Reklama

Škola- šikana

.... (Pá, 11. 12. 2009 - 09:12)

já píšu nespisovně ale nepíšu hrubky ...

. (Pá, 11. 12. 2009 - 08:12)

S jakym ucinkem u nich nevim, ode mne facku nedostali.
*******************

Děti nedostaly!!

Bearnsdorf (Pá, 11. 12. 2009 - 08:12)

Kdyz pominu interpunkci, kterou nepouzivam, oprava ustu-uctu, to prijde za ze 'ze to za nas ...'

Jinak vsude je shoda podmetu s prisudkem, a jsem muzskeho rodu takze nazalovali a ne nezalovaly atp.

apropo: proti němu, proto je nutné. chytrého

Yossarian (Pá, 11. 12. 2009 - 07:12)

Taky by sis měl zopakovat pravopis Bearnsdorfe, když děláš chytrýho na forech :))))))

Dítě který šikanuje je taky oběť a potřebuje pomoct psychologa, nebo se to jednou obrátí proti nemu, proto je nutný to včas řešit.

Bearnsdorf (Pá, 11. 12. 2009 - 07:12)

Bohuzel to porovnavam se zkusenostma z drivejsich dob.
1. meli jsme ustu k dospelym
2. kdyz jsme neco provedli, nezalovali
3. kdyz jsme za to dostali, nesverovali, aby neprisla dalsi vychovna lekce

Pokud uz ale v utlem veku ucime sve deti nenest odpovednost za sve jednani s tim, ze nas zazobany tatinek to vyzehli, je to spatne.

Yossarian (Čt, 10. 12. 2009 - 16:12)

Když napadneš cizí dítě mužeš z toho mít postih...zatímco kluk bude dál mlátit ve škole děti . Kdo tohle dělá je sám oběť a potřebuje pomoct , ty děti které šikanovaly mou dceru se okamžitě přeorientovaly na jiné dítě, když dostaly zákaz .

Bearnsdorf (Čt, 10. 12. 2009 - 12:12)

Ono to je tezke. Mam tady v okoli podebne cisla. Provedli mi takovou vec, ktera by stala dost financi. Tak jsem na ne zvysil hlas s dovetkem, ze pokud jich doma nerezou(jsou to takove deti ulice), tak ze ode mne mohou klidne dostat na prdel.
Po odpovedi, ze doma dostavaji dost, jsem usoudil, ze to asi nebude spravna cesta a diplomaticky jsem se snazil vyjednat oboustranny mir. S jakym ucinkem u nich nevim, ode mne facku nedostali.
Ale podotykam chranit sve dite!!! at uz zapojenim skoly(hrozbou TO) nebo rozhovorem s rodici??? popripade popr. vicerym dopadem dlane na prditko toho spratka.

katka (Čt, 10. 12. 2009 - 11:12)

To po te "tlame: jsem myslel...je to pravda,ptala jsem se ostatních dětí ze třídy.Také jsem se ptala jestli syn nemá problém v chování,jestli nevyhledává konflikty,učitelka i družinářka mi řekly,že nemá,že je s nim vše bez problémů.Ale že ten starší kluk,komunikuje s ostatními dětmi jen tak,že je mlátí.Domnívám se,že je nějakým způsobem doma týraný,jinak by se přece nemohl takto chovat v kolektivu dětí a takto na sebe upoutávat pozornost.

Yossarian (Čt, 10. 12. 2009 - 06:12)

jediný řešení je podat trestní oznámení, nebo tím ve škole vyhrožovat ......to nám poradila doktorka mojí dcery, kterou ve škole šikanovali......dokud jsme tam chodili my, vůbec nic se nedělo ...ani ťuk, učitelka měla kecy a neřešila nic ...jak tam přišla jiná organizace a začla to řešit, okamžitě byly děti v pozoru a nikdo si na dceru nedovolil......učitelka se bála o svou pověst, do tý doby se nedělo nic......bylo dobře vidět, že ten kolektiv má učitelka v moci ,ale bohužel jen když chce !
Dokud lidi nemaj nůž na krku nic neřešej !Přesně to samý se opakovalo na střední škole ...je to až dojemný, jak nám profesor opakoval že se s tím nedá nic dělat ...blablabla...a když tam přišli odjinud, najednou si děti na dceru netroufly ...dalo se dělat !

Bearnsdorf (Čt, 10. 12. 2009 - 06:12)

To po te "tlame: jsem myslel obrazne. Kazda matka/otec si chrani svoje dite. Pozor nezamenovat s medvedi laskou. Po tech dalsi vystupech(pokud jsou pravda) by holomek potreboval serezat, co se donej vleze. A zavcas, at nemate starosti kdy a jak potom jezdit se svym synem po doktorech.

katka (St, 9. 12. 2009 - 21:12)

Já by jsem tam šla a udělala...ráno tam jde manžel,pak se uvidí

jita (St, 9. 12. 2009 - 21:12)

Já by jsem tam šla a udělala jim takove halo ,že by si to za rámeček nedali ,.přece nenecháš své dítě otloukat a pak by jsem vběhla na rodiče.

katka (St, 9. 12. 2009 - 21:12)

tohle musí řešit škola , ne s...s učitelkou jsem dnes mluvila,pozve si jeho otce do školy.Ale dnes,ten grázl, syna chytil za hlavu a hodil s nim o zem,pak mu kopl do břicha.

