Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Út, 5. 2. 2019 - 15:02)

Ale mé smysly vidí a slyší Ježíše//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Bomba! Vidíš Ježíše! Někdo další vidí mimozemšťany, někdo další vidí vílu Amálku. Užij si to s tvým Ježíšem!

Ale mé smysly … (Út, 5. 2. 2019 - 16:02)

A ty zase vidíš vědce a kosti dinosaurů nebo draků , ha ha ha! :D

A ty zase (Út, 5. 2. 2019 - 17:02)

věříš na ženu stvoření z kousků kosti.

Víra (Út, 5. 2. 2019 - 17:02)

A ty zase věříš, že to všechno vzniklo náhodou a neřízeně ! :D :D ha ha ha!!

Mé smysly vidí… (Út, 5. 2. 2019 - 15:02)

Takže není rozdíl věřít mýtům a věřit smyslům. A rozum říká: je to jedno, vše je to jen nedokázaná víra, vaše důkazy mohou být podvrh, naše také, je to jen víra! čistá víra!

Mé smysly vidí… (Út, 5. 2. 2019 - 15:02)

Ale mé smysly vidí a slyší Ježíše, smysly tě mohou klamat, kosti dinosaurů mohou být podvrh matrixu!

Návštěvník (Út, 5. 2. 2019 - 13:02)

asi neexistuje živý člověk co by neměl v něco víru, jiná otázka je do jaké míry si to dokáže uvědomit a připustit.//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// je rozdíl věřit něčemu na základě rozumu, smyslů, zkušenosti, poznání, evidence faktů a je rozdíl věřit mýtům a legendám starověkých kměnů

Touha pro Jirku (Út, 5. 2. 2019 - 09:02)

Tedy jiří, ty máš drajv, pěkně jsi rozebral svůj evangelický pohled na křesťanskou víru. A bez agresivního podtextu. Já už toho za ty roky řekla moc a i tak je pro mě problém zjednodušit to do slov, aby to nebylo směšné, naivní a bylo aspoň trochu pochopitelné. Tak jako tak to má každý člověk, který si uvědomuje co je dobré a zlé, v sobě. Ty jsi se soustředil na Bibli (i když u tebe jsem si jistá, že moc dobře víš, jak se to s Biblí má a znáš toho daleko více). Pokud z tebe evangelium Bible dělá dobrého člověka, je to správná cesta, tedy správná cesta dle Touhy. Jiní to mohou mít jinak. Jen si nebuď jistý tím, zda já jsem nebo nejsem věřící, o tom zde moc za sebe nemluvím

Jirka (Út, 5. 2. 2019 - 11:02)

"Jen si nebuď jistý tím, zda já jsem nebo nejsem věřící, o tom zde moc za sebe nemluvím."
_______________________________________
Tomáš pravdu, asi neexistuje živý člověk co by neměl v něco víru, jiná otázka je do jaké míry si to dokáže uvědomit a připustit. Nevíru myslel jsem u tebe spíše v pohanském smyslu, že si věříš v "svoje". Nikoliv mrtvou "nevíru", protože podle mě je víra součást vědomí.
Hlavně je víra a její způsob osobní a svobodnou věcí každého člověka a nikdo by nikoho neměl nutit v otázkách víry, stejně jako se nedá nutit láska. V(y)nucená víra rešpektive láska by totiž pozbyly smyslu podstaty svojí a už by nebyly tím čím být chtějí. To jak to každý má je věcí vyšší moci a nikdo asi bez Boží vůle/vedení/dopuštění sám sebe, ani nikoho jiného neovlivní.

Nene (Út, 5. 2. 2019 - 08:02)

Pohádky o mluvícím hadovi a panně, co porodila, se vyprávějí i dopoledne na mši.

Návštěvník (Út, 5. 2. 2019 - 06:02)

Doprkýnka tady se nejedná o žádné "snění si snu o posmrtném životě"! Přijetí Krista není už žádné snění, ale skutečnost potvrzená Duchem svatým! Byl jednou jeden starý a nemocný král a ten si jednoho dne zavolal své tři syny a řekl: „Jsem starý a nemocný, ale ještě nechci umřít. Který z vás mi ze světa přinese živou vodu, ten zdědí moji říši a stane se králem.“

