Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

regina (Po, 21. 4. 2003 - 09:04)

Ivonko,Ty v tom nejsi skoro, nechci(a zaroven trochu jo) Te strasit, ale vsechno co tu pises nasvedcuje navratu do bludneho kruhu ppp. Nevim, co myslis tou "nemocnosti", ale touha po vychrtle postave, ktere se neda pro vetsinu z nas bez drastickych opatreni dosahnout, urcite projevem nemocnosti je.Osobne mi prijde cviceni po jidle mene zavadne, nez zvraceni (to je zas moje specialita), ale projevem vyleceni je nepochybne prehozeni jakesi vyhybky v nasich hlavach a opustit s klidnym svedomim hubnouci zavislost, prenechat ji jinym a premenit ji treba v jinou, "neskodnou" zavislost.Nevedela jsem, ze po ovoci se pribira:), jde spis o pocit naplneneho zaludku, pokud nechces byt nemocna, prvnim krokem by mohlo byt zvykani si na "ne uplne prazdny" zaludek.A taky bych vyhledala trochu odbornejsi pomoc, i kdyz Ty asi potrebujes od nekoho slyset, ze se nic nedeje, takovych lidi ted moc nebude. Je to tak hruzne nesvobodne chovani, naprogramovat se jako robot a pachat s telem ritualy jedeni-cviceni, atd..provazene neustalou pritomnosti svedomi, ktere na vsechno dohlizi,...Muj dnesni pesimismus(a zaroven nikdy neumirajici nadeje) se zrodil asi z nocniho prichodu domu a luxovani lednicky. Bohuzel se to obcas stava, trocha alkoholu mi prekazila plany a veskere soudne uvazovani vzalo za sve. Mela jsem si to namirit do postylky, nemusela bych zvracet a mela bych na konte tri dny "normalu".Rok a pul zacinam znova, nevim, kam to speje, ale preje vsem, aby jste svoje prekazky meli stale silu zdolavat!pa paRegina

Ivona (Ne, 20. 4. 2003 - 21:04)

Cauky holky!Dlouhatanskou dobu jsem tu nebyla,ale vratila jsem se,protoze je tu se mnou opet ma uzkost...Je to strasny:Porad chci hubnout,uz me to prerusta.Denne po kazdym "jidle" (jen ovoce) cvicim + 4krat tydne trenink,a je to furt malo.Chci byt vychrtla modelka,ale zaroven NE nemocna...Co mam delat?kdyz uz v tom skoro jsem...??? Prosim o radu dikys moc

regina (Ne, 20. 4. 2003 - 01:04)

Cao velikonocni kuratka!Jeste ke kauze Natalka versus ppp, pravdu maji asi vsichni, zadny univerzalni nazor na to neexistuje. A jeste me napadlo, B a A neni prece "nemoc povrchnich lidi" a radost z hubenosti nabyte zvracenim a hladovkama zas neni rozhodne "cista radost". Nic neni tak jednoduche, aby se to dalo shrnout do par odstavcu. Kazdy ma pravo na svoji trosku pesimismu, i kdyby si uvedomil vsechny utrapy sveta. Ono se klidne da rict, ze si ty problemy delame samy, ale lidske povaze je to docela prirozene. Porad po necem touzime a nikdy nemame dost. Od praveku. Jinak bysme nebyli tam kde jsme.Momentalne me mota hlavu jaro a rozbourene hormony, cekam na prince z pohadky(vim, pravidlo je rozhodne NEHLEDAT). Snazim se zapomenout na tajemneho carodeje, jenz se mi zjevil v zivote a ze dvou mesicu se stal nahle casovy usek, kdy jsme spolu chodili. Moc dlouho to neni co? Hlavne nevim, do jake miry se to jevi jako vztah pro clovicky, co uz spolu jsou daleko, daleko dele. Porad na nej nemuzu zapomenout, zcasti ani nechci, ale mam dalsi poradnou motivaci-nasel sobe novou kralovnu, no jenom cekam, az je spolu nekde potkam:)Opravdu jsem nekde uvnitr rozhozena. Kdykoli se rozhodnu, muzu zacit brecet. Jen tak, spontanne. A funguje to pokazde. Proste skryta melancholie nejvyssiho stupne, ovsem zabalena do optimismu a ruznych nadeji, obycejnych dennich starosti a radosti. Nebo jsou ty slzy jenom alergie?Tak pa pa a nenechte se v pondeli zabit, osobne uz mam natoceny kybl studene vody a podlahu se myt nechystam.Reguska

