Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Ramon (Čt, 18. 10. 2018 - 08:10)

Ramon teđ jste to...Viem že mal konštantne fascikulacie , ja len na margo somatiky.. dnes viem o als viac ako ktorýkoľvek neurológ a vy asi tiez:-)

Petr S (Čt, 18. 10. 2018 - 08:10)

Ramon, podobne to bylo u me.... nez jsem si precetl, ze neco takoveho je... pak se to rozjelo... zaskuby v jazyku ....

j. (St, 17. 10. 2018 - 23:10)

Najlepšie na tom je kedy mi...Ramon teđ jste to vystihl,strach a úzkost dokáźe věci..Pan čišovský mel záškuby v rameni spoustu měsic?,ale nepřetrźitě 24 hodin denně.

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 22:10)

Ramon, to se zvykackou sem...No neni som jediný , žuvačka pomahala!!! Na nočnom. Stolíku nemohli chybat!! Denne 2 balíky !! Zul som ako Chuj cela sánka ma bolela!!! Keď začalo fascikulacie prvého pol roka som musel pred spaním vydrbat fľašu vina do toho hypnogen aby som zaspal. Ja by som tu mohol celé romány vypisovat

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 21:10)

Kolik let máš ty...Najlepšie na tom je kedy mi fascikulacie začali... keď. Som si jedného rana pred 3 rokmi v práci urobil kafe a čítal noviny tam som si čítal o futbalistovi Cisovsky ktorému začala als fasc v ramene .. vtedy som si spomenul že aj mne pred týždňom sklblo raz v ramene.. ako to skoncilo?? Cely deň dom bol vystrašený a ešte v tu noc mi zasklbalo v ramene .. od toho momentu na druhý deň začali fascikulacie v celom tele a doteraz neskončili !!! Psychosomatika je kurva vec!! Dodnes preklínam ten deň!!! Keby some tie noviny nečítal o žiadnych fasc. Do dnes neviem !!!

PR (St, 17. 10. 2018 - 21:10)

Ramon, to se zvykackou sem delal taky :D asi pul roku, presne abych to necejtil a nemel uzkost z toho

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 21:10)

Ramone, ja je citim i na...No asi to je u každého iné ja ich cítim len fakt keď ležím a som v klude ale len keď cukne viac krat to iste miesto , myslim jazyk samozrejme ale kašlem na to už ma to nerozptyľuje na začiatku som cumel non stop do zrkadla a mal som v hube žuvačku aj v noci a zul som aby som necítil nejaký zasklb teraz kašlem na to.. na toto fórum už nechodím a tym už na zo nemyslím ...

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 21:10)

Kolik let máš ty...3roky

Petr (St, 17. 10. 2018 - 20:10)

Ramone, ja je citim i na jazyku.... je to dost neprijemne

Ramone (St, 17. 10. 2018 - 19:10)

Kolik let máš ty fascikulace?

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 18:10)

Jak casto je mate na jazyku?...Každý kto ma fascikulacie mal určite zasklb aj na jazyku ale necítil to väčšinou je ten zasklb tak jemný že ho nezaregistrujete tak isto ako mate zasklby na lýtkach vidíte ich v svetle ale necítite a hlavne väčšinou je jazyk v pohybe , jete, rozprávate takze jeden osamotený jemný zasklb nemáte šancu postrehnúť

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 18:10)

Jak casto je mate na jazyku?...Cítim to len vtedy keď to je deň v kuse... keď cukne sem tam ani to necítim lebo jedno cuknutie si ani neuvedomite.. resp. Nekoncentrujem sa na to to by som zosalel...ale neviem prečo jazyk riešite je to sval ako každý iný mne skube aj v ritnom zvieraci aj to je sval...

pre Ramona (St, 17. 10. 2018 - 17:10)

Jak casto je mate na jazyku? denne? dekuji,H

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 17:10)

Mate i na jazyku? Dekuji,p.Po 2 rokoch začali aj na jazyku

Pro Ramona (St, 17. 10. 2018 - 16:10)

Mate i na jazyku? Dekuji,p.

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 14:10)

Dakujem moc. Trochu si ma...Mas to už potvrdené

W (St, 17. 10. 2018 - 14:10)

Dakujem moc. Trochu si ma ukludnil. Snad neurolog potvrdi Tvoje slova.W

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 14:10)

Dobry den,Nikoho som...Fascikulacie aj zadrhavanie reči sú pri tetanii normálne mas chronicky stres , napätie , uzkost!! Väčšina pacientov s tetaniou skončí s antidepresivami bohužiaľ je to tak ja osobne nepoznám nikoho komu by dolplnanie minerálov nejak markantne polepšilo zdravotný stavAk ti môžem poradiť vyser sa na toto fórum lebo skoncis v blazninci s liekmi na tlak a privodis si inú chorobu zo stresu!! Všimni si je tu veľa ľudí ktorí majú fascikulacie roky a stále tu prispievajú nevedia sa zbaviť toho strachu a cely život s tym budú žiť!! Uvidis keď tu polroka nebudeš zabudnem ver mi!!!

W (St, 17. 10. 2018 - 14:10)

Dobry den,Nikoho som nechcel provokovat ani nahnevat. Len sa skutocne bojim als najma kvoli tej reci a zasklbom. To ze som v strese az uzkosti viem. V kazdom pripade dakujem za odpoved.W

Ramon (St, 17. 10. 2018 - 13:10)

Dobry den,poprosil by som...Poznám 5 ľudí s neurogennou tetaniou včetne mna a z toho 3 mame zasklby po celom tele a stále !!!

Reklama

Přidat komentář