Synové vyslechli otcova slova, a protože byli svorní a dbalí práva, vydal se do světa nejprve ten prvorozený. Jel a jel, až přijel na kraj hlubokého černého lesa, kde potkal stařenku s nůší a kosou, která šla na trávu a ptala se ho, kdeže se tu vzal a co tu pohledává. „Hledám živou vodu, matičko. Můj otec je starý a nemocný král, ale ještě nechce zemřít.“ „Vím, kde najdeš živou vodu. Za tímto lesem stojí Skleněná hora. Vezmi toto kladivo a tyto stříbrné hřeby a vystoupej vzhůru, tam najdeš pramen živé vody.“ Princ stařence poděkoval a jel tím lesem dál, až přijel na jeho konec a tam stála Skleněná hora. Sesednul z koně, vzal kladivo a hřeby a pomalu stoupal vzhůru. Tři dny a tři noci se šplhal nahoru, konečně za rozbřesku čtvrtého dne dorazil až k prameni živé vody. Naplnil láhev a obrátil se na cestu zpět. Ale sotva položil nohu na první stříbrný hřeb, zkameněl.

Zatím král čekal a čekal, a když se ani jeho druhorozený nevracel, vydal se na cestu ten nejmladší. Jel a jel, dokud nepřijel na kraj hlubokého černého lesa. Tam potkal stařenku s nůší a kosou, která šla na trávu a ptala se ho, kde pak se tam vzal a copak tam hledá. „Hledám živou vodu, matičko. Můj otec je starý a nemocný král, ale ještě nechce zemřít.“ „Vím, kde najdeš živou vodu. Za tímto lesem je Neproniknutelná houština, vezmi tuto sekeru a prosekej se do jejího srdce, kde najdeš pramen živé vody.“ Princ stařence za rady i pomoc poděkoval a jel dál tím lesem, až přijel na jeho konec a ocitnul se u Neproniknutelné houštiny. Sesednul z koně, vytáhnul sekeru a začal se prosekávat do jejího srdce. Tři dny a tři noci se houštinou prodíral, konečně za rozbřesku čtvrtého dne se ocitnul na louce, kde byl pramen živé vody. Naplnil láhev a obrátil se na cestu zpět, ale sotva se dotknul nohou lesní pěšiny, zkameněl.

Starý a nemocný král čekal a čekal, ale žádný ze synů se nevracel. Jednoho dne přišla na zámek stařenka s nůší a kosou a řekla: „Králi, já vím, kde jsou tvoji synové. Ten nejstarší stojí na vrcholu Skleněné hory, ten druhorozený na dně Černočerné rokle a ten nejmladší v srdci Neproniknutelné houštiny.“ „A kdy? Kdy přijdou?“ vykřiknul král netrpělivě. „Ty se jich už nedočkáš!“ řekla stařenka, máchnula svojí kosou a král padnul mrtev k zemi.

V tom okamžiku se na vrcholu Skleněné hory, na dně Černočerné rokle a v srdci Neproniknutelné houštiny probrali princové k životu. Ten nejstarší sestoupil ze Skleněné hory, sednul na koně a uháněl k zámku. Ten druhorozený vyšplhal z Černočerné rokle, sednul na koně a uháněl k zámku. Ten nejmladší překonal Neproniknutelnou houštinu, sednul na koně a uháněl k zámku.

Když princové dorazili na otcovský zámek, dozvěděli se, že krále před třemi dny pohřbili. A protože ti princové byli svorní a dbalí práva, vládnuli té zemi svorně a spravedlivě až do konce svých dnů. A když je pohřbívali, položili jim každému k nohám láhev s živou vodou.

Návštěvník (Út, 5. 2. 2019 - 06:02)

Sem teprve ve věku 100 let zplodí Arpaksada, ale Arpaksad zplodil již v 35 letech Šelacha a jeho život se zkracuje na 438 let. Když budeš sledovat Semovo potomstvo, nemůžeš si nevšimnout, že věk se pomalu z generace na generaci snižuje. Sára umírá již ve 125, Abraham ve 175, ale Josef umírá ve věku 110 let. Bylo jednou jedno království, a v tom království žili král a královna, a ti měli dceru - princeznu Amálku. Amálka byl krásná a hodná, a všichni ji měli moc rádi. Nejvíc ze všech ji měl rád zahradníkův syn Honza.

Tak si tak v poklidu žili, až jednou do království přiletěl drak. A jak už to tak bývá, přiletěl na hrad a řekl, že jestli mu do dvou dnů nedají k obědu princeznu, tak sežere všechny lidi v království. To už tak někdy bývá, že draci rádi žerou lidi, a ze všech nejradši princezny, protože ty jsou obzvláště sladké.