Yossarian (St, 9. 12. 2009 - 13:12)

tohle musí řešit škola , ne s rodiči......je to šikana, běžte do školy a pohrozte trestním oznámením a škola se posadí na prdel.....jiný řešení není ....musí ho vyloučit a dát do zvláštní školy, rodiče to neudělají ...

Bearnsdorf (St, 9. 12. 2009 - 12:12)

Dat mu spratkovi po tlame. A ze nesmeji deti bit? Mohou. Kdyz to nezvladli rodice. Na slovni domluvy je asi pozde, kdyz nema predstavu, co se smi a co ne.

katka (St, 9. 12. 2009 - 11:12)

můj syn chodí do 1.třídy.Do třídy s nim chodí i kluk,kterému je8let.Neustále někoho ve třídě mlátí.Učitelka mu dává poznámky,píše rodičům,posadila ho i samotného do první lavice.Včera mi syn říkal,že ho tento spolužák povalil na zem a za nohy ho tahal po třídě.Už jsem hodně naštvaná a chystám se,si promluvit s jeho rodiči.Je hrozné,takové věci řešit už v 1.třídě.

Janika (Po, 23. 11. 2009 - 17:11)

Tak šikanu jsem si také...Nemůžu než nezareagovat na příspěvek Ivči. Jako dítě jsem byla taky vychovávána ke slušnosti, i tak jsem myslela. Ve škole jsem procházela se samými jedničkami, ani jsem se nemusela snažit, nebylo to o žádném šprtání, prostě i bez vysedávání nad učebnicemi mi to šlo samo. Tím pádem jsem byla terčem pro své spolužáky, kteří mi neustále nadávali do šprtů, i fyzicky mě napadali. Bohužel i naše třídní učitelka měla asi ze mně fobii a bez jakýchkoliv zábran mě klidně před celou třídou zesměšňovala. Rozdávalo se vysvědčení a ona: "Budou prázdniny, tak se už konečně přestaň učit". Jenže tenkrát se tomu ještě neříkalo šikana a já jsem se cítila snad i provinile, že nejsem propadající. No, to bylo ve škole. Pak jsem ještě něco podobného zažívala po studiích v zaměstnání od šéfa, který se mě potřeboval zbavit, aby dosadil svou přítelkyni na mou židli. Také jsem se s tím těžko vyrovnávala. Dnes už bych jednala úplně jinak, člověk se fakt nesmí dát, ale hlavně jednat vždycky na úrovni a s přehledem.

evo (Po, 23. 11. 2009 - 14:11)

ale učitelky taky nejsou nevinost samy, takže nikdo si nemá co vyčítat....

Eva (Ne, 22. 11. 2009 - 22:11)

Mám. Jsem učitelka. Dnes...Paní učitelko, máte pravdu, žáci ve škole jsou dnes společností smečky a šikanují učitele. Kamarádka mé dcery, učitelka to také zažila.

Ivča (Ne, 22. 11. 2009 - 20:11)

Tak šikanu jsem si také zažila na základní škole od spolužáků ale dokonce i od učitelky....vím,že jsem byla vždycky jiná než ostatní (byla jsem většinou mezi dospělými, legrácky, které ostatním přišly vtipné a zábavné mě přišly hloupé což teda i byly...jsem spíš uzavřenější člověk, prostě introvert) a doma mě rodiče učili, že mám být hodná a slušná k ostatním...ano člověk by měl takový být ale vše má své hranice. Bohužel já se neuměla bránit...střední škola byla co se týká spolužáků super ale měla jsem problémy s učitelem a důvod ani nevím ale asi protože jsem blondýna a tak musím být přece hloupá...při cestě na bus se mi dělalo špatně tak jsem kolikrát ani do školy neodjela nakonec jsem začla chodit za školu. Problém byl v tom,že já to v sobě dusila a se vším jsem se nesvěřila doma. Dnes jsem na vysoké škole ale moc nevěřím lidem, nemám přátelé jsem sama.... Něco mi to ale dalo do života...spoléhám se jen sama na sebe a umím se bránit dnes už ano vím, že bych si neneachala nic líbit a taky nenechám:)
Jedno mě ale děsí...jsem typ člověka, který dost snese ale pak přijde ta poslední kapička a já vybuchnu cítím,že mám v sobě hodně agrese až moc na to že jsem byla vždy tichý a nenápadný člověk...nevím co s tím vím,že kdyby do mě někdo rýpnul tak ani pro ránu bych nešla daleko....Asi je to minulostí ale mrzí mě, že jsem nebyla silnější, že jsem se neuměla bránit.
Všem ,kteří jsou obětí šikany přeju , aby našli sílu vzepřít se, protože ostatní vycítí, když jste slabší nebo jiní a je na vás, aby jste ukázali, že na vás nemají, že jste silní a že se nikoho nebojíte. NENECHTE SE!!!

Reklama

Přidat komentář