Reklama

PŘÍMÁ ADOPCE

Sabose (Čt, 13. 2. 2014 - 09:02)

Dobrý den máme s manželem zájem o miminko,dlouho se snažíme a pořád nic.Už jsme zoufalí a nevíme si rady.Našla by se tady nějaka maminka ? :)

Sousedé (So, 18. 1. 2014 - 20:01)

Prosim ted píši těm...Dlouho jsem přemýšlela, jestli reagovat či nikoliv.
Máte za sebou určitě nemilou skutečnost a je nakonec dobré, že malou nedáte.
Myslím si ale, že samozřejmně opatrnost musí být a že se to někdy stane, ale doufám jen, že je to jen v ojedinělých případech. V tuto chvíli, je moc dobré, že tu máme sociální pracovnice a soudy a že co nejdříve zakročili.
U nás v okolí známe jinou situaci.
Slušná, věřící rodina s adoptovaným synem, domem a zahradou.
Pomohli jedné mladé slečně od utajeného porodu, měli ji před porodem doma a starali se o ni, a chtěli přijmout malého do své péče.Ona sama i před námi řekla, že malého nechce a že je to pro ni to nejlepší řešení. Chtěla ho vídat a navštěvovat a nebyl v tom žádný problém. Všichni v okolí kdo jsme ji poznali, jsme nakonec věřili tomu, že chce pro malého jen tu nejlepší rodinku.Ado rodiče ji pomáhali, ado maminka s ní byla u porodu a poté v porodnici. Když přijeli domů, několikrát jsem u nich byla. Ado maminka se starala, a bio polehávala v posteli a byla tři týdny po běžném porodu ta nemohoucí.Nakonec dva týdny před vánoci, ve večerních hodinách pro slečnu Ha,23let z Hranic na Moravě přijel její otec a po pár hodinách si je vezl s maličkým domů.
Ano, byla ještě v šestinedělí a mněla šanci se svobodně rozhodovat. Ale když už se rozhodla a neustále je ujišťovala že tak si to přeje, proč takovýmto způsobem ublížila těsně před vánoci fajn rodince?Nebo to byla od ní jen účelovost v nejhorší situaci?Kdo ví, to nikdy nezjistíme. Bohužel, stane se takovéto nefér jednání jak mezi tou či onou stranou o které jste se Vy, zmínila.
Je dobré mít se na pozoru a spolupracovat s úřady, pak teprve smysl přímé adopce bude dobrým řešením pro všechny.

Babička (St, 8. 1. 2014 - 23:01)

Prosim ted píši těm maminkám které se o miminko z jakéhokoliv důvodu nemohou postarat a jsou svolní s přímou adopcí , PROVĚŘ TE SI BUDOUCÍ MAMINKU A TO POŘÁDNĚ nám se stalo že miminko si maminka odvezla z porodnice a za tyden jsme měly doma socialku s tím že miminko bylo odebráno soudem kvůly neskutečným podmínkám dopadlo to tak že jsme si malou vzaly a už ji nedáme ale pozor na to

Jana (Út, 28. 12. 2010 - 18:12)

Díky Lauro. To je dobrá zpráva Mohla byste napsat, jak jste sehnala matku? Byl to někdo, koho už jste znala nebo to bylo na inzerát?
A byla jste před tím vedená jako žadatelka o adopci nebo pěstounskou péči?

Sil (Út, 28. 12. 2010 - 10:12)

Dobrý den, jde to, nemusíte...to není pravda, u klasické adopce jdou děti i k ženám bez manžela či partnera. mám jednu takovou v rodině.

Laura (Ne, 26. 12. 2010 - 21:12)

Prosím, nevíte někdo, jak...Jsem sama, miminko jsem si odvezla přímo z porodnice jako třídenní, s její matkou jsme sepsaly dohodu, že mi ho dává. Dnes už ho mám doma 8 měsíců. Připravte se ale, že soudy májí spoustu času a trvá to a ještě dnes to vše není vyřešené a pokud nemáte razítko soudu, že to vše nabylo právní moci, nemáte nárok na mateřskou. Takže je dobré si našetřit penízky na horší časy, ale opravdu to pak stojí za to, být s tím malým tvorečkem od jeho narození a vidět jak se každým dnem mění, kdy se na vás poprvé usměje, kdy řekne máma ... Jsem šťastná, že tady ta možnost byla a je :-)

Laura (Ne, 26. 12. 2010 - 21:12)

Dobrý den, jde to, nemusíte být vdaná, ani nemusíte mít partnera.To je jediná adopce, u které může být žena sama a mít dítě. U klasické adopce ta možnost není.