Král s královnou se velice lekli a vyhlásili, že kdo je draka zbaví, dostane princeznu za ženu a půl království k tomu. Dva dny jsou ale hodně krátká doba, aby se o tom dozvěděli všichni rytíři a hrdinové, a tak byli skoro smířeni s tím, že princezna skončí drakovi na talíři.

Kdo se tím ale smířit nehodlal, byl zahradníkův Honzík. Jak už jsem říkala, Honzík měl princeznu moc rád - a co si budeme vykládat, i ona jeho. A že Honzík nebyl žádný hlupák, naložil si na trakař kotel, pytel brambor, a vydal se ke dračí jeskyni. Drak zrovna vyspával, a tak Honza nelenil, sesbíral nějaké dřevo, nabral v potoce vodu, a začal před jeskyní vařit brambory.

Drak se probudil, vylezl před jeskyni, a co že to tak krásně voní. On vám ten drak totiž nikdy brambory neochutnal. Od malička mu maminka servírovala jen dřevorubce a pocestné, a tak ani nevěděl, že se dá jíst i něco jiného. Honza hodil první dračí hlavě vařenou bramboru, ta ji schramstla a zamlaskala. Jak to viděla druhá a třetí dračí hlava, hned chtěly taky ochutnat. A tak jim Honza na střídačku házel jednu bramboru za druhou, až měl kotel dočista prázdný.

A tu drak začal žadonit a prosit, že chce ještě. Honza mu na to řekl, že jen pod podmínkou, že nechá princeznu a ostatní lidi být, a už nikoho nikdy nesežere. Drak na to řekl, že mu stejně moc nechutnali, a že se jich klidně vzdá, když mu bude Honza každý den vařit brambory.

A tak se Honza vrátil na hrad s tou dobrou zprávou, dostal princeznu za ženu a půlku království k tomu, a každý den od té doby vozil drakovi vařené brambory...

(Út, 5. 2. 2019 - 07:02)

Dejte mu korunu. Chlapče, pohádky zásadně na dobrou noc.

Touha (Út, 5. 2. 2019 - 00:02)

Jak zbytečná a matoucí jsou slova, která žádají pochopení, výklad a rozhodování...ne to není poznání...

Jirka (Po, 4. 2. 2019 - 23:02)

A sardě* omluva. V poslední chvíli jsem to chtěl zastavit, ale už se to odeslalo. Ber to jako legraci.
Jedno jsem ale zjistil, že za ty výčitky potom to nestojí, to se radši nechám tupit.

Tony (Po, 4. 2. 2019 - 19:02)

sardanapal* - ty jsi druhý příchod Ježíše.

Tony (Po, 4. 2. 2019 - 19:02)

My, věřící, hrajeme hru na to, kdo je více Ježíškovatý a Touha hraje hru na to, komu se více ubližuje. Úsměvné.

Touha! (Po, 4. 2. 2019 - 21:02)

Ha! už došlo i na mě! aspoň se necítím odstrčená. Ale jinak, já tady většinou buzeruju všechny, že jsou na hnusní hlavně na sebe, přitom by se měli milovat...či ne??? T co by je mělo spojovat je rozdvojuje nebo i "rozvícuje", nenávist či nevraživost a hádky kdo tomu "rozumí líp" a z ideálu lásky...divné

Jirka (Po, 4. 2. 2019 - 22:02)

To máš pravdu dole Touho. To je ta slabost lidská. Napsala sto dobře. Místo shromažďovani se rozptyluje.

Touha (Po, 4. 2. 2019 - 22:02)

Sorry, já dnes nemám moc času k diskuzi. Ale ano slabost lidská, jaká jiná. Nechci se opakovat, jenže jsme lidé ne mravenci ba ani bohové. Člověk věřící v principy dobra a tací jsou předpokládám na této diskuzi (a i ve většinové společnosti lidstva) všichni, nejen ti, kteří tak mnoho o své víře křičí, tací by se měli snažit svému ideálu, ideálu dobra, dobrých principů, dobra pro společnost, budoucnost, existenci lidstva atd bla bla bla atd,., přiblížit. Ne jen pro svoje výhody před Bohem, bohem či jak těmto principům kdo říká. Jinak budem jen kvákat před počítačem obcházet kámoše, že máme pravdu my a ne partička, která zazvoní za chvíli....hmmmm

Reklama

Přidat komentář