Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

PB (Ne, 27. 7. 2003 - 12:07)

Ahoj Baruš,to máš dobrý postřeh..., že každá váha váží jinak.Prý nejméně přesné jsou váhy digitální a nejvíce přesné-takové ty "decimálky"-mívají je ještě v nemocnici, kde se váží pomocí takových těch válečků s přesností na dekagrami.Jinak čauky a prosím, jez!!! Znám tě a nerada bych s tebou pak zažívala ty stavy, kdy jsi byla v léčebnách!Petra

Bára (Ne, 27. 7. 2003 - 12:07)

Ahoj holky,zjistila jsem,že každá váha váží jinak.Doma na digitální váze vážím 63,2.....U známých taky na nové digitální váze vážím 62 kg.....Na klasické ručičkové vážím úplně jinak.Čemu mám věřit?Zkusily jste se někdy vážit na několika váhách?Která je pravdivá?Asi je nejlepší se jen přeměřovat.....Mějte se hezky a pište!papapa Bára.

D. (Ne, 27. 7. 2003 - 12:07)

Pokud chcete preskakovat prazdne stranky, napiste na konci adresy teto webove stranky na hornim radku 608 misto 611, zobrazi se vam posledni predesle prispevky

Misa (Ne, 27. 7. 2003 - 11:07)

26.07.2003 8:19:56Ahoj Barco,kupodivu jsem jeste tady,ale nedostanu se ted zase tak moc casto na net,mozna pristi tyden .Napisu jak se porad citim a vubec.Ale moc se to nezmenilo,je to tak nejak stejny.Stojimsi na mrtvem nehybnem bode.Nejist nic a nebo strasne malo,nuda depky a tak,ale obcas se to zlepsi.Jeste se ozvu,ahoj Barco

Doktorka (Ne, 27. 7. 2003 - 11:07)

Omluvte prosim problemy serveru, nyni je jiz vse v poradku. Posledni zaslany prispevek byl

. (Ne, 27. 7. 2003 - 11:07)

table tr td font{display: none;}

. (Ne, 27. 7. 2003 - 11:07)

www

. (Ne, 27. 7. 2003 - 11:07)

www

Jitka (Ne, 27. 7. 2003 - 11:07)

ahoj Báro, rodiče nic neví,prejídám se a zvracím když sem sama doma a mam jistotu že nikdo nepřijde.Zvracím par let asi od 17 ale ne pravidelně.Záleží jak se cítím,jestli sem v pohode,mam co dělat,chodím do školy,nekdy vydržím měsíc,nekdy 3 krát do týdne .Kdyz chodím do školy je to v pohodě ale vikendy kdyz rodiče jedou na chalupu je to horší,i ted o prázdninách.Mám ráda sladký,bojím se vánoc,kdy je cukroví,různých oslav kde je spousta jídla.Nemám ráda když me někdo nutí jíst.Je toho tolik co bych chtela ti napsat.Kdyz mam dobrý období kdy nezvracím hodně se hlídám,jím jen ovoce,zeleninu,nic tučnýho jen občas něco.Mamka na nic nepřišla,doufam že ani nepříjde,to bych opravdu nechtěla,ráno spolu snídáme a tak ví co jím,mam vzdy k snídani,jogurt,tmavý chléb či suchar a plátky sýra a ovoce,je to vydatná snídaně.Jinak přes den je to tak,že jím pravidelně ovoce-jabka,k obědu zeleninový salát ci polévku a pak zase ovoce.Hlad nemám.Je mi fajn,říkám,že žiju zdravě.Kdyz chodím do skoly nasi obědvají v práci a já si dám pár jablek.Nemám ráda víkendy,kdy naši sou doma,to mamka vaří oběd tedy polévku a hl.jídlo,většinou z masa,já maso nejím,klidně mi stačí jen polévka ale naši nadávaj,tak si dám pár brambor se zeleninou(někdy sem je tajně vyhodila) nebo si jestě pridám polévku.Dřív sem nesnášela i omastek v polévce to mi už tak neva.Myslím že na tom nejsem tak špatně,záleží na období,škole a tak.Musím něco furt dělat.Taky když si beru třeba doma či na návštěvě kousem nejaké buchty tak opravdu jen 1,a přitom bych spořádala celý pekáč.Nejsem zakřiklá bulimička,mam spoustu přátel,v kolektivu sem oblíbená skoro vždy usměvavá.Každý si myslí,že sem sebevědomá,bez žádných problémů.Je to poprvé co sem o tom něco hledala na netu ,protože ted je mi špatně,je fajn že to můžu aspon napsat.Měla sem ted malou krizi,kámosky neměli čas,přítele nemám,doma bylo spousta dobrot,nikdo nebyl doma,já neměla co dělat,něco sem i nakoupila a večer(vždy jen večer)sem to spořádala a vyzvracela.Moc dobře vím jak je to špatně,ani nevíte jak bych jela s kamoškama třeba někam na dovču,ale oni by mi říkali jak málo a jen zdravě jím,i třeba ted v létě kdy kazdý griluje (i kdyz vůbec maso nejím)mě to štve.Děkuji žes odepsala.ahoj jitka Dneska je pěkný den a já se pojedu asi koupat,je mi fajn.Ale co mám dělat kdyz dostanu zase mít chut na spoustu čokolády,víte ríkám si1 kousek stací ,že mi neublíží ale pak to sním všechno a vyzvracím.

