Reklama

Jak poznat hysterku

D (Po, 10. 6. 2013 - 11:06)

Souhlasím. Taky nahoře......nechápu, jak může někdo tolerovat třeba napadání vlastních dětí.

To ja celkem jo. K ochrane vlastnich deti je nekdy treba nadlidske energie, kterou lide nemaji.

Detem muze ublizovat ledaskdo: partner/ka, soused, vrstevnici, spoluzaci, ucitele, vychovatele, treneri, pribuzni, zcela vyjimecne a v posledni rade pak i naprosto cizi dospeli uchylove.

Nekteri z takovychto lidi mohou mit velkou moc, nebo se opirat o jine (napriklad sve rodice), kteri tu moc maji.

Pokud se muz kuprikladu dostane do konfliktu se svou partnerkou, pravni system je nastaven takovym zpusobem, ze podobny muz muze prijit o jakykoli kontakt se svymi detmi, o majetek i o valnou cast sveho prijmu.

V takovychto podminkach muze otec (nebo i rodicovsky ci vychovatelsky par) seznat jako nejlepsi reseni ignorovat jakekoli znamky zneuzivani vlastnich deti - nebo je povazovat za vinu samotnych deti, a udilet jim zbytecna a bohorovna kazani o tom, jak by se ona sama mela spravne chovat.

Mnozi rodice povazuji uz i takovato kazani za ucinnou a obetavou "moralni podporu" svych deti, a hodne si zakladaji na tom, jak jsou dobri, ze svym detem (narozdil od mnohych jinych rodicu) takovouto moralni podporu poskytuji. Radi tuto myslenku i pred svymi detmi pravidelne nadhazuji, aby si tak u nich - jak to sami vnimaji - zajistili opravneny respekt a vdek z jejich strany.

Pozdeji se pak podobni otcove (ci oba rodice) eventuelne treba i divi, ze na ne jejich odrostle deti serou v dobe jejich nemoci a stari. Vidi v tom naprosto nepochopitelny nevdek...

Franta (Po, 10. 6. 2013 - 05:06)

Souhlasím. Taky nahoře píšu, že si nemyslím, že je ukončit takový vztah špatný způsob řešení. Po světě chodí dost a dost vhodnějších partnerů, horší už je to s prací, ale taky se dá najít jinou.
Jen to nepovažuju za jediný a když čtu tuhle diskusi, nechápu, jak může někdo tolerovat třeba napadání vlastních dětí.

D (Ne, 9. 6. 2013 - 23:06)

Pánové, a co takhle zamést...Jasne. Problem zde ale vidim minimalne ve trech vecech:

1) Narusene osoby skodi i tem, kteri na nich nejsou zavisli. Mnohdy staci se jim jen dostat do cesty.

2) V partnerskem souziti ci v zamestnani nebyva zavislost urcovana jen vuli jednotlivcu, ale i pravnimi, normativnimi, ekonomickymi ci technickymi aspekty jejich vztahu. Kdyz treba nejaka tvoje prace normativne podleha schvaleni nejake hystericke sefky, pak jsi na ni funkcne zavisly, at se ti to libi nebo ne.

3) Ne vzdy je tak snadne ci vyhodne zbavit se partnerskeho ci pracovniho vztahu s nejakou hysterkou. Je-li ovsem tak mozne ucinit bez vetsich nakladu a obeti, pak je ten, kdo teto moznosti nevyuzije, jednoduse sam proti sobe. Jiste - je mozne si stanovit nejake meze ci hranice, a usilovat o jejich uplatnovani, je mozne se snazit, aby s nami druzi nezametali.

Stejne tak je - aspon teoreticky - myslitelne chovat jako domaciho mazlicka treba tygra, a usilovat o to, aby nas i navzdory svym vrozenym tygrim vlastnostem toto zvire respektovalo, nezranovalo ani neroztrhalo.

Komu jsou ovsem zivot a jeho kvalita mile, ten by se mel nebezpecnym narusenym zenskym ci tygrum zdaleka vyhybat.

Franta (Ne, 9. 6. 2013 - 20:06)

Pánové, a co takhle zamést si před vlastním prahem. Utéct, propustit, přeřadit, když to nejde přeřadit sebe. :-) Je to jeden způsob a neříkám že je špatný. Ale není jediný. Co takhle naučit se žít sám se sebou, nevlítnou do závislosti na jiné osobě, stanovit si hranice, za které nepůjdu a nikoho také nepustím, nenechat ze sebe dělat hadr na nádobí, ať už je důvod jakkoli "vznešený"?

