Reklama

cervene,modre trenky na telocviku,silonove gatky,spartakiada

Trenkař (Čt, 4. 12. 2014 - 19:12)

Co chlapecké červené trenky na tělocvik? Jaké máte vzpomínky, případně máte někde doma ještě schované?

Ivo Weiss (St, 9. 1. 2019 - 13:01)

Spomienky... ? Mnoho, no myslím, že takých, ako spústa chlapcov, čo vyrastali za "socíku". Červené trenky (pod nohavice) v našom ročníku nosila asi polovica z chlapcov. Zvyšní už fungovali v "slipoch". Ako "trenkár" som mal tú výhodu, že sa mi stačilo pred hodinou v šatni zobliecť do spodnej bielizne (trenky + tielko), a takto "nabehnúť" do telocvične. V tých rokoch sme si myslím vôbec neuvedomovali "hrivnu" tohto rozmeru, bolo to "bežné", "normálne". Ako už mnohí (predo mnou) spomenuli, "textilná uniformnosť na TV" búrala akékoľvek (triedne, či sociálne) rozdiely medzi nami. V trenkách a tielkach sme boli všetci "rovnakí". Niektorí chlapci cvičievali bosí, tenisky si nenosili. To mi vyhovovalo, keďže od detstva som preferoval byť neobutý. Tešil som sa, keď nás bolo bosých čo najviac, (páčilo sa mi to, prišlo mi to "chalanské"). Pár spolužiakov tak cvičievalo stabilne, iní boli bosí, len keď nemali tenisky na prezutie. Dnes si uvedomujem, že si nepamätám, že by mi napriek tomu bola "kosa" v telocvični. Ha-ha, no, pekné detstvo sme mali... Ďakujem zaň !

Jirka (Čt, 4. 12. 2014 - 10:12)

HELEĎ JIRKO,ZEPTEJ SE TÉ...Zdravím Tě po delší době. Ta žena se mi stále neozvala ohledně Tvého dotazu, jelikož měla nějaké problémy s počítačem, proto musela některé starší zprávy vymazat. Nicméně jsem na Tebe nezapomněl a Tvůj dotaz jsem jí poslal znovu.
Ale zatím odpovím, co je známo mně: Nejčastějším materiálem byla látka složená z 90 % bavlny a 10 % elastanu (stejné složení mají i trenýrky, které mám v současnosti). Střih byl plavkový, různého stupně vykrojení. Barvy byly - kromě různých odstínů modré - také černá nebo červená. Mladší žákyně měly na poslední spartakiádě pod sukní též zelené trenýrky a jedna moje spolužačka měla žlutozelené, ale v této barvě byly tenkrát asi jediné na světě. Nikdy předtím ani potom jsem takovou barvu trenýrek neviděl. Tolik o tom, co pamatuji já. Až se ta žena ozve, doplním svou odpověď.
Také mě zaujala ta igelitová plínka. Už jsem pod trenýrkami viděl ledaccos, ale igelitovou plínku ještě ne. Není poněkud nepříjemná na kůži?

Jirka (Po, 1. 12. 2014 - 19:12)

Moja adresa je...OK, já se Ti ozvu při nejbližší příležitosti z počítače. Možná tuto středu. Setkat bychom se mohli, ale upozorňuji, že ze Slovenska do severních Čech je daleko.

jozef (Čt, 27. 11. 2014 - 19:11)

Moja adresa je [email protected],možme skúsiť či počítač príjme správy.Ak nie musím ho dať do opravy.Chcem poprosiť Miloslava alebo Jirku na možnom stretnutí.Som dchotní pricestovať,mne to problém nerobí.Samozrejme ak budete súhlasiť.

Jirka (Ne, 23. 11. 2014 - 16:11)

Súhlasím,nejaké fotky...Můj předchozí příspěvek je odpovědí pro Jozefa na jeho příspěvek z 16. 11. Tento údaj se tam z neznámých důvodů nezobrazil.

