Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Touha (Pá, 2. 6. 2017 - 14:06)

Na to se můžeš rovnou...D, pro mě mají stejnou vypovídací schopnost jako ta kanonizovaná. Obraz doby a její touhy po změně. Naopak vůbec nechápu, že tolik řekněme křesťanů uznávají a do detailů řeší ta kanonizovaná, které byla vlastně určena katolickou církví na nějakém tom koncilu....Tohle fakt nechápu, ale to jsem celá já,žeDalší věc bych ráda při této příležitosti opět pozdvihla obočí (musím zase na botox:) a podivala se nad tím,e se zde řeší detailně řeší již na první pohled rozporuplná evangelia a rozebírají slovíčka,když se jednalo o desítky let předávané povídačky (bez ironie), které jednoho dne pár lidí hodilo "na papír" . Přitom houby kdo ví, co charismatiský ježíš vlastně říkal,protože přání je otcem myšlenky akdyž se takový pisatel zasnil...papírsnese všechno. A ta doba i židovství i Řím volaly změně. Už jsem zde psala, že křestanství se nezjevilo samo od sebe, ale vycházelo z jiných v Říme tolik neúspěšných náboženství nebo náboženských společenství pro vyvolené, zasvěcené (jak je ten správný výraz?). No a Pavel a jeho geniální marketingový tah, všichni jsme si rovni před Bohem (jinak ne, bacha) a křest kohokoli...způsobilto, že to zde stále dokola omýláme

Jirka (Pá, 2. 6. 2017 - 14:06)

Na to se můžeš rovnou...Jo vtipný, ale počkám si na jejich vyjádření.

Jirka (Pá, 2. 6. 2017 - 12:06)

Křesťané zde, jaký máte názor na apokryfní evangelia, tj. Tomášovo, Marie Magdalény, Filipovo, případně Jidášovo?

rr (Pá, 2. 6. 2017 - 10:06)

BNM - BibleWorks Greek New Testament Morphology, 1999-2001BGM Matthew 1:1 ??????@nnfsc ???????@ngfsc ??????@ngmsp ???????@ngmsp ????@ngmsc ?????@ngmsp ????@ngmsc ??????@ngmsp (Matt. 1:1 BGM)je tam ?????? ??????, gen. ??, dat. ??, acc. ???, voc. ??, ? Jesus, Greek form of the Hebrew name Joshua or later Jeshua.—1. Joshua, successor to Moses Ac 7:45; Hb 4:8.—2. Jesus, son of Eliezer Lk 3:29.—3. Jesus Christ Mt 1:1, 21, 25 and often throughout the N.T.—4. Jesus Barabbas Mt 27:16f.—5. Jesus who is called Justus Col 4:11. [

pro D... (Pá, 2. 6. 2017 - 10:06)

tve prispevky jsou legracky ze zakladni skoly v cechach, ale ne pochopeni hebrejstiny a rectiny

dale etymologie (Pá, 2. 6. 2017 - 10:06)

?????? ??????, gen. ??, dat. ??, acc. ???, voc. ??, ? Jesus, Greek form of the Hebrew name Joshua or later Jeshua.—1. Joshua, successor to Moses Ac 7:45; Hb 4:8.—2. Jesus, son of Eliezer Lk 3:29.—3. Jesus Christ Mt 1:1, 21, 25 and often throughout the N.T.—4. Jesus Barabbas Mt 27:16f.—5. Jesus who is called Justus Col 4:11. [pg 93] [DANK] ????????????, gen. ??, dat. ??, acc. ???, voc. ??,?Jesus, Grecized form of the Heb. name Joshua/Jeshua (‘God is salvation’/’God saves’) – 1.Joshua, successor to Moses Ac 7:45; Hb 4:8. – 2.Jesus, son of Eliezer, ancestor of Jesus Lk 3:29. – 3.Jesus Christ Mt 1:1 al. – 4.Jesus Barabbas Mt 27:16f. – 5.Jesus, called Justus Col 4:11. _________________________________

tady mas rukopi (Pá, 2. 6. 2017 - 10:06)

WHM Matthew 1:1 ??????@nnfs ???????@ngfs ??????@ngms ???????@ngms ????@ngms ?????@tp ????@ngms ??????@tp (Matt. 1:1 WHM)rectina he New Testament in the Original Greek, The Text Revised by Brooke Foss Westcott D.D. and Fenton John Anthony Hort D.D. (Macmillan: Cambridge and London, 1885). udelana podle manuscript nalezenych NZ uz od konce 2. stoletije tam ??????, ??, ? (1) Joshua, masculine proper noun meaning Lord (Yahweh) saves, designating Moses' successor (AC 7.45; HE 4.8); (2) Joshua or Jesus, a common name among Jews (CO 4.11; LU 3.29); (3) predominately Jesus, as the name borne by the Messiah, Jesus Christ, and used in relation to his humanity (PH 2.5), his Davidic ancestry (MT 1.1), and his life in fulfillment of the divine promise of a coming Savior (MT 1.21)?????? N-NM-S ??????

rr (Pá, 2. 6. 2017 - 10:06)

Decko, ty furt ty gramatice nerozumis, Jmena v hebrejstine si prostudujNovy zakon byl psan recky, Jezise osobne znali a nikdo nepsal ten tvuj patvar, ale I·e·sous. nejsi etymology, ale patvaritel! nerozumis, co pises!Jméno Ježíš (řec. I·e·sous?) odpovídá hebrejskému jménu Ješua (nebo, v nezkráceném tvaru, Jehošua), jež znamená „Jehova je záchrana“

Jirka (Pá, 2. 6. 2017 - 09:06)

To myslíš, že když...Jak myslíš, ale za pokus to stálo.Život však může být ještě kratší; jak řekl můj kolega: "Kurva to je život, že jsem se radši nenarodil jako jepice. Ta žije pár hodin, zapíchá si, a chcípne."Jenže i pro ní bude ten život stejně "dlouhej" jako pro člověka.

