Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 18:10)

Jak casto je mate na jazyku?...Cítim to len vtedy keď to je deň v kuse... keď cukne sem tam ani to necítim lebo jedno cuknutie si ani neuvedomite.. resp. Nekoncentrujem sa na to to by som zosalel...ale neviem prečo jazyk riešite je to sval ako každý iný mne skube aj v ritnom zvieraci aj to je sval...

pre Ramona (St, 17. 10. 2018 - 17:10)

Jak casto je mate na jazyku? denne? dekuji,H

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 17:10)

Mate i na jazyku? Dekuji,p.Po 2 rokoch začali aj na jazyku

Pro Ramona (St, 17. 10. 2018 - 16:10)

Mate i na jazyku? Dekuji,p.

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 14:10)

Dakujem moc. Trochu si ma...Mas to už potvrdené

W (St, 17. 10. 2018 - 14:10)

Dakujem moc. Trochu si ma ukludnil. Snad neurolog potvrdi Tvoje slova.W

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 14:10)

Dobry den,Nikoho som...Fascikulacie aj zadrhavanie reči sú pri tetanii normálne mas chronicky stres , napätie , uzkost!! Väčšina pacientov s tetaniou skončí s antidepresivami bohužiaľ je to tak ja osobne nepoznám nikoho komu by dolplnanie minerálov nejak markantne polepšilo zdravotný stavAk ti môžem poradiť vyser sa na toto fórum lebo skoncis v blazninci s liekmi na tlak a privodis si inú chorobu zo stresu!! Všimni si je tu veľa ľudí ktorí majú fascikulacie roky a stále tu prispievajú nevedia sa zbaviť toho strachu a cely život s tym budú žiť!! Uvidis keď tu polroka nebudeš zabudnem ver mi!!!

W (St, 17. 10. 2018 - 14:10)

Dobry den,Nikoho som nechcel provokovat ani nahnevat. Len sa skutocne bojim als najma kvoli tej reci a zasklbom. To ze som v strese az uzkosti viem. V kazdom pripade dakujem za odpoved.W

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 13:10)

Dobry den,poprosil by som...Poznám 5 ľudí s neurogennou tetaniou včetne mna a z toho 3 mame zasklby po celom tele a stále !!!

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 13:10)

Dobry den,este mi napadlo...Mas tetaniu a k tomu hypochonder.. potrebuješ psychiatra ...... takze to rieš na iných fórach nie tu...

W (St, 17. 10. 2018 - 09:10)

Dobry den,este mi napadlo dopisat stav ohladne krcov a celkovy stav. Tie sa obcas objavia tiez. V minulosti boli castejsie ale magnesium pomohol a teraz sa obsac stane niekde na prste ked mi je zima alebo ked nasadam do auta v bedre, pripadne pod rebrami ked sa pohnem netradicne. Ale ten horcik tomu dost pomohol.Co sa celkoveho stavu tyka som schopny robit veci tak na 20-30% oproti minulosti. Nedokazem sa sustredit, som podrazdeny, netrpezlivy, nebavi ma nic ani to co som predtym doslova zboznoval. Uz som z toho pomaly ale isto pripad vhodny pre psychiatra. V kazdom pripade sa ale strasne bojim tej ALSDakujemW.

W (St, 17. 10. 2018 - 09:10)

Este som zabudol dodat, ze mi casto brni tvar, hlava, jazyk, zuby prsty a pod. tale mi je zima na prsty na nohach, niekedy zacnem na chvilu mat pocit ze sa na svet pozeram ocami niekoho ineho, akoby to ani nebola realita. Objektivne slabsie koncatiny asi nemam. Beh, bycykel, klikovanie a pod zvladam ako v minulosti ani nejak necitim oslabenie, aj ked pocit unavy v nich urcite je.DakujemW

W (St, 17. 10. 2018 - 09:10)

Dobry den,poprosil by som Vas o radu.Mam 35 rokov, dlhodobo zijem pod velkym tlakom a stresom cca 4 roky. Najskor komplikovane a nesplnitelne poziadvky v praci, do toho narodenie dcery, kde lekari predpovedali jej ochrnutie na polovicu tela, do toho stavba domu, a dalsie co ma postupne dostalo do sucasneho stavu.V marci ma odviezla zachranka s tym ze mi strpla tvar jazyk a ruky, diagnoza len po prehliadke - tetania. O par tyzdnov opat zachranka, nepravidelny rytmus srdca, vsetky vysetrenia OK. Teraz nieked od augusta mam zasklby po celom tele. Citim ich najma v klude. V lytkach ked si sadnem tak su skoro vzdy.Do toho sa mi zacalo tazsie vyslovovat asi pred mesiacom s,z,ť najma v druhej polovici slov. Nejaku slabost koncatin citim uz cele roky tiez celkovu unavu. V auguste sa mi tazko dychalo - pocit nedodychnutia, co ale preslo a ak sa to objavi viem to predychat po par nadychoch, resp vydychoch.Spim velmi zle, resp nedokazem zaspat, hlava stale kdsi nieco riesi, celkovo som velmi unaveny. Prevdou tiez je, ze hladam na sebe kazdu odchylku - ako hypochonder.Teraz som v obrovskom strese z tych zasklbov a toho divneho rozpravania, ze mam ALS. Ci mam tie zasklby na jazuku neviem posudit, jazyk je v pohybe, ale tak isto som pozeral aj na zenu a tej sa hybe podobne. Ziadne fibrilovane pohyby na nom nevidim.Prosim o radu.DakujemW

PR (St, 17. 10. 2018 - 09:10)

Moc často ne, párkrát do měsíce.

Andrea (St, 17. 10. 2018 - 08:10)

To mám občas taky, ale...PR tak to je přesné a mate to často během dne, když to máte?

PR (St, 17. 10. 2018 - 08:10)

To mám občas taky, ale křeč z toho nikdy není. Mám to cca 6 let, fascikulace 11,5.

Andrea (St, 17. 10. 2018 - 08:10)

Andreo, takové v různých...Ano Hani v různých částech těla, bolest jako těsně než se rozjede křeč...ale ma to krátké trvání

Hanka (Út, 16. 10. 2018 - 21:10)

Andreo, takové v různých místech těla, že tě najednou jakoby intenzivně pichne v nějakém místě? To mam taky a myslím, že je to další z příznaků zvýšené neurosvalové drazdivosti vyvolané třeba tím stresem nebo kolísáním minerálů v těle.

Andrea (Út, 16. 10. 2018 - 18:10)

Alena - pokud jsou křeče...Nejsou to vyloženě silne křeče, spis takové krátké, časté křečovité bolesti.

T. (Út, 16. 10. 2018 - 17:10)

Alena - pokud jsou křeče jinde než ve svalech na lýtkách (či chodidle), stále může jít o benigní příčinu, ale tam už je třeba být opatrnější.EMG čisté být může, proto se většinou opakuje alespoň 1x s větším odstupem.Jestliže nemáte jiné problémy, buďte v klidu.

Reklama

Přidat komentář