Reklama

A další šarlatán. Neměli by se střílet na potkání?

Věda a Bůh (neb (Pá, 3. 9. 2010 - 16:09)

jsou dvě kategorie které se nikde neprolínají, vzájemně se nevylučují, ani vzájemně nepotvrzují. Jakmile vědou dokážete Boha, máte po Bohu, a zůstává Vám už jenom ta věda.
Nepůsobíte dojmem že by jste zrovna o tohle stál :-).

Vědec, který um (Pá, 3. 9. 2010 - 15:09)

Tak si poslechni tohle...Ale to snad ne :-). To je potom stejný cvok jako vědci kteří vědou dokazují že Bůh neexistuje :-).

petr (Pá, 3. 9. 2010 - 15:09)

ale zážitky lidí ze stavu...Tak si poslechni tohle chytrolíne. http://www.rozhlas.cz/pardubice/mamehosty/_zprava/230685. Docent,inženýr a kandidát věd, který vždy byl ateista a bojoval proti existenci boha ze samé podstaty vědy. Dnes umí vědou dokázat, že Bůh existuje.

O Moodym jsem n (Pá, 3. 9. 2010 - 15:09)

Kam se zařazuje dr. Moody....ale zážitky lidí ze stavu blízkého smrti se dají vysvětlit (a vysvětlují) docela prozaicky. Že mají všichni stejné nebo podobné, na tom není nic k údivu. I běžné sny máme všichni podobné. Na jednu stranu bych lidem přál víru v posmrtný život, protože strach ze smrti je asi tak to nejhorší co nás mohlo potkat, a ortodoxně věřící mají v tomhle značnou výhodu. Nicméně používat k dokazování posmrtného života vyprávění lidí co "přežili svoji smrt" (nepřežili, žádná smrt se doopravdy nekonala), to je nefér, a taky se vždycky ukáže, že na tom dokazování pracují obvykle náboženští fanatici (byť s vědeckým titulem), a nejobvykleji američtí evangelíci. To je mi mírně řečeno podezřelé. Víru v posmrtný život (poku ji chceme mít) je lepší založit na víře samotné, ne na pseudovědeckých záznamech vyprávění.

Reiki na psychi (Pá, 3. 9. 2010 - 15:09)

Tak to alternativec tedy...Jistě, proč ne. To je oblast kde to má co říct. A taky sohlasím že je jedno, jestli jde o sugesci (placebo efekt), nebo o co. To bych radši nezkoumal. Věřím že to v téhle oblasti může někomu pomoct. Kdyby nic jiného, tak už jenom to, že se tomu člověku vůbec někdo věnuje. Není to o nic blbější než hledat útěchu u Boha v kostele, nebo podbně (a taky jí tam někteří lidé najdou).

kdo jsem? (Pá, 3. 9. 2010 - 15:09)

My "skeptici"...můj příspěvek jsem odeslala špatně, patří k:
My "skeptici" říkáme alternativec tomu

Eva (Pá, 3. 9. 2010 - 15:09)

Kam se zařazuje dr. Moody. To je ten, co dal na papír zážitky lidí přeživších klinickou smrt a jejich přísedících.
Podle znalců věci patří mezi aletrnativce nebo mezi vědce. Mezi skeptiky ne, to je mi jasné.

kdo jsem? (Pá, 3. 9. 2010 - 15:09)

toho, svým svinským...Tak to alternativec tedy nejsem.
Nahradit doktory alternativci rozhodně nemůžou a kdo to říká, tak není soudný.
Jako doplněk léčby beru, záleží o jaké onemocnění jde nebo pokud medicína nemůže už pomoci tak ať se vyzkouší co je možné.
K Reiki - moc toho o něm nevím, ale slyšela jsem, že má "léčit" - nevím, jaké nemoce, ale organického původu jistě ne.
Mé sestřenici nedávno zemřel syn - mladý.
Její zhroucené psychice pomohlo právě Reiki, které umí jiná příbuzná. Zda šlo o sugesci či ne nemůžu posoudit, ale že psychika mé sestřenice je srovnaná, je fakt.

Vy jste hodně s (Pá, 3. 9. 2010 - 15:09)

nech toho, je to zbytečné....Přejímáte i můj styl příspěvků, způsob střídání přezdívek, dokonce (když se podívám zpátky), používíte i některé moje argumenty, které jste buďto vůbec nepochopil, nebo pochopil špatně. Nic moc ke chlubení...

