Reklama

Škola- šikana

Tom (St, 28. 5. 2014 - 14:05)

To ja nikomu pomahat nemusel...Emko, ona má pravdu. Minimálně to bylo pohlavní zneužití. Co ti udělali je trestné. Ke mně si naštěstí nikdo nedovolil, ale přidám taky svůj zážitek, nebo spíš z naší třídy. Měli jsme ve třídě 2 holky, dvojčata. Takové barbíny. Jenomže jednou někde chytili o 2 roky mladšího kluka a zkopali ho mezi nohy tak, že se pozvracel, byl prý celý zelený a několik dní ležel v nemocnici. U toho jsem sice nebyl, ale ty káči si z toho dělaly legraci, vůbec jim nedocházelo, že udělaly něco zlého. Odnesli to jen ředitelskou důtkou, holt učitelčiny mazlíčci. My jako malí smradi jsme se nadělali taky kravin, ale šikana, to ne, nic tak závažného a jednou jsem dokonce dostal 3 z chování.

m (St, 28. 5. 2014 - 14:05)

Je to strašné. To všechno....To ja nikomu pomahat nemusel ale ani me nikdo nepomohl,protoze se to vzdy odehralo beze svedku. A nikdy jsem nemel odvahu to nekomu rici. O znasilneni se nejedna to by vypadalo podle me jinak.

Honza (St, 28. 5. 2014 - 10:05)

Vono už se stejně do školy dlouho chodit nebude. Každej se bude vzdělávat doma a s učitelama bude komunikovat online na Skypu.

Ale samozřejmě to bude mít i svoje nevýhody, jako všechno.

Učitel třeba bude žáka srát i po Skypu a žák mu nebude moct dát do držky.

No ale s šikanovačkou mezi žákama každopádně bude finito.

:-( (St, 28. 5. 2014 - 10:05)

Sikanu jsem zazil na zakladni...Je to strašné. To všechno. A vrchol byl ten, jak tě znásilnili. Humus. Když jsem to četla, musela jsem brečet. Také mě šikanovali, také to začalo od 5. třídy, začalo to tím, že jsem se zastala jedné holky. Už sem to sem nedávno psala. Naštěstí jsem se z toho otřepala a v dnešní době jsem poměrně úspěšný člověk. Bývalá třída mě absolutně nezajímá.

Honza (St, 28. 5. 2014 - 10:05)

Sikanu jsem zazil na zakladni...Takže to byl teplouš, když ti ho honil.

m (St, 28. 5. 2014 - 10:05)

Sikanu jsem zazil na zakladni skole,zacalo to posmesky,nadavkami atd. Od pate tridy se to vsak stupnovalo,bohuzel jsem to nikomu nerek takze jim to jen dodalo odvahu. V pate tride se pro ne stalo zabavou ze mi stahovaly kalhoty a ikdyz to jednou ucitelka videla tak jim jen rekla ze se to nedela a odesla. V seste to bylo to same a jednou o pracovni cinnosti me chytli a nastrkali mi do slipu zizaly. Pro ne hrozna sranda hlavne kdyz sem je vyndaval. Posmivali se mi i kvuli tomu ze jsem mel fialove holinky,protoze jsme je museli nosit na pracovni cinnosti ale me se posmivali ze mam holcici gumaky. A taky treba kvuli tomu ze jsem na telak mel cvicky a oni tenisky. Jednou me chytli,pridrzeli na lavici v satne a jeden z tech tri kluku mi strcil ruku do slipu a mackal mi varlata,a hrozne se smali kdyz jsem je prosil at toho nechaj a pusti me.To uz bylo v sedme tride kdy vse vyvrcholilo o hodinu pracovek,meli jsme takovy kumbal na naradi,tam me odvlekli,zavreli a dva me chytli a treti mi vyzul botu. Sundal mi ponozku a tu mi nacpali do pusy abych nemohl kricet. Pak mi stahli teplaky i slipy ke kolenum a pak mi ho ten treti zacal honit. Oni mu jeste rekli at mi to udela do ty holinky at to neni vsude a ze mi ji pak obujou. Tak ji vzal a udelal me do ni. Pak mi ji naboso obuli a smali se tomu. Pak me pustili a nechali byt. Potom vsude rozhlasovali ze si to delam na zachodech a rikali mi honic. Jeden znich uz do osmi tridy neprisel pry se pres prazdniny odstehovali a tak vse zkoncilo. Nikdy jsem to nikomu nerek. Ale myslim si ze sikana at uz v jake koliv podobe je hnus.

jojo, asi to by (Čt, 8. 5. 2014 - 22:05)

Se mnou chodil asi poslední...Aneb Boží mlýny melou.

