Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Markéta (Ne, 5. 12. 2004 - 18:12)

Ahojky,píšu bakalářku na téma PPP. sama jsem si tím taky prošla, už sem v pohodě. chtěla bych psát o kulturním tlaku na to, být štíhlá. potrebovala bych sehnat nejaky lidi, ktery prodelali nebo prodelavaji PPP (anorexie, bulimie, zravost), abych s nima mohla udelat rozhovory. sama se sebou totiz rozhovor delat nemuzu :-))) kdybyste byl nekdo ochotnej, tak mi prosim napiste na mail mancha "seznam.cz nebo cinknete na cislo 604 385 596 MarketaPS jsem ochotna i porodit, jak sem se s tim vyporadalatak se mejte a drzim vsem palecky

Alca (Po, 29. 11. 2004 - 10:11)

Alexandro, souhlasim s Barou. Neotalej moc dlouho, je to velky hazard s travicim systemem, ktery muze skoncit chronickymi potizemi po cely tvuj zivot - -predstatva nic moc, teda. Ja mam celiakii, nez mi na to prisli, chodila jsem na zachod tak jednou za 10 dni, pritom me telo vubec netavilo - nikdo z doktoru to nechapal. Jenze to bylo zpusobeno take tim, ze ja jedla jen malo, maloucko. Pak jsem se teda dostala do bulimicke faze, ale to se mi do tech stewv taky toho jidla moc nedostalo, kdyz sla vetsina predem. Pripada mi, ze se urputne snazis o to, vyprazdnovat se kazdy den. Mas rozhasene traveni, rozhodne pocitej s tim, ze dsi to telo musi vytvorit svuj novy urcity rytmus, takze zezacatku budes chodit jen treba jednou tydne, pak se to bude postupne zlepsovat, ja az tak po dvou trech mesicich mela zazivani srovnane a pomohla mi k tomu laktuloza, prirodni nenasilne velmi jemne projimadlo, i kdyz to slovo tady neni na miste. Kazdy den 3 lzice, pak mene, a skutecne ted jsem ji uz dlouho nemela, a chodim uz dva roky uplne prirozene na zachod temer kazdy den. Jenze zakladni predpoklad je, abys byla v pohode. Ve stresu se to moc nezlepsi, a s tim by ti mel pomoci ten doktor. Jsem zvedava, jak se tva siuace bude vyvijet, urcite sem napis. Preju ti hodne stesti. Ad vysazeni antidepresiv:PO mesici,kdy mi bylo ouvej, neustala bolest hlavy, nespavost az zavrate se zda, ze krize je zazehnana, spim normalne, spis min, ale nijak tragicky, nalada optimisticka, nechci to zakriknout a klepu tdy do stolu - je mi dobre. Victory!!!

Bara (Ne, 28. 11. 2004 - 16:11)

Alexandro mas pravdu, PPP mas jako vysitou!Musis k lekari, ale k psychiatrovi! Je fakt divne, ze ti lekari, kterym ses s tim sverila Ti nijak nepomohli.Pozadej obvodniho o doporuceni k psychiatrovi nebo psychologovi.I kdybys '''jen''' zneuzivala projimadla ci klystyr, i tak je to PPP.Zalezi ti hodne na vaze? Muzu se zeptat jakou mas vysku? Jak se ted stravujes, co tak za den snis?A kolik je Ti let?Opravdu si nezahravej, je to urcite silena zavislost a vazna...!!! Brala jsem nejaka projimdla, ale ne tak dlouho, no, ale dlouho jeste potom jsme mela problem si zajit sama...Ale uz je to davno v poho! Radeji prestat co nejdriv!!!Najdi si o tom neco na netu! I tady na doktorce jsou o tom diskuze! Precti si, co vse by to mohlo zpusobit!Samozdrjem si muzes vazne poskodit streva...Myslim, ze pokud toho uplne nenechas, je zbytecne cekat, ze se to bude zlepsovat...Zelenina, ovoce, tekutiny atd., to vse je spravne...ale prvni co musis odbourat je, ze to uz nebudes delat...!!!Pa Bara.

