Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Eli (St, 16. 4. 2003 - 12:04)

Ahoj, ono se to pekne rika, mejte sebekazen jenomze to uz nejde. Ja sama a myslim ze i ostatni holky, ktere sem pisi bychom hrozne rady byly zase normalnéí a uzivaly si zivota jenomze cesta zpet neni az tak lehka a bez pomoci si tisickrat muzeme rikat dost a bude to zbytecne. Ja vim, ze divat se na nekoho kdo si takhle ublizil je hruza, ale neodsuzuj ho. Spise se mu snaz nejak porozumet. Sice budes sokovana, ale ten dotycny te bude brat vazne. Cele je to o pohledu ne sebe sama. Media nam ukazuji a davaji vzorem kostlivce viz. miss, ktere oslnuji mirami 90-60-90, ktere odpovidaji stihle divce vysoke 164 a ne 175. Dalsim aspektem jsou problemy doma, ve skole, ktere timto vypluji na povrch. Vis spousta holek si rika, ze alespon v necem jsou dobry a maji vladu nad sebou. Ale bohuzel vseho do casu. Je to smutne. Ty jako pritel muzes pouze prihluzet neodvratne zkaze.Ahoj

Natálie (St, 16. 4. 2003 - 10:04)

Ahoj všichni!Pročítám tady tak nějak na přeskáčku vaše příspěvky a nemůžu tomu skoro věřit!Je to tak moc těžký pochopit,že chlapi si stejně radši šáhnou na pořádnou ženskou?že vylezlý kosti jsou hnus a že vám to štěstí nepřinese!Každej kdo je posedlej svojí postavou to příšerně přenáší na okolí,holky si pak vedle vás připadaj tlustý a jde to zase dokola.Kluky zas nebaví poslouchat pořát o dietách.Mam na celou anorexii vztek!Pitomej módní průmysl a mánie vás posedlejch štíhlostí dostali mojí nejlepší kamarádku do nemocnice!její příběh je stejnej jako váš,nejdřív hubla normálně,všichni jí chválili jak jí to sluší a teď má 38 kilo a leží v nemocnici.Kluk se s ní rozešel,s nikym si nerozumí,asi ani nemá zájem!byla to nádherná hola a teď ?naprostá troska!Nikdo už jí nepomůže, ani já,snažila sem se tak moc,ale všchno marný.neumíte si představit jaký je pozorovat někoho takhle se ničit.vy samy to taky asi vydíte jinak,ale já sem jen se zděšením pozorovala,jak se mi ztrácí před očima.Každá holka má něco do sebe ať je jakákoli a když to umíte na sobě poznat a prodat to,mluvim tady o zdavym sebevědomí,tak je to lepší než se zničit kuli hubnutí!Já sama mám 176 cm a 62 kilo!nejsem vyhublá,mam prostě prsa, boky,zadek,ale co je na tom?Prokrista pro tohle sme přece ženský ne?Přítel mě miluje proto jaká sem,vyrovnaná sama se sebou a nenechám se vynervovat vyhublejma špejlema z "prestižních" soutěží jako je miss!Nevíte asi jakej pocit dát si šest knedlíků s omáčkou,pochutnat si a neuvažovat jestli sem po tom o pět kilo ztloustla nebo ne!Přežírání a zvracení jídla je projev absolutní ztráy sebekázně,tak jak můžete bejt na sebe pyšný co ste zhubly?To by mohl každej blbec,strčit si prsty do krku a je to zase venku!Umění je říct,dám si tohle a tohle a to mi dneska stačí!Celej proces anorexie je pomalá sebevražda a nebo trvalý ublížení na vlastním zdraví!Nevim,jestli pro vás je ideál krásy vyhublá klučičí postava,ošklivý zuby,špatná pleť, chlupatý ruce, řídký vlasy,žádný ormony,krevní obraz a tlak dítěte,tak to už fakt ničemu nerozumim!Nicméně držim vám všem palce ať dostanete rozum a neskončíte na kapačkách.Teď si yslíte,jasně,tý se to kecá když nemá prblémy,ale když jste dokázali udělat všechno por zhubnutí,věřim že najdete v sobě sílu to zase dát do pořádku!Mějte se,papa Natálie

