Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Daniela (Út, 31. 8. 2004 - 11:08)

K?eče namam, len občas bolesti pod lavým rebrovým oblúkom. Absolvovala som vela vyšetrení/sono, gastroskopie, rentgen žalúdka/ a vraj som O.K. Niekedy si pripadam ako hypochonder, mam bolesti, teplotu ale lekari nic nenašli. Ale najväcsie výčitky mám z toho, že som si to zrejme spôsobila sama. Predsa len 8 rokov vracania musí zanechať škody na tele. Dúfam, že budem dostatočným odstrašujúcim príkladom pre tie, ktoré s bulímiou chcú začať. Takže kočky, nebudte hlúpe, ak si neviete sami pomôcť, tak pomoc vyhladajte! Prajem vela odvahy! Daniela

S (Po, 30. 8. 2004 - 22:08)

A nemas krece pod pravym zebrem? Ja jsem mela taky problemy s travenim, krece a bolesti, ktery vystrelujou do zad. A holky podrzte se, mela jsem zlucnikove kameny! Takze mozna ze mas nejaky chronicky zanet. Nechci te strasit, ale je cim dal vic mladych lidi s temito problemy...Jinak se taky snazim vyrovnat s tim vsim jako jist-nejist...Jeste ze existuje takovahle diskuze.Holky, drzim vsem palce aby se vsechno zlepsilo a bylo zase ok a my se netrapily:)

Daniela (Po, 30. 8. 2004 - 11:08)

Ahoj holky!Vie mi niektorá z Vás poradiť?Som vyliečená bulimička./bláznila som dobrých 8 rokov/, teraz mám 27 a samé zdravotné problémy.Njaskôr to bol problém s trávením, t.z., čo som zjedla večer/podotýkam normálnu stravu/, cítila som v žalúdku ešte na obed nasledovný deň. Toto sa po polroku upravilo, už môžem jesť všetko, avšak, keď zjem toho trochu viac, cítim návaly tepla. Spočiatku som si to vysvetlovala ako že príjmam jedlo=energia=teplo. Teraz ale už po roku, čo som čistá, mávam občas teploty tak 37,2 -37,4 obvykle po hlavnom jedlo a trvá to do večera, ráno sa zobudím bez teploty. Kdesi som čítala, že za zmenu telesnej teploty môžu o.i. aj hormonálne a metabolické zmeny. Nemá niektorá z Vás podobný problém v "pobulimickom" období? Ak ano, prosím, napíšte mi, budem rada, lebo začínam sa obávať, pod?a lekárov mám výsledky O.K.Ďakujem.Daniela

Michaela (Čt, 26. 8. 2004 - 12:08)

Martino díky moc :) jdu se na to hned povívat :) Míša

martina (Čt, 26. 8. 2004 - 11:08)

Ahoj,Michaelo,podívej se na stránky-www.anabell.cz-probýhají tam kurzy nebo semináře přijmy své tělo nebo nemusíš chodit na to ,ale bývají i schůzky.Já také trpím PPP a chodím v Praze každé uterý na takové setkání a tam se může o tom všem povídat.pa Martina

Michaela (Čt, 26. 8. 2004 - 07:08)

Báro... jsi hodná, že jsi reagovala a chceš mi pomoci. Moje praktiská doktorka je problém. Zná mojí celou rodinu a ráda povídá. Už jsem přemýšlela, že si najdu psychologa sama, ale bez doporučení je to asi moc drahý :( Jsem z Prahy... nevíš na koho bych se tu mohla obrátit... ???. Míša

Bára (St, 25. 8. 2004 - 16:08)

Míšo zatím jediná pořádná rada by byla, abys zašla za psychologem nebo psychiatrem!!!Ten Ti pomůže najít tu správnou cestu k tomu, abys začala mít ráda své tělo!!!Stačí kouknout do Zlatých stránek nebo zajít za obvodákem, někoho by Ti doporučil! A možná bys potřebovala i doporučení!Raději ted někam zajdi a začni to řešit! Než zase s něčím začneš...Bára.

