Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

uvazuj o techto (Po, 3. 7. 2017 - 17:07)

Stephen W. Hawking, lucasianský profesor matematiky na cambridgeské univerzitě, rozebíral otázku, jak začal vesmír, a prohlásil: „Podle klasické teorie všeobecné relativity .?.?. počátkem vesmíru musela být singularita nekonečné hustoty a nekonečného zakřivení časoprostoru. Za takových okolností by pozbyly platnost všechny známé fyzikální zákony.“5 V dnešní době tedy vědci nesouhlasí s tvrzením, že to, co odporuje normálním přírodním zákonům, se nikdy nemůže stát. Za neobvyklých okolností se neobvyklé věci stát mohou.

rr (Po, 3. 7. 2017 - 17:07)

mamute, ty vis, co je mozne? Nekecas nahodou? Pred 100 lety by Te katolici u8palili na hranici, kdybys rekl, ze existuje magneticke pole. O cem muzes ty rict, ze to je nemozne???

Eduard Nud (Po, 3. 7. 2017 - 13:07)

Víte, co jsme měli dneska k obědu? Polívčičku, slané brambůrky, masíčko. To víte. Jsem tu rád, jsem tu dobře. Protože jsme měli polévku s vejci, těstoviny, mleté maso, brokolici a šopský salát. Ale kdo chce s blázny být, musí s blbci výt. Ale já už nechci.

mamut (Po, 3. 7. 2017 - 13:07)

Sama Bible je základním...Dobrá - i kdyby byl Ježíš historicky doložitelnou osobností, to samo o sobě ještě neznamená, že všechno další povídání v Bibli je pravdivé. Jistě, jsou tam historicky ověření vládcové a zeměpisně i dějepisně ověřená místa. Ale pak je tam spousta bájí a smyšlených, nadnesených věcí a skutků, které si prostě jejich pisatelé vymysleli, aby se zavděčili svým chlebodárcům a připsali jim činy, které se nestaly a stát nemohly.

chce to vic cis (Po, 3. 7. 2017 - 12:07)

Sama Bible je základním svědectvím, že Ježíš Kristus je historická postava. Zpráva evangelií není mlhavé líčení událostí v nějakém neurčitém čase a na nejmenovaném místě. Jasně a velmi podrobně uvádí čas a místo. Například viz Lukáše 3:1, 2, 21–23.Židovský historik prvního století Josephus se zmínil o kamenování „Jakuba, bratra Ježíše, který se nazýval Kristus“. (Židovské starožitnosti, Josephus, Kniha XX, oddíl 200) Přímá a velmi příznivá zmínka o Ježíšovi v knize XVIII, v oddílech 63, 64, byla zpochybněna těmi, kdo tvrdí, že musela být buď vsunuta později, nebo přikrášlená křesťany; uznává se však, že slovník a styl jsou v podstatě Josephovy a že se tato pasáž vyskytuje ve všech dostupných rukopisech.Římský historik Tacitus, který žil v druhé polovině 1. století n. l., napsal: „Christus [latinsky „Kristus“], od něhož má původ jméno [křesťan], vytrpěl nejvyšší trest za vlády Tiberiovy z rukou jednoho z našich prokurátorů, Piláta Pontského.“ — The Complete Works of Tacitus (Sebrané spisy Tacitovy), New York, 1942; Letopisy, kniha 15, odst. 44.O raných nekřesťanských historických zmínkách o Ježíšovi píše The New Encyclopaedia Britannica: „Tyto nezávislé zprávy dokazují, že ve starověku ani odpůrci křesťanství nikdy nepochybovali o Ježíšově historičnosti, která byla zpochybněna poprvé, a na nedostatečném základě, několika autory na konci osmnáctého, během devatenáctého a na počátku 20. století.“ — 1976, Macropaedia, Sv. 10, s. 145.

chce to vic cis (Po, 3. 7. 2017 - 12:07)

Historikové z prvního století, jmenovitě Josephus a Tacitus, se o Ježíšovi zmiňují jako o historické osobnosti. To, že Ježíš není fiktivní postava, ale že skutečně žil, navíc zcela přesvědčivě dokládají evangelia. Konkrétně a podrobně uvádějí, kde a kdy se popisované události staly. Když například evangelista Lukáš určuje rok, ve kterém Ježíš zahájil svou kazatelskou službu, píše o sedmi vládcích a předních kněžích, jejichž jména se vyskytují i v mimobiblických pramenech. (Lukáš 3:1, 2, 23)O tom, že Ježíš je historická postava, tedy není nutné pochybovat. „Většina badatelů uznává, že muž známý jako Ježíš z Nazaretu v prvním století skutečně žil,“ píše se v knize Evidence for the Historical Jesus

mamut (Ne, 2. 7. 2017 - 17:07)

Bible nic neříká. Knížka...100% souhlas !