Jana (Ne, 19. 12. 2010 - 14:12)

Prosím, nevíte někdo, jak je to v případě, že by měla o přímou adopci zájem svobodná žena?
Kdyby se mi podařilo najít ženu, která chce dát dítě k adopci, mohl by být u soudu problém s tím, že nemám manžela?

Majdalenka (Čt, 25. 11. 2010 - 12:11)

Ještě jedna věc, v...Zuzi ...dobrý den ... je to opravdu jen právní dohoda ... slyšela jsem něco o tom, že se to dělá jinak ... / manžel se zapíše jako otec, což může být problematické... může se stát , že si to maminka rozmyslí a otec pak může platit výživné ..Zuzi neumíte mi poslat na mail jak ta smlouva má vypadat ... ???
chtěla bych to podstoupit, ale z té možnosti o zapsání otce mám strach .. mail [email protected] ...
moc děkuji

XXX (So, 20. 11. 2010 - 21:11)

Ještě jedna věc, v případě že chcete takto děťátko adoptovat, nekontaktujte FOD ani úřady sociální péče, protože s tímto způsobem adopce oni nemohou "pracovat", oni mohou dítě do přímé adopce předat a ani ji zprostředkovat, je to ze zákona, mohou ji zprostředkovat, jen předem schváleným žadatelům o adopci. Úřady přímou adopci moc nepodporují a vidí ji velice neradi. Vím, že hodně lidí se v tomto plete, proto to upřesňuji aby nedošlo ke zbytečným komplikacím. Takže pokud si najdete maminku, která chce dát děťátko do přímé adopce sami, jde o úplně jinak právně řešenou situaci, kdy stačí oboustranná písemná dohoda mezi nimi, kdy se sepíše dokument že ta a ta... předává na základě své vůle děťátko těm a těm .... Nic víc není potřeba. Posléze se zažádá u soudu a věc pak už řeší soud.

XXX (So, 20. 11. 2010 - 21:11)

Máme také děťátko z přímé adopce, dohodli jsme se s maminkou která si ho nemohla nechat, nebyli jsme ani schválení žadatelé o adopci a přesto to jde vše udělat podle zákona který toto umožňuje a "preferuje" před jinými způsoby, člověk který chce takto miminko adoptovat nemusí být schválený žadatel, ani nemusí být registrován jako žadatel o adopci, umožňuje, stačí když se obě strany dohodnou a není to až tak složité jako přes klasickou adopci. Jsem zastánce této možnosti, miminko jsme měli doma od čtvrtého dne po narození, což za asistence úřadů by se nikdy (nebo jen ve vyjímečném případě) nestalo a děťátko sme mohli mít u sebe od samého začátku. Jednoduše a prostě: "válku dělají lidé". Přesně jak píše Zuza, proč by si rušili sociální pracovníci svá teplá místečka když jde všechno udělat "složitě".

Majdalenka (Pá, 19. 11. 2010 - 10:11)

holky - hrozně blbě se dostává na stránky příme adopce, jejich web je http://prima-adopce.webnode.cz
koukněte tam ....

Zuza (Pá, 12. 11. 2010 - 20:11)

a ještě něco. Začínám si myslet, že děti jsou taky drženy v kojeňákách úmyslně, dokonce jsem četla, že nejmenovaná pracovnice prohlásila, že kdyby ty děti šly rovnou do rodin - co by pak oni dělali, kdyby to tam pak museli zavřít??? a to je stejné s děcákama, pěstounská péče se někde nepodporuje, děcka trčí v děcáku jen proto, že je kraj zřídil a rekonstruoval (hejtmani kraje se vyslovili vyloženě proti rušení děcáků), a hlavně ředitelé a ostatní pracovníci děcáků by prišli o práci, kdyby děti nebyly - takže přeci si nevypustí vlastní rybník, kdyby většina dětí šla do náhradní péče a pár děcáků by se zrušilo...prostě no coment

