Reklama

Je možné žít s mamánkem?

Michala (Čt, 26. 6. 2008 - 17:06)

Za 1. ze mam rada prachy, to docela sedi, i kdyz zase tolik jich nemame, nevim z ceho to plyne, ze bychom meli tolik...? Mame se da se rict nadprumerne.
To ze jsem z jine planety, nevim. Mne zase pripada ze z jine planety jsou lide v domacnosti, kde je normalni neuklizena podlaha, vsude prach, nedomyte nadobi... Asi jsem prehnane precizni, nevim. Mne hrozne vadi kdyz prijde na navstevu kamaradka s ditetem a jeji dite ma k svacine dzus z krabicky a nejake nesmysly napr. ty jiz zminovane tatranky. Nesnasim chodit na navstevy k lidem, kteri mi daji turka do neumyteho hrnku a k veceri maji michany vajicka a chleba s maslem, deti jim litaji spinave ve vytahanych teplakach s neucesanymi vlasy... Minule u nas byla sousedovic holcicka a kdyz musela na zachod, tak jsem ji potom celou muzela umyt, pripadalo mi ze ji snad nikdo nemyl par dni... No asi jsem cvok, i kdyz na svoji obranu musim rict ze jsem takhle vyrustala, ne ze by to ze me udelal manzilek a jeho prachy. On toho pak uz jen asi pomalu a jiste zneuzival, a mne to vlastne nevadilo. Az do doby co ho zacala blbnout tchyne. Ze pry toho moc neudelam, ze nejsem dost chytra apod. Pritom ja studovala vejsku, bohuzel jsem ji "jen" nedodelala (a to me docela dost rozciluje tchyne ma snad dokoncenou 8. tridu a slus). Take jsem si najala zahradnika, pote co se mi narodilo dite a vypomoc na uklizeni - a to byste museli slyset! Jenze ani to mi zas tak nevadilo, co me ale zklamalo bylo pokazde to ze se me manzel nezastal, a po nejake dobe si i obcas prisadil, a nakonec to byl uz i on kdo me ponizoval a stezoval si. Jakoby se mamince chtel timto zavdecit, a ona je stastna POUZE kdyz tomu tak je...

Návštěvník (Čt, 26. 6. 2008 - 16:06)

Protože má ráda prachy.

Kaja (Čt, 26. 6. 2008 - 16:06)

Nechci byt hruba nebo vulgarni, ale kdyz ctu prispevky od Michaly, mam pocit, ze nemuze byt z tehle planety. Navic Ti Michalo neverim. To, co pises jsou takove nesmysly a blaboly, ze takto snad nikdo zit nemuze. A jestli ano, pak se ptam proboha proc?????

Lena (Čt, 26. 6. 2008 - 14:06)

Michalo, tady vidíš, že nestačí jen uklízet a vařit. Vztah má být o něčem jiném.

Já mám asi doma taky mamánka. Nebo jsem měla, nechal si vše nosit pod nos, nic sám neudělal. Já za něj ale věci od začátku dělat nechtěla, ne že bych byla líná, ale bylo mi jasné, že by si zvykl a už bych s tím nic nenadělala. Proto jsem byla drsná, ale je alespoň trochu samostatnější. Maminka ho "rozmazlovala", asi jsem ji nakazila svým přístupem, protože svého syna přestala tak obskakovat, ať se o sebe taky postará sám. Možná tím chce dokázat i to, že když se o něj nepostará ona, tak já taky ne, ale efekt to má v můj prospěch, začal něco dělat:-) A že před ní vypadám blbě, to přežiju. A když jsem od něj slyšela, že maminka by ale udělala to a to, tak jsem mu řekla, že mě to ale nezajímá, že já nejsem jeho matka a nikdy nebudu, že jsem jeho partnerka a existuje rovnoprávnost. Tak se k tomu podle toho postavil, o matce už naštěstí nepadla řeč tak rok:-) Přizpůsobil se mi, já mu v někerých věcech taky a klape nám to. Z mamánka mamánek už není, doufám že se to nevrátí do starých kolejí!... Musí se s tím dělat něco od začátku, jinak to nemá efekt a jediným řešením je rozchod.

Návštěvník (Čt, 26. 6. 2008 - 13:06)

Michalo já vím že diskuze není o domácích pracech, ale přesto se k tobě ještě jednou vracím. Píšeš, že po dětech uklízíš rozházené boty a bundy v předsíni, pak zas, že máš doma puberťáky, kteří všechno sežerou. Ta tebou opovrhovaná tatranka není určitě k svačině to pravý, ale pořád je to lepší než špagety se salsou /kde si to ve škole ohřejou a co když se jim omáčka vyleje mezi učebnice?/a snad mají ve škole teplej oběd. Popisuješ perfektně svůj vyčerpávající den /tomu věřím/ a pak zas že ses rozešla a jsi sama. Promiň ale to je trochu moc zmatků na jednoho člověka. Jinak ti přeju ať už je to jak chce, ať si srovnáš v hlavě,co je pro život opravdu důležité /jestli např. každodenní drhnutí koupelny a domácí chleba/ nebo jiné aktivity. Hodně zdaru tobě a tvému dítěti!

