Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

sardanapal* (Út, 26. 2. 2019 - 16:02)

No konečně z Tebe vypadlo něco kloudného ... Jasně , nastavovat druhou tvář , trpět ve Jménu božím a td. nacpali do Bible jen proto aby mohli ovládat masy ... Já se jen chechtám ( a to přímo ďábelsky) , když někdo tvrdí , že při čtení NZ , cítí Boha ...

Tony (Po, 18. 2. 2019 - 17:02)

Doporučil bych Anonymní Alkoholiky, takové Libě z Budějic, která žrala čtyři flašky vodky denodenně to pomohlo a to ji v protialkoholní léčebně tvrdili, že ona je tam zcela marně, protože tak těžká notářka je nevyléčitelná.
Když ty flašky koupila, tak je odšpuntovala všechny najednou, protože se bála, že by pro svou vožralost už třetí a čtvrtou flašku nedokázala vodšpuntovat.-----------------------Jenže pozoris, Dave Hunt tvrdil, že Anonymní Alkoholici jsou okultní spolek, který se pokouší lidi vysušit bezbožně

Návštěvník (Po, 18. 2. 2019 - 09:02)

Jozef Banáš--------------------------Zdravotnictví by se mělo nazývat chorobnictví, protože se tam starají už jen o choré, ale nám musí jít především o to, aby lidé nemocní nebyli. Největším nepřítelem lékaře jsou mrtví a zdraví, protože na těch nevydělá. A když jste nemocný, jste manipulovatelný a ovladatelný.

Tomáš (Po, 18. 2. 2019 - 14:02)

Mám tchyni co leje první ligu a vyloženě si to užívá být nemocná. Nemůžete s ní něco udělat? Nás to už nebaví, nemůžu si na doma koupit ani lahváče.
Neznáte nějakého léčitele co si jí vezme dom?

Tony (Po, 18. 2. 2019 - 00:02)

A co mám Jirko dělat, když jsem se tu v Berlíně zase vožral pod vobraz Boží.

Návštěvník (Ne, 17. 2. 2019 - 23:02)

"Je psáno, že není hřích, co by nebyl odpuštěn, kromě hříchu proti Duchu svatému. A to je zřejmě úmyslné odmítání milosti/spásy, zatvrzelost..."

Možná. Nebo to taky může být prohlášení, že duch svatý je p*ča.

Jirka (Ne, 17. 2. 2019 - 23:02)

A v tom je přece to úžasné milosrdenství. Není žádného člověka, co by neudělal něco špatně, ale je hodně takových, co nevědí, že něco špatně dělají. Ale Bůh se slitovává nad těmi slabími, přesněji nad těmi, co si tu slabost uvědomují a pokořují se. A pak je jim oporou. Ti "silní" totiž žádného Boha nepotřebují, protože si pomohou sami - ironie. ___________
V nouzi a ve srabu ale Boha volá každý, i nevěřící. Toho už jsem si všiml. Je to tak asi udělaný. Bůh je totiž poslední naděje i pro bezbožné. A v nouzi nemají čas ani chuť uvažovat o tom, jestli existuje.

luci (Po, 18. 2. 2019 - 23:02)

Naděje a víra v cokoliv co by mohlo v té nouzi a srabu pomoci , opravdu umírají naposled.

Jirka (Út, 19. 2. 2019 - 12:02)

"Naděje a víra v cokoliv co by mohlo v té nouzi a srabu pomoci, opravdu umírají naposled."
__________________
Asi ne u každého, protože podle tvých příspěvků mám dojem, že zrovna u tebe, luci, umřely hned na začátku:-)

Jirka (Út, 19. 2. 2019 - 03:02)

"Naděje a víra v cokoliv"....ale houby, střílíš mimo, určitě jsem nepsal víra v cokoliv. "Cokoliv" také člověku pomoct nemůže. Bůh není neurčité cokoliv.

Milý Jirko (Po, 18. 2. 2019 - 18:02)

Že v nouzi Boha volá každý je jenom tvoje zoufalé přání. Taky říkám občas, "bože, bože, co jsi to dopustil", nicméně je to myšleno Ty jsi ale kokot. Někdo říká ty vole, někdo bože, bože.

Jirka (Út, 19. 2. 2019 - 03:02)

To není moje zoufalé přání, je to skutečnost, kterou si člověk ani neuvědomuje. Mám na mysli skutečně poslední instanci. Nevím jaký smysl by mělo v opravdové tísni volat "ty vole". To určitě nikdo nedělá.

D (Út, 19. 2. 2019 - 09:02)

Pokud přeskočí kamarádovi, a vrhne se na nás s úmyslem nás zabít, někdy v takto navozené opravdové tísni fakt voláme "ty vole!". ____________________________________________________________________________________________________Krom toho se v opravdové tísni nejednou vzývá například i ženský genitál, nebo se potvrzuje, že matka je či byla prostitutkou.

Jirka (Út, 19. 2. 2019 - 10:02)

To je určitě pravda, ale tu se jedná spíš jenom o vnější naučenou frázi bez hlubšího významu. Je to vlastně zlozvyk, defakto tik, někdo často mrká očima, někdo pokašlává aniž by musel, někdo poplivává, někdo říká "vole"krávo"3,14čo" atd. apod....

19.2. (Út, 19. 2. 2019 - 10:02)

...že matka je či byla prostitutkou, i přes to vše se živí poctivě...

Touha (Út, 19. 2. 2019 - 07:02)

Na tom něco je

již (Út, 19. 2. 2019 - 08:02)

jsem to zde psal jednou, je k dohledání rozhovor s nějakou sestrou, věřící!, která se stará o umírající lidi. Momentálně tuším v mobilním hospici. A ta v rozhovoru uvedla, že nemá zkušenost, že by umírající bezvěrci najednou začali hledat Boha, a to ji těch umírajícíchc prošlo rukama hodně, takže dostatečný vzorek. Proto znovu opakuji, Jirka si jenom potřebuje utvrdit svou víru a každý argument je mu dobrý.

Jirka (Út, 19. 2. 2019 - 10:02)

Anebo si tu naopak někdo potřebuje utvrdit svou nevíru.

1) Proč by mělo najednou být relevantní "svědectví" jedné hospiční sestry, když svědectví o obrácení mnoha lidí nejsou?

2) Člověk nikomu nevidí do hlavy, neví, co se mu tam přesně děje, i když si to často myslí, mnohdy se může mýlit.

3) Umírání není vždy nouze/tíseň jako taková. Při velkých bolestem jde spíše o úlevu a vysvobození. Např při posledních stádiích některých forem rakoviny pár dní před smrtí bolest zcela odezní, a ne kvůli morfiu.

4) Podobných článků se dá jistě najít mnoho. A taky se dají pochopit podle svého přesvědčení.

5) Jako nemá každý stejný práh bolesti, tak má jistě i jinou míru zoufalství a proto podle sebe nemůžeme posuzovat druhé lidi.

6) Ani kdyby se našel nějaký člověk, co se v zoufalé situaci neobrací k Bohu, neznamená to, že žádný neexistuje.

to víš (Út, 19. 2. 2019 - 12:02)

každý si utvrzujeme to své. :-)

Tony (Po, 18. 2. 2019 - 23:02)

Jirka jako bývalý okultista a kuřič kytek ví o čem tu čmárá.

Reklama

Přidat komentář