Xenie (Út, 15. 4. 2003 - 22:04)

Ahoj vsem,dekuju za rady moc moc moc :-). Musim souhlasit a nesouhlasit s vhodnosti tematu me prace. Vite, ja si to vybrala schvalne pro to, abych to napsala "zevnitr". PPP je tema, na ktere jsem temer odbornik :-)))), tak proc to nezurocit?Problem je v tom, ze jsem posledni dobou mela moc hezkejch dni a jak to tak chodi, zacalo se vsechno pekne pomalu sypat a kazit, takze se mi postupne pres vikend zhorsovala nalada a ted dosahla stupne absolutniho bodu mrazu a znechuceni nad sebou. Stale si myslim, ze JSEM stihla (ne hubena, modelka by nademnou asi zaplakala), jenze proste proti na kost vychrtlym anorektickam jsem silene tlusta. Jenze ted jsem v dobe, kdy se zase pozoruju, a tudiz cim vic ctu o PPP, tim vic srovnavam. Ted jsem zrovna cetla nejaky pribeh lecene anorekticky, pise neco jako "lecim se, uz jim, dnes jsem mela k obedu kus kurete a k veceri jogurt". No a ja okamzite srovnala, ze ja se nacpala k obedu poradnou porci testovin se syrem, k svace mela loupak s maslem a musli tycku. No a predtim to "prejedeni"..ani se mi na to nechce myslet. Stale jsem cetla o zvraceni a jedeni a zacalo me to psani stvat, tak jsem proste zkusila zase jist. Splacala jsem toho dost, ale kupodivu me zarazilo moje telo, jelikoz mi rikalo, "ty blbce, co to do me cpes, kdyz na to nemam chut a hlad uz vubec ne". Takze zase takova katastrofa to nebyla, jak rikam, susky, cokolada a par tycinek (+normalni jidlo). Jenze to zase srovnavam s tim jidelnickem doporucenym Krchem a resim, ze jeho doporucena svacina je rohlik, a ja musim mit dva a jeste pak jogurt nebo ovoce, mivam odpoledne hlad. Takze jim jako becka a jsem desne tlusta a oskliva, ach jo :-(.No kdyz nekdo vazi na 173 48, tak to je mi ho strasne moc lito. Chudak, to musi bejt ale zivot, bud zije o zelenine, nebo "krmi krysy" (muj vyraz pro zvraceni, nerada to pred pritelem vyslovuju, tak tomu rikame takhle). Jeste horsi je, kdyz takovyhle extremy vystoupi jako ideal krasy, jak si pak maji zeny vybrat zdravy vzor? Nikdo tohle nemuze dokazat zdravou cestou, tak proc to uprednostnovat? Asi je to tou raritou..I kdyz, v dobe Merilin Monroe by se asi tyhle holky neuplatnily. Ted jsem cetla clanek, kterej me doslova zvedl ze zidle. Byl o gymnastice v soucasnem svete a doslova tam psali (byl to zahranicni tisk), ze pozadavky na gymnastky se zvysuji, ze musi byt hubenejsi, ze mnohe trpi PPP a ze -ted se vsichni podrzte- Vera Caslavska by dneska se svou postavou asi neuspela a byla by tam pro smich. Tak tohle me fakt dostalo, to jsem jenom cumela. Mne vzdycky Caslavska (na fotkach) pripadala hezka a pekne svalnata, no a kdyz je prohlasena za tlustou, tak to teda uz je vrchol. Navrhuju, aby se vsechny, co chteji mit normalni vahu, daly odstrelit, aby tady nekazily bujeni PPP :-((((No jinak ad miss - nekoukala jsem se a celkem me to mrzi, pry tam nejake holky byly pekne trapne, tak jsem se chtela zasmat :-). Jinak ale proti te soutezi vesmes nic nemam a nase miss se mi v novinach celkem libila, tak at si to kocka uzije. Je sice fakt, ze je asi lehci nez ja, jenze ja si zato dam klidne k veceri zmrzlinu a nebudu mit v noci krece. Takze tyhle hubeninky me moc nevydeptaly.Co se modelek tyce, tak asi museji bejt hubeny a vetsina je,ale pritel ma kamosku modelku (porad mi ji dava za vzor), ktera ma pres zadek 94 a oproti kolegynim vypada tlusta (videla jsem ji v katalogu, je dvakrat takova, jako vetsina z ostatnich), a pritom ma nejvetsi zisky ze vsech a je nejvic zadana. Udajne tam pry zalezi na lokalite - v nekterych zemich chteji vychrtliny, jinde poradny zensky. No ale co jsem tim chtela rict - ze je mozny, ze se treba ten nezdravy trend hubenosti zmeni. V Britanii prece uz zakazali ukazovat moc vyhubly holky, v Americkym katalogu jsem videla modelku a poradnym zadkem a v jednom Nemeckym casopise byly zensky s "normalni" (mozna trochu vic vysportovanou) postavou. takze pomalu se treba neco zmeni...Myslim, ze chlapi by si docela oddechli, aspon ten muj. Porad mi tvrdi, ze je lepsi, kdyz ma zenska vetsi zadek nez zadnej, a taky myslim, ze musi bejt desna otrava porad poslouchat moje narky, ze vsechno je na nic a ze nikdy nebudu vypadat jako Noami Campbel. Stale mi nedela dobre se najist moc a nebo vynechat jidlo, takze kdyz jsme u nej, musi jako na mimino porad myslet, jestli ma doma veci na snidani, jestli budu mit cas na obed a pokud ne, tak co by mi do skoly s sebou dal, jestli vecer bude doma zelenina a pecivo se syrem, ktere rada vecerim. No, legrace to fakt neni :-(. Milacku, vazne me mas tolik rad? Divim se, ze ti za to stojim...Tak jsem dneska zvanila, taky jsem se potrebovala vykecat. Katus, na ten mail pis cokoli, pritel mi to preposle a nebude to cist (i kdyby, tak stejne pred nim nemusim nic tajit).Mejte se. hezky vecer.XeniePS: Maruska pry dorazi z NZ po Velikonocich, tak se moc tesim.