n.i. (Čt, 26. 6. 2008 - 11:06)

Já teda nevim, ale já bych clapa, kterej se neumí o sebe postarat, když je potřeba a využívá mámin servis, nebrala. Čímž neříkám, že doma nevařím a neperu, tak to není. Známá takvý individuum měla a přiotrávilo jí to ve své neschopnosti dítě, společnou rukou s maminkou, když byla v nemocnici. Jo - kamarádka má taky typa, co neumí a nedělá domácí práce, dřív prudil, ale teďko je hrubě pod pantoflem, protože mu pohrozila že od něj odejde a pětiletý dítě mu nechá a skutečně na dva dny vypadla a on si bez ní neuměl poradit/jeho máma se vdala a n starý kolena se na něj vybodla/ :-))))))

Stáňa (Čt, 26. 6. 2008 - 11:06)

Nikdo nenutí ženský si tyhle týpky brát. A jestli lezou do chomoutu aniž by se vzájemně poznali, jejich chyba.

abc (Čt, 26. 6. 2008 - 10:06)

Kdo nezažil mamánka v pravém slovy smyslu, může moralizovat o neschopnosti jejich manželek, ale nikdy nepochopí, co je to za peklo!!! Přesně jako rčení sytý hladovému nevěří!

Kika (Čt, 26. 6. 2008 - 09:06)

Nelly, ty jsi takového mamánka měla za muže, nebo syn je mamánek?Nějak jsem to z tvého příspěvku nevyčetla.Máš pravdu, mamánci jsou na odstřel a já se těm ženám, co jim to trpí, divím.Taky jsem z takového manželství vycouvala, to radši sama, než s mamánkem, je to o nervy.

jjj (Čt, 26. 6. 2008 - 09:06)

Michalo, mého mamánka jsem předělala tím, že jsem mu postupně nabídla víc než matka.Žádné citové vydírání,prostě to byl inteligentní kluk a uvědomil si, kde chce být a že jedním zadkem na dvou židlích sedět nemůže. Návod nemám,ale rozhodně nemá cenu hned utíkat když není podle mého. Jak jsem psala, vše je o domluvě a nám se podařila dřív než jsme měli dítě. Tchýně to překousla těžce, ale nic jiného ji nezbylo. A žádná práce není pro toho mého podřadná.Neříkám že doma dře a já ležím, ale když občas nestíhám, klidně mi s kde čím pomůže. Ale jsou i práce, které po něm nechci, protože jsem punťa a neudělal by je podle mých představ a taková práce je pak zbytečná.
Finančně jsme roky za vodou, už minulý režim jsme díky našim oborům nestrádali a možná i proto nám změna režimu nezamotala hlavu a peníze nezatemnili mozek.

Ten co ví (Čt, 26. 6. 2008 - 06:06)

Vy ste tady skoro samá kráva. Naštěstí se najde i nějaká se střízlivým názorem. A největší kráva je Michala. Že jí ty píčoviny žerete.

Nelly (St, 25. 6. 2008 - 23:06)

Tak vážení, jestli se sem ještě vrátí Dáša, jsem plně při ní. Je mi 55 let a vím, co říkám. Já osobně bych zakázala!!!!! lidem, kteří tuto i jinou situaci na jiných tématech OSOBNĚ nezažili, aby se k ní jakkoliv vyjadřovali a raději drželi ústa.
Je mi nanic, ať čtu cokoliv tomuto podobného.
A řeknu jedno, sama jsem to zažila a takové matky, co si vychovají mamánky ani matkami nejsou. To je opičí láska a synáček z ní bude sám nešťastný a udělá nešťastné druhé. Já jsem jednoho takového měla a brzy jsem zjistila, že to jsou do jednoho parchanti, kteří nešetří své mámy a klidně jim přidělávají práci a ony už mají nárok na svůj klid. Pak tady jde především o citové vydírání a to synáčkem na obou stranách. Kdo se o mě líp postará? A on si to jen užívá a nevrací zpět ani zblo a to ani mámě ani partnerce. Jsou to sobci, slaboši a v podstatě chudáci a nezaslouží si lásku ženy. Jen vyjimečně, co jsem tu četla, se někdo napravil. Pryč od něho, není a nebude to nikdy CHLAP.
Já teď žiju už 7 let se synem a jeho přítelkyní v bytě 3+1 (studovali a budou stavět). Nemíchám se do nich, je mi fuk, zda syn pracuje a mladá je v posilovně nebo u koní, že vaří v noci nebo co budou mít k jídlu. Zastoupíme se po dohodě, to je jasné, jednou vyperu já, jednou mladá. A nemáme konflikt, oba jsou pro mě stejně důležití.
Tak prosím, kdo jste to nezažili, držte huby a nás nezajímá, v této diskusi, jak co řešíte vy doma, na to si založte jiné téma a tam se vykecejte. Nějaké primitivy přejděte a nevyjadřujte se k nim, jako by pes štěkl. A těch tu taky všude je! A hlavně k věci a k dotazu přímo. Děkuji za inteligentní lidi, co to pochopí.

