Reklama

Můžou větší děti při cestování nosit plenky?

Jana (Pá, 18. 8. 2017 - 16:08)

Ahojte,
já to mám doma...To se mi nejak nezda, copak si je nemuzes vymenit sama? Obzvlast u natahovacich plenek to preci neni problem...

Plenkar (Pá, 18. 8. 2017 - 00:08)

Ahojte,
já to mám doma...Nekdy maji deti vicrozumu, nez rodice. Drive to neslo, ac se nasi chystali na nejakou delsi cestu jete s pujcenym autem, tak uz jsem predem pofnukaval, ze bych chtel nasadit pliny. Mamka ta by celkem byla pro, ale tata byl uplne silenej a chtel me za to prani zfackovat,jenze to mamka nedovolila. No a kdyz doslo na moje slova a pekne jsem se pocural i se sedackou v aute, tak jsem byl po navratu bit jako zito. Proste jsou deti, ktere si veri a nic se jim neprihodi a pak ty, ktere o sobe vedi, ze to nezvladnou. Jasna situace je u deti do 3-4 let, tam to asi na delsi cesty bez plen nejde, ale zadani je"Muzou vetsi deti ..." A ja jsem dostaval na noc pliny asi az do 7-8 roku, mozna ze dele. Mamky a babicky se uz zeptat nemuzu- ty jsou uz davno tam nahore.Proto mam k noseni plen takove pochopeni, protoze jsem to poznal na sobe. Radeji mit pliny na sobe 99x zbytecne a vratit se domu v suchych/tedy propocenych, protoze ty gumove kalhotky co jsem mel pres ne neodvetraly pot, ikdyz mely 12 vetracich otvoru na bocich. Ale 1x nemit pleny a pocurat se na vylete, nebo na navsteve, tak to byl poradny vyprask. A jen proto, ze jsem nemel pliny. Proto jsem v puberte i v pozdejsim veku usilovne shanel velke gumove kalhotky, ktere byly pro noseni latkovych plen nezbytne. Jednorazovky tenkrat jeste neexistovaly a latkovych plen bylo v kazde domacnosti spousty. Utiralo se jimi nadobi, myly okna, stiral prach-takze nebyl problem si mezi nohy slozit balik latkovych plen, ale bez tech gumovych kalhotek na tele nedrzely a bez igelitu byly hned procurane. Chvili jsem je nahrazoval divcimi silonovymi kalhotkami a do nich jsem si vkladal sirokou igelitovou plinu, takze to nahrazovalo skutecne plenkove kalhotky. No a nosim je dodnes a je mi v nich krasne.

Marťa (Čt, 17. 8. 2017 - 18:08)

Ahojte,
já to mám doma taky tak nastavené, že jakékoliv cesty nad 2 hodiny = plenky. No a pak když už mám plenky tak je zbytečné se zajímat o to jestli se mi chce na záchod. "Chce se ti čůrát? Co řešíš vždyť máš plínku.". Na zastávce vždycky jen mamka zkusí jestli je suchá a případně vymění.

pavel (Čt, 17. 8. 2017 - 18:08)

já nosil plínu na spaní do patnácti roků a to jen proto že to tak babička chtěla/ nepočůrával jsem se/.Poté co mě babička večer vykoupala tak mi dala plínu a slipy .Babi říkala že mi dává plínu proto -kdyby došlo k nehodě tak aby nemusela přestýlat celou postel, tak to fungovalo i když jsem šel v zimě ven-prý abych nenastydl.A na cestování jsem měl plínu taky ale na ni jse nedostal slipy ale bydyčka udělaný z trička, a tady se přiznám že párkrát se ta plína vyplatila když jsme jeli někam na výlet-nicméně šikovně udělané bodýčka / na většího / kluka taky přišlo vhod.Ono koupit body na kluka 13-14 let není žádný med .Teď mi bylo 17 a ani nevím kde by se daly koupit.Takže babička to vymyslala dost dobře.Závěrem plínu na delší cesty ? ano.

Jack (St, 16. 8. 2017 - 10:08)

Plenky se používají i v psichiatrii, když je pacient dlouhodobě připoutaný k posteli, tak pročby je nemohli normální lidé používat na dlouhé cesty?

Franta Justa (Pá, 28. 7. 2017 - 07:07)

Mám autistického syna, kterému je 13 let.
Bouhžel stále nosí plenky, a nechce se přebalovat, takže ho musíme držet.
Nevíte, kde by se dala sehnat postel v 2:13. Rozhodli sme se, že v ní bude v noci spát.
https://m.youtube.com/watch?v=kham1ezniyU

Karel Šelsrát (Po, 24. 7. 2017 - 15:07)

Já nevím, proč by nemohly větší děti nosit plenky při cestování? Já je nosím taky a to mě je už 40 let. Jenom, když si je v autobuse začnu za jízdy přebalovat, tak řada lidí kolem mne začne blejt. A to zejména, když jsem se do těch plen předtím vysral. To nechápu.