CC (Út, 15. 4. 2003 - 20:04)

Ahoj Xenie,diky moc za poskytnuti mailu! :-) Jo to s tou praci je tezky. Ja se s ti, taky budu o prazdninach potykat a nevim jak to dopadne. Pokud te tema PPP deprimuje, asi by sis vazne mela vybrat neco jineho. Me nedeprimuje, musim rict ze vlastne tem holkam (klukum?) celkem rozumim. Snadno do toho lidi padaj, cesta ven je slozita.A me se chce taky rvat: "Dete uz sakra do h.... s vychrtlyma podvizivenyma anorektickama (BMI 16!!!!) ze kterych delate vzory krasy (viz Miss)!" Tahle spolecnost je vazne nemocna. Vsichni se divej, ze pribyva lidi s PPP, ale ja se tomu teda vubec nedivim. Kdyz jsou idealy krasy nemocny holky, tak to je pak tezky. Je fakt, ze ty v TV mely nejaka prsa, ale napr. vyska 173 cm, vaha 48 kg - no nezlobte se...Ja mam 162 a vazim 55!!! Teda doufam, vlastne uz sem na vahu nevzlezla ani nepamatuju. Ale dneska byl krasny den, chodila sem po Praze a vsude tolik hubenejch holek, hruza. Pripadam si jak sud. Pochopitelne se stale prejidam, ale dneska sem se celkem kontrolovala. Nicmene rada bych jedla min, uz me to zacina pekne stvat.Ja ve svy maturitni praci bych se rada soustredila na historii vnimani zenskyho tela a tim padem historii PPP a taky na vliv spolecnosti, medii... Protoze ten vliv tu JE a je to nekdy priserny...Tak se mejte hezky holky, ja se mam dneska dobre ale potrebovala sem se trochu vykafrat, hehe.Kata

Jaňula (Út, 15. 4. 2003 - 20:04)

Xenie, přesně tak, jak psala Pavla, máš v sobě obrovskou sílu, protože jsi zvládla ppp. Uvědomovat si v depresi, jak jsi dobrá, je hodně těžké, já vím... Ale sedni si k tomu a piš, piš vše co tě v té souvislosti napadne... Asi bude lepší psát víc fakta, než se zahrabávat do svých pocitů, nevím.A je moc fajn, že máš u sebe takovou oporu, jako je přítel.J.