Jaňula (Pá, 18. 4. 2003 - 15:04)

Ahojte všichni, přiznám se, že jsem z toho, co jsem tu četla pěkně rozhořčená. Milá Natálko, (a teď to prosím tě ode mě neber jako útok, i kyž to asi stejně tak vezmeš) kdybys něčím takovým prošla, tak bys mluvila úplně jinak a nemohla bys napsat takové blbosti jaké jsi napsala. Ale na druhou stranu chápu tvé názory, protože jsi to nezažila, chápeš to tak jak to chápeš a podle toho reaguješ. Měla bych toho hodně, co bych ti chtěla napsat, ale nemám sílu se o tom dohadovat, mysli si co chceš, ale všem si to tu krááásně nandala, to ale umí kdekdo

Klarka (Pá, 18. 4. 2003 - 13:04)

Ahoj holciny, ctu stale, jsem stale s vami, jen nemam prilezitost moc psat, coz me mrzi. Nemam docteno, jen do 17.4. jak psala Natalie, tak s ni taky nesouhlasim, sama nevi, jake to je peklo. To jako kdyby rekla, ze alkoholik je blbec, nemel zacit pit, kazdy clovek ma sklony k necemu jinemu a my za to nemuzemu, nejsme na to hrdi, stydime se nekdy pred nekym. Hezky to vysvetlila a napsala Xenie, nemam co dodat i ostatni reakce se mi libily. I ja nosim ve sve hlave stale jidlo a postavu, sice nehladovim ani nezvracim a ted se neprejidam, ale vim a citim, ze to ciha stale. Staci slaba chvilka a jsem v tom. Nikdy asi nebudeme mit vyhrano, cely zivot budeme bojovat. No musim docist do konce, co jste napsaly.Klarka

Al (Pá, 18. 4. 2003 - 12:04)

Natálko,já sice netrpím PPP, ale stejně se mi tvé příspěvky jeví jako přinejmenším "zvláštní". Takové prostoduché a jako od ne zrovna vyrovnaného člověka.Nemluvě o tom, že tak trochu "mimo mísu". Nediv se proto reakcím na ně. Nemusíš sem přece nic psát, když tomu nerozumíš. Buď ráda, že ty sama jsi se do takových problémů nedostala. A když už nemůžeš pomoci tak alespoň neubližuj, ju?

Natálie (Pá, 18. 4. 2003 - 10:04)

Ale Pavlo, to je přesně ukázka vašeho přístupu!Jak někdo neřiká co chcete slyšet,tak je to výsměch a ponižování?To je dobře že zřejmě netušíš,co to znamená bejt ponižován.Moje jana měla problémy se sebekázní,přesně jak jsem to napsala!začala jíst a přestala za dvě hodiny,mlsala a mlsala no a na postavě se jí to trošku projevilo.A protože ona není moc chytrá(tím zas nechci vypadat povýšeně,ona je nejlepší člověk na světě,ale k tomu není výsoký IQ tak nutný) , uvědomila si,že prostě holt musí bejt aspoň hezká.A už to jelo,cvičení,dieta,nakonec skoro hladovky a je vymalováno.Takže především u ní byly důvodem komplexy.Pak bych ráda napsala že každej na to má pomáhat druhejm,já to zezačátku taky špatně snášela,chodila sem ubrečená domu a nemohla sem ani mluvit, jak mi všech bylo líto,ale všecko se dá překonat a když je to potřeba, tak tím spíš.Tak tímto se s váma všema loučim,už nemám chuť sem nic psát,protože vám to nepomůže a mě mrzí, že moje projevy vydíte jako útok nebo odsuzování!nevim k čemu je vám hledat pořát kdo udělal chybu,jestli vy, vaši rodiče, okolí, svět .Nimráte se v tom, kdo se k vám jak chová,kdo jak reaguje, kdo se vás snaží pochpit,ale uvažujete někdy , jak reagujete vy samy? Na mojí kamarádku děti na ulici volali jestli utekla z osvětimi a pak po ní hodily chleba s máslem,tak to je hnus,tohle co píšu já je NIC.Tak ať se vám to povede,přeju vám to.Čao Natálka

