Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

. (St, 21. 6. 2017 - 10:06)

Třeba mužnost! Víš o čem to je?

hm (St, 21. 6. 2017 - 10:06)

proc chodite na tuto stranku,...A proč ty zasíráš diskuse co mají k víře hodně daleko?

rr (St, 21. 6. 2017 - 10:06)

proc chodite na tuto stranku, kdyz si nevazite Krista? Skocte si do domu pro lehke zeny a bude s vami klid!

Eduard Nud (Po, 19. 6. 2017 - 17:06)

Dobře. Budu o tom přemýšlet. Ale vy zase přemýšlejte o tom, co jsem napsal já vám. Hlavně Rosa. Té bych taky doporučil nějakou jinou diskuzi. Třeba: Máte rádi sex? Milá Roso, já tě nenutím, aby ses na to vrhla jak nymfomanka na chlapa, ale jako téma to opravdu není špatné. Rozhodně přijdeš na jiné myšlenky. A namísto Otče náš budeš říkat: šup šup. To není marné.

Steve (Po, 19. 6. 2017 - 17:06)

ve svém komentáři k...Roso, mě už ty tvé bláboly fakt nezajímaj ... :-D Studuješ mnoho, zato špatně a bláboly. K čemu to je?Mě stačí to co mám a znám ve správné nauce. Nic víc fakt k životu nepotřebuju. Nic se nemá přehánět - fanatik je blázen, nic víc. Takové já lituju at' jsou u jakékoliv víry. To pro mne fakt ne!

mamut (Po, 19. 6. 2017 - 16:06)

Já Ti říkal , vyser se...Výborný nápad...............

sardanapal* (Po, 19. 6. 2017 - 14:06)

Jo a pohádkové knihy...Já Ti říkal , vyser se tady na celou Doktorku a val na škopek !

Eduard Nud (Po, 19. 6. 2017 - 13:06)

Jo a pohádkové knihy nečtu. Je ale lepší pohádka k zamyšlení, než bláboly o tom Cipískovi a Duchu svatém.

Eduard Nud (Po, 19. 6. 2017 - 13:06)

Ono to stejně nemá cenu, ale víte, co je lepší než Pravda a Boží slovo? Šířit kolem sebe dobrou náladu a být k ostatním vlídný. To je víc, než jim nutit něco, co nechtějí. Každá totalita je stejná a zlo se vždy obrátí proti tomu, kdo je vyvolal. Vidím, že na Doktorce a na této diskuzi vůbec jsou moje snahy zbytečné. Všude samý fanatik a psychopat. Ale to víte. A vůbec. S Bohem.

mamut (Po, 19. 6. 2017 - 11:06)

Prý otevři si knížku. To...Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí................ a tak hledá v pohádkových knížkách.

pozorovatel pob (Ne, 18. 6. 2017 - 10:06)

Prý otevři si knížku. To je strašně srandovní, ta fascinace knihami a utkvělá představa, že v nějaké knize bude odpověď na všechno. Každou knihu napsal člověk nebo skupina lidí. Měli omezené poznání a měli nějaký motiv. Ten nemusel být ušlechtilý. Notabene důvěry v knihy je prdlá už z podstaty. Je to řízení se tím, co tvrdí někdo jin, místo, aby se člověk řídil tím, co zažil sám. Každý se má řídit především svými zkušenostmi a svým rozumem a svými smysly. Spoléhání na knihy a názory druhých je nezodpovědné! Je to nepřirozené!

otevri si nejak (Ne, 18. 6. 2017 - 10:06)

ve svém komentáři k Janovu evangeliu (kapitoly 1–6) Ernst Haenchen napsal: „Tehdy [the·os?] a [ho the·os?] (‚bůh, božský‘ a ‚[ten] Bůh‘) nebyli totéž . . . Skutečně, pro . . . evangelistu byl ‚Bohem‘ ([ho the·os?]; srov. 17:3) pouze Otec; ‚Syn‘ mu byl podřízen (srov. 14:28). Na to se však v této pasáži pouze naráží, protože důraz je zde kladen na to, jak je jeden druhému blízko . . . Bylo docela možné, že se v židovském a křesťanském monoteismu mluvilo o božských bytostech, které existovaly u Boha a pod Bohem, ale nebyly s ním totožné. Dokazuje to Fil 2:6–10. V této pasáži Pavel právě takovou božskou bytost, která se později stala člověkem Ježíšem Kristem, popisuje . . . A tudíž jak ve Filipanům, tak i v Janovi 1:1 se nejedná o dialektický vztah mezi dvěma [osobami] v jedné, ale o osobní spojení dvou bytostí.“ (John 1, do angličtiny přeložil R. W. Funk, 1984, s. 109, 110)

Steve (Ne, 18. 6. 2017 - 00:06)

Neb jak říká velmi pravdivé lidové rčení "Všeho moc škodí"

Steve (Ne, 18. 6. 2017 - 00:06)

Kdo by to taky furt četl ... Vždyt' z toho akorát zblbne každej člověk. Proto není divu že Rosé už z toho pořádně hrabe - a bleje ven naprostý žblechty o ničem. neví proč, neví co, prostě bleje ven tunu naučených žlechtů.Každej normální by se na to ... A samozřejmě, často jsou lidé kvalitnější bez tohoto zatížení, bez vymývačky. Bible je jako lékárna ... člověk si tam má jen občas sáhnout pro lék který konkrétní potřebuje - hotovo! A né sežrat z lékárničky denně veškerý léky. Takoví jsou ti náboženští fanatici .... pak z nich lezou ven jen totální sračky, bláboly a nepoužitelný moudra.

Eduard Nud (So, 17. 6. 2017 - 07:06)

V úterý jsme jeli do Tábora hrát ruské kuželky a petang. Kromě důchodců tam s námi sedělo jedno mužstvo mládeže. Ústav speciální péče. Očividně byli spokojeni a šťastni. A vidíte. Taky pořád nehledají nějakou tu pravdu a nehádají se o každou blbinu. Rozhodně si nečtou v Bibli, řekl bych, že číst ani neumí. A jsou taky živi.

17.6. (So, 17. 6. 2017 - 06:06)

> Proto tvrdím, že...Kdyby nebylo těch normálních Křesťanů,tak by Ateisti neměli,co pozorovat.

Steve (So, 17. 6. 2017 - 02:06)

:-DD

Tony (Pá, 16. 6. 2017 - 19:06)

Zrovna jehovisti patří mezi...Zrovna ses spletl.Ty totiž napíšeš pravdu, jenom když se spleteš.

anti (Pá, 16. 6. 2017 - 18:06)

Diskuse je fajn. Je fajn i to...Budu obrazně přímý--svatá pravda a dala by se rozvést.Bible slouží věřícím k hledání alibi ve svých hříšných skutcích.

rr (Pá, 16. 6. 2017 - 16:06)

Bibli si nejdriv precti, abys pochopil, kdo je sasek!

Reklama

Přidat komentář