. (Ne, 27. 7. 2003 - 11:07)

omluvte prosim hru na schovavanou

. (Ne, 27. 7. 2003 - 11:07)

table tr td font{display: none;}

. (Ne, 27. 7. 2003 - 00:07)

table tr td font img {display: none;}

Misa (So, 26. 7. 2003 - 08:07)

Ahoj Barco,kupodivu jsem jeste tady,ale nedostanu se ted zase tak moc casto na net,mozna pristi tyden .Napisu jak se porad citim a vubec.Ale moc se to nezmenilo,je to tak nejak stejny.Stojimsi na mrtvem nehybnem bode.Nejist nic a nebo strasne malo,nuda depky a tak,ale obcas se to zlepsi.Jeste se ozvu,ahoj Barco

Petra (Pá, 25. 7. 2003 - 23:07)

Pro Báru a pro všechny:svou váhu 67kg mám už skoro rok plus minus 3kg. Půl roku před tím jsem vážila 42kg (po drastické dietě) a ještě před tím, než začaly všechny moje problémy s jídlem, jsem vážila 59kg. Hm, jak ráda bych se teď vrátila ke své původní váze...Jíst pravidelně už jsem zkoušela, jenže já mám pak pocit, že moc jím. Myslím, když si dám normální oběd a odpoledne třeba neodolám a dám si zmrzlinu, napadne mě, že už je to stejně jedno, nakoupím horu jídla a všechno to sežeru! Je pravda, že je to taky trochu z nudy, a proto, že mám prostě příležitost se přejíst.Vím, že zvracení není řešení...Od zítra zkusím úplně normálně jíst, tak jako všichni okolo. Budu sportovat, to mi neuškodí. Už toho mám fakt dost!!!

Bára (Pá, 25. 7. 2003 - 22:07)

Ahoj Peti,jak zvracet Ti tady asi nikdo neporadí!!!Tady se myslím radí,jak se ZBAVIT zvracení!!!Ale naprosto Tě chápu.....67 kg na 170 cm není ještě tak strašné!!!A kolik jsi od té doby přibrala?Co Tě vedlo k tomu tolik jíst?Máš tolik hlad nebo je to z nudy?Hladovky ani přejídání není žádné řešení!Zkus si stanovit přesné dávky jídla na den a hlavně abys jedla 5-6 denně!!!Pokud bys jedla pravidelně,tak by Tě myslím neměli záchvaty přejídání přepadat!Pokud jsi vydržela hladovky,tak bys i měla vydržet jíst normálněji,pravidelně.....Zkus to!Určitě to nepůjde hned,ale zkus den po dni.Určitě se to občas zvrtne,ale pokud by sis zvykla na nějaký režim,mělo by to jít!Asi se mi to lehce řekne vid?Ale já se taky přejídala a držela hladovky,brala projímadla atd.,nejvíc opravdu pomáhá jíst PRAVIDELNĚ!Měj se hezky a když tak napiš,jak se Ti to daří!Pa Bára.

Bára (Pá, 25. 7. 2003 - 22:07)

Ahoj Jitko,a rodiče si zatím opravdu ničeho nevšimli?A jak dlouho už to tak trvá?A když nezvracíš,jíš normálně nebo se hlídáš?Vážíš totiž ke své výšce docela málo!Odkud jsi?Nechceš raději vyhledat nějakou odbornou pomoc?Je to opravdu nemoc!!!Ale to asi víš vid?Psychiatra nebo psychologa najdeš ve zlatých stránkách nebo na doporučení obvodáka.Zkus někoho najít!Rodiče o tom nemusí vědět!A pokud bys někoho našla a byl by to dobrý lékář,je velká šance,že by ses z toho dostala!Podle kamarádky vím,že ty záchvaty přicházejí nejvíce z nudy.....vid?Měj se moc hezky a napiš!Ještě jsem se chtěla zeptat,kde se ztratila Míša z Německa?Míšo napiš!Papapa Bára.

Petra (Pá, 25. 7. 2003 - 22:07)

Už rok a půl nechutně žeru! Období přejídání střídají diety, ale je to pořád do kola. Trpím záchvatovytým přejídáním, od bulimiček se liším jenom tím, že nezvracím (beru občas projímadla, ale nepomáhají, je to nanic). Prostě mi to nejde, zvracet. Holky, jak se to dělá? Strkala jsem si prsty do krku, vypila jsem naráz asi litr vody, bylo mi neskutečně blbě z toho jídla, co jsem sežrala, ale prostě mi nejde zvracet!!! Čím dál tím častěji jen žeru, hladovky se mi už nedaří držet, potřebuju způsob, jak se toho žrádla zbavit! Prosím, poraďte mi! Už teď vážím 67kg na 170cm!!!!!