Alexandra (Ne, 28. 11. 2004 - 15:11)

Já se chci spíše zeptat, zda někdo nemá zkušenosti se závislostí na klystýrech. Já to praktikuji již 3 roky - denně!!! Několikrát jsem zkoušela přestat, že dva tři dny počkám a půjde to samo. Ale nikdy to nevydržím a večer si dělám klystýr. Ale už to dávno nejde jako dřív, zůstává to i tak ve mě. Bojím se, že mi střeva přestanou úplně samostatně pracovat a co bude za pár let. Párkrát jsem též zkusila projímadla - Gutalax, někdy 3x týdně, někdy denně, pak třeba měsíc ani jednou, ale nedělá mi to zas tak dobře, jde ze mne půlka a ta druhá mi pak celý den bublá v břiše, je to nepříjemný pocit a navíc jsem se bála závislosti na projímadle. Každé ráno jinak piji sklenici vlažné vody s jablečným octem a dám si lžíci lněného semínka, ale účinek to nemá. Zkoušela jsem i psylium - to mne akrát zvětšilo břicho, jak ve mně nabylo a nic - nepříjemné.Snídám přitom i bílý jogurt s živými kulturami a ovocem a zase nic. Jím denně spoustu zeleniny a ovoce, pouze celozrnné výrobky a jodně piji - neslazené čaje a vody a též nic. Bojím se, zda ta forma klystýru není pouze jiná forma poruch příjmu potravy - bulimie - forma vyprazdňování, protože zvracet prostě neumím.A vadí mi pocit velkého břicha, když se najím, tak to chci dostat ven - klystýrem. Hodně trpím i na nadýmání, beru na to různé přípravky, ale nepomáhá to. A to neustále bublání a rachtání v břiše je vlice nepříjemné. Na druhou stranu, jsem o formě bulimie - klystýrem nikdy nečetlaa neslyšela. Ale problém tu je, dlouhodobý a psychicky i fyzicky dost vyčerpává.Prosím o jakékoliv zkušenosti.Svěřila jsem se 3 lékařům, ale nezajímalo je to, prostě to nebyl jejich obor - imunolog, gynekolog a obv. lékař. Jeden řekl, ať si zajdu k psychiatrovi, že to není ostuda a druhý řekl, že si tím mohu ublížit. Problémy s jídlem ale mám - střídavé etapy: úzkostně zdravá strava a omezování se střídá s příšerným přejídáním. Půl roku tak a pak změna. Kolísání váhy od 48 kg - do 60 Kg atd. I když teď jím naprosto vzorově, myšlenkami jsem jen u jídla, samozřejmě toho nezdravého, takže určitě je to PPP, ale teď v té jiné fázi. Ráda si přečtu Váš názor i radu n. jestli znáte někoho, kdo má problém jako já - závislost na klystýru. Děkuji moc. Alex

Anna (So, 27. 11. 2004 - 19:11)

kamarádka to zvládá s potr. dopl.stojí jen 345 kč a jmemuje se Emulips Píší o ně na www.okg-fit.cz/ds

Daniela (Pá, 26. 11. 2004 - 09:11)

Ahoj holky,súhlasím s autorom predchádzajúceho príspevku. Je to jedine na Vás. Ja som sa z bulímie, ktorá trvala 8 rokov, dostala sama bez lekarov a piluliek. Chce to zmeniť postoj k sebe samej. Je to už rok a pol,čo som "čistá". Bolo mi ťažko, žalúdok nepracoval, tak som to riešila malými dávkami jedla. Síce som nabrala 10 kg, neberiem to tragicky. Chcem ich zhodiť, ale poctivou cestou-a to- športom, čo sa mi síce nedarí, ale takisto to neberiem tragicky.Z bulímie mi pomohlo:1/zamestnať sa.Pomáha akáko?vek činnosť. Keď človek nevie, čo so sebou, často "zblbne"2/odchod z domova a tým úplne nový spôsob života.Bývala som s priate?om, ktorý vedel o mojom probléme a3/podporoval ma, pomáhal v kritických chví?ach. Mimochodom ve?a zavážil fakt, že s ním som pochopila, že "hubeňourky" vôbec nie sú sexi a pre chlapov príťažlivé. Teda aspom pre toho môjho a ostatní ma nezaujímajú.4/koniec diétam Tak dúfam, že Vám to pomôže a hlavne, nespoliehajte sa na lekárov, všetku prácu na sebe musíte urobiť len Vy, jedine Vy!!!!