Hölzinger (Čt, 8. 5. 2014 - 22:05)

Se mnou chodil asi poslední dva roky na základku jeden kluk, kerej byl vo rok starší, a ten ve škole dával rád lidem do držky. Mě taky jednou zmlátil - kuli tomu, že jsem si mu dovolil vo hodině říct, aby držel hubu, protože vyrušoval. Učitelka si to nedovolila mu to říct.

Pak se v devatenácti zabil autem (bez řidičáku).

Lukas (Čt, 8. 5. 2014 - 16:05)

Sikana v ceskych skolach nic neni proti tomu, co se deje na drahych internatnich skolach v byvalych britskych koloniich. Tam je to uplny system poddanstvi a nevolnictvi.

Karlosi, (Čt, 8. 5. 2014 - 12:05)

ahoj poradíte co mám dělat...děláš dobře. Tohle není kámoš, ale sračka. Vykašli se na něj, na debílka.

karlos (St, 7. 5. 2014 - 21:05)

ahoj poradíte co mám dělat ? chodím do školy 2hák. Chodí semnou bojím se říct kámoš z vedlejší vesnice.Venku působí v celku jako kámoš a dá se sním aji bavit a jít ven. jakmile příjde do školy tak si ze mě před spolužáky dělá srandu , vymýšlí přezdívky , uráží a vymýšlí si docela špatné lži a posměšky a roznáší je . navádí ostatní aby se přidaly k němu. Potom mě ve třídě cca 3 lidé celý den otravují smějí se a dělají na mě posměšky a řvou blbosti a hlavní aktér toho všeho dělá že za nic nemůže. Ke konci o samotě mi řekne to je prdel a zasměje se tomu . Mě tohle už nepříde jako sranda . Přestal jse se sním bavit a budu ho ignorovat.

janiste1 (Út, 18. 3. 2014 - 20:03)

ano, mám zkušenost se šikanou na střední škole. Pan učitel si vybral ve 2. ročníku mého syna za svojí oběť. Když jsem to řešila, tak jsem se dozvěděla,od výchovného poradce, který má státnici z psychologie, že můj syn si vše vymýšlí, má halucinace atd. A pan ředitel mi poslal dopis, že moje stížnost je neoprávněná! V příloze mi pak poslal vyjádření vyučujícího, kde tento "úžasný učitel" popisuje, jak mého syna víc jak 1 a 1/2 roku ponižoval před celou třídou a to i tehdy, když už se třída nesmála! Asi jsem pro školu absolutní idotka, nebo je to naopak?
Syn je z toho nemocný,má deprese a to vše v době, kdy by se měl připravovat na maturitu! To, co si škola dovoluje k žákovi a jeho rodičům je neuvěřitelné! Vydírání, vyhrožování, ponižování.... lži - dokonce výchovný poradce mě vyhrožoval, že pokud syn neprojde konfrontoací s agresorem, bude muset školu opustit, protože to tak nařídil pan ředitel. Domlouvali se spolu, zda se syn z toho psychicky složí a nebo napadne agresora. Po 10ti měsících, kdy jsem se konečně dostala na jednání k řediteli školy, mě tento sdělil, že žádnou konfrontaci nikdy nenařídil! Ale přiznal se, že vyjádření pana "skvělého učitele" nikdy nečetl a vše řídil výchovný poradce! Jo a bonbonek! Pan "vynikající učitel" mě sdělil, že syn není normální, protože nechlastá! (Pardon, nechodí s klukama na pivo) Asi to, že se někdo chová slušně, nepíje, nekouří a nefetuje na střední škole je důvod k šikaně, ale ona to vlastně šikana nebyla, snad třeba nevhodné chování učitele a zničených několik let žáka...

aa (Pá, 17. 9. 2010 - 15:09)

Začala opět škola,ředitel šikanující dívenky dal každou do jiné třídy,tlak na má dvojčata je menší ale je začátek školního roku. Pokud vše zvládnou a učení jim půjde, přestoupili by příští rok na gymnázium.

to aa (So, 17. 7. 2010 - 01:07)

změnit školu......myslím si, že by to mohlo pomoct...

taky známe (Pá, 25. 6. 2010 - 19:06)

Mám dvojčata v šesté...učitelka i ředitelka nezájem, dost laxní přístup, bylo by to nadlouho, nakonec už to bylo neúnosné, věc jsme nakonec museli řešit i s policií (krádeže, ublížení na zdraví...)- teprve potom se všechno začalo hýbat. Bylo to v 8. a 9. ročníku. Teď jsou kluci už středoškoláci, na nové škole problémy nemají, přístup je tam jiný, dost tam dbají na prevenci a osvětu v tomto smyslu.