Michaela (St, 25. 8. 2004 - 09:08)

Poslední dny nad sebou hodně přemýšlím. Začala jsem vyhledávát na internetu různé odkazy právě o přijímání potravy. Je mi 28 let, měřím 158 cm a momentální váha je 65 kg. Jsem taková baculka. Asi tak před pěti šesti lety jsem začala zmatkovat. Připadala jsem si ohavná, tlustá, nežádoucí. A to jsem v té době měla o deset kilo míň nežli teď!!! Byla jsem v té době vdaná, manžel nikdy neřekl, že bych se mu nelíbila, že jsem tlustá a já nevím co ještě... NE opravdu nikdy nic takového neřekl, ani nedal najevo. Lidičky kdyby jste věděli jak já se nesnášela, dokáza jsem se i při česání vlasů sama sebe zmydlit kartáčem do hlavy.. protože se mi nejde učesat tak jak si představuju a je to kvůli tomu, že jsem takovej buřt!... holej nesmysl, ale já se tak viděla a vnímala jsem to tak. Po pár letech jsem se rozvedla. V dobrém bez nerváku. Prostě jsme si našli jiné partnery. Můj přítel je báječný člověk, hodnej, pozornej, milej, báječnej milenec. Může mi stokrát opakovat jak se mu líbím a jak zbožňuje mojí prdelku a bla bla bla a já se opět dostávám tam kde jsem byla. Znova jsem se začala nesnášet. Chci si uříznout břicho a stehna a vysát můj obtloustlej zadek. Bojím se, že bych mohla sklouznout k tomu co bylo před šesti lety. Všechno co jsem snědla a považovala pro mě nebezpečný, protože po tom přiberu, tak jsem hned vyzvracela. Po nějaké době šlo i o bílý jogurt. ..Vypila jsem půlitr vody a rychle s tím ven.. všechno tajně. Nebyl pro mě problém tohle provozovat i v restauracích. A začaly problémy... ukázaly se mi vředy. A mám s vředama problémy do dnes. Jak už jsem psala, moje poslední zvracení proběhlo asi před šesti lety, ale vím jak tenoučná hranice mě dělí od toho abych nezačala opět. Vlastně se bojím sama sebe, moje sebevědomí je na bodu mrazu... přítel asi tuší jaké problémy mám, snaží mi všemožně to sebevědomí dodat.... ale... ale .. je tu pořád to ale... jsem dubová palice... potřebuju pomoct, ale nevím kam jít a za kým... pomůže mi někdo..???? Míša

Myska (Út, 24. 8. 2004 - 23:08)

A určitě sem budu psát častěji, doufám že i ostatní :-) Teď to totiž bude snad už jenom pozitivní a třeba to dodá odvahu těm, co s tím ještě bojujou...

Myska (Út, 24. 8. 2004 - 22:08)

Cau Sylvi, tak to jsem moc ráda!!! Je to asi zázrak, ale já jsem na tom vlastně stejně!! Ani si nepamatuju, kdy jsem naposled zvracela, a to jím už normálně, nevynechávám nic, co jsem si dřív odpírala! A taky už pro mě to nekonečný hlídání jídla a postavy nemá smysl! Hlavně vůbec nevím, kdy pro mě nastal ten zlom - taky to nevím. Možná to bylo tím, že začalo léto a všechno bylo bezstarostnější, ale hlavně asi konečně to úsilí bylo úspěšný! Taky by mě zajímalo co je s Adélkou, snad se taky ozve.Všem přeju, ať se jim daří co nejlíp, tobě Sylvi moc moc blahopřeju a přeju ti, ať je ti takhle skvěle dál! Když si vzpomenu, jak jsme tady dřív psaly, že se cejtíme špatně a že to nevypadá dobře... je fakt super, že se to obrátilo k nejlepšímu!

Sylva (Po, 23. 8. 2004 - 20:08)

Cauves Mysko a vsechny ostatni,ted jsem vubec nemela cas. Nejdriv jsem byla na prazdninach v Cechach a ted jsem zas porad s pritelem jak jsem ho dlouho nevidela...Je fakt ze ja taky nepisu proto, ze se mam konecne fajn. Je po depresich a hlavne uz jsem nemela kdovijak dlouho zachvat - uz to ani nepocitam ale naposledy to bylo nekdy v dubnu :-)))))))))))))))) Jsem moc rada a vlastne ani nechapu, kde se co a jak stalo, ze to tak najednou prestalo. Vim akorat, ze za to vdecim sve psycholozce!!! Takze vsem holkam doporucuji a troufam si tvrdit, ze je to jedine reseni - jit k psychologovi!!!! Ted uz tak nejak nevidim duvod k zvraceni - je to zvlastni!!! Nevim presne kde nastal ten zlom!!!A co vy ostatni, jak jste na tom?? A co ty Mysko?? A taky Adel?? Co detatko?? Tak zatim pa a zas piste!!! Sylva

Sarah (So, 21. 8. 2004 - 11:08)

ted bejva dost zivo na PPPinfo.cz, tak chcete-li nekdo pokecat prijdte tam.

