Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

j. (Čt, 18. 10. 2018 - 11:10)

Mimochodom včera som...Ramone ty seš fáákt vtipnej

Ramon (Čt, 18. 10. 2018 - 11:10)

Ramon, a skubalo ti nekde...Rovno sa opýtaj ci je nebo modré.. nespočetne veľa razy aj mesačná konštantná fascikulacia

PR (Čt, 18. 10. 2018 - 10:10)

Ramon, a skubalo ti nekde dlouhodobe, treba nekolik tydnu v kuse?

Ramon (Čt, 18. 10. 2018 - 09:10)

Ramon palec hore za tieto...Mimochodom včera som spomínal že mne sklbe aj v riti ale doslova v riti.. asi som privolal čerta sedim práve v Hong Kongu v starbuckse na kave a tak mi sklbe v riti že si beriem tu hnusnu litrovú kávu so sebou s idem sa s ňou radšej prejsť po ulici

Ramon (Čt, 18. 10. 2018 - 09:10)

Ramon palec hore za tieto...Ešte lepšiu náladu budeš mat keď tu prestaneš chodit.. Jeden prestížny neurolog vo Warszawe mi povedal že ma už alergiu na fascikulujucich pacientov a namiesto emg ich posiela rovno na psychiatru šetrí čas sebe a im..a to už zopár pacientov na als za svoju kariéru zdiagnostikoval... ste vystraseni psychis. Povedal mi doslova urobil mi herbatu dal mikopanec do riti povedal mi nech už pred ním nevyslovujem slovo fascikulacia... odvtedy ho s tym nezaťažujem :-(

j. (Čt, 18. 10. 2018 - 09:10)

Poviem ešte jednu...:-) :-)

Radovan (Čt, 18. 10. 2018 - 09:10)

Ramon palec hore za tieto príspevky len tak ďalej. Konecne mám po dlhej dobe lepšiu náladu. Ďakujem

Ramon (Čt, 18. 10. 2018 - 09:10)

Ramon, podobne to bylo u...Poviem ešte jednu pikošku... pýtal som sa najlepšieho kamosa ci nemáva zasklby .. vraj sem-tam...raz sme sedeli na kave v lete v kraťasoch a všimol som si že mu prebleskuju fascikulacie na lýtkach ukázal som mu to divil sa.. vraj si to nikdy nevšimol a necíti to keď som mu objasnil čoho to býva príznak tak sa vystrašil že do pár dni mal fascikulacie na celom tele a trvajú dodnes je to už 2 roky:-) samozrejme odvtedy ma preklina že som mu zničil zivot

Ramon (Čt, 18. 10. 2018 - 08:10)

Ramon teđ jste to...Viem že mal konštantne fascikulacie , ja len na margo somatiky.. dnes viem o als viac ako ktorýkoľvek neurológ a vy asi tiez:-)

Petr S (Čt, 18. 10. 2018 - 08:10)

Ramon, podobne to bylo u me.... nez jsem si precetl, ze neco takoveho je... pak se to rozjelo... zaskuby v jazyku ....

j. (St, 17. 10. 2018 - 23:10)

Najlepšie na tom je kedy mi...Ramon teđ jste to vystihl,strach a úzkost dokáźe věci..Pan čišovský mel záškuby v rameni spoustu měsic?,ale nepřetrźitě 24 hodin denně.

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 22:10)

Ramon, to se zvykackou sem...No neni som jediný , žuvačka pomahala!!! Na nočnom. Stolíku nemohli chybat!! Denne 2 balíky !! Zul som ako Chuj cela sánka ma bolela!!! Keď začalo fascikulacie prvého pol roka som musel pred spaním vydrbat fľašu vina do toho hypnogen aby som zaspal. Ja by som tu mohol celé romány vypisovat

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 21:10)

Kolik let máš ty...Najlepšie na tom je kedy mi fascikulacie začali... keď. Som si jedného rana pred 3 rokmi v práci urobil kafe a čítal noviny tam som si čítal o futbalistovi Cisovsky ktorému začala als fasc v ramene .. vtedy som si spomenul že aj mne pred týždňom sklblo raz v ramene.. ako to skoncilo?? Cely deň dom bol vystrašený a ešte v tu noc mi zasklbalo v ramene .. od toho momentu na druhý deň začali fascikulacie v celom tele a doteraz neskončili !!! Psychosomatika je kurva vec!! Dodnes preklínam ten deň!!! Keby some tie noviny nečítal o žiadnych fasc. Do dnes neviem !!!

PR (St, 17. 10. 2018 - 21:10)

Ramon, to se zvykackou sem delal taky :D asi pul roku, presne abych to necejtil a nemel uzkost z toho

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 21:10)

Ramone, ja je citim i na...No asi to je u každého iné ja ich cítim len fakt keď ležím a som v klude ale len keď cukne viac krat to iste miesto , myslim jazyk samozrejme ale kašlem na to už ma to nerozptyľuje na začiatku som cumel non stop do zrkadla a mal som v hube žuvačku aj v noci a zul som aby som necítil nejaký zasklb teraz kašlem na to.. na toto fórum už nechodím a tym už na zo nemyslím ...

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 21:10)

Kolik let máš ty...3roky

Petr (St, 17. 10. 2018 - 20:10)

Ramone, ja je citim i na jazyku.... je to dost neprijemne

Ramone (St, 17. 10. 2018 - 19:10)

Kolik let máš ty fascikulace?

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 18:10)

Jak casto je mate na jazyku?...Každý kto ma fascikulacie mal určite zasklb aj na jazyku ale necítil to väčšinou je ten zasklb tak jemný že ho nezaregistrujete tak isto ako mate zasklby na lýtkach vidíte ich v svetle ale necítite a hlavne väčšinou je jazyk v pohybe , jete, rozprávate takze jeden osamotený jemný zasklb nemáte šancu postrehnúť

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 18:10)

Jak casto je mate na jazyku?...Cítim to len vtedy keď to je deň v kuse... keď cukne sem tam ani to necítim lebo jedno cuknutie si ani neuvedomite.. resp. Nekoncentrujem sa na to to by som zosalel...ale neviem prečo jazyk riešite je to sval ako každý iný mne skube aj v ritnom zvieraci aj to je sval...

Reklama

Přidat komentář