Pavla (Út, 15. 4. 2003 - 16:04)

Xenie,také si myslím, že v tvé situaci asi nebylo nejmoudřejší rozhodnutí věnovat se tomuto tématu, nicméně, pokud už nemáš možnost to změnit....Každého z nás povzbuzuje něco jiného... vzpomen si na to, co tebe. Třeba touhle prací přispěješ k tomu, že si pár lidí na světě uvědomí, co PPP opravud pro nás znamená. Pohled ze vnitř je vždy daleko cenější, i když možná zaujatější..I když ty se tak třeba kolikrát necítíš, uvědom si, že základní problém PPP jsi zvládla...Udělala jsi z mého pohledu obrovský pokrok, jen si to uvědom. Tu sílu v sobě někde máš, tak ji nenech unikat do prázdna, nenech se napadat depresemi....máš to ve svých rukou.Tím, že napíšeš o svých zkušenostech, možná i o zkušenostech jinýchc atd atd možná nakonec ulevíš i sobě, tím, že se podíváš zpět a uvidíš ten obrovský kus práce, který jsi na sobě udělala.

Kaca (Út, 15. 4. 2003 - 15:04)

Xenie me napadlo,ze by jsi vubec o PPP nemela psat.Vyber si neco jineho a mas klidek.Proc by jsi se zbytecne rozcilovala?a deptala?Kaca

Xenie (Út, 15. 4. 2003 - 12:04)

Ahoj,prosim vas, mam "zvlastni" problem a vubec nevim, co mam delat, myslite, ze by vas treba trochu neco napadlo?Do skoly musim napsat praci na cca 1O stranek, s pritelem jsme vybrali jako tema..no jak jinak nez PPP. Prace by se mi psala dobre, hodne toho o tom vim atd. jenze...cim vic pribehu o A ctu, cim vic do toho zabredavam, tim je mi hur. Dneska jsem vstala brzy, s tim, ze zacnu psat, ale napsala jsem od rana odstavec a dal nejsem schopna. neuveritelne me to nici, splacala jsem bez sebemensi chuti cokoladu a susenky, coz mi na nalade nepridalo a jenom lezim a nenavidim se. Asi "to" na me zase padlo a ja proste nedokazu neco o PPP psat, zacinam panikarit, jak jsem tlusta a zavidim holkam na obrazcich v ucebnicich...pritom musim praci odevzdat v pondeli, tj. nemuzu jeji psani odlozit na pozdeji. tema uz ted zmenit taky nesmim. Vubec netusim, co mam delat...Ach jo, asi nemate sanci mi poradit, jen jsem to potrebovala nekomu rict.Ale kdyby vas prece jen neco napadlo..Xenie

lea (Ne, 13. 4. 2003 - 19:04)

ahoj holky,prosim je mezi vami nekdo kdo trpi bulimii a je starsi nez ctyricet let?

