Reklama

existuje posmrtný život?

Anna (So, 9. 2. 2008 - 10:02)

Ne,neměla,absolvovala jsem ji již v minulém životě,proto mi to tentokrát šlo jako po másle.
Ale měla jsem možnost pozorovat "neexistující osobnosti"od momentu jejich narození.Každé z mých dětí mělo úplně jinou osobnost již v prvních vteřinách.
Dokumentů jsem viděla nespočet-v každém říkají úplně něco jiného-a já jsem zvyklá řídit se i svým rozumem a nejen našprtaným materiálem.
Malinké dítě jedná samozřejmě hlavně pudově,ale ujištuji Tě,že osobnost má již než vykoukne na tento svět.A to se rozhodně nevylučuje.

WOG (So, 9. 2. 2008 - 10:02)

Skvělé ty si jako kojenec už nejspíš měl vysokou co?Hrát si na hlupáka není zrovna inteligentní.Jestli mi nevěříš tak se alespoň podívej na nějaký ten dokument.Nechci zranit tvé ego.

wogu.. (So, 9. 2. 2008 - 09:02)

"chování které malé dítě,kojenec dělá prý probýhá zcela
automaticky a je řízeno mozkem v tomto raném stádiu prý neexistují ještě žádné známky osobnosti. "
na základě téhle Tvé věty usuzuji,že jsi novorozence nikdy neměl možnost pozorovat,že?

Wilma (So, 9. 2. 2008 - 01:02)

Těžko,v okamžiku,kdy tvůj mozek přestává být zásoben krví odchází všechno.S odumřením orgánů je konec,konec s myšlením,se vším,tvá enrgie zmizí rychleji,než teplo tvého těla..ale chápu,že člověk má potřebu se něčím utěšovat.

mona (Pá, 8. 2. 2008 - 23:02)

To je fakt pravda. Lenže častice, ktoré umožňujú existenciu elektrickej energie si fungujú nezávisle od toho , či niekto vypne motor. Dobrú noc.

WOG (Pá, 8. 2. 2008 - 23:02)

Můj závěrečný názor na toto téma je že tato energie zaniká nebo se přemění společně s umrtím člověka.stejně jako se elektrická energie promění v motoru na pohybovou nebo tepelnou,po vypnutí motoru tato enrgie zmizí :(

mona (Pá, 8. 2. 2008 - 23:02)

WOG, ešte odpoved na otázku:
"Jestli to dobře chápu podle vás se vědomí člověka po smrti změní v energii ale jak by se taková energie chovala?"
Predstavujem si to tak, že sa po smrti naše vedomie nezmení na energiu. Nezmení sa na nič, lebo ono je enrgiou napr. už teraz. Ja svoje vedomie napr. nevidím, nemôžem ho chytiť. Necítim, ako vonia, ako chutí,...Je preto pre mna nehmotné. Alebo má možno ve?mi malú hmotnosť-až tak malú, že ktovie, či ju dokáže zachytiť nejaký prístroj(vlastne neviem, či sa niekto o to kedy pokúšal). Na fyzike sme sa kedysi na základke a na strednej učili o atóme. Ten tvoria častice + a - ,vrátane neutrónov ( možno + a - dokopy:-D). Myslím si, že "častice" vedomia sa správajú rovnako ako to, čo je v atóme a tiež podobne,ako sa správajú atómy navzájom. Tiež mi napadlo, že po smrti sa "častice" vedomia(informácií) rozp?chnu a premiešajú s ostatnými. Vytvoria sa nové kombinácie polarít a počas prenatálneho vývinu sa "ukotvia" v plode alebo ako sa to volá. Tak vznikne nový človek (alebo nové zviera- ale to závisí od úrovne častíc vedomia, ktoré sa na "telíčko" naviažu podla zákona príťažlivosti) s novými vlastnosťami a kvalitami ( aj zvieratá majú rôzne "maniére"). Čiže ide už o nového tvora-novú kombináciu- ale zo starého "materiálu". Je mi do smiechu, ked si predstavím, ako sme všetci jedno puzzle, ktorého časti sa neustále preskupujú do nových obrazcov. Mám dojem, že na "trendy" zoskupovania sa tých "častíc"
(podla mna tak vznikajú rozlične orientované civilizácie a spoločenstvá) majú vplyv nejaké vesmírne javy alebo zákonitosti. Možno by sa nejaké odpovede dali najsť aj v astrológii a astronómii.

WOG (Pá, 8. 2. 2008 - 23:02)

Vědci si myslí že vědomí člověka (takové jaké ho známe) vzniká současně se
sebeuvědoměním (myslím tím když se dítě pozná v zrcadle) chování které malé dítě,kojenec dělá prý probýhá zcela
automaticky a je řízeno mozkem v tomto raném stádiu prý neexistují ještě žádné známky osobnosti.

mona (Pá, 8. 2. 2008 - 22:02)

WOG, ak máte na mysli tou "teóriou" to, čo som tu popísala, tak to teda žiadna teória nie je. Celé to je len výplod mojej fantázie v kombinácii so spontánnym pospájaním si rôznych analógií do súvislostí. To nič nedokazuje. A poka? viem, tak teória už predpokladá dôkazy :-) A žia?, neviem-zatia?- nepamätám si, ako som naposledy zomrela :-)
Možno ma niekto praštil do hlavy a prišla som o pamäť :-D

PS- strata pamäti a mozgové poruchy, starecká demencia,....wog-dobré dotazy. Aj nad tým som kedysi premýš?ala, ale neviem si to vysvetliť. Ešte by ma zaujímalo, presne v ktorom okamihu vznikne vedomie človeka v maternici a akým spôsobom to prebieha-ako vyzerá ten fyzikálno-biologický "proces". Na prírodné vedy nie som, skôr som humanitne zameraná, ale budem sa musieť dokopať a tieto veci si niekde naštudovať.
Iste je toho ove?a viac...

