Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

hlavne pro Mare (Čt, 13. 4. 2017 - 11:04)

A Literal Translation of the New Testament . . . From the Text of the Vatican Manuscript, přeložil Herman Heinfetter (1863)Rimanum 10:13 13. I say all. For every one, whomsoever should MS have called upon the name of Jehovah, shall be saved Jrom condemnation as an aUen to Chd.

rr (Čt, 13. 4. 2017 - 11:04)

rozumna poznamka

sdfg (Čt, 13. 4. 2017 - 10:04)

Nejlepší se mi jeví varianta ,že existuje skupina věřících lidí,rozpravovat o ježíši kristu na úrovňi ZŠ nebo spíš SZŠ mi nedává smysl.Ježíš existoval,hlásal slovo boží,zemřel na kříži spolu s dalšími křesťany krutostí římanů.Nadchnul následovníky,byli o něm napsány kapitoly bible.Ježíš je opravdová osoba a zaslouží úctu a víru.

rr (Čt, 13. 4. 2017 - 10:04)

v tom je pudl, lidi ziji pro efekt

13.4. (Čt, 13. 4. 2017 - 10:04)

...sedmilhář a poetická legenda o tom,jak spadl z nebe...

teď (Čt, 13. 4. 2017 - 06:04)

jsem četl článek, jak papež pokřtí jednu češku. To, že ji pokřtí papež vnímá jako něco úžasného. Tedy paní vůbec nepochopila smysl křestu, když je pro ni podstatné, kdo ji pokřtí. No jo, to jsou ty věci na efekt.

carlos (St, 12. 4. 2017 - 21:04)

a ktey clovek zazil tak...Proto píšu, že je to krásná pohádka, když se tolik miliard lidí nechá pobláznit představou, že to co udělal on je něco zcela výjmečného.

rr (St, 12. 4. 2017 - 19:04)

a ktey clovek zazil tak prikori a byl tak hodny, ze podle neho zmenili letopocet a zalozil hnuti, ktere by melo miliardu clenu? /I kdyz vetsina papirova a ne podle chovani/

rr (St, 12. 4. 2017 - 19:04)

carlos, kolikanasobme vice mas utrpeni? S tim rozdilem, ze jezis nemel za co trpet, neudelal hrich, jako kazdy z nas, ktery se rodi hrisny

carlos (St, 12. 4. 2017 - 19:04)

Náhodou je to krásná pohádka o legendě jménem Ježíš.Když to vezmeme prakticky, tak vlastně kromě násilné smrti moc nějakých příkoří a ústrků nezažil.Přitom v reálném světě jsou miliardy lidí, kteří prožívají za svůj život několikanásobně víc utrpení, bolestí, jsou statisíce lidí, kteří položili život za jiné a ..... a nic.

rr (St, 12. 4. 2017 - 10:04)

JK vzdy byl je a bude syn Boha, stvoritela, ale sam jim neni. je to proti logice I vire I Bibli

Edíku, kamaráde (Út, 11. 4. 2017 - 14:04)

Abych pravdu řekl, vaše...tak proč na takové diskuze chodíš? Ve Tvém věku bys snad mohl vědět, že nemoderovaná diskuze je totální žumpa, kde si řada lidí chodí pouze vybít vztek na život, osud atd.

Eduard Nud (Út, 11. 4. 2017 - 13:04)

Abych pravdu řekl, vaše teologické, historické a filozofické problémy mi nic neříkají. Jednak mě nebaví, jednak jim nerozumím. Kdybyste si raději pěkně povídali, udělali byste lépe. I pravda se dá říct pěkně, s humorem a nadsázkou a hlavně lidsky. Ono totiž jestli mě něco skutečně ničí, pak tahle diskuze. Ale vám je to samozřejmě úplně jedno. Hlavně že máte ve všem pravdu vy a nikdo jiný. Hlavně že všechno víte a že si dokazujete, jak jste dobří. Je mi z vás na nic. Ale děkuji za slova útěchy.

Eduard Nud (Út, 11. 4. 2017 - 13:04)

No, to jsem rád, že nežiji v Africe.

jo, je to &quo (Út, 11. 4. 2017 - 12:04)

Musím hnít tady v tom starobinci. A u nikoho nemám zastání. A jaké by to bylo tam doma? Lepší? Nevěřím.To je blbý. Hodně sil Edo. To víš,, my ti v tom asi nepomůžem.. ale můžeme se tady nějak "zabavit" při řešení/rozebírání nějakých teologicko/histooricko/filozofických problémů plus se vzájemně zkusit na motivovat pro těšení se na "SKUTEČNÝ domov", ten "in Himmel".Myslím to upřímě, mě už se ten "futrál"taky otevírá.. je docela "blbej pocit". Každý s tím neumí tak "nenuceně žít" jako někteří borci zde, třeba Tony, jak ho tak znám..už jsem si pár takovejch "slabejch chvilek" prožil a teda "nic moc". Přece jen "jsme z této země a nežijeme třeba v Africe, kde je "odchod" pro některé spíše vysvobození z pekla..."

upřesnění (Út, 11. 4. 2017 - 12:04)

"Jsem/Jsme ti kdo jsem/jsme"

oprv. (Út, 11. 4. 2017 - 12:04)

ctěte jeoprava: křťěte je ..