Ale (Pá, 3. 9. 2010 - 15:09)

víte to? To číháte celé...nech toho, je to zbytečné. Podívej se na první příspěvky na tomto tematu. A prohlédni další dva měsíce. A buď pochopíš a prozřeš, nebo jsi úplně stejný. A to je dle mého pravděpodobnější šikulko.

Člověče, vždyť (Pá, 3. 9. 2010 - 14:09)

toho, svým svinským...víte to? To číháte celé dni u počítače až se někdo ozve, a hned spustíte? Lid jako jste vy jsou příčinou proč se na alternativu kouká tak jak se na ní kouká. Ne Formol, ale blázni jako vy alternativě škodíte.

Nech (Pá, 3. 9. 2010 - 14:09)

Tisíckrát můžu opakovat...toho, svým svinským jednáním jste se povýšili na hnutí. Asi hnutí mysli. :-)))
Čili Jaromír nebo formol bude "alternativním" výrazem pro přechytřelé blbce a pošuky.
Ptám se : z čeho asi tak vznikla dnešní klasická medicína?

To je asi špatn (Pá, 3. 9. 2010 - 14:09)

Já bych byla pro, aby někdo...My "skeptici" říkáme alternativec tomu, kdo se snaží amatérskými způsoby nahrazovat lékařskou vědu. Nebo možná bych měl radši použít jednotné číslo a říct "já skeptik", abych nemluvil za ostatní. Já jsem skeptik takzvaně "soft", a nějaké čarování navíc k lékařské péči mi nevadí. Jsou lidi co to chtějí, tak ať je jim přáno, na blbosti má každý právo. Jenom mi přijde hodně nefér, když alternativci tvrdí že doktory umějí nahradit, případně je (doktory) odsuzují jako škodnou. Ne každý doktor je dokonalý a svatý, ale přece jenom je to profese, a všechno chce svoje.
A že by někdo byl 100% skeptik, jako že by se občas v duchu nedovolával nějaké vyšší moci, když jde do tuhého, tomu taky moc nevěřím. Jenom nemám moc rád když se ty vyšší moci škatulkují do moc jednoduchých schémat, do kterých počítám mimo jiné i to reiki :-).

:/ (Pá, 3. 9. 2010 - 14:09)

ti chytrý trouba formol...momentálně zde Formol vážně není :-)

Tak tenhle patř (Pá, 3. 9. 2010 - 14:09)

ti chytrý trouba formol...Tisíckrát můžu opakovat že ne každý v téhle diskusi je Formol, můžu si dávat trvalou přezdívku, nebo je střídat, ale tenhle mi bude pořád říkat Jaromíre.
To už je mi milejší "ing", ten má ty sprosťárny taky o ničem, a aspoň kratší.

ano (Pá, 3. 9. 2010 - 14:09)

Ono je to těžké - s...do té doby, dokud se nezapojí Objektivní a Formol,okamžitě je vždy po diskuzi.Nikdo nemá rád urážky toho typu,jaký používají oni/a nemusí ani jít o vulgarismy/.Pak je to akce-reakce a konec.

On (Pá, 3. 9. 2010 - 14:09)

Já bych byla pro, aby někdo...ti chytrý trouba formol nějaká kritéria vymyslí. A hlavně - hodí do tabulem. To tak dnes lékaři rádi dělají. Průzkumy trhu a tabulky. Viď Jaromíre. Nezapomeň, že na úpravě tabulky doktore záleží

:/ (Pá, 3. 9. 2010 - 14:09)

poslat do prdele všechny...a Ty jsi si dnes zase nevzal léky...

:/ (Pá, 3. 9. 2010 - 14:09)

do prdelky sousede. Skeptici...Ty patříš kam?...asi do Bohnic, viď?

kdo jsem? (Pá, 3. 9. 2010 - 14:09)

Já bych byla pro, aby někdo vytvořil nějaký test, který ukáže, na kolik %
je kdo alternativcem či nikoli. Jaké jsou kritéria pro to, aby byl člověk označen alternativcem? Já se cítím být někým, kdo stojí uprostřed. Tak kam patřím? :-))
Jsem z toho matohlavá... :-)
Ano, bez skeptiků je nuda, tak jako bez alternativců :-)))

Reklama

Přidat komentář