Jaňula (Ne, 13. 4. 2003 - 13:04)

Ahojte,jsem nějak neobvykle dobrou náladu, tak toho musím využít. už od pátku jsem zázračně v pohodě, nevím, jestli to způsobilo divadlo, kde jsem byla, povídání s lidma, se kterýma se často nevidím, pivo, které jsem si po dlouhé době dala nebo to zase přišlo jen tak a stejně tak na mě příjde zase blbá nálada

regina (So, 12. 4. 2003 - 22:04)

Cau kocky,sleduju soutez miss, dokonce uz mam i favoritku, letos bych vyber soutezicich pochvalila, i kdyz nauceny kecy pri promenade v plavkach z nich dela neuveritelne naivni stvoreni, na kterych muze vyniknout snad jen dokonala postava a chrup:)Ja uz ani nevim, nakolik chci byt hubena, jelikoz s mou konstituci by nizka vaha znamenala neustaly boj.Jim docela "normalne", coz znamena malo, ale pravidelne, obcas i neco smlsnu, i kdyz ne po a pred jidlem, nybrz misto nich. Nastesti jsem si oblibila tzv zdravou vyzivu a kdyz si to svoje "zrni" upravim na sladko, jenom chrochtam blahem.Nic mi tim padem nechybi a zachvaty prejidani se presunuji do vylozene emocnich zalezitosti. Na fyzicky krasne lidi se opravdu hezky kouka,.....ovsem tedy vitezka mi celou dobu prisla jako takovy maly neoperenec, tak treba priste, vezmu si boty na podpatku a pujdu jim ukazat sve skvele miry...moment 90-70-95 :)Souvislost ppp s rodici mit urcite bude, s rodici souvisi totiz skoro vsechno, ale problem nemusi byt jen v komunikaci s nimi, treba je schovany v podvedomi a je tezke ho objevit.Studujes skvely obor, Xenie, je ohromne zajimave spojovat ruzne cesticky v mozecku, vyvozovat z toho zavery, pomahat....At se Ti dari!Nejak mi dosla inspirace,mejte se hezkyR.

Xenie (So, 12. 4. 2003 - 12:04)

Ahoj Regino,taky uz jsem nekde cetla, ze anorexie souvisi s matkou a bulimie s otcem, ale nejak se mi to u me nezdalo. Ta anorexie by s matkou souhlasila, mame spolu...vylozene chladny vztah, ale co ta bulimie? Vzdyt me se A prehoupla do B a nebylo to tim, ze by se vztah s matkou vyresil, nebo jsem zacala mit problemy s otcem. Navic jsem zacala mit problemy s PPP a A v dobe, kdyz jsem si s matkou docela rozumely. Chci rict - ten hlavni rozkol prisel az PO moji A.Napadlo me, ze jsem vlastne vubec nikdy nemusela mit B, nybrz "purgativni anorexii". Pritel mi stale rika, ze i v dobe B jsem byla v podstate anorekticka a ze spis nez charakteristika B na me sedela charakteristika A. Coz pry taky vysvetluje, proc ted mam tendence trapit se hlady a ne zvracet o sto sest. Jenze zase - anorexie prece neni charakterizovana zravosti, ne? Taky me napadlo, ze i kdyby se problem matka nadherne vyresil, odpadla by sice velka cast problemu, ale nezmizel by cely. velka cast ma co delat s tim, jak sebe vnimam ja a co od zivota chci ja, ne matka. Navic se s matkou sice furt hadam (ziju s ni), ale nevidim ji az tolik casto a dlouho a vice mene si "muzu delat co chci" a ignorovat ji (coz delam). No, ze bych i v tomhle potacovala touhu navazat s ni nejaky blizky vztah? Jneze ten jsem kdysi mela a byla to PPP co ho dost znicila (ne uplne].Xenie

Šárka (Pá, 11. 4. 2003 - 14:04)