"kolektivu (Út, 11. 4. 2017 - 12:04)

Mare, ten kdo nekomu jmeno...Mare, ten kdo nekomu jmeno dal, nebo propujcil, je sam vetsi! take nosis jmeno sveho Otce a nejste jednou bytostiTady je spíše tento "problém". Už ze SZ plyne, že JHVH - to jméno - je spíše "kolektivum". Protě oni Elohim, kteří ztvořili zemi, nebe, člověka ..že je to zřejmě tak, plyne i z "křestní formule" - ctěte je VE JMÉNO O+S+DS.kdyby byl "Bůh" jen Otec ... - tak ta formule je vlastně ROUHÁNÍ. V jaké "jméno" Syna či Ducha (a SJ ani nevěří, že duch je Osoba či Bytost..), pokud nejsou minimálně s Otcem "souměřitelní". Zřejmě Otec + Syn + Duch Sv. jsou oni "Elohim z Počátku", kteří se Mojžíšovi na jeho všetečný dotaz "a kdo teda mám jako říct, že mě poslal" představili - a toto zřejmě akceptují i SJ - "Jsme ti kdo jsme" což se chápe jako "Bytí samo o sobě, onen "Pramen Života" .

ubohá infekční (Út, 11. 4. 2017 - 11:04)

Náhodou je to krásná...To je (asi/více méně) pravda.Ale tady jde ještě o jinou věc. I Svědkové J. snad připustí a "jako ateisté to skusme na chvíli připustit též" - že Ježíš(Ježíš, zvaný Kristus, narozený z Marie Panny v Betlémě Judově ...) měl "božskou PRE-EXISTENCI". Operuje s ní např. apoštol Pavel ..A tady je to "gro". Obávám se, že už jen ten "sešup dolů"tady k nám na zem musel být pro - "Božského a zároveň Pána (a dárce života) - viz Janův Prolog" minimálně "dost traumatizující". Dá se to možná pochopit na světcích, kteří když náhodou upadli do nějakého - reálného, od Boha - "zjevení", tak prostě už "nechtěli na zpátek. Byli "u vytržení" ". Prostě co si budeme nalhávat - i kdyby se Kristul narodil "ve famílii Rotschild" - oproti Nebi to to byla "skutečná sociiálka". Plus to tak vypadá - že "Bůh, Božský" je ještě citlivý na "morální stránku věci", obávám se, že "vtělení doněkterých panovnických rodů sem na zem (třeba famílie Clinton..)"by "nerozdýchal" ani Božský.. Asi už by nebyl takový rozdíl "vtělit se rovnou do pekla" nebo "do rodiny Hanibala Kanibala".Pochopme to ještě z druhé strany - nepřímo. Člověk. Už Mojžíšovi Bůh řekl - "mě nemůže spatřit žádný člověk, má-li zůstat na živu". Asi ne proto, že by "Bůh byl tak drsnej", ale pro něco, co by se dalo nazvat "kontrast svatosti". Prostě Nebe to je "úplně jinej levl", i ten "Hilton" je proti němu "smradlavý indický slum kde špína teče středem".Takže si to vezmi.. Nejsi "nic míň":-) než Pán Vesmíru - Tvůrce... - a vydáš se - dobrovolně - na "křížovou cestu" na Zem. Už jen ta destinace a "ta společnost" - jsi-li Bůh/Božský a vidiš do lidí... prostě "Strakovka hadr." Společnost křiváků k pohledání.. do toho jejich "kámoš" satan se svými kumpány ...Z Bible to tak asi přímo neplyne (polopatickou formou..), ale ten kontrast popisuje Emmerichová. Když se Kristus narodil "vyzářením", tak ještě nějakou dobu zlatě zářil, neboť "přišel z Nebe". I Bible má výraz "andělský zjev". Samozřejmě, do řádově cca deseti minut záře pohasla ..

Eduard Nud (Út, 11. 4. 2017 - 11:04)

Jméno svého otce už dávno nenosím. Měl jsem jeho příjmení i jméno, ale nyní jsem Eduard Nud. A tady jsem hrabě Monte Christo. A mučedník. Celý život. Nesmím domů. Musím hnít tady v tom starobinci. A u nikoho nemám zastání. A jaké by to bylo tam doma? Lepší? Nevěřím.

Reklama

Přidat komentář