Jirka (Ne, 23. 11. 2014 - 16:11)

Já mám ale všechny fotky v elektronické podobě v mailové schránce, takže je nelze posílat poštou. Napiš mi do této diskuse svou MAILOVOU adresu a zkusíme, jestli Tvůj počítač může zprávy aspoň přijímat. Tisk fotografií a posílání dopisů by se totiž dosti prodražilo. Pokud by si někdo další chtěl vyměňova zkušenosti a fotky holek v trenýrkách a gymnastických dresech, ať napíše na mou adresu [email protected]

Jirka (Čt, 20. 11. 2014 - 15:11)

Tak to Věrko i jiní máte pravdu,že se těžko dají sehnat.Já je nosil taky a byly fajn na nošení i sám jsem si je spolu s těma bavlněnýma kuopval.Bylo to nejlepší spodní prádlo a ty vykrojenější jsem nosil po celé léto už od dětství.Na léto byly dobrý a pohodlný a jako plavky neměli konkurenci.V mladších školních létech jsem nosil ještě i kdo pamatuje i punčochy a po sestrách i kalhotky spolu s modrýma trenýrkama.Bez i trenýrky přes kalhotky,někdy i přes punčohy a dodnes mám tento kvalitní výrobek jako celodenní prádlo a v létě ven.Ta pohodlnost oproti jinému prádlu pánskému i dámskému je nebe a dudy.Měli by se dělat dál a tenkrát byly takovým univerzálním prádlem pro holky automaticky a kluci je nosili,že je měli po sestrách nebo jím je kupovali matky.

petr (Čt, 20. 11. 2014 - 00:11)

http://aukro.cz/modre-trenyrky-spartakiadni-damske-i4804467576.html?source=mlt
http://aukro.cz/modre-trenyrky-spartakiadni-damske-i4804468517.html?source=mlt

Věra (St, 19. 11. 2014 - 14:11)

Tak to teda Miloši sotva seženeš.Já už je sháním dlouho a marně.Ještě tak ty bavlněné tzv bombarďákovské,ale jinak těžko.To už nikdo mít nebude a sotva je pamatuje.Marná je snaha naše je sehnat.

Miloš (Út, 18. 11. 2014 - 13:11)

Sháním vykrojenější světle modré dámské trenýrky ve velikosti 46,48

Jozef (Ne, 16. 11. 2014 - 19:11)

Súhlasím,nejaké fotky pošlem.Moja adresa Jozef Caban Selce Selčianska cesta 87 Banská Bystrica 97611

Jirka (Pá, 14. 11. 2014 - 22:11)

Pre Jirku.Nejaké fotky...Tak napiš a pošli nějaké fotky. Já jich mám spoustu na výměnu.

Miloslav (Út, 11. 11. 2014 - 09:11)

Jozefe,mášli nějaké fotky,tak pošli a já něco málo taky mám krom toho,že jsem jejichuživatelem s partnerkou.Díky a napiš pak si dáme kontakty na sebe

jozef (Po, 10. 11. 2014 - 20:11)

Pre Jirku.Nejaké fotky dievčat modrých trenírkach rovnako mám.Pozháňal som rôznych starých časopisoch,nejaké fotky môžem poslať.Po sestre som modré trenírky veľmi rád nosil aj kvôli tomu,že boli veľmi jemného bavlneného materiálu,vedeli sa prispôsobiť ku telu,gumička vôbec nerezala.Súčasne ale aj minulosti pánske spodné prádlo nieje tak kvalitného materiálu.To je jedno či ho kúpiš čínskom alebo značkovom obchode.Minulosti modré trenírky boli univerzálnym oblečením,čo poznám nosili ich rovnako aj ked málokedy chlapci.

Petr (Ne, 9. 11. 2014 - 00:11)

http://aukro.cz/modre-trenyrky-spartakiadni-damske-i4781757190.html
http://aukro.cz/modre-trenyrky-spartakiadni-damske-i4781762380.html

Milan (So, 8. 11. 2014 - 22:11)

Kdo nabídne klasické červené trenky byl bych strašně za ně rád děkuji Milan.Tady je můj email [email protected]

Milan (So, 8. 11. 2014 - 21:11)

Kdo nabídne klasické červené trenky byl bych strašně za ně rád děkuji Milan.Tady je můj email [email protected]

Jirka (So, 8. 11. 2014 - 15:11)

Ta žena se mi zatím neozvala, ale to je celkem normální. Asi se zase ozve po delší době s omluvou, že byla zaneprázdněná. Trenýrky by se možná daly ušít u firmy Lena v Ostravě. Šijí tam různé druhy dámského prádla na zakázku, takže by mohli zvládnout i trenýrky. Někde v mailové schránce mám jejich adresu. Podívám se po ní. Mám taky hodně fotek holek v trenýrkách a gymnastických dresech, ale byl bych rád, kdyby měl někdo taky nějaké fotky na výměnu.

Ota (Út, 4. 11. 2014 - 13:11)

Případné foto všech typů vítáno

Reklama

Přidat komentář