WOG (Pá, 8. 2. 2008 - 22:02)

Omlouvám se ale neznám důkaz posmrtného života.Pokud nějaký v rukávu máš jen ho vytáhni na světlo světa!Mimochodem ti vůbec nic neni do mého vzdělání nikdy mi připadnou lidé se základním vzděláním rozumnější než lidé z vysokým.A ještě jednou tě prosím o ten důkaz.

WOG (Pá, 8. 2. 2008 - 20:02)

Slovo teorie neznamená vědět ale tušit nebo se pokusit opakuji pokusit najít řešení netvrdím že je posmrtný život nemožný.
Ale když tě nikdo pořádně praští do hlavy tak už nejsi to co dřív.Jestli to dobře chápu podle vás se vědomí člověka po smrti změní v energii ale jak by se taková energie chovala?Ješte jednou když tě někdo praští do hlavy tak můžeš trvale přijít o paměť,neumím si představit jak by to fungovalo.Netvrdím že tyto záhady jsou lživé!

jana (Pá, 8. 2. 2008 - 20:02)

mám pro Vás špatnou zprávu - po smrti není NIC

mona (Pá, 8. 2. 2008 - 20:02)

A ešte : neviem si vôbec ani predstaviť, hoci nad tým občas uvažujem, čo je ešte dokonalejšie ako vedomie. Aký level? Tak na toto v tomto živote nedostanem asi subjektívnu odpoveď :-( Ale tak ve?mi ma to zaujíma...

mona (Pá, 8. 2. 2008 - 19:02)

To so zvieratami mi tiež velakrát v?talo v hlave. Pripadá mi to tak, že s postupom evolúcie sa zdokonaluje aj DNA a úroven vedomia, ktoré je v DNA zrovna zhmotnené vo forme nejakej bytosti. Mám pocit akoby sa vyvíjali aj zvieratá... Vlastne- ved Darwin toto na rovinu povedal. Možno to súvisí s cyklom smrtí a narodení jednej a tej istej energie, ktorej "časti" (nie doslova, samozrejme- ťažko sa mi na toto h?adajú slová) sa postupne vyvíjajú vo vedomie a to sa vyvíja dalej a zdokonaluje sa...No ale zase- komu čo vyhovuje, nech si v to aj verí.

AD (Pá, 8. 2. 2008 - 18:02)

Poslyš WOGU,docela rád bych věděl,kolik ti je a jaké máš vzdělání.Když jsi si tak jistý svými příspěvky,rozhazovanými všude možnš.Jeden velice chytrý pán kdysi řekl : Vím,že nic nevím.A vtom se ukázala jeho velikost.Zato ty víš okamžitě všechno.Tvrdíš,že to není možné,že neexistuje důkaz.Ale opačný důkaz rovněž z rukávu nevytáhneš.A já zase věřím,že posmrtný život existuje.Každému,co jeho jest.

WOG (Pá, 8. 2. 2008 - 18:02)

Připomíná mi to něco ve smyslu člověk pán tvorstva nejdokonalejší a nejvyspělejší.Mi řekněte co zvířata jak oni by se svým primitivním chováním chovali jako energie :).
Je to nesmysl a výmysl,lidé se bojí smrti tak si chtějí ulehčit starost z blížící se smrti.Ta teorie s tou energií je sice pravdivá ale mi to co jsme je v mozku a to schnije velmi brzy v zemi :(

Návštěvník (Pá, 8. 2. 2008 - 18:02)

existuje a existuje

mona (Pá, 8. 2. 2008 - 12:02)

Teraz ked nad tým uvažujem, napadla mi súvislosť s ?udmi, ktorí o sebe tvrdia , že sú jasnovidci a dokážu predpovedať "budúcnosť". Čo ak sú nato?ko citliví , že sa dokážu naladiť na tie spomienky/informácie, ktoré sa postupne zhromaždujú počas celej evolúcie? Ak by to tak bolo, potom nevidia budúcnosť, ale len najpravdepodobnejšiu alternatívnu realitu ako dôsledok toho, čo už bolo. A tým sa vynára otázka, či vôbec existuje čas, lebo mi to pripadá, akoby bol tiež len ilúziou. Akoby v skutočnosti existovalo len nejaké "bezčasie" alebo nekonečná jednoliata prítomnosť bez štruktúry a zhmotnením sa vytvorila ilúzia časových sekvencií...Ale zas- neviem, či je to pravda...

mona (Pá, 8. 2. 2008 - 11:02)

A ked zhnije mozog, ktorý vedomie produkoval, čo sa stane s energiou spomienok? Aj to sú myšlienky, sú nehmotné a podla mna musí oxistovať "v lufte" nejaká informačná databáza, ktorú 5 zmyslami uspôsobenými na vnímanie hmotnej reality zachytiť nedokážeme.

mona (Pá, 8. 2. 2008 - 11:02)

A čo zákon zachovania energie? Naša mentálna stránka- naše vedomie je tiež forma energie. Čo sa s touto energiuos stane? Je mi jasné, že z našich tiel bude fajn hnojivo pre rastliny a delikatesa pre červy, ktoré ked podochnú a zhnijú, tak tiež z nich bude kvalitný humus...Ale myšlienka ma ve?mi silnú energiu, čo už bolo vedou dávno dokázané? Nemôže si predsa len tak zmiznúť...Je to proti prírode.

Reklama

Přidat komentář