Zuza (Pá, 12. 11. 2010 - 20:11)

Přímá adopce existuje a není pravda, že vždy mimčo musí trčet v kojeňáku. Našla jsem zajímavé info na stránkách fondu ohrožených dětí. www.fod.cz - myslím...akorát že sociálním pracovnicím se do toho nechce, nebo spíše neznají zákon o rodině, který říká, že tato možnost lze. Je tam příběh lidí, kteří si prostřednictvím fondu ohrožených dětí vzali dítě, kde se matka obrátila na pomoc na fond a žádala aby dítě dali k adopci přímo rodičům,fond tuto možnost zprostředkoval, dostali holčičku, sociálka k nim přišla že dítě musí do kojeňáku, pán se vzbouřil a řekl, že jim holčičku nedá, že ji vydá ale jedině její matce!!! Takže pracovnice museli odejít, mělo to nějakou dohru ale dopadlo to dobře a holčička jim zůstala..takže prostudovat zákon a nedat se..bohužel v tomhle státě je všechno naopak, mělo by to být automatické a ne že pěstouni budou žebrat aby vůbec dítě mohli dostat..ach jo..

Aknel (Pá, 12. 11. 2010 - 17:11)

Není pravda, že by miminko muselo někde 6 neděl trčet...jsou možnosti, jak "nová" maminka, může být přímo u porodu a také s miminkem zůstat ihned po narození a to jak přímo v nemocnici, tak si poté miminko odnést i domů.Stát novorozence zavírá do kojeneckých vězení, což je hrůza.Pokud však se najde matka a adoptivní rodina sama a věc se řeší mimo stát a bohužel i s jistými podmazanci, tak se miminko dočká maminky hned.

Aknel (Pá, 12. 11. 2010 - 17:11)

Není pravda, že by miminko muselo někde 6 neděl trčet...jsou možnosti, jak "nová" maminka, může být přímo u porodu a také s miminkem zůstat ihned po narození a to jak přímo v nemocnici, tak si poté miminko odnést i domů.Stát novorozence zavírá do kojeneckých vězení, což je hrůza.Pokud však se najde matka a adoptivní rodina sama a věc se řeší mimo stát a bohužel i s jistými podmazanci, tak se miminko dočká maminky hned.

Jana (Po, 25. 10. 2010 - 14:10)

Dobrý den, jsme pár z Brna, je nám oběma 37. let a moc toužíme po miminku. Přímá adopce je pro nás cesta. Sami jsme zařazeni v procesu žádostí o adopci. Vzhledem k věku již ale nedostename malé miminko. Pokud prosím jste žena v těžké žitovní situaci a nemůžete či nechcete se o dítě starat, prosím, ozvěte se. Máme dům v klidném prostředí, jsme dobře finančně zajištěni, dítěti bychom moc rádi dali veškerou lásku a péči. Děkujeme za Vaši reakci, budmee štastní. e mail: [email protected]

Tína (St, 13. 10. 2010 - 13:10)

Dobrý den, jsme bezdětný pár oba 30 let, který je finančně dobře zajištěn, máme velký rodinný dům se zahradou v krásném klidném prostředí venkova a hrozně rádi bychom dali domov miminku. Děťátko bude mít lásku a opravdový domov. Pokud si nějaká budoucí maminka nemůže z nějakého důvodu miminko nechat a ráda by ho dala do přímé adopce nechť se ozve na můj email [email protected].

Webové stránky (Út, 3. 8. 2010 - 08:08)

www.prima-adopce.webnode.cz

Přímá adopce - (Út, 3. 8. 2010 - 08:08)

Jsou založeny webové stránky pro ženy a děvčata v tísni čekající miminko a které vědí že se nebudou moci o něho postarat, ale přitom nechtějí aby jejich děťátko muselo pobývat v ústavu ale šlo přímo do milující náruče nových rodičů kteří po děťátku touží. Nemusíte se bát, nejde o nic nelegálního. Přímá adopce je v zákoně uváděna NA PRVNÍM MÍSTĚ jak by se měla tato situace řešit a která je pro děťátko tím nejlepším řešením. Bohužel úředníci v naší zemi raději vidí naplněné stavy ústavů pro děti.

Reklama

Přidat komentář