Michala (St, 25. 6. 2008 - 23:06)

18.28.14 : Bingo! Presne jak s manzelem ktery vyzaduje 200% servis tak s detmi ktere nejen nepomohou a neposlechnou ale i je schvalovano kdyz delaji vselijake naschvaly.

Pro ostatni co se rozciluji nad tim ze mi vadi kdyz dite ma misto svaciny tatranku: tohle ale neni predmetem diskuse, nezalezi na tom jestli stiham nebo ne, jestli si stezuji nebo ne, kolik mame koupelen apod. Ja zde opet opakuji ze ani tohle vsechno nezastavilo meho muze a jeho matku si stezovat ze nejsem dost dobra. Tahle diskuse neni o domacich pracech, anebo jo? Je to o tom jestli si muzete udrzet mamanka, ja to zkusila po dobrem a spalila jsem se. Je tu nekdo kdo to zkusil jinak?
Zatim tu psala jjj ze mamanka zkrotila, a to pry tim ze jej zaucila hned od zacatku... Hm teoreticky to zni dobre, ale bohuzel takovy pripad neznam, a ze jich je mraky. Mozna ze jjj nam muze nejak poradit...?
(Za dalsi vice kolik je v takove tatrance sajrajtu? Ja takove veci svojemu diteti temer zasadne nedavam)

Jana (St, 25. 6. 2008 - 21:06)

Určitý pouta se mají rozumně přetrhat a na přetrvávat až do smrti.

Boreček (St, 25. 6. 2008 - 20:06)

Ta dogmata maj ženský jen proto, že na maminky žárlí!!

Ivča (St, 25. 6. 2008 - 19:06)

Tak vážení, můj manžel rozhodně není mamánek, neboť neměl maminku. Ale nepomůže doma téměř s ničím. Tak ty vaše dogmata, že jen mamánkové nic doma nedělají neplatí.

Luisa (St, 25. 6. 2008 - 19:06)

Michalo ty rada zijes rozmazlenej zivot, rozmazlujes ho i svejm detem. Vzdat se ho nechces ale zaroven se divis ze je tak narocnej. Uz jen par tvych vet. Priprava svacin pro deti do skoly. Neexistuje je poslat s tatrankou ci rohlikem. A muzes mi laskave vysvetlit proc ne? Co ja vim tak kazdy dite ma ve skole ke svace rohlik se sunkou ci syrem a nakou tu okurku. Dalsi veta -priprava salatu zabere nekdy i hodinu. Prosim? Salat zabere 15 minut a zalivku koupis hotovou. Dalsi veta-snadane se podava zasadne tepla. Ona by vas studena zabila? Dalsi veta -nasleduje drhnuti koupelen. No kolik jich mate? Tak se prestehujte jinam kde jako kazdej jinej smrtelnik ma jednu koupelnu.

Chces vic casu, to se ale budes muset vzdat par vymozenosti. Jinak ja bych mohla zacit pracovat 20 hodin denne a pak tu rikat jak hrozne musim drit protoze nosim boty zasadne od Blahnika.

Rintintin (St, 25. 6. 2008 - 18:06)

Ve vztahu by mělo být vše půl na půl. Buď oba chodí do práce, vydělávají a oba se starají stejně o domácnost, nebo se jeden stará o domácnost a druhý pracuje zajišťuje finance. Není možný, aby chlap nebo ženská co je doma chtěl po partnerovi, aby vydělával prachy a staral se o blahobyt a pak se ještě staral o domácnost. Hezky něco za něco, hezky půl na půl....

Návštěvník (St, 25. 6. 2008 - 18:06)

Co když Michaelin manžel vyžaduje takovýto servis?Domácí chleba,reprezentativní jídlo,100%služby-je přece z jeho pohledu doma.Co když vyvdané děti jsou zrovna ty,co nové "mamce"ztrpčí život a při jejím NE letí za tatínkem?Co když Michaela zkrátka musí být perfektní?Baví se s ní vůbec její muž?Nemá strach z opuštění?Každý máme něco před prahem.A manželův útěk je projevem hrubého nepochopení a idealizování vlastní matky?

jana (St, 25. 6. 2008 - 17:06)

taky bych se vykašlala zadělávat na chleba:-)) che che...pro rodinu všecko,ale odsud posud, jestli má Michala tolik peněz, že může vařit ve všední den lososa a jehněčí, proč se s tím piplá a nezajedou si na hotové do restaurace?

Reklama

Přidat komentář