Reklama

Onemocnění králíků přenosné na člověka

N (Pá, 11. 8. 2023 - 23:08)

Dobrý večer.Mám králíčka kterému je 7.let.Dnes jsem zaregistrovala,že králíček začal skřípat zuby,a nechce jíst.Prosím poradíte mi,co to může znamenat?Děkuji předem za odpovědi.

Veterinární ordinace (Pá, 6. 11. 2020 - 19:11)

Nejlepší je se obrátit na veterinu :)

Vera Lick (Ne, 4. 10. 2020 - 12:10)

Existuji tzv. Zoonakazy od zvirat, je treba prelecit zviratko a taky majitele, pokud se jedna o prenosnou infekci.mame pejska, a taky resim svuj problem a taky tablety pro pejska.jinak mam tez zdravotni problem jiz 3 roky , mam diagnosticky potvrzeno, ne od lekare,ktere leky uzivat, nejsou zrovna levne,lekari se tim vetsinou nezabyvaji, i kdyz mikrobiologie je predmet na studiu mediciny.Bohuzel zivot spolecne se zviratky prinaseji tyto problemy

Vera Lick (Ne, 4. 10. 2020 - 12:10)

Muze

Veterinární ordinace (Pá, 6. 11. 2020 - 19:11)

Né nemůže:)

Jana Majorova (So, 1. 8. 2020 - 20:08)

Já jsem měla doma kralikarne zakrslého králíčka a umřel mi nevím od čeho nevím jestli nedostal králíček zakrslý koronavirus?

Veterinární ordinace (Pá, 6. 11. 2020 - 19:11)

Ne určitě né! Mohl být už nemocní.

Vanes (Ne, 18. 8. 2019 - 13:08)

Prosím poradtě, mám měsíčního králíčka a všimla jsem si že má na sobě/srsti malé bílé kuličky, když jsem jednu vzala a podívala se s blízka tak jsem si všimla že je to živé a že to mám malou černou hlavičku (nevičnívající). Prosí poradtě jestly nevíte co by to mohlo bít? jesly je to vážné a zajít s tím k veterináři? Kdyžtak pište na [email protected]
Předem děkuji za odpověd.

Veterinární ordinace (Pá, 6. 11. 2020 - 19:11)

Mohly by to být blechy zatím mu tu srst pro češte .A obrať tě se na veterinu;)

Sára (Čt, 7. 9. 2017 - 20:09)

Dobry den muj kralicek ma takovou zvláštní žlutou hmotu jakoby sliz suchy kolem oci take mu v oblasti oci vypadaly chlupy bojim.se o nej nevite co by to mohlo byt popripade jak to lecit dekuji .

Tony (Pá, 21. 10. 2016 - 18:10)

Jenom nevím, zda ta mixomatóza není z chlastu. Tvrdili mi to.

Matuš (Pá, 21. 10. 2016 - 18:10)

Dobrý deň! Chcem sa opýtať, či je mäso zo zajaca postihnutého mixomatózou (ranne štádium) vhodné na konzum

ivan (St, 6. 7. 2016 - 10:07)

dobri den pišete tu o chorobach ale nepišete ako ich preliečit a aby boly zdrave a ak možte poraddte mi ako nato či stači len antibioticka zmeska dakujem

Honza (Po, 13. 6. 2016 - 07:06)

Dobrý den, včera mi umřel...I králík může dostat infarkt nebo mrtvici.

Blanka Tichá (Po, 13. 6. 2016 - 07:06)

Dobrý den, včera mi umřel zakr. králik. Bylo mu 6 let, bez známek nějakého zdravotního problému. Večer si běhala spokojeně v kotci a ráno už byla mrtvá. Nevíte čim by to mohlo být? Na stáří umřít nemohla zas tak stará nebyla :(

Může mít jen ob (Ne, 13. 3. 2016 - 15:03)

Dobrý den, můžu se zeptat...To je u králíků hodně časté. Ale může mít i chlupy v žaludky, to je horší, když teď před jarem přelínávají. Měl by dostat injekci od Veta.

Jan Machek (Ne, 13. 3. 2016 - 14:03)

Dobrý den, zajímalo by mě,...Dobrý den, můžu se zeptat co se děje mému zakr. králíčkovi když s sebou pořád cuká? Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Jan Machek

Veterinář (So, 16. 11. 2013 - 19:11)

5. ZŠ PříbramHmmm, mně by jen zajímaly diagnózy těch chorob. Takovéto teoretizování nemá smysl. Já se pamatuji, jak nám fyzikářka na ZŠ tvrdila, že Slunce je stálice a proto se nepohybuje a úča na biologii zase tvrdila, že bacily a viry se zavrtávají pod kůži. Jedna blbost větší než druhá. Pohádal jsem se s nimi, ale nedokázal to rozhodnout ani ředitel. Muselo to jít až na inspekci. Tam mi dali za pravdu. Na školách je to snůška blbů, měli by se držet osnov.

! (So, 16. 11. 2013 - 18:11)

V osnovách nic takového...5. ZŠ Příbram

Veterinář (So, 16. 11. 2013 - 18:11)

tak to bych oponovala. Ve 4....V osnovách nic takového není, asi nějaká horlivá učitelka. Hlavní králičí nemoci jsou myxomatóza, králičí mor a kokcidióza. Ani jedna není na člověka přenosná. Ani králičí paraziti nejsou na člověka přenosní. Pes a zejména kočka nebo i exotičtí ptáci jsou v tomto smyslu mnohem rizikovější. Samozřejmě taky záleží na způsobu chovu. Záleží, jestli je to králík z venkovního chovu nebo domácí mazel. Mazlík, který vůbec nechodí ven, což králík nepotřebuje, v podstatě nemá kde co chytit.

Reklama

Přidat komentář