Valerie (Čt, 25. 11. 2004 - 14:11)

Ahoj holky. Snad nebudu nejak hnusna, ale napisu to asi akhle. Jak se vam ta nemoc (at uz je to anorexie nebo bulimii) dostane do hlavy, tak je tezky najit cestu zpatky a nikdo krome vas vam nepomuze. Je to jen na Vas! A nerikam to jentak. Uz asi 5 let se potykam s anorexii a bulimii (ted uz vestinou jen bulimiie) a zatim jsem tu cestu nenasla. Ale vim za ta cesta tam nekde je, jak pro me tak pro vas. No, to je konec myho slovniho bliti:) Papa

Jirina Spurna (Ne, 14. 11. 2004 - 18:11)

Ahojka, zdravim, hledala jsem tu nejake kontakty poraden a webu pro znamou. Paneboze, kdyz clovek cte par stran, je to takova hruza... Sama jsem hodne nemocna, ale rozhodne se takhle netrapim. Fyzicke trapeni je proti tomuhle vsemu zanedbatelne. Necim z toho jsem v mladi take prosla, mela jsem deprese a po dost dlouhe dobe psychoanalyzy jsem z nich dostala. Takze pokud u vas nezabiraji dobre prasky a mate pocit, ze jsou na nic, zkuste nejakou jinou psychoterapii. Psychoanalyza je velice dobra, je dlouhodoba, ale velice ucinna. Dale existuji jine druhy lecby napr. behavioralni lecba a jine druhy leceni( vetsinou zde psychofarmaka nejsou nejpodstatnejsi lecba probiha v sezenich ci rozhovorech. Podivejte se na web www.24help.cz Kazdy chvali to, co mu pomohlo, ale pokud najdete dobreho psychoterapeuta, pomuze Vam, je to podstatnejsi nez o jaky druh lecby jde. Ale hledala jsem doktora pres dva roky, takze nevim, jak Vam poradit...Snad v hledaci pod zdravotnickymi ordinacemi, si nastavte psychiatri-sychoterapeuti. Pokusim se najit neco s vece kontakty, aby byla moznost zkusit vic kontaktu psychoterapeutu. Pokud o to nekdo stoji, mohu dat kontakty na lekare-terapeuty z Prahy, Brna a Plzni. Ale znam odborniky jen v Brne. O ostatnich, kteri se zamerili take na psychoterapii, nevim nic. Jen Vam mohu z vlastnich zkusenosti napsat, budte opatrne, nez chodit k lekari, ktery Vam nepomaha a ke kteremu z jakychkoli duvodu nemate duveru, odejdete od nej a hledejte druheho, nesverujte to nejcennejsi co clovek ma sve dusevni zdravi do rukou nekomu, komu neverite, odejdete bez duvery to nejde a nejspis to neni Vase vina. Musite vedet, ze u tehle nemoci muze byt pristup odbornika trochu jiny, nez u jinych poruch (mohou vystupovat autoritativneji-totiz nespravne aplikovany soucit Vas dostane jen hloub/ i kdyz lecba musi byt proste kazdemu zvolena na miru- proto musi byt odbornik skutecne dobry/),ale i tak musite mit zaruky, ze se Vam snazi pomoci. Hlavne musite chtit Vy samy, i kdyz ty, ktere to uz zvladly a dostaly uz svou nemoc pod kontrolu a do rovnovahy, mohou pomahat tem, ktere o pomoc stoji. Jinak shrnu kontakty. Za velice dobrou pokladam knihu pani Sladké-Ševcové "Z deníku bulimicky" jsou tam i recepty a kontakty. Centrum www.anabel.cz pokud si pamatuji zalozila ona sama. Dlouho mela tuto nemoc take a velice ji pomohlo to vse napsat tak, aby pomohla i druhym. Je to psano velice chytre a soucasne empaticky, vi az moc dobre, o co jde. Dalsi kontakty, ktere jsem nasla tady: http://www.esethelp.cz/respektive a http://esethelp.cz/sluzby09.php.Holky, zase se sem casem podivam, drzte se.