Jirka (Pá, 2. 6. 2017 - 07:06)

Označování ústřední...http://www.everystudent.cz/in/59/je_jezis_buha zarovenhttps://jamesbishopblog.com/2016/03/08/atheist-frank-tried-to-debunk-christ-and-converted-instead/?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C7622256340...zkus to zvážit, pošetilý done Quiote.

2.6. (Pá, 2. 6. 2017 - 06:06)

Označování ústřední...A problém má i jméno.

Steve (Čt, 1. 6. 2017 - 16:06)

Oni neradi slyší o tom nevěřícím Tomášovi, víš :-Do Kristu "Můj Pán a můj Bůh"Jehovisti holt nejsou nevěřící Tomáš.

Mare (Čt, 1. 6. 2017 - 10:06)

RR:Proto Ježíše neuctíváme ani nevěříme tomu, že je všemohoucím Bohem..............................................To je ale v rozporu s Božím slovem, protože první křesťané Krista uctívali :1 Korintským 1:1 Pavel, z vůle Boží povolaný apoštol Krista Ježíše, a bratr Sosthenes2 církvi Boží v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteří vzývají jméno našeho Pána Ježíše Krista, ať jsou shromážděni kdekoliv, jinde či u nás:Všimni si, že Pavel byl apoštol Krista a ne Jehovy !A co si myslíš, kdyby první křesťané nevzývali Krista a neměli ho plnou pusu a místo toho vyvyšovali Jehovu, že by je v Antiochii nazvali .....kristovci....!

neco si precti (St, 31. 5. 2017 - 10:05)

Jméno Ježíš (řec. I·e·sous?) odpovídá hebrejskému jménu Ješua (nebo, v nezkráceném tvaru, Jehošua), jež znamená „Jehova je záchrana“. Toto jméno nebylo nijak neobvyklé; tehdy se tak jmenovalo mnoho mužů. Proto se k jejich jménu přidávalo další označení, například „Ježíš Nazaretský“. (Mr 10:47; Sk 2:22) Titul „Kristus“ je odvozen z řeckého slova Chri·stos?, což je ekvivalent hebrejského Ma·ši?ach (Mesiáš), a znamená „Pomazaný“. Výraz „pomazaný“ byl sice správně používán i na lidi, kteří žili před Ježíšem, například na Mojžíše, Árona a Davida (Heb 11:24–26; 3Mo 4:3; 8:12; 2Sa 22:51), ale postavení, úřad či služba, k nimž byli tito lidé pomazáni, byly pouze předobrazem vyššího postavení, úřadu a služby Ježíše Krista. Ježíš jako jediný je tedy „Kristus, Syn živého Boha

rr (St, 31. 5. 2017 - 10:05)

Věříme v Ježíše a jsme přesvědčeni o pravdivosti jeho slov: „Jsem cesta a pravda a život. Nikdo nepřichází k Otci, leda skrze mne.“ (Jan 14:6) Věříme tomu, že Ježíš přišel z nebe na zem a dal svůj dokonalý lidský život jako výkupní oběť. (Matouš 20:28) Díky jeho smrti a vzkříšení mohou ti, kdo v něj projevují víru, získat věčný život. (Jan 3:16) Věříme také tomu, že Ježíš nyní vládne v nebi jako král Božího království, které brzy zajistí pokojné podmínky pro celou zemi. (Zjevení 11:15) Zároveň však bereme doslova Ježíšův výrok: „Otec je větší než já.“ (Jan 14:28) Proto Ježíše neuctíváme ani nevěříme tomu, že je všemohoucím Bohem.

rr (St, 31. 5. 2017 - 10:05)

Decko, ty si neco precti, abys pochopil uceni jezise, jinak kecas

ale prd... (Út, 30. 5. 2017 - 23:05)

měli lepší army než nějací semitští kočovníci z Levantu.přečti si nápisy Merneptah Stele https://en.wikipedia.org/wiki/Merneptah_Steleno já nevím... tak neříkám, že zrovna "Jákob se svým stádečkem" je "dostal do kolen" ale takoví Hyxósové (či jak se to píše..) - "Mořské národy"(např, i Pelištejci byly národ z této vlny..) je nejen porazili.. ale i "komplet ošéfovali".A před nimi snad ještě Chetité... (či po nich?)Už za Davida byl Egypt v podstatě v hluboké defenzivě..

rr (Út, 30. 5. 2017 - 19:05)

Kazdy nalezeny balzamovany faraon prekope cele knihy egyptologu, ponevadz lze jako najaty. Kazdy posledny zil 10 000 let, vyhral vsechny valky predchudcu atd...Srovnej si to s pravdomluvnosti Bible a skromnosti Jezise, ktery by svoji moci mohl vsechny faraony nacpat do kapsy!

to těžko (Po, 29. 5. 2017 - 19:05)

zločinci jsou na stéle...měli lepší army než nějací semitští kočovníci z Levantu.přečti si nápisy Merneptah Stele https://en.wikipedia.org/wiki/Merneptah_Stele.............Izrael je poražen a jeho semeno není;Hurru se stal vdovou kvůli Egyptu

starej struktůr (Po, 29. 5. 2017 - 18:05)

No a víš co to vůbec...No a víš co to vůbec znamená?pochybuju, že by to Déčko vědělo... :-)jeho "claim" končí a začíná s Neomarxovým Neokapitálem či Neomanifestem... :-)Leda, že by mu Tony kukal, že že "veškeré věci náboženské jsou satanojc".

Reklama

Přidat komentář