Zase fake (Ne, 2. 7. 2017 - 10:07)

Bible nic neříká. Knížka nemluví. To je zase další vaše pohádka. Mluvící kniha. V knize je něco napsané. To něco, co se rozhodli lidi, že tam bude. Vybrali si tehdy, co se jim hodilo. Od té doby to tam je. Vůbec nevíš, zda Ježíš existoval a pokud ano, co vlastně říkal. Nežil jsi v té době, tak se tu nedělej, že něco víš. Víš prd. Recitovat z knížky, co napsali lidi, nemá smysl. Pobožných knížek jsou na světě mraky. Necpěte tu dokola staré židovské báje a pověsti. Pokud máte tak moc rádi báje a pověsti, raději naše české. Jiráska, Němcovou, atd. My máme své autory, nepotřebujeme tady židovské, nejsme židi.

Ježíš Kristus j (Ne, 2. 7. 2017 - 09:07)

Definice: Jediný zplozený Boží Syn, jediný, jehož vytvořil Buh sám. Tento Syn je prvorozený z celého stvoření. Jeho prostřednictvím bylo stvořeno všechno ostatní na nebi a na zemi. Je druhou největší osobností ve vesmíru. Právě tohoto Syna poslal Buh na zem, aby dal svůj život jako výkupné za lidstvo, a tak otevřel cestu k věčnému životu pro ty z Adamova potomstva, kteří budou projevovat víru. Právě tento Syn, jemuž byla navrácena nebeská sláva, nyní vládne jako Král s pravomocí zničit všechny ničemné a provést původní předsevzetí svého Otce, pokud jde o zemi. Hebrejský tvar jména Ježíš znamená „Jehova je záchrana“. Slovo Kristus je totožné s hebrejským slovem Mašiach (Mesiáš) a znamená „Pomazaný“.

rr (Ne, 2. 7. 2017 - 09:07)

Stepanku, uz sem projevil, pises jako papez, jeste upal Jana Husa, dobraku

mamut (Ne, 2. 7. 2017 - 02:07)

My víme.I also.......... Šak aj súseda povedala ...........

Steve (Ne, 2. 7. 2017 - 00:07)

JK byl, je a zustane Bozim...Nech už těch jehovistickejch píčovin, akorát ti z toho jebe.

tt (So, 1. 7. 2017 - 09:07)

JK byl, je a zustane Bozim synem, Bohu podrizenym, ucici se od neho

Eduard Nud (Pá, 30. 6. 2017 - 17:06)

My víme.

Steve (Pá, 30. 6. 2017 - 17:06)

Wirklich.......jawohl ... :-D

Hlavně ne fake (Pá, 30. 6. 2017 - 14:06)

Ježíš je buď zcela smyšlená postava nebo nějaký potulný kazatel byl a vložili mu výroky do úst a domalovali nadpřirozené schopnosti.

mamut (Pá, 30. 6. 2017 - 13:06)

: Ale to už se dnes nechá...Wirklich.......

Eduard Nud (Pá, 30. 6. 2017 - 13:06)

Déčko! No tak. Mluv česky. Já už taky jenom tu ruštinu nebo slovensky. A to pouze pasivně. Ale zase plynně ovládám čtyři světové jazyky. No. Pomalu, rychle, nahlas a potichu. PS: Pracně jsem si to nechal přeložit na Google. Ach jo. To jsem před tím nevěděl.

Eduard Nud (Pá, 30. 6. 2017 - 08:06)

Já vím. Musím se na to dívat z té lepší stránky. To jako ten gay, co povídá pěknému mládenci: "Chlapče, ty se mi líbíš." A ten chlapec na to: "Polib mi." Ale ten muž neztrácel naději: "Takové štěstí že mě potkalo? Takový úspěch jsem ani nečekal." Pravda, mně odpovíte málokdy, ale zase po mých nesmyslech si alespoň chvilku povídáte normálně.

Eduard Nud (Pá, 30. 6. 2017 - 07:06)

A mne si nevšimne nikdo. To jako když jsem přišel ke svému rodnému psychiatrovi a řekl jsem: "Nikdo mě nemá rád. Nikdo si mě nevšímá. Nikdo si se mnou nepovídá." A doktor na to: "Další, prosím."

Reklama

Přidat komentář