Alca (Po, 1. 11. 2004 - 09:11)

Ahoj Baro, ne, jsem z CR, z jihu, u C. Krumlova. Neni mi prqve hej, behem tri tydnu jsem byla 2 nemocna, ted snad na me leze angina ci co, nebavi me to, nemam cas marodit, spatne spim, fakt par hodin denne, tak 5 v prumeru, nekdy vic i min, boli me uz druhy tyden hlava, nemela jsem je vysazovat tkhle naraz, ale po trech tydnech se s tim pry uz nema nic delat dalsiho, jedine kdybych zpozorovala depresi.-), tak si mam zajit za nejakym psychiatrem. Ja jsem na praskach 4. rok, nesnasim je, nechci je brat, jsem uz zdrava, tak proc je do sebe tlacit? Vubec jsem na ne zezacatku nemela kyvnout, stejne jsem si to musela vyresit vsechno sama a strach z tloustnuti me bude provazet furt, prasky neprasky. Jinak mame dost podobny pribeh, ja o s. jen nastesti premyslela a pak si radsi zazadala o lecbu do nemocnice, bylo to na ho..., takovy zivot s bulimkou. Uz musim koncit, ozvi se, zajima me, jak se citis co se tyce treba toho jidla i jinak, uz se v tom placam taky par let, vlastne 5...silenost. Tesim se, alena

juliana (Ne, 31. 10. 2004 - 13:10)

Ahoj! Jsem z Olomouce a hledám kamarádku, která by si ráda popovídala nejen o PPP... Měla bych zájem se s někým stýkat nejen prostřednictvím netu. Proto bych byla moc ráda, kdyby se mi ozvala některá z Vás, která je ze stejného města jako já.. Kdyz tak se mi muzete ozvat na mail julianc"seznam.cz

Valentina (So, 30. 10. 2004 - 11:10)

Mina:Ahoj, já měřím 168cm, ale dnesjsem se zvážila a zase jse zhubla onějaké to kilo, tak jsem šťastná!!!!Už se přibližuu té své ideální váze. A co ty-kolik měříš?

Nina (Čt, 28. 10. 2004 - 22:10)

Doufám, že se to tu nezvrhne pro poradnu, jak se stát anorektičkou. Jak si to někdo, takové peklo, může ještě přát?! Nina

mina (Čt, 28. 10. 2004 - 22:10)

ahoj ,mám stejný problém taky by se mě líbilo vážit 40 kgZyjímalo by mě kolik měříš! Já vážím 43-44 kg podle toho co sním vypiju. čauky doufám, že napíšeš odpověď na mou otázku. pa

Bara (Čt, 28. 10. 2004 - 21:10)

Ahoj Alco,ne, ja se jen tak ptala, odkud jsi a kolik Ti je.Mne je 22 let a jsem ze sev. Moravy...Prasky jsem brala nepretrzite skoro 6 let...Pred sesti lety zacala anorexie, po trech letech skoncila, s jidlem mam probl. porad, ale jine, ne uz psychicke...Pak stredne tezka deprese, silne uzkosti a pokus o s.:-(Pred peti tydny jsem je vysadila, protoze jsem chtela sama. Ale samozderjem vi o tom muj psychiatr, muzu za nim kdykoli zajit, dykoli zavolat, ale to se mi nechce. Chci s psychiatrii definitivne zkoncovat. Ale deprese a uzkosti jsou pry tez jak PPP na cely zivot:-( No je to proste bajecne. Ale nesmime se dat!!! Zjistila jsem letos, ze mi i hodne antidepres. fyz. ublizily...Ale byla to chyba, je vysadit...Neni mi dobre. Ale snad to prejde, pevne doufam, jinak me jebne...Ale mam se ted do Vanoc nac tesit, cekaji me vesmes same radosti, sice i dnes, velka radost...Ale malem jsem od uzkosti zkolabovala...Poprve po 2,5 letech...S praskama je to proste jine...Ty to v mozku umeji holt zaridit. Ale nechci byt jejich otrokem, nechci byt na nich "zavisla". Nesnasim je. Ale moc mi uz v zivote pomohly...A Tobe je stale dobre?Moc drzim palecky, aby tomu tak bylo i nadale!!!Jsi tedy se SR?Pa Bara.

