. Prostě stačí chtít a věřit, čím jsme a čím chceme být, a budeme tím.A navíc z příspěvku Pavlíny vyplývá, že to udělal Bůh, nikoli lidé svým vědomím. Nemůže to tak být. Tvůj názor, že si na sebe pohromy, nemoce atd. přivoláme vlastně sami, není až tak špatný, týká-li se jednotlivce. Není možné, aby Bůh seslal na USA teroristický útok, protože všichni Američané, a nejen oni, kteří tehdy zahynuli, kradli, lhali a byli zlí. Poněvadž pochybuji, že všechny oběti byli takto vinné. I kdyby se jen jediný člověk z obětí zle nechoval, Bůh by nedopustil jeho smrt. Tudíž z toho, co říkáš vyplývá, že všichni, kteří umírají nepřirozenou smrtí nebo trpí nemocemi jsou takto vini? Vidím v tvé teorii docela mezery, nemohu si pomoci.

j. (So, 14. 8. 2004 - 09:08)

Ynnes, jistě, že Bůh za každým neběhá a neodměňuje a netrestá ho. To člověk se někdy trestá sám, a to tím, že se rozhodne dělat něco proti Božím zákonům, nebo třeba by se to dalo nazvat proti hlasu svého srdce, proti svému svědomí, něco, co ubližuje ostatním. Když se tak rozhodne, je podroben následkům toho jednání. Musí se mu to nějak vrátit. Tak už fungují zákony, které Bůh vložil do stvoření. Jak jinak bychom si uvědomili, že něco děláme špatně, než v prožívání následků svých činů. Příměr: Když se rozhodneme skočit z výšky 10 metrů, je to naše rozhodnutí, Bůh nám nebrání (dal nám svobodnou vůli). Jenže platí zákon gravitace. Takže jestli pak budeme mít zlomené nohy nebo něco horšího, za to si můžeme sami. Nedá se říct přece, že nás Bůh trestá za naši chybu. Ale naučíme se - tohle nemám dělat, jestli pak nechci trpět, nést následky. Tak i s pomlouváním, lhaním, krádeží, se vším. Někdy jsou následky menší, někdy veliké.

Jana (Pá, 13. 8. 2004 - 20:08)

Muslime nech se léčit! Jsi nebezpečný fanatik,neboj nad Evropou nikdy nezavlaje vaše vlajka o zneuctění evropských žen a dívek si nech zdát, svoji as salaam aleykum si zpívej před spaním a utíkej pracovat k slávě vašeho mohameda na Střední východ a nezavazej mírumilovným lidem na chatu, v zemi , ...

Ynnos (Pá, 13. 8. 2004 - 19:08)

Milá Pavlíno,To, co říká ten tvůj Anděl, je něco naprosto nepřijatelného. Bůh, který lid trestá a odměňuje za to, jak se chová, to je naprosto směšné. Když jsem si přečetl tvůj příspěvek, že seslal na USA 11. záři teroristický útok, aby jim otevřel oči, bylo mi tě líto. Tohle prostě není Bůh.To, co popisuješ, by udělal jen člověk. Takovou představu o Bohu nám vnucuje církev (hříchy a podobně). Tak to ale není.Dal nám svobodu. Vím to. Otevři oči. To, co s tebou mluví (v tom ti věřím) rozhodně nepochází od Boha. Jak říkala j., dal bych si pozor. Vím že to už nedokážeš posoudit, protože jsi tomu vděčná za to, že s tebou mluví(jsi ráda, já bych byl taky), ale dej si pozor. Ve vyšším světe (astrál, mentální sféra) je spousta takových, se kterým mluvíš. Buď opatrná. A pokud by to opravdu bylo od Boha, nenáviděl bych ho.Já ale vím, že není. Proto ho miluji.Za tímto si stojím.

jahvepijezlahve (Čt, 12. 8. 2004 - 19:08)

...další oběť středověkého vymývání mozků.:-)Jen tak dál.Alespoň na nás, vědecké ateisty, zbyde více krásy.

jahvepijezlahve (Čt, 12. 8. 2004 - 19:08)

Weverka, nechej se vyšetřit.

PAVLINA (Čt, 12. 8. 2004 - 15:08)

Jsem rada,ze jste se tak rychle ozvala.Ma e-mail. adresa do zamestnani je p.romancinova"jipek.czBudu rada, kdyz mi napiste nejake blizsi informace.Dekuji a preji Vam krasny den.Pavlina

j. (Čt, 12. 8. 2004 - 15:08)

Zdravím Vás, Pavlíno!Můžete navštívit nějaké přednášky apod. (Semináře už byly :-) )Uvedete mail nebo jak se domluvíme?A jak se má Váš anděl? Hezké dny přeji!

PAVLINA (Čt, 12. 8. 2004 - 14:08)

Dobry den mila j. Dlouho jsem tu nebyla,protoze jsem bohuzel stale velmi zaměstnaná.Pred casem jste mi psala,ze delate ruzne seminare, nebo setkani atd.Rada bych,pokud je to mozne,nejaky Vas seminar navstivila.Predem dekuji za odpoved.Pavlina

j. (St, 28. 7. 2004 - 20:07)

Myslela jsem tím, že když se díváte do světa jako do zrcadla, že vidíte, jak je to vše krásně zařízeno, že svět (život) nastavuje zrcadlo nám samým, atd. A kdopak to asi tak dokonale zařídil? Ptala jsem se, jestli Vám to stačí k zodpovězení otázky tohoto fora, jestli existuje někdo, kdo vložil svou vůli a dokonalé zákony do stvoření. Pro mne je to jeden z dalších důkazů. Jenže všichni to nevidí, všichni nemají stejná prožití, jsou na různých místech své cesty.

Jelca (St, 28. 7. 2004 - 17:07)

to j.: to melo znamenat: 1) o cem se tu jeste bavite a proc 2) odpovezte na otazku 3) neco uplne jineho??

j. (Út, 27. 7. 2004 - 18:07)

A to vám nestačí k odpovědi na otázku tohoto fora?

Jelca (Út, 27. 7. 2004 - 18:07)

obcas neco citim, ale ne kdyz se divam do zrcadla, ale kdyz se divam do sveta jako do zrcadla...

Reklama

Přidat komentář