lea (Čt, 17. 4. 2003 - 21:04)

saso,bulimii trpim 12 az 13 let/je mi nekolik roku pres ctyricet/ .Fascinuje me ,ze se na netu,mezi terapeuty i v odborne literature vydava PPP problem vylucne mladinkych divenek.Ono -proti nactiletym se lepe argumentuje,lidi jako ja uz to vsechno vedi a proste jim to neni nic platne.Rada bych upozornila,ze PPPneni jen problem vas ,mladych holek.Jinak ja mam uz roky unavovy syndrom,nekolikrat do roka kolapsy z vycerpanosti,jsem tezky alergik na kdeco a nejvetsim problemem se v soucasne dobe stava zrak .Za vse si muzu sama,fascinuje me ale nazor ,ze je to o sebekontrole a pevne vuli.oboji me privedlo az sem.

Pavla (Čt, 17. 4. 2003 - 17:04)

No fuj... hnusná hrubka... já vím... :-))))

Pavla (Čt, 17. 4. 2003 - 17:04)

Natálko,nevím jestli si mě správně pochopila. Samozřejmě svět bez sebekázně a pravidel by byl jeden velký blázinec, stačí se ted podívat co se děje v Bagdádu.... chaos a bezpráví, žádná pravidla, žádná omezení... Jo, to přirovnání je trošku mimo... nicméně...Já tím myslela to, že společnost nás nutí být součástí toho davu. Nechci se s tebou přít o tom jak je to s PPP. Já mám své zkušenosti, ty máš své. Bohužel, všechny ty reklamy, časopisy, TV,... mluví o všech možných trendech, modě, jak být in... a ne všichni jsou tak odolní a silní jako ty, a holt tomu propadnou. A pak to opravdu není otázka sebekázně. Já chápu, že tě to zranuje, když jsi se tolik snažila pomoct svojí kamarádce...ale ty sama víš proč to dělala, jaké byly její důvody??? Proč chtěla být tolik hubená? Také trpěla nedostatkem sebekázně???? Víš, já tě tu opravdu nechci napadat a ani kritizovat. Na to nemám nejmenší právo a ani žádný důvod. Ty máš svůj názor, a můj je prostě jiný. Nejde ale takto odsuzovat lidi, jen kvůli tomu, že tobě se to zdá hnusné. Ano, lidé trpící rakovinou apod. bohužel k tomu přišli bez své pomoci, ale to přece nemůžeš srovnávat. Je obdivuhodné, jak se druhým objetuješ a pomáháš, ne každý na to má. Tohle je ale psychická nemoc, ne fyzická, a to přeci nemůžeš porovnávat. Já sama si strašně moc přeju, a snažím se seč můžu dostat se ven... a věř nevěř, není to jednoduché. Ty si myslíš, že jsme divné a že je to vše poze naše chyba, nebo alespon tak jsem to já pochopila. Ale je to daleko hlubší. Směj se nám, ponižuj, ale tím se vůbec nic nevyřeší..Potřebujeme dostat občas ránu mezi oči, ale ne každá zabírá...Měj se báječněPavla

Natálie (Čt, 17. 4. 2003 - 12:04)