D (Ne, 9. 6. 2013 - 16:06)

je daleko horší nežli...Ja bych v tomhle nebyl sexista - oboji je katastrofa. Jenze podobne postizeny muz vetsinou tak zalostne nedostava socialnim normam chovani pro svoje pohlavi, ze je daleko snaze vysmivan, odmitan, marginalizovan, opusten, a tim do znacne miry i socialne zneskodnen.

V podobne mire narusena zenska dokaze casto daleko uspesneji miru sveho naruseni rafinovane skryvat, a diky tomu pit krev svemu okoli daleko vydatneji a daleko dlouhodobeji.

Mezi muzi jsou daleko horsi ruzni ne-hystericti nasilnici ci narcisisticti manipulatori. Ti dokazi byt v nekterych extremnich pripadech snad dokonce i podobne jedovati a skodlivi jako samotne rafinovane hysterky.

Hysterický muž (Ne, 9. 6. 2013 - 15:06)

je daleko horší nežli hysterka.

D (Ne, 9. 6. 2013 - 12:06)

Faktem je, ze "hysterka" je jen lidovy vyraz. O cem tu podle meho zejmena mluvime, jsou zeny z tzv. hranicni poruchou osobnosti. Na tuto poruchu se pak muze vazat i cela rada poruch jinych, jako napriklad chorobna lhavost, narcisismus atp.

Kazda podobna porucha sama o sobe - a jejich ruzne komorbidni kombinace zvlaste - mivaji katastrofalni dopad na okoli dane osoby.

Kdo je s danou problematikou nalezite obeznameny, a nechybi mu pud sebezachovy, ten by mel udelat maximum pro to, aby se vyhnul zalozeni spolecne domacnosti s podobnou osobou.

Tragedii vsak podobne osoby nejsou jen v domacnosti, ale i na pracovisti. I tam je nejlepe se narusenym "hysterkam" vyhybat, jak to jen jde.

Je-li to mozne, je treba se postarat o jeji propusteni nebo prerazeni nekam, kde bude skodit nekomu jinemu. Nejde-li to, je treba se postarat o to, aby byl hlavnim tercem jejich vystupu a manipulaci nekdo jiny, nez my sami. Nejde-li zajistit ani tohle, je zadouci uvazovat bud o vlastnim prerazeni na jine oddeleni ci pracoviste, nebo o zmene zamestnavatele.

pleteš se (Ne, 9. 6. 2013 - 11:06)

je vidět, že vůbec nevíš o co jde. Znal jsem hysterku, která rozjebala nejen svého partnera, ale celou rodinu. Skoro dospělá dcera raději zůstala s otcem, pětiletý syn musel jít s ní, ten si to ještě užije. Záchvaty vzteku jsou jen vedlejší produkt, citové vydírání a nestálost je to ubíjející.

Martin (So, 8. 6. 2013 - 15:06)

ty absolutně nevíš, co...Musím souhlasit, znám plno pohodových žen. Tohle je o úplně něčem jiném, a nemusí to být hned denně. Výčitky,citové vydírání,manipilace,někdy i opakovaná nevěra, atd. Něco si o tom přečti, není to žádné kafe.

Jana (So, 3. 1. 2015 - 23:01)

Béďo, nevím do jaké míry...to je mi fakt líto..Držím vám moc palce, aby jste se z toho někdy úplně dostala :-)

tak (So, 8. 6. 2013 - 14:06)

snad každá žena je...ty absolutně nevíš, co plácáš. Asi jsi hysterku nikdy nepotkal. Jo, ženské jsou emocionálnější než chlapi, ale to ještě neznamená, že jsou hysterky. Ty bys dokázal žít s někým, kdo ti bude denně, DENNĚ dělat hysterický scény kvůli čemukoliv, kdo ti bude vyčítat, vydírat tě, psychicky týrat tvoje děti, odpírat ti sex, ty si vůbec neumíš přestavit, co hysterka umí.

Jan (So, 8. 6. 2013 - 12:06)

Mě šlo především o radu,...Ona se nezmění, proto uteč!

Ruda (So, 8. 6. 2013 - 07:06)

Promiň Karle za otázku, po jaké době ti to tak došlo, že je to hysterka, to jsi opravdu v době zamilovanosti vše přehlížel, jak dlouho jsi to s ní vydržel a co ti ve vztahu s ní vadilo? A měl život s ní i nějaký klad? Utekl jsi ty? To to bylo tak hustý? Děkuji

Karel (So, 8. 6. 2013 - 07:06)

To nepoznáš, zvlášť ne v době zamilovanosti. Měl jsem ji doma, bohudík je to už minulostí, jinak bych tyhle řádky už nepsal.

Ruda (So, 8. 6. 2013 - 06:06)

Mě šlo především o radu, jak hysterku poznat co nejdříve a o zkušenosti jiných, jak popřípadě s danou ženou žít nebo jestli raději utíkat. Tak děkuji za Vaše zkušenosti

D (Pá, 7. 6. 2013 - 11:06)

Ale já ji na jednu stranu...Na druhou stranu, kdo nechce prikladat vahu varovnym signalum, ten je jiz dopredu ztraceny pripad.

Muz je proti svym vlastnim hormonum casto zcela bezbranny - jelikoz evoluce ho nevybavila k tomu, aby se branil, nybrz k tomu, aby se obetoval ku prospechu sve populace.

Kdyz dokonce i takove naprosto asexualni, institucionalne chladne banky se obcas nechaji zcela zruinovat nekterymi svymi bezohlednymi klienty ci zamestnanci, a jsou ochotne ignorovat vsechny svoje prudentni interni predpisy a pravidla, jakou pak ma sanci obycejny, bezbranny zamilovany chlap?

Kdejaka ludra ho bez namahy sezere zaziva, jako kudlanka sveho milence...

Ruda (Pá, 7. 6. 2013 - 10:06)

Ale já ji na jednu stranu chápu. Jen mě zaráží ty její občasné stavy, a proto jsem se tu ptal na názory jiných, čeho si mám všímat a jak se dá přijít na to, že není něco v pořádku.

no (Čt, 6. 6. 2013 - 19:06)

Dárečky,večeře,výlety...mně dělalo problém přijímat i ty dárky, jsem asi divná. Že zaplatil večeři nebo výlet, tak to asi jo, i když mi to nebylo taky úplně příjemný. Ale když jsem viděla, že vydělává dvakrát víc než já a že mu to nezpůsobí žádnou újmu tak jo. Naopak jsem zažila vztah, kdy ten dotyčný platil tak obrovské alimenty, že když jsem ho chtěla vidět, musela jsem zaplatit svojí cestu, ubytování v penzionu za oba a ještě večeři. Tak to už mi bylo trochu proti srsti, ale když miluješ....

D (Čt, 6. 6. 2013 - 19:06)

Takove zenske maji celozivotni zkusenost s dolovanim vyhod z lidi skrze emocionalni vystupy. Nezavisle na tom, zda jsi ji uz neco pujcil, nebo ne, posli ji do prdele. Pokud to neudelas, pripravi te jeste o daleko vic.

přesně tak (Čt, 6. 6. 2013 - 19:06)

abych ti řekla pravdu,tak je...já bych si taky nedokázala představit, po dvou měsících brečet chlapovi do telefonu, že po něm chci peníze - teda ona to samozřejmě takhle nepodala, to je mi jasný, snažila se spíš vzbudit soucit a manipulovat s tebou, že nemá jinou možnost, nikoho kdo by jí pomohl a je taková chuděra.... ALE TEDA FAKT SE ZAMYSLI - TOHLE NENÍ NORMÁLNÍ. Možná jsem ovlivněná tím, že já jsem nikdy z žádného vztahu nic nevytřískala, spíš jsem byla já, kdo na to doplácel, neumím chlapy finančně využívat a někdy mě to skoro mrzí, ale musela bych se stydět, i když jsem přišla o práci a musela pak vzít něco totálně podřadného, radši jsem si našla ještě k tomu brigádu, abych to utáhla, nikdy jsem ani nechtěla nic od rodičů - i když kdybych byla třeba před exekucí, asi bych to řešila s nimi, ale s tím, že bych jim to vrátila. Já zůstávám úplně v němém úžasu, když slyším ty příběhy, jak někdo zná tu svou jenom po telefonu a ona mu po pár týdnech skuhrá, že aby přijela, potřebuje poslat x-tisíc a ten trouba jí to pošle, no to prostě nevěřím. Chlapi, v dnešní době tu nejste pro to, aby vás nějaké mrchy finančně vysávaly, samozřejmě pokud je to vážný, dobou ověřený vztah je přirozené, že když víc vyděláte, taky víc přispějete do společného rozpočtu, ale určitě ne se nechat zneužívat, mě to úplně rozčílilo, to jste fakt tak naivní? Já jsem pět let dřela v práci plus brigády, žádné dovolené, jenom vydělávat abych si koupila vlastní byt a když teď vidím, jak některé vychytralé dámy po rozvodu oškubou manžela o celý luxusní barák tak je mi do pláče. No ale aspoň má nějakou vlastní hrdost, i když to dneska nikdo neocení.

Reklama

Přidat komentář