Reklama

Bydlení v paneláku:(

Tom (Ne, 12. 6. 2016 - 21:06)

Dům už je něco jiného....Mám na to stejný názor. Zatím mám i zeleninovou zahradu, ale kolem mě je řada starých lidí, kteří to mají pouze jako relaxovací místo. Sousedce 3x do roka mladí přejedou trávník el. sekačkou a je vymalováno. :-)

Ouha (Ne, 12. 6. 2016 - 19:06)

A u domku pravděpodobně...Ano, vše chce péči, nic není zadarmo. Ale to už tak v životě je.Ahoj a všechny vás zdravím

Ouha (Ne, 12. 6. 2016 - 19:06)

Jasně, že nějakou péči...tak hlavně, že ti dělá zahrada radost, krásně o ní vyprávíš

Jana (Ne, 12. 6. 2016 - 19:06)

A u domku pravděpodobně...Dům už je něco jiného. Já mluvila jen o zahradě. Mám zahradu s malým zahradním domkem a kůlnou z kulatin. Ty mne naštěstí přežijí. Jinak bydlím též v činžovním domě.

Milan (Ne, 12. 6. 2016 - 18:06)

I taková zahrada vyžaduje...A u domku pravděpodobně časem začne zatékat střecha, hnít rámy oken a třeba opadávat omítka. No ale holt proti gustu žádný dišputát.

Jana (Ne, 12. 6. 2016 - 18:06)

I taková zahrada vyžaduje...Jasně, že nějakou péči vyžaduje, ale ne každodenní, ba ani každoměsíční. Vyžaduje maximálně někde vyřezat staré, zlámané nebo překážející větve a 2X ročně posekat. Mám podobnou zahradu, i když ještě tam mám nějaké květinové a zeleninové záhonky, ale až na ně nebudu stačit, tak je splanýruju a vysadím květinový trávník. Jinak kolem plotu to je již několik let neměně vyřešeno - šeříky kvetou samy, maliny a muchovník, rakytník, rybízy každoročně plodí, trvalky pravidelně kvetou. Staré jabloně, švestky a třešně též bez jakékoliv údržby stále mohutně plodí. Sklízím jen to, co v pohodě zvládnu sklidit, ostatní nechám sousedům nebo přenechávám ptákům a v zimě se raduji z toho, kolik různých ptáků se slétá na jablečné a rakytníkové hody. Vždy, když uděří mrazy, tak do týdne je celý vršek rakytníku sklizen a mne hřeje pocit, že sem těm ptáčkům pomohla překonat chladné období, kdy nemají nikde nic moc k snědku. A se spadaným lidím si též moc hlavu nelámu - v přírodě také stromy opadávají a nikdo je neshrabuje a nepálí - slouží jako přirozený mulč. Jasné je, že pro takovou zahradu nemá pochopení ten, kterému se líbí vše dokonale upravené, anglický trávník...

Ouha (Ne, 12. 6. 2016 - 18:06)

Já si myslím, že zahrada...I taková zahrada vyžaduje péči.

Milan (Ne, 12. 6. 2016 - 18:06)

Já si myslím, že zahrada...Jano, no jak myslíš. Ale jsem zvědavý, co sem napíšeš za 10, 15, 20 atd. let.

senior (Ne, 12. 6. 2016 - 17:06)

V paneláku od roku 1977. 6. poschodí. Dům po celkovém zateplení, výměna výtahu, oken. Náš byt, protože jsme veškeré peníze dávali do našich dvou dcer je t. z. retro.Nicméně, velmi útulný a pro nás, s manželkou 2+1 s balkonem, víc než postačující.Další výhody: 3 obchody s potravinami asi 3 min, lékařka, lékárna, zubař, 80 m od domu.Pošta 3 minuty od domu. Před domem dětské hřiště, velké, nové se spoustou atrakcí.Za domem louka, která plynule přechází v les, listnatý.Zastávka tram. 4 min. od domu.Ze starousedlíků jsou zde pouze další 2 manželské páry. To ostatní je "naplavenina". Protože jsou podstatně mladší než my, tak je nezdravíme, oni nezdraví nás.Pohoda, každý se stará sám o sebe.Žádné mejdany se nekonají. Vzhledem k tomu, že patrně všichni intenzivně budují lepší, kapitalistické zítřky, na nějaká alotria jim energie nezbývá.Děti tu jsou pouze o víkendech, střídavá péče, téměř všichni jsou rozvedení a žijí s novými partnery.Pes je domě pouze jeden, tak starý, že se mu ani blfat nechce. Jo, to podstatné. Za tou loukou je hospic.Co víc si přát, v našem věku. Jsme spokojení, v pohodě, na rozdíl od švagrové, bydlící v jednopatrové vile. Samotná, protože se s nikým nesnese.Vystresovaná, stále bez peněz. Neustále něco upravuje a opravuje.Na dotaci na kotel stála 29 hodin ve frontě.Když byl namontován, zjistila, že uhlí, kterým by jej měla krmit v místnch skladech nesežene a tak je musí vozit bůh ví odkud. No, hlavně, že má soukromí a klid. Ve vedlejším domě stolař, hoblovka řve , ve druhé vile řve soustavně sousedka a její polovička neustále upravuje trávník. Idyla. ZLATÝ panelák.