A ješě něco málo pro Pavlu:Řekla jsem ,že najíst se a jít to vzápětí vyzvracet souvisí se ztrátou sebekázně!Samozřejmě že vim,jak anorektičky jsou k sobě nesmlouvavě přísný a neodpustí si ani ň!Ale o čem mluvíš ty,to se mi zdá trošku moc odvážný tvrzení!Dokážeš si představit,jak by vypadal svět bez sebekázně?Ta se totiž nevztahuje jen na jídlo a vzhled,ale taky na kriminalitu a myslim ,že je to maličko utopie,představit si,jak lidi bez jakýkoli kázně a pravidel žijou spokojeně.Vždycky se najdou lidi, co toho využijou!Individuální může bejt člověk v mnoha směrech,těch způsobů je mnoho a vlastně podstatou je uvědomit si,že každej je individuum , jen to potom realizovat!Já nemam v dněšní společnosti pocit,že mě to táhne tíhnout k davu,tebe třeba jo,ale vzhledem k tomu, že PPP už dneska trpí tolik holek a to nemluvim ani o těch, ktrý prostě jenom drží dietu,že se vlastně hubnutím stáváš právě tou součástí davu!Já si připadám spíš dneska individuální tim,že jako jedna z mála se jídlem vůbec netrápim,moc takovejch holek už neznám.Jestli potřebuješ bejt někde viditelná,tak nejlepší je to na prospěšnejch místech.Třeba lidi co dobrovodlně pomáhali po povodních byli v televizních novinách,tak jestli tě to inspiruje ,je to rozhodně lepší než se lišit hubenou postavou!měj se hezky,papa Natálka

Natálie (Čt, 17. 4. 2003 - 12:04)

Milé slečny,především ty,který tak pobouřil nebo rozčílil můj příspěvek!Je toho teď sposta, co bych vám ráda napsala.Tak přednostně sem vám to urcite nechtěla nandat,mrzí mě,jestli to tak vyznělo!Já sem holt trošku od rány a řikám věci od podlahy,takže sem tim nechtěla říct něco jako: žerte,zejtra si musíte dát knedlíky a bude všechno ok! mojí kamarádku Janu jsem hlídala spoustu času,jedla sem s ní to, co ona zvládla,aby měla pocit,že je to normální,vymejšlela sem pro ní program,aby se zabavila,obětovala sem jí moře síly a trpělivosti a nikdy sem jí neřikala MUSÍŠ,ale k čemu to bylo?Teď umírá a já si řikám že je úlně jedno,co sem dělala a řikala,vás nemůže nikdo přesvědčit,jen vy samy!Nejsem terapeutka ani jsem neprošla PPP.Ale chodím pomáhat do školky kde jsou děti s nádorama,postižený a jinak nemocný a je mi líto,že vy se ničíte z vlastní vůle.Tyhle děti si svůj osud nevybraly.nemoc jim byla přidělena náhodou a vy jste asi taky netušily nebo nechtěly si připustit,že to tak dopadne,ale stalo se to.jenže vy to ještě můžete změnit,oni ne!Nikdy nebudou zdravý a proti vaší situaci jsou na tom zoufale hrozně.A já se na to denně dívám a sem za to šťastná,že jim můžu dát aspoň svojí dobrou náladu.tak mi prsím nikdo neřikejte nic o toleranci,trpělivosti a tak.já sem narozdíl od vás všech mluvila o holkách s těmahle poblémama obecně,vy jste se pustily do mě samotné a já vám to nezazlívám,ale neznáte mě,takže mě prosim nesuďte za moje názory.Jsou bohužel ovlivněný hořkejma zkušenostma.Vy stále čekáte podporu, pochopení, pomoc, ale je to jenom na vás!taky bych ráda řekla Xenii,když přirovnávala váš problém k fobii,jak jistě ví,i ta se dá pomocí terapie úplně vyléčit,takže buďte silný a neničte se!Ta cesta je moc dlouhá a málokdo zvládne vás na ní doprovázet!Já jsem zklamala i přes maximální úsilí a přesto si stojim za svjema názorama.Celý je to úplně ujetý,pohled na svět takhle nemocnejch holek je zkreslenej a nereálnej,už nemůžete posoudit co je normální,tak si nechte poradit,asi od někoho, kdo vám řekne v podstatě to co já,jen v mírnější, přátelštější a trpělivější podobě.Já svou sílu už bohužel soustředim jinam,protože mám z toho hřejivej pocit že je to aspoň k něčemu.Peace Natálie

Pavla (Čt, 17. 4. 2003 - 10:04)