Milá peťko,děkuju za radu,ale ja mam celý den stres a nemam moc na jídlo čas,takže moje stravovací návyky jsou strašný!ráno nic,v poledne nic odpoledne ňákou housku a večer teprve teplý jídlo!Vim že je to úplně špatně,ale já hlad vůbec nemam a přijde mi zbytečný se do jídla nutit!pak je pro mě dost problém,že chodím o víkendu pravidelně večer ven a tak nějak samozřejmě do toho spadá i alkohol!jenže to je kalorická bomba a i to jídlo!neodepřu si ani knedlíky s omáčkou,tatarku jím i ke kuřeti,je to se mnou těžký!Měla sem takovou závislost na sladkym,že by se mně málokdo vyrovnal!(k snídani dva koláče,ve škole o hodinu sem mlsala žužu,sladký rohlíky,po obědě byla čokoláda nutnost,no a do večera rozhodně ještě nákou sušenku!)no katastrofa!ale metabolismus to nějak tak zvládal,jako já na tohle si stěžovat nemůžu,na to jak jím si můžu s přibíráním pískat!ale sladký mě trápilo a teď už si nedám ani kousek!A nechybí mi to,to je otázka času,pak si dáš kousek čokolády a přijde ti hnusně přeslazená!já mam spíš ráda slaný pochoutky a to je hrozný.Právě po těch mám výčitky nezávisle na snědenym množství!říkám si že sem to nemusela,že sem ani hlad neměla a pro chuť snědla třeba chlebíček v lahůdkách a šup,už je mi zle a jdu zvracet.mně to nic nedělá,za pět minut sem zase Ok!zajímalo by mě,když píšeš na začátku,že by mi takovou postavu mohl každej závidět,tak když máš zjevně skoro tu samou,poč chceš hubnout na 55? to je právě to,samy k sobě sme nějak přísnější asi!No každopádně na to jdeš rozumněji než já!

Peťka (Pá, 11. 4. 2003 - 13:04)

Šárko, prosím tě, tvých 59 kg při takové výšce ti musí každý závidět, ty vůbec nemáš zapotřebí hubnout takovým způsobem. Stačí, když budeš jíst malé porce, když budeš mít zrovna hlad a uvidíš, že se nebudeš vůbec cítit plná. Taky jsem jednou zkoušela takovou dietu, že jsem si vzala cokoliv malého, abych zahnala hlad a břicho jsem měla krásně ploché. Teď zase zkouším jinou dietu, vydatně se ráno najíst, k obědu polévku nebo nějaké zeleninové jídlo, potom si dobřeju nějakou tu mňamku, jelikož bez sladkého nevydržím, jsem závislák, a od 13 hoďky už nejím nic než ovoce a zeleninu, večer většinou někam jdu a cítím se hubeně. Je to těžký vydržet celé odpoledne a večer bez jídla, ale dá se to, chce to pevnou vůli. Já měřím 175 a mám teď 59 kg, chtěla bych těch 55, snad se to pohne - dolů. Já bych třeba nemohla zvracet, je mi potom strašně špatně od žaludku minimálně celý týden a mívám horečky. Takže prosím tě, zkus ty malé porce, ale to zvracení vůbec nikam nevede.

Šárka (Pá, 11. 4. 2003 - 12:04)

Zdravím všechny holky který bojujou!Já sama sem nikdy problémy s postavou neměla,teda,ne že bych byla hubená,spíš oplácanější,ale nikdy sem si z toho nic nedělala,prostě sem to měla v hlavě srovnaný,jakože to neni důležitý a tak!Jenže teď je mi 18 a i když většinou mám ve všem jasno,najednou nevim.Když se podívám do zrcadla,někdy jsem naštvana kvůli břichu,někdy zase spokojená.Je to různý.Každopádně mam 176 cm a teď už 59 kilo,přestala sem jíst sladký,takže sem 6 kg zhubla.Zatím to vypadá se mnou upně bez problémů,jenomže v poslední době se mi hubnutí zalíbilo a ráda bych shazovala dál!Vím a čtu co to obnáší a přesto mě to tak nějak táhne hubnout.Vzhledem k tomu,že mam jídlo moc ráda a jsem docela i požitkář je to pro mě docela problém,omezit se na lehká jídla a tak sem začala zvracet.zatím bych řekla že to můžu zastavit,protože po jídle je mi fajn,ale když začnu moc přemýšlet,mám potřebu to dostat ven.Ale nepřejídám se,spíš naopak,vzheldem k náročnýmu životu jim spíš míň,to mě právě zaráží.před chvílí sem snědla dva chleby se sýrem a hned jsem je šla vyzvracet.Když se poslouchám,nechápu sebe samotnou,někomu jinýmu už bych nadávala,jak se chová nerozumně,ale co je nejhorší,že mi to zvracení dělá dobře.Mám ráda pocit prázdnýho žaludku a to asi neni normální.Ráda bych věděla váš názor,protože máte všechny nějaké zkušennosti,tak co si o tom myslíte?