Jana (Ne, 12. 6. 2016 - 17:06)

Ouho, jak pro koho. A léta...Já si myslím, že zahrada může být relax pro každého v každém věku, jenom je ji potřeba upravit svým potřebám. Pokud již nemám na to okopávat záhonky a stále sekat trávu, tak si vysadím nějaké stromy a jedlé keře nebo počkám, co mi na zahradu zaletí a místo trávníku si vysadím květinovou louku, kterou stačí posekat 2x do roka, někde hezký altáněk nebo lavička, pitko pro ptáky a člověk může na takové zahradě pouze relaxovat a pozorovat cvrkot.

Milan (Ne, 12. 6. 2016 - 17:06)

Milane, udržovat zahradu a...Ouho, jak pro koho. A léta přibývají každému.

Milan (Ne, 12. 6. 2016 - 16:06)

přesně tak. A to nám...No a co si pustit pořádně nahlas rádio nebo TV?Já naštěstí bydlím v e starším ještě cihlovém činžáku. Takže o sousedech vedle ani nad nevím. Ale zase to není takový komfort s kaclíčky a dálkovým vytápěním a teplou vodou. Ale protože tu bydlím od narození, tak jsem tu zvyklý. Moji rodiče mívali i tu víkendovou chalupu, takže vím i co to obnáší.

Tom (Ne, 12. 6. 2016 - 16:06)

A zahrádka a zahradní domek...Tak rozhodně zahradní domek se nedá srovnávat s barákem, co se týká údržby. Není tam topení, plyn, elektřina, voda atd.

Ouha (Ne, 12. 6. 2016 - 16:06)

A zahrádka a zahradní domek...Milane, udržovat zahradu a domek je pohoda a odpočinek, ne?

Milan (Ne, 12. 6. 2016 - 16:06)

Bydlím sice v paneláku, ale...A zahrádka a zahradní domek se Ti udržojí sami, takže Ty si tam jezdíš jenom odpočívat?

no (Ne, 12. 6. 2016 - 16:06)

Tohle není problém...přesně tak. A to nám ještě řekli ať si MY ! obložíme stropy a zdi...poslali jsme je někam od nich je hluk a my máme platit ?Uvažuju o stěhování je to děs ....o ukrajincích s koberci ani nevíme a to jsme se báli. :-(

tak (Ne, 12. 6. 2016 - 15:06)

Bydlím sice v paneláku, ale...Chtělo by to si na týden vyměnit pozice možná by ses divil jak se cítí soused.Jistě v panelu je vždy něco slyšet ale rozumět co si nad tebou klábosí 2 hod v kuse znám taky. Debilní podlahy

Jana (Ne, 12. 6. 2016 - 15:06)

Musim oponovat...nad námi i...Tohle není problém paneláku, ale toho, že lidi jsou trubky a musí mít plovoucí podlahy. To je opravdu do paneláku, ale i do vícepatrového činžovního či rodinného domu neštěstí. Dokud bylo lino a koberce, tak to bylo v pohodě.

no (Ne, 12. 6. 2016 - 15:06)

Bydlím sice v paneláku, ale...Musim oponovat...nad námi i vedle nás si všichni vybourali zdi, mají plovoučky a řeknu vám že od 6 ráno poslouchat a rozumět co si povídají je na prášky, lahůdka je skákání dětí, vztekání, upadnuvší předměty ...

Tom (Ne, 12. 6. 2016 - 11:06)

Pokud někdo bydlí v...Bydlím sice v paneláku, ale k tomu mám ještě zahrádku se zahradním domkem, takže pro mě ideální kombinace. Mám kam vypadnout a při tom nemusím řešit neustále údržbu domu. Jediný problém je, že pod námi bydlí lidé, kterým vadí i běžný panelový ruch, např. mají představu, že v sobotu by chtěli spát až do oběda a tak se máme asi vznášet.

Reklama

Přidat komentář