Natálie,nevím nevím..Já si myslím, že PPP vůbec není o ztrátě sebekázně, právě naopak. Té sebekázně je tolik, že způsobuje něco, s čím už si kolikrát lidé s PPP neví rady. Nevím jak ostatní, ale v mém případě...v mém životě je tolik sebekázně, že už snad ani víc nemůže. Záleží co pod tím pojmem vidíš. Pro mě je to to, že naprosto dokonale ovládáš svou mysl, tělo...jednáš podle pravidel, daných dnešní společností a dobou. Já si naopak myslím, že žádná sebekázen by vůbec neměla existovat. Tím se totiž potírá jakákoli individualita a sebekázen zařazuje lidi zas a opouze do davu, odkud nemůžou vyčnívat. Není to nesmysl? Myslím si, že individualita je to, co naše, alespon česká společnost naprosto postrádá. A je to strašná škoda, protože je tu spousty a spousty chytrých a nádherných lidí, nicméně, jakmile to někdo dá malinko najevo, je okamžitě odsouzen do role arogantního namyšlence. A proto je tu i PPP...snažíme se vypadat jako někdo jiný a nejsme schopni respektovat své vlstní já a individualitu danou nám. Myslím, že mluvit o sebekázni v takovýchto případech je naprosto zcestné....Každopádně, všem přeji krásný den a spoustu sluníčka, které alespon mně ohromně pomáhá.P.

Xenie (St, 16. 4. 2003 - 22:04)

Ahoj Baro,nezlob se, ale nemohu s tebou ve vsem souhlasit. Neubiram Natalce na jeji pravde - VIM, ZE MA PRAVDU!- ale prijde mi bezpredmetne a hloupe tu takhle na nas vyjet. Vsadim svuj krk na to, ze 99% holek tady vi, ze kost a kuze se prose chlapum nelibi. Jenze zmenit svuj postoj k jidlu a ztloustnout je proste hned nemozne. Chce to strasne moc casu, trpelivosti a pochopeni. UPLNE CHAPU NATALIIN VZTEK. Ale tim, ze to takhle "nanda" nam a sve kamardce nikomu neprospeje. Ja treba vim, ze me naopak v dobach A a B ODRADILO ( i kdyz uz jsem se chtela uzdravit), kdyz mi nekdo rekl, ze hubenost se nikomu nelibi a ze musim zacit jist. No a nezlob se na me, ale rikat tady, ze to vsechno delame naschval...pokud sis PPP prosla tak vis, ze v urcite fazi to proste nejde zastavit. Muzes chtit pribrat jako blazen, muzes chtit prestat zvracet, ale tvuj mozek a zvracena mysl ti to nedovoli...Chce to dlouhej a pozvolnej postup leceni, podporu a MOC tolerance. Timto bych chtela rict vsem, kdo to tu ctou/pisou a jejichz partner(ka) trpi PPP, ze vase podpora je pro nas MOC DULEZITA, ze nam MOC POMAHA a ze vas MOC OBDIVUJU. Musi to byt strasne vycerpavajici, videt, jak se nicime a stat nam po boku. Ale prosim, delejte to nenapadne, pomalu a netlacte na nas. Je pro nas hrozne moc tezky zacit se mit zase rady.Xenie

Bára (St, 16. 4. 2003 - 21:04)

Holky prominte mi to,ale já s Natalií ve všem,skoro ve všem souhlasím!!!A světě,holky divte se,já TAKY PPP prošla!!!Vím o čem mluvím,znám TO!Ano možná to přehnala,to netvrdím,ALE,jestli její kamarádka takhle dopadla,je čemu se divit???Mé kamarádky byly úplně stejně zoufalé,jako je Natálie ze své kamarádky.....Ona má pravdu,jen si to děvčata připustit!!!I já jsem dnes vzteklá na celý modní průmysl,na vychrtlé topmodelky a nevím na co ještě.....A v něčem má naprostou,úplnou pravdu!!!Kluci si raději sáhnou na něco než na kosti....zatím mi to všichni(kluci)řekli.....Mluvím jen ze své zkušenosti!Chápu i Vás co máte PPP,ale chápu i Natáliin vztek.....má důvod.....Ale je lepší ty její argumenty použít u děvčetě,které teprve začíná se svou osudnou dietou než u Vás pokročilých anorektiček či bulimiček.....Jak psala,je to stejně houby platné.....Ale holky,všechno se dá,vše.....i vyléčit se z PPP,já jsem toho živým důkazem,to peklo znám a taky znám svůj nynější pocit,nádherný pocit plného žaludku bez sebemenších výčitek.....Po PPP je to ten nejnádhernější pocit.....I Vám ho přeji,ze srdce.....A nezlobte se na ni.....Mějte se hezky,jarně.....Bára.