Alca (Čt, 28. 10. 2004 - 16:10)

Jsem ze Kremze - pripadam ti snad povedoma?! :-) Je ma 21. Proc jsi vysadila prasky ty, kdy to bylo, jak jsi to zvladla?

Valentina (Čt, 28. 10. 2004 - 15:10)

Sarah: no, je mi 22 a jsem z Brna, studuju tady taky vejšku - a teď se podrž, psychologii a to třetím rokem. Možná máš pravdu, že se nebudu cejtit líp ani při těch 40kg, ale já mám teď totiž pocit, že jsem strašně obézní. Blbnout s dietama jsem začala v 16, když jsem dělala fotomodelku a jeden fotograf mi řek, že jsem moc tlustá a od té doby jsem si to fakt začala myslet. A tak mám strach něco sníst, abych po tom nepřibrala. Když budeš mít chuť, napiš mi: 73151"mail.muni.cz - Valentina

Sarah (Čt, 28. 10. 2004 - 14:10)

Valentina: no holka bohuzel to uz anorexie je! jak si predstavujes ten klid, co prijde az budes mit tech 40 kg? smrt? jo, to ma clovek klidu dost. ale taky uz nic nezazije...kdyz jsi byla hospitalizovana s anorexii, nerikej ze si to nepamatujes? jak ti v ty dobe bylo? sama rikas ze si MYSLIS ze jsi tlusta, to znaci ze rozumove vis ze to tak neni. napis kdyztak neco vic o sobe, chces-li.

Valentina (Čt, 28. 10. 2004 - 14:10)

Sarah: ale já si fakt mzslím, že jsem tlustá, ale sama si mzslím, že anorexii nemám, přece to neznamená, že když chci zhubnout pár kil, jsem anorektička? Nebo jo? Je sice fakt, že mám pár zdravotních obtíží a před 4 roky jsem strávila v nemocnici právě kvůli anorexii, ale myslím, že tentokrát to anorexie ještě není. Já jen vím to, že jsem hrozně tlustá a nebudu mít pokoj, dokud na té váze nebude 40kg!!!!! Valentína

Bára (St, 27. 10. 2004 - 16:10)

Alčo a odkud jsi? Třeba přibližně...A kolik Ti je?Naprosto souhlasím se Sarah, antidepresiva se nikdy nesmí vysazovat naráz!!! Udělá to v hlavě takový zmatek a může se to hodně drasticky projevit!Rychle k někomu jinému, aby Ti poradil! Myslím odborníka!

Sarah (St, 27. 10. 2004 - 15:10)

Ad prasky: vysadit z niceho nic AD je ta nejvetsi blbost, ta doktorka ma snad v hlave vakuum!!! Je tohle vubec mozny!?? AD se musi vysazovat velmi pozvolna, a to jeste jen v pripade kdy uz je clovek v takovym stavu ze je tolik nepotrebuje. Jezis tohle me fakt vytocilo!!! zkus zmenit doktorku...valentina: ty mas dost velkou podvahu, a k tomu navic pekne rozvinutou anorexii. ty chces zhubnout na 40 kilo jo? a viz ze kdyz se ti to podari, tak muzes umrit? nebo je ti to jedno... proc chces dosahnout takove kriticke podvyzivenosti? uz ted bys mela spis pribrat, ale asi si zatim ani neuvedomujes ze jsi nemocna co...?

Reklama

Přidat komentář