Žito (So, 15. 7. 2017 - 16:07)

Já mám na sobě dětskou podložku udělanou s toho jakoby vložku a mám jí jen na zadku jelikož trpím hemeroidy tak jde se mne krev a nevím jestli mám říct lékaři o předepsání vložených plen jestli to nebude lepší neměl jste nikdo něco podobného tento problém poraďte prosím.

Tom (Po, 3. 7. 2017 - 20:07)

V 7 letech mi diagnostikovali autismus, a začal sem chodit do SPC(Speciální Psichologická Poradna). První den, jsem tam byl trochu nervózní, a počůral sem se. Dálší den, my daly pull-ups, a tehdy jsem se buožel pokakal. Mamka jim vysvětlila, že je to asi ze stresu z nového prostředí, a dohodli se, že zezačátku budu v plenách. Uběhl rok, a už sem nechtěl nosit plenky, jenomže pracovnice mi to nedovolily, a tak jsem začal stávkovat. Když došla mamka, tak se jí zeptali, jestli ví nevadilo, kdyby si mě tam nechali dva měsíce na pozorování, a mamka souhlasila.

sousedka (So, 1. 7. 2017 - 06:07)

V týdnu jsem jela výtahem dolů z baráku a jela se mnou sousedka cigánka se svou dcerou (7) , dcera na sobě měla růžoví rifloví lacláčky dva copy s růžovíma gumičkama a berušky , ale všimla jsem si že má asi plínu a tak říkám mamince " moc roztomilá , ale není ji to tričko trošku větší? má to jakýsi nahrnutý a maminka říká" to není tričko to je bodíčko a má plínu, jedeme do centra a nemíním ve městě hledat záchod nebo kanál a už jen to než bych ji vyslíkla, no hrozný. " tak jsem už mlčela a přála si aby ten výtah už byl dole abych byla pryč.

Jitka (Pá, 30. 6. 2017 - 22:06)

přeci hospodyni.Nebo maminku

(Pá, 30. 6. 2017 - 21:06)

Jo pro takovyhle panicky,...přeci hospodyni.

máňo, (Pá, 30. 6. 2017 - 21:06)

Za těch 8.let,co dělám u...to tam uklízíš záchody nebo jak to víš? Hm?

Plenkar (Pá, 30. 6. 2017 - 20:06)

Za těch 8.let,co dělám u...Jo pro takovyhle panicky, ktere zajima jejich mobil, vsechno ostatni ale ne jejich dite. Pro takove jsou jednorazovky vysvobozeni. Co by si asi tak ta madam pocala, kdyby existovaly jen latkove pliny. Ta by se z toho musela zblaznit, ikdyz by se jednalo jen o to nahazet spinave do pracky a pak je vyndat a povesit, protoze pro velke deti se uz nemuseli zehlit. Myslim, ze by se jinak snazila dite dostat z plen a naucit ho cistote.

Kristýna (Pá, 30. 6. 2017 - 18:06)

Za těch 8.let,co dělám u benzínky,jsem už viděla spoustu velkých dětí,které mají ještě plenky.A většinou jsou to volepený mladý páry s bourákama.Líný lidi,dítě vyfásne plíny a oni si zastaví,až se jim bude chtít.

Ondra Novák (Pá, 30. 6. 2017 - 13:06)

Jo, a nebyl to náhodou autista, který musel být přes den v nemocnici připoutaný k posteli a v plenkách?
https://m.youtube.com/watch?v=kham1ezniyU

Lenka (Pá, 30. 6. 2017 - 13:06)

Já jsem svému synovy dávala na noc plenky i v 10.
Byly to plenky značky dry nites.

:-)) (Čt, 15. 6. 2017 - 15:06)

Kdyby nebyli nemocní....ty jsou základ cestování :-D

Tomáš (Čt, 15. 6. 2017 - 13:06)

Kdyby nebyli nemocní. Nepotřebuji čtvercové látkové pleny.

On (Čt, 8. 6. 2017 - 10:06)

Já jsi dávám plenky vždy na noc látkové a přes den mám papírový a vždy je my fajn a když mám látkový suché tak tak jsi jedno razovku neberu ale používám ji jako jistotu přes látkovou jelikož nemám plastové kelhotky a přesně jsi dám punčocháče a tepláky abych jse mohl v klidu prebalit když jsem mokrý tak jsi plenky prehodim sám v klidu a když jsem pokaden tak jsi řeknu aby mne nikdo prebalil tady v PL je hodně sester či sanitářů po ruce ty mně vždy vyhoví jsem tady už půl roku a od začátku používám plenky jednou jse stala malá nehoda a od té doby mne dávají plenky a prebaluji.

Reklama

Přidat komentář