Sasa (St, 16. 4. 2003 - 21:04)

leo,muzu se zeptat jak dlouho tim svinstvem trpis?a jake mas zdravotni problemy?Diky Sasa

lea (St, 16. 4. 2003 - 20:04)

cc, naprosto souhlasim

lea (St, 16. 4. 2003 - 19:04)

Xenie,rada bych se jen zapojila a doplnila tvou reakci Natalii.Ja jsem si bulimii vypestovala umyslne ve vyrazne/proti vetsine vas/pokrocilem veku,bylo mi pres tricet.Dostala jsem se ve sve profesi do situace,kdy zacalo platit,ze uspesny znamena stihly.Dnes mam vazne zdravotni problemy a ziju v tezkem pruseru

lea (St, 16. 4. 2003 - 19:04)

Natalie,i zde plati/i kdyz to zni smes ne/,ze syty hladovemu neveri.Tezko pochopis nas ,co trpime PPP,pokud sama nejsi terapeut nebo netrpis PPP.Vsechny /i mnohe jine/tvoje argumenty my zname,jen nam to neni nic platne.Jsme proste magori.Hlavne se tolik nediv

Xenie (St, 16. 4. 2003 - 12:04)

Mila Natalie,uplne chapu tvuj vztek a zoufalstvi, nicmene promin, ale jestlize tu ctes nase prispevky, nechapu, jak po tom vsem cteni muzes napsat takovou blbost, jakou jsi napsala.PPP je psychicka nemoc a divit se, ze "nepochopime, ze chlapi maji radi buclaty holky" je asi stejny, jako kdyz se budes divit, ze clovek se strachem z malych prostoru proste nevidi, ze vytah je velkej a bezpecnej a nevykasle se na svou fobii.Mnoho (ne vsechny) z nas je tady ochotno prijmout, ze se muzum budeme libit vice zakulacene. A taky bysme si rady daly treba zmrzlinu a nebo moucnik bez vycitek, ale ono to proste nejde. Ja si driv mohla desetkrat rict, ze uz jsem moc hubena a mela bych pribrat, ale ta touha zustat hubena ( a treba i sama) byla vetsi. Myslis si, ze kdyby si to slo tak jednoduse vsechno uvedomit, ze bysme si to uz davno neuvedomily? A nebo proc si jinak myslis, ze spousta anorekticek da A prednost pred pritelem????Modni prumysl taky neni tou hlavni pricinou. Je to katalyzator, ale ne jedina pricina. Vzdyt anorekticky byly i v baroku, v dobe, kdy tluste zenske telo bylo vrcholem krasy. Jenze PPP ma spoustu drobnych pricin, vede k nemu spousty drobnych nitek. A ano, male sebevedomi je treba jednou nitkou ze vseho. Ale jak nam chces naridit, abysme ho mely velke??? To si myslis, ze nas osviti, kdyz napises, ze clovek by mel mit zdrave sebevedomi?? Myslis, ze ja to nevim? Nebo ze ho nechci mit?? Jenze stejne jako nemuzu mit 180 cm kdyz si zamanu, tak si nemuzu zvysit sebevedomi, kdyz se mi zachce.Promin, Natalko, ale docela jsi me nastvala. Jak je mozny, ze clovek, ktery sleduje tuto diskusi, nechape, ze my jsme psychicky nemocne, nemuzeme rychle zmenit svuj vztah k jidlu, nemuzeme prestat delat to, co delame. Myslis, ze to vsechno delame schvalne? Jen pro to, abysme do PPP natahly co nejvic holek, tak hubneme, jen proto, abysme nastvaly partnery, tak zvracime????me moje psychika taky stve, fakt se snazim, ale nekdy proste nemuzu, vis, nekdy to nezvladam. Neni v tom touha znicit meho pritele nebo ostatni, ja proste jenom NEMUZU JINAK.Xenie

Reklama

Přidat komentář