Jitka (Pá, 25. 7. 2003 - 21:07)

Bude mi 21,měřim 167cm,vazim 49 kg(v 15 sem měla 55kg),se svou postavou jsem spokojena,ale vim,že mam problem,nikdo o tom neví.začlo to nekdy v 9 třídě zakladní školy,ma sestra byla vždy dost hubena at jedla cokoli,ja o 8 let mladsi,byla vzdy tak akorat,ale zaclo me to v puberte vadit,vzdycky mi nasi a pribuzni rikali ty ses pekna a tva sestra tak hubena.navic me vzdycky zajimala moda a miss a moc sem chtela neco takoveho zkusit,ma sestra byla opak.zacla sem se prohlizet a važit.Na středni škole to zaclo,prostě sem začla zvracet.Lide mi řikali že mě to sluší a kluci se otačeli.Nikdy sem nešla do extremu,nejmin sem vazila 44kg.Nezvracela sem pravidelně z počatku jen zridka,třeba 2krat za mesic,nejhorsi byly vikendy kdy rodiče jezdili na chalupu to sem se az tesila az se najim a budu zvracet.Mamka řikala ze sem hubena ale ja na to ze sem zdrava a je mi fajn jen jim zdrave,maso nejim vubec.Hrozila ze pudu k doktorce,asi me tam pred 3 lety mela vzit.Vzdy sem hodne jedla z litosti,z spatne znamky,kdyz se se mnou rozesel kluk.Moc bych chtela nejakeho pritele mit protoze vim že by vše bylo OK.Kazdy se divi že sem hezka a nikoho nemam,ale to je zas na jine tema.Sem stale studentka.Neděla mi problem 3 tydny nezvracet,třeba kdyz sem byla v USA,člověk na to nemyslí,něco dělá,nejhorší je kdyz nemam žádný program a sem sama doma.S nikym si o tom promluvit nemuzu,to bych se moc stydela ale přes net by to bylo pro mě fajn.Dokonce sem si tajně koupila knížku co dělat když mam bulimii,ale nepomohlo to.Mužete mi poradit někoho s kym bych si o tom mohla psat ale anonymně dekuji

PB (Pá, 25. 7. 2003 - 20:07)

Ahojky,sice me tu vetsina asi neznate, ale kdysi jsem tu psavala. Nyni mam konecne zase denodenni pristup k netu, tak jsem se sem prisla podivat a jsem rada, ze to tu stale tak bezi:-)!Preji vam vsem co nejlepsi zvladani zivota a vseho, co k nemu patri...Petra

Misasisa (Pá, 25. 7. 2003 - 10:07)

Ahojda Leo, Baro, Adelo a vubec vsichni ostatni! Zitra odjizdim na dovolenou, na moje nejmilejsi misto na svete, tak se silene tesim, prestoze se mnou jedou dalsi ctyri kamaradky, ktere maji perfektni postavu a urcite v parnu budou nosit kratka tilka a upnute kalhoty, ktere jim slusi, a ja budu ve volnej trickach a volnejch kalhotach...a co. Mam jiny hodnoty a jednou, kdyz budu postupovat tak, jak ted postupuju, se i ja dockam toho, ze budu mit ze sve postavy radost! Tak doufam, ze i tam mi bude tak hezky jako mi bylo posledni tyden, holky moje, ani nevite, jak jsem za to rada! Musim rict, ze nejvetsi praci odvadi moje psycholozka a kamaradka, bez nich bych byla asi stale tam, kde jsem byla a to bylo strasny. Kdo sem chodite dyl, urcite vite, jaky jsem sem psala depresivni prispevky. Preju vam vsem, aby se vam to taky povedlo, je to skvele, kdyz se po dlouhe dobe citite jako clovek!!! Leo, to je dobre, ze se lip citis a Tvou teorii Ti schvaluji. Jestli si chces jen zmensit zaludek, tak je to fajn. Ale ne abys tak jedla porad! To by vedlo jen k pozdejsimu jojo efektu. Fuj fuj. Rotoped je fajn a ja Te obdivuju - ja mam taky rotoped, ale slouzi mi jako asi vetsine lidem - jako vesak:) Jo - ty brisni tance, to jsem asi blbe napsala:))) Nikdy jsem to neumela (bohuzel, ale taky bych chtela), to bylo jen takove slovni spojeni - proste se tu vselijak kroutim. Bavi me to.Baro, je fajn, ze hubnes - ale nehubnes nejak rychle? Ja si taky rikam, ze chci blbejch 56 kilo (mam 60,5), ale...pomalinku, polehounku. Znam se - kdyz to zhubnu rychle, tak to pak naberu i s urokama a navic vlitnu do bulimie. Takhle, kdyz hubnu pomalu, si sama sebe i vic vazim Nechci Te odrazovat, vubec ne, jen se bojim, abys zas nevlitla do anorexie, to prece nechces:(Holciny, mejte se vsechny moc hezky, uzivejte prazdnin, zkuste neco noveho - cokoli, co vam pozvedne naladu. Za 10 dni se budu tesit, ze vas tady zas "uvidim". A doufam, ze to bude v lepsi a lepsi a jeste lepsi naladicce!:) Papa M.

Reklama

Přidat komentář