martina (Pá, 25. 6. 2010 - 18:06)

Zažila jsem šikanu s oběma svými dětmi - obě jsou introvertní, nadprůměrně inteligentní - klasické oběti třídního stáda. Jediné, co funguje : přihlas svá dvojčata na nějaké bojové umění, podle mé zkušenosti je nejlepší taekwondo ( rychlé získané dovednosti ). Bojové umění taky dost podstatně změní osobnost dítěte - je sebevědomé a většina věcí , která ho předtím trápila, ho vůbec nerozhodí. Taky získá v oddíle nové kamarády, stejně zaměřené, a své udělají taky závody, kterých se brzo začne účastnit. Neváhej a vůbec neuvažuj o tom, že se na to třeba nehodí. Opravdu je to jediná cesta, ony si to vyřídí samy, nikdo zvenku to neudělá...Můj syn i dcera mají v současnosti černé pásky( nejvyšší stupeň v taekwondu ), studují na VŠ a jsou to vyrovnané, velmi energické bytosti.

aa (Pá, 25. 6. 2010 - 15:06)

Mám dvojčata v šesté třídě.Poslední dobou mají problémy se šikanou.Jedna je trošku odolnější ta brečí jen když přijde domů,druhá je neprůbojnější,ta už začíná zvracet a přidávají se bolesti břícha a myšlenky na sebevraždu.Vše začalo tím že jim začaly nadávat dvě spolužačky a k nim se postupně připojila celá třída.Nadávky jsou na denním pořádku,zakazují jim například vystupovat na konci školního roku při rozlučce a učitelce řekli že naše holky tancovat nechtějí.Já jsem byla za třídní učitelkou,bohužel se mě podařila prokázat jen kyberšikana.Ta dívenka byla potrestána.Hlavní aktérky ne.Učitelky pokud to nevidí na vlastní oči věc neřeší,takže teror pokračuje dál a je o to horší protože ty dvě se mstí za to vyšla najevo ta kyberšikana.V pondělí jdu opět za třídní a za ředitelem.Ale nevím jestli to bude řešit.Z doslechu vím že spíš mají tendence zaméct to pod kobereček.Snad u nás to bude jinak.Kam v případě že se školou nebude rozumná řeč se mám obrátit.Bojím se hlavně o tu jednu dcerku už začíná mluvit o smrti.Poraďte mě prosím co mám dělat.Chci to řešit slušnou cestou.Když to nepůjde,budu muset ty holky srovnat sama a to nevím jak by dopadlo.Pak by mě třeba škola ještě obvinila že jim tam řvu na žáky.Poraďte jak své dcerky z toho dostanu ven?!

Učitelka (St, 21. 4. 2010 - 21:04)

Klaro- zajděte za paní učitelkou. Zeptejte se jí, v čem vidí problém ona a jak by se dala situace řešit. Možná že neuspějete a budete mít pocit,že to bylo k ničemu, ale toto by měl být první krok. Buďte klidná, nechte jí mluvit . Pak řekněte svoje stanovisko taky v klidu. Řekněte, že poznámka je pro vašeho syna ponižující a že se bojí. Určitě se domluvíte. Živé děti chtějí vynikat a v něčem uspět, měla by ho vhodně zaměstnat, ale to ona jistě ví.

klara (St, 21. 4. 2010 - 10:04)

muj syn je velmi zivi.znamky ma dobre je v 6 tr.mam podezreni ze je ucitelka zasedla napr maji ukol ale necha si jeho prac sesit tak ho nemuze napsat druhy den mu napise nema opet du.nebo ze nemel pravitko vyhrozuje neoml.hodinu ze mu da.pohlavkuje ho atd.vzdy rad chodi do skoly ted uz ne syn vcera povida je zitra ju mam jen 2 hodiny tak to vydrzim.nevim co mam delat kdyz pujdu za reditelem tak se bojim aby se mu nemstila jeste vic jeste to necham chvili ale pak budu jednat syn se boji ze za kazdou malickost mu chce psat poznamku tak jsem mu rekla at se neboji ze mu verim.je mi to moc lito

Bearnsdorf (Pá, 11. 12. 2009 - 09:12)

jsou to 3 kluci, takze nedostali. Ale to nevite, to vim jen ja. Ale deti samo ze nedostaly.
Myslim, ze bychom mohli ukoncit nasi zabomysi valku.

Reklama

Přidat komentář