regina (Čt, 10. 4. 2003 - 21:04)

Jee, tak to jsem rada Janulo, optimismus se Ti bude jeste hodit.Ale ja se musim dneska k necemu priznat a vubec se mi to nepise lehko, protoze jsem se prejedla a...Byl to takovej zvlastni pocit, neco mi najednou zacalo chybet, zmocnila se me panika a sahla jsem po jidle.Ale jinak se cely den nic zasadniho nedelo, jen mi trochu chybi spolecnost lidi.Jedine, ktere jsem videla byli doktori a pejskari na veterine. A ted na naky koukam v televizi. Ja ten kram stejne musim vypnout, abych si nepripadala jeste hur, jelikoz me akorat rozptyluje od uceni. A to se taky stava, kdyz se neco prestane darit, clovek misto toho, aby zacal snazit, podleha situaci jeste vic.Teda ted jsem videla supr dojemnou scenu, utiram si slzy z oci,prepinam na stanici O a tancim. Pohyb a hudba jsou nejlepsi veci na svete a kdyz se spoji...A kdo to nezkousel-vyborna vec na zlepseni nalady je trampolina. Vznasite se a padate a smejete se jak potrhli, do tri plus jedna ji neumistite, ale kdekoli jinde doporucuju.DobrouR.

Jaňula (Čt, 10. 4. 2003 - 19:04)

Krááásně jsi to napsala Regi,:-) ale fakt. Dodalo mi to optimismu.J.

regina (Čt, 10. 4. 2003 - 01:04)

Cau vsici,prave jsem se vratila z kina, potazmo z hospody, ale posledni dobou si tam, nevim proc, davam jenom dzusy a caje, a jde mi o to pokecat s lidma,..no bylo tomu i jinak s tim alkoholem, ale nase pomery nepovazuji piti napriklad piva za neco divneho, tak jsem se driv chytala prilezitosti(piva)docela casto.No a v nasich pomerech( vetsina lidi jiste oplyva doma televizorem) je take bezne okukovat modelky v hadrech od nejslavnejsich navrharu.Mluvim za sebe, ale ve skutecnosti tech krasavic moc neznam. Zato znam mrte uplne obycejnych lidi a kazdy z nich je vyjimecny. Taky vy vsichni jste vyjimecni. A kdyz se trochu zamyslite, napadne vas urcite par hezkych vlastnosti, jichz si na sobe cenite. Toho trapeni se na tomhle chatu objevuje tolik, ze si kolikrat rikam, ze se na ty problemy uz vykaslu a pujdu delat neco poradnyho. Trochu se mi to i dari, po taaaakhle dlouhy dobe mam 6. den bez zvraceni. Da se rict i bez prejedeni, ale to mnozstvi jidla...porce se neda posuzovat jenom podle tabulek. Jinak se jedlo v praveku, jinak za hladomoru, v dobe renesance, jinak se stravuje kmen domorodcu v pralese, a bez vyjimky vsichni tady bychom byli povazovani za anorektiky v nekterem z americkych vyzranych mest.Je to jeden z natlaku dnesni doby, hezka postava znamena jisty uspech, ale ne vitezstvi. Nechci tvrdit, ze lidi s ppp jsou typy lidi povrchnich, mozna naopak, jsou urcite hodne citlivi.Rika se, ze anorexie je spojena se vztahem s matkou a bulimie s otcem. Neco na tom bude, jelikoz vyrustam jen s tatou a nebylo to vzdy v pohode. Ted uz se sice nehadame kazdy den kvuli blbostem, ale moc bych se chtela osamostatnit, a z jeho strany mi proto prijde sebemensi zajem o muj zivot jako neco omezujiciho. Neni to vuci nemu fer, proste se jenom pta jak se mi dari a kam se chystam jit, normalni otazky, ale ja mam jakysi blok a nekdy mu odseknu, abych se z toho ritualu otazek vysvobodila. Mam pocit, ze se nemuzu posouvat dal, dokud budu prebyvat ve stejnem pokoji,...zatimS hubenosti taky vidim konexi. Kdyz vidim tatu jist, mam chut hladovet, abych mu asi byla co nejmin podobna, ja nevim. Taky se pred nim jakoby stydim za zenske tvary, pritom to neni zadnej uchyl, ale normalni tata.Tak jsem se vypovidala, ted musim spinkatMejte se vsichni v mezich unosnosti a samozrejme cim lip tim lip.I ty JERUSHKORegina

