Reklama

Antidepresiva v těhotenství

Nivin (Ne, 4. 2. 2007 - 17:02)

Ahoj Marketo,ja jsem ve 4 mesici tehotenstvi a bohuzel taky uzivam neurol,protoze jsou situace ,ktere se zvladnout nedaji,trpim depresi,mam uz doma 3zdrave kluky,mam taky hrozny pocit ,ale snazim se na to nemyslet,doufam,ze vse dopadne v pohode,drzim ti palce..Nivin

Marketa (Pá, 19. 1. 2007 - 17:01)

Ahoj,jsem v šestém měsíci v prvních dvou než jsem zjistila že jsem tehotná jsem užívala Neurol a Parolex denodenně na panicke ataky.Specielně kvuli tomu jsem si nechala udelat vyšetření a bylo mi řečeno,že nebylo zjištěno žadne působení leku na plod.Okamžite jsem vysadila Parolex,ale Neurol užívam občas při potížích 0,5.Protože občas se to opravdu neda.Trnu samozřejme hrůzou,ale věřím lekařům že občasné užití Neurolu v nejmírnější dávce nijak miminku neublíží..Markéta

John (So, 6. 1. 2007 - 22:01)

PŘÁNÍ DO ROKU 2007, DÁREK A NABÍDNUTÁ RUKA PRO KAŽDÉHO, KDO JE SCHOPEN VIDĚT DÁL, NEŽ K PŘÍŠTÍ VÝPLATĚ. Je úplně jedno, zda jste zaměstnanec, podnikatel, student, maminka na mateřské nebo starobní či invalidní důchodce. Je jedno, z které jste země.NABÍZÍME VÁM PRAVDĚPODOBNĚ NEJLEPŠÍ VÝDĚLKOVOU PŘÍLEŽITOST VAŠEHO ŽIVOTA.(pokud by Vám to nepřipadalo aktuální, někam si to uložte - možná za rok, za dva můžete mít jiný názor a rádi byste začali vydělávat opravdu víc)Motto :

jana (Út, 2. 1. 2007 - 20:01)

ahoj je mi 28 let a dva roky uzivam triticco 150mg na lecbu depresi a rada bych otehotnela,ale mam obavy o zdravi miminka.prosim o odpoved da se tento lek uzivat v tehotenstvi?

LILI (Po, 1. 1. 2007 - 23:01)

ZUZKO KAMARADKA JE TAKY TEHOTNA A BERE NEUROL ALE JENOM PRI POTIZICH,KDYZ TI TO REKLA DOKTORKA TAK NEMUSIS MIT OBAVY.ZKUS SE ZEPTAT GINEKOLOGA.JA BRALA TAKE V TEHOTENSTVI ZOLOFT A RIVOTRIL.

zuzka (So, 30. 12. 2006 - 18:12)

ahoj, jsem asi v 6.týdnu těhotenství.trpím již 2 roky panickou poruchou,lékařka gynekoložka mi dovolila mírné užívání Neurolu.prý mohu 2krát denně 0.5mg,ale na netu se dočítám že se v 1.trimestru brát nesmí.mám strach,máte někdo zkušenost s tímto lékem v 1.trimestru?jsem dost vyplašenáí

ANDREA (Ne, 5. 11. 2006 - 23:11)

Ahoj já taky plánuji těhotenství a před 8 dny jsem vysadila Remeron (bylo to postupně)ale vrátili se mi moje úzkostné stavy a psachosomatické problémy. Chtěla bych se zeptat jestli je někdo kdo v těhotenství remeron bral?Brala jsem už malinké dávky skoro minimální a pomáhali my ale úplné vysazení je hrůza.

Ivana (Čt, 26. 10. 2006 - 12:10)

Ráda bych vlastni zkušeností přispěla k vaší diskusi. Je mi 40 let, mám dvě děti ve věku 11 a 4,5 roků. Již od počátku mého druhého těhotenství se u mne začaly objevovat depresivní stavy. Bez pomoci psychiatra bych tuto situaci nebyla schopna zvládnout. Užívala jsem pravidelně Seropram, doplňkově také Lexaurin a Oxazepam. Celé těhotenství jsem trnula strachy, zda mé druhé dítě donosím a zda bude zdravé. Dnes mám krásného zdravého kluka, bystrého a musím říci, že ve srovnání se starším synem,se kterým jsem si těhotenství užívala, je navíc mnