Reklama

Trestání kluků

Q (Čt, 13. 12. 2012 - 14:12)

já jsem pár facek a na...Ale neni tez vyloucene, ze drive byli lide vychovavani pro jine pomery?

Myslim jako brutalni zakladni i profesionalni vojenska sluzba pro mlade muze, nutnost celozivotni poslusnosti komunisticke vrchnosti atp.

(Čt, 13. 12. 2012 - 14:12)

já jsem pár facek a na zadek taky dostával. A žiju a je mi dobře. Za mě žádná liberální výchova nebyla. Tak nevim, co s ní tedka furt dělají všici nějaký cavyky.

Q (Ne, 9. 12. 2012 - 13:12)

...pokud je to vůbec pravda.Jsi typicky priklad ucastnika internetove diskuse, ktery rychleji pise nez mysli :p

nausnice pro sy (Ne, 9. 12. 2012 - 13:12)

trestani syna nosenim nausnic? zvlastni..

ajéje (So, 8. 12. 2012 - 23:12)

Je zásadní rozdíl mezi......pokud je to vůbec pravda.

ajéje (So, 8. 12. 2012 - 23:12)

V cem bys spratroval priklady...Je zásadní rozdíl mezi potrestáním dítěte za něco a mezi vyžíváním se v mlácení vlastního syna. Pisatel si jeho bolest vychutnával. Kdo to v tom nevidí je slepý.

jentak (So, 8. 12. 2012 - 23:12)

V cem bys spratroval priklady...V každém případě v úmyslném šikanování a bití slabšího jedince. V tomto případě jsem dokonce zcela výjmečně pro výprask, v duchu zub za zub .... .
A asi obecně, pokud by obětí byl nějaký nemohoucí člověk - starý, bezbranný, stará paní. Případně vulgární chování.

Q (So, 8. 12. 2012 - 22:12)

Já jsem nepsal o...V cem bys spratroval priklady zavaznych klukovskych provineni, u nichz by prisny trest prichazel v uvahu?

jentak (So, 8. 12. 2012 - 21:12)

Nevim, co je na tom story...Já jsem nepsal o netrestání, ale už mi na té story jenom chybělo, že se nakonec ten kluk od strachu počural.

Kupodivu, jsem i přes podvádění se žákovskou vyrostl v normálního člověka a neměl problém v životě.
A když jsem řešil s dcerou podobný její problém, tak jsem se tomu vnitřně jenom usmál, vysvětlil jí, že lež má krátké nohy a že příště již tedy takhle ne.
A když mi potom dcera na konci puberty řekla, jak je ráda, že nemusela lhát jako některé její spolužačky, tak to je ta nejlepší pochvala.

ajéje, (So, 8. 12. 2012 - 21:12)

Nevim, co je na tom story...další blbec se tu vyzvracel.

Q (So, 8. 12. 2012 - 21:12)

Ten pisatel asi neměl moc...Nevim, co je na tom story pravdy. Kdosi to sem udajne jen prepastoval z nejake jine diskuse, a autorstvi pripsal "jakemusi Robertovi".

V kazdem pripade, konflikty mezi zajmy neformalni skupin, ke kterym patrime, a formalnich organizaci, ke kterym patrime tez, tyto konflikty nas provazeji po cely zivot.

Tyto konflikty existuji ve skole, v ozbrojenych silach, na pracovistich, v miste bydliste, ve veznicich, blazincich, politickych partajich, zkratka vsude.

Pro vsudypritomnost konfliktu zajmu nepovazuji za prave logicke netrestat dite za chybne zpracovani takovychto konfliktu zrovna ve skole. V jeho pozdejsim zivote mu podobne chyby na jinych mistech taktez nebudou odpusteny.

jentak (So, 8. 12. 2012 - 17:12)

Dočetl jsem to až do konce...Ten pisatel asi neměl moc znalostí z psychologie a výchovy.
Ten kluk zase až tak nic hrozného neprovedl, evidentně si v okamžiku prozrazení byl vědom co udělal (ono to taky z toho popisu vyplývá).
Ale hlavní je motiv - touha zalíbit se partě. Kdo nezažil pocit vydědění z party nebo šikanování ze strany nějaké party, ten nepochopí.
Taky jsem podváděl se žákovskou, naštěstí na to nikdo nepřišel.

x_x (So, 8. 12. 2012 - 14:12)

kopírováno z jiné dikuse:...Dočetl jsem to až do konce a chce se mi blejt.

pan ixík (So, 8. 12. 2012 - 14:12)

kopírováno z jiné dikuse: Mám 11ti letého syna a za lež dostal výprask, nesnáším, když mi dítě lže a on si vymyslel prvotřídní lež, měl dvě žákovské knížky, do jedné si psal dobré známky a tu pravou schovával, když jsem přišel na rodičovskou zchůzku, málem mě omývali. Vyfasoval novou knížku, protože tvrdil, že se mu ztratila a podle potřeby jí využíval, vždycky byl dobrý žák a teď se chytil party, polevil a dělal blbosti. Šel jsem domů s tím, že ho snad přetrhnu, s manželkou jsme šli pěšky, abychom vychladli a probrali, co uděláme, nikdy jsme ho nezanedbali, máme práci, díky které se mu můžeme dost věnovat, tak nás to trochu rozhodilo. Domluvili jsme se, že s ním ráno promluvíme, byl pátek a už spal a že dostane odstrašující výprask a půjde do jiné třídy, na tom jsme se domluvili s paní učitelkou i ředitelkou s tím, že mu to prospěje, škola je pavilonová, bude v jiném pavilonu,bude mít rozšířenější výuku jazyků, matematiky a hudební nauky, bude s jinými dětmi a měl by být pokoj. Ráno po snídani jsme si sedli, podali si ho, chtěli vidět obě žákovské, zbledl, pochopil, nebyl uličník a už nám neuměl lhát do očí,všechno vyklopil, že chtěl být v partě, tak proto to udělal, měl to za úkol. Řekli jsme mu, že půjde do jiné třídy a také, že bude potrestán, aby ho něco takového už nenapadlo, protože podvod je to nejhorší, co může být, byl rozklepaný, když se zeptal, co bude. Dozvěděl se, že bude potrestán podle starého osvědčeného receptu a že bude výprask, rozplakal se, ale neprosil, řekl,že si to asi zaslouží, ale aby to nebylo strašně moc. Vzal jsem ho do jeho pokojíčku, manželka s námi nešla, zavřel jsem dveře, řekl mu, ať se připraví a sundá si tepláky, udělal to bez řečí a odložil je na židli, na postel jsem dal doprostřed polštář přehnutý napůl, řekl jsem mu, ať si lehne břichem na polštář, aby měl zadeček vysoko, udělal to s poplakáváním, upravil jsem mu polohu, ruce dal dopředu a začal odepínat pásek, rozplakal se naplno, když to slyšel a poprosil za odpuštění, že se bojí, nikdy nedostal. Vysvětlil jsem mu, že to, co dělal je špatné a výprask je dobrou lekcí, jak si to zapamatovat, přidržel jsem mu rukou záda, poplácal po zadečku s tím, že jako chlap musí nést následky a vydržet i tohle. Pak jsem vzal pásek, rozmáchl se a šlehnul na nahý zadeček - vyskočil , ruce měl ihned na zadku a zaječel, dostal varování, že výprask bude tak velký, jak bude vyvádět. Pravidelně jsem začal vyplácet a synek vykřikoval a plakal, stáhl zadek, nony napnul, kmital s nima a zvedal hrudník, pak nohy skrčil, roztáhl jak žába, třásl zadkem a vřískal jak tur, prvních 10 ran bylo menších, ale pak jsem přitlačil, posledních 5 ran už prosil a sliboval, poslední tři rány dostal opravdu velmi silně, aby si to pamatoval, takže vyl jak šakal, až chraptěl, pak si kleknul a se sepjatýma rukama prosil za odpuštění, že už to nikdy neudělá, že už nikdy nechce dostat výprask. Od té doby se už nikdy nic takového nestalo. PSAL TO NĚJAKÝ ROBERT

Q (St, 5. 12. 2012 - 18:12)

Dalsi vzacne video dvou velmi tvrdych, tentokrat policejnich, vyprasku, jez byly administrovany v Brazilii:

http://www.ebaumsworld.com/video/watch/81871768/

Q (St, 5. 12. 2012 - 12:12)

Ostre narezy, predevsim na holou zadnici, jimiz byli kluci castovani, se historicky nevyvinuly ani tak jako forma ponizeni, jako spise forma prupravy na tezky zivotni udel muze - bojovnika to proti prirode i konkurencnim lidskym komunitam.

Byl-li chlapec za sve chyby trestan pred svymi vrstevniky, melo to slouzit predevsim ucelu varovnemu. Zaroven tak dostal trestany i prilezitost demonstrovat svoji statecnost (dokazal-li se i za prijimani tvrdych a bolestivych ran zdrzet narikani a proseb o milost); paklize ovsem nemel silu projevit patricne bravado, vyrazne tim poklesla jeho prestiz v komunite.

V Malajsii ci Singapuru, kde jsou i dospeli muzi casto trestani telesne - formalnimi vyprasky na holou zadnici - je nejvetsi obavou odsouzenych pred podstoupenim takovehoto trestu moznost, ze ve chvilich palcive bolesti nezachovaji svoji muznou dustojnost.

Velmi tvrde a nazorne ilustrativni video:

http://www.ebaumsworld.com/video/watch/80803494/

pan Ixík (Út, 4. 12. 2012 - 20:12)

TO byla ty Brodský děti TErka a matěj-- ted sou z nich vysokoškoláci, ale hraje tam Franta ted 13letého a na začátku tam hrál asi 7letého a Ema tý je tam ted 11 a hrála asi 4 letou--------ale v jednom díle který sem zrovna ale sledoval napůl byl franta přehnutej přes koleno a trochu dostal-asi to byla jako legrace se smál ale jako moh by tam dostat i jiný opravdu-vždyt výprask není vyloženě u nás zakázaný----a zas v jednom díle Eliáš-otec Boriska mu řek že za špatné známky on dostával na holou a že on Borisek by moh taky a boris se z toho rozbrečel-je pravda že on ho chtěl trestat za pohnutých okolností- za neúspěch měl na něj přehnané nároky-s tím ensouhlasím ale určitě by byl jinej důvod kdy by zasloužil-ale spíš jako by zasloužil kdysi ted se sklidnil----ale je to jen takové tlachání o tom že by někdo zasloužil za něco co hraje!!!!

Spíše by možná ale to nevím ejstli sou takový že se povyšujou nad ostatníma že maj peníze za horonáře a tak že hrajou z hercema a možná zanedbávaj školu-třeba ne ale to jim zas asi nadržujou učitelé-což taky není nejlepší

pan Ixík (Út, 4. 12. 2012 - 20:12)

To máš pravdu-některé ženy se už nechovaj něžně, pubertačky kouří opíjí se hulí, svádí kluky sexy oblečením-když na ně nějakej kluk kouká tak mu vyndanaj co čumí? Jako já se jednou nějak zamyslel a koukal asi na 8letý kluky-asi sem možná vypadal blbě ale ten kluk na mě udělal takovej ošklivej ksicht až mě píchlo u srdce-hrůza co si dnešní malý dovolí k dopělím- takového čapnou stáhnout kalhoty a předevšema nařezat-já když sem byl malej tak sem měl k dopělím respekt

Gazi Uzi (Út, 4. 12. 2012 - 13:12)

jasně, holky zaslouží...No já mám teda spíš jako archetyp zafixováno, že výprask patří ke klukům, že je to trest pro kluky. Ale pravda je, že to asi platilo spíš v dobách, kdy holky byly hodnější a vychovávany byly jinak než dnes. Dneska se mladé slečinky chovají někdy jako pěkní grázlové. Takže asi na tom něco bude. Když feminismus a rovnoprávnost, tak taky rovnoprávných pětadvacet na holou.

Alex (Út, 4. 12. 2012 - 13:12)

no já jsem Ulici sledoval...Hrajou tam furt. Věř mi, já to musím doma trpět i když to vyloženě nesnáším. A ještě si o tom žvaní i ženský v práci.

Reklama

Přidat komentář