Xenie (Čt, 10. 4. 2003 - 00:04)

Ahojky Katusko,tak prosim nevadilo by ti napsat mi na maila pritele? Do predmetu napis Xenie, nebo zprava pro Xenii, on mi to forwardne.the_prince_of_darkness"seznam.czDiky a rada pomuzu s cimkoliv, hlavne o prazdninach budu mit urcite furu casu, tak si na to muzem spolu sednout.Pa, dobrou nockuXenie

CC (St, 9. 4. 2003 - 22:04)

Ahoj Xenie,v pohode, ja normalne emailove taky nejsem zrovna psavec a ted sem neodpovedela na maily lidem asi 3 mesice, stydim se, stydim, ale jsem rada ze jsi mi napsala, a nevadi mi ze jsem si musela trosku pockat. :-)Muj mail ziskas kdyz kliknes na moje podtrzeny jmeno nahore, je katka_s"volny.cz. Muzes mi napsat nebo to muzem udelat i pres tveho pritele, je mi to celkem jedno, jsem hlavne rada ze se mnou chces spolupracovat a pomoct mi s tim! Ale casu jeste dost, budu na tom makat asi az o prazdninach, to si taky hodlam delat emialovy kursy zurnalistiky, uf, uvidim jak to budu vsechno zvladat.No ja jsem si rekla ze do leta zhubnu na 50 kg (ted mam asi 55 ale bojim se vlizt po mym prejidani na vahu). Tak sem si vedla jak blbec asi 14 dni dost asketickej jidelnicek, cvicila a vubec a byla jsem stastna, to je na tom to nejhorsi. Byl hlad ale citila sem se krasne. Bohuzel, pak tata koupil chleba, moc dobrej avonavej, j a neodolala, zacala uzdibovat a pulka bochniku byla ve me a to odstartovalo fazi prejidani. Mam ted pred menstruaci a to vzdycky jim hodne, no ani me to tolik netrapi, vim ze v tuhle dobu telo spaluje i vic energie a potrebuje ziviny. Ale jim cokoladu a takovy veci, nekdy proklinam mamu ze si takovy shity kupuje a ja jim pak neodolam, jinak bych si cokoladu sama nikdy nekoupila, stejne jako hranolky nebo chipsy... Mam blokadu vuci urcitejm jidlum... Ale necitim se ted spatne, docela je mi dobre, i kdyz me stve skola, je toho moc a dneska sem se ucila asi 3 hodiny a boli me hlava jak strep. Ale co se tyce vahy, jsem ted momentalne v pohode, i kdyz neco ve me hloda ze bych mela hubnout, vlastne touzim po tom mit hlad ale sebeovladani a meditovat o svete, vsechny emoce byly takovy jiny, citila sem velkou lasku k priteli, vetsi nez normalne, coz je zvlastni... Takze me to trochu laka. A ted v sobotu budou zas miss, ach jo... Proc se sakra taky nevolej missaci? Proc furt jen vyhubly zensky? Skoda ze nemame matriarchat, hehe.Vyborne ze se mas celkem fajn, tak co, spadla jsi od sveho prispevku do depek? Doufam ze ne, a je bezva ze vam to s pritelem klape, urcite je to duvod proc byt rad na svete.No jo,s tema typama mas asi pravdu, tak ja se pokusim konecne uklidnit, hehe.Mej se pekne!Kata

Reklama

Přidat komentář