Myska (Pá, 20. 8. 2004 - 23:08)

Musím souhlasit, že poslední dobou sem nikdo moc nepíše - hlavně ti, co sem psali dřív! Holky, co je s váma? Doufám, že nepíšete proto, že se vám daří dobře :-)Zajímalo by mě, jak se daří třeba Sylvě, Adélce, co sem dřív psaly... Určitě se ozvěte.

Adél (Po, 16. 8. 2004 - 12:08)

Báro a Sarah,hrozně moc děkuju za podporu. Snažím se. Procházím nejspíš jakýmsi obdobím, kdy má ta mrcha navrch, alejá půjdu dál. Někdy mi to připadá, že to nikdy neskončí.Adél

Sarah (Ne, 15. 8. 2004 - 12:08)

Ahoj vsichni, posledni dobou je tu nejak mrtvo, to je skoda.Adel: s tim zvracenim radsi driv skonci nez si poradne zacala, kdyz je ti po jidle tezko tak si dej Talcid nebo sodu nebo neco takovyho, natahni se nebo se di projit, ale hlavne NEZKOUSEJ ZVRACET!!!! Ja se do toho dostala, ze zacatku taky jen obcas, moc to neslo ale pak uz to jelo jak po drate, denne 10-20x, utratila jsem hroznych penez za ty 2.5 roku tak 200.000, mozna i ctvrt milionu. No a este dalsi veci jsem posrala. Fakt to nestoji za to!

Bára (Čt, 12. 8. 2004 - 12:08)

Ahoj Adél,prosímtě přestan s tím!!! Se zvracením jsi na úplném začátku, chceš skončit jako bulimička, která to tají třeba deset let? A provalí se to až, když nemůže několik let otěhotnět, má spoustu, opravdu spoustu zdrav. problémů atd.? Adél tohle chceš? Nezkoušej to už, rozumíš??? Tak to zatím mamince neříkej, ale té pí. doktorce až se vrátí, to řekni!!! A kdy k ní máš jít?Myslíš si, že Tě prohlásí za nemocnou, až zkolabuješ? Určitě sama víš, že to není pravda! Máš za sebou 4 roky s PPP, víš jistě své...!Adél pokud máš hodně hezkou váhu, né-li podváhu a snažíš se nyní zhubnout tím, že budeš zvracet, budeš se za další roky bít do hlavy, budeš toho strašně litovat!!! Ale proč???Máš tedy pocit, že jsi tlustá? Chceš tím hubnout? Nebo nemáš ráda naplněný žaludek??? Taky jsem to zkoušela, taky to bylo stejné u mě jako u Tebe, ale zavčasu jsem s tím skoncovala.....Nechci skončit jako bulimička, která opravdu spláchne do záchodu spoustu peněz, denně mockrát zvrací, je unavená, podrážděná, má problémy v práci, nebo ve škole, nedokáže se najíst ve společnosti, má neustále nutkání, nedokáže prostě normálně žít, atd., atd., atd.!!! A stejně jednoho krásněho dne začne přibírat, i když bude stále zvracet!!! Je to začarovaný kruh!!!Nejsi začátečník, nedivila bych se, kdyby se Tvá doktorka zlobila, o PPP víš jistě dost, nezahrávej si s ohněm!Proč raději nepracuješ na anorexii??? Aby ses z ní dostala?Pokud budeš chtít, můžeš klidně napsat na mail ju?Měj se hezky a snaž se!!! Je to peklo, ale lze se z něj vyhrabat na povrch.....A makat, makat, makat na tom.....:-)Papapa Bára.

Adél (Čt, 12. 8. 2004 - 10:08)

Ahoj Báro,teď je mi 17. Problém je v tom, že já jím těch 5x denně, i když ještě ne tak jak by odborník na ppp představoval. Zničeho nic jsem se jednou cítila přejedená a šla jsem na záchod (ale vyzvrátila jsem tak nepatrné množství), někdy jdu a zkouším to a nic nevyzvracím, to se mi ted?stává. Potom mě pobolívá celý den žaludek a to jsem nic nevyzvracela, maximálně nějaký sliny....chodím ambulantně k doktorce, té jsem to i říkala a ta mi pověděla ať si dávám nato pozor. Ale ta má teď dovolenou a já se s tím stydím svěřit mamince, protože bych jí hrozně zklamala. Nejhorší je, že si říkám, že dokud neomdlím, tak mi v podstatě nic není. Je to bludný kruh a i když mám spoustu knih a návodou, jsem bezradná.Ps: Co se týče mých mír, nechci je řikat, snad to chápete. Děkuju Adél

Bára (St, 11. 8. 2004 - 21:08)

Ahoj Adél,a kolik let Ti je nyní?Léčíš se u někoho ambulatně nebo se to snažíš zvládnout nějak sama?Napíšeš kolik vážíš a měříš?Adél se zvracením si nezahrávej, pokud je to v počátečním stádiu, přestan s tím!!! Pokud nechceš, aby se z toho stal téměř denní rituál, kdy WC navštívíš třeba 13 krát!-Za den a denně!!! A spláchneš do WC i několik tisíc měsíčně.....Možná si říkáš, že by to Tebe potkat nemohlo, ALE.....Pokud nepřestaneš, zalíbí se Ti to a pěkně se v tom povezeš...Jednou začít jíst musíš, můžeš být anorektička nadosmrti, i kdybys jedla jeden jogurt denně, ale s tím, že se pak dožiješ tak ani ne třicítky:-(....No, ale jíst, jíst a jíst a přitom to vše vyzvracet.....Má nejlepší kamarádka je bulimička jak poleno, zrovínka před chvílí jsme se o tom bavily...Sama znám moc dobře anorexii...:-( I ona si myslela, že zatím jen občas vyzvrací to co snědla navíc...Hmm zanedlouho z toho bylo 20 000 Kcal na posezení...A navíc, když už zvracíš delší dobu, stejně přibereš, 40% jídla, tedy energie toho jídla v Tobě zůstane, i kdybys zvracela nevím jak rychlým tempem hned po jídle...To zase vím moc dobře ze školy, kde se dost a dost o tomto dovím...A pak ty problémy, celkem hnus...Myslím zdrav. probl., nehledě na psychické!!!Spíš se alespon tomuto snaž vyvarovat a bojovat pořádně s anorexií!!!A co tě vedlo k tomu, abys ted o těchto prázdninách opět přestala jíst? Myslíš si, že jsi na tom s váhou špatně vid?Napiš!Papapa Bára.

Adél (St, 11. 8. 2004 - 14:08)

Zdravím Vás všechny,už několik let si občas přečtu vaše příspěvky a říkám si kolik toho máme společného. Neodvážila jsem se sem napsat, protože se tu spíše mluvilo o bulimii a já jsem druhý opak. Všechno začalo před 4 lety a já si myslela, že se během roku vyléčím. Bylo léto 2000, prázdiny a tehdy začalo mé experimentování s jídlem. Po té následovalo několik hospitalizací, ale žádný krok dopředu. Nezvládla jsem přestup na střední školu a tudíž následovalo přerušení studia. V období, kdy jsem nechodila do školy, jsem se utápěla v depresích a přemýšlela, jak hubnou a kolotoč o kolo toho. Nastaly další prázdniny a já se nějak sebrala (ale spíš kvůli tomu, abych nemusela zase do nemocnice). V září nastoupila do nové školy a sní udělala i kroky dopředu. Začala jsem se stýkat s kamarády a zvládla i rok školy, což bylo před tím pro mě nepředstavitelné. Jenže ejhle, jsou tu 4 prázdniny a u mě se objevil problém, o kterém jsem se jenom dočítavla v knihách a to zvracení, které k anorexii občas doprovází. Jeden krát týdně si to namířím na záchod. Někdy třeba ač se snažím, tak nic nevyzvrátím. Potom si říkám co blbnu, vždyť už jsem toho docela hodně dokázala. Kdybyste měli radu, jak překřičet výčitky a to když přidám někde uberu támhle..Máte můj obdiv a držím palečky. Zdraví Adél

xxx (Po, 9. 8. 2004 - 07:08)

Mysko, děkuji a máš pravdu, časem to přejde samo a my musíme vydržet.Neznámá:Představ si, že dlouhou dobu se do tvých střev nedostávalo téměř žádné jídlo nebo jen minimálně a teď prostě tělo neví co s tím..musí se to znovu naučit...takže vydrž!!!mě taky občas škrtí kalhoty, ale to se nedá nic dělat.Nehledej cestu z bulimie bez bolesti...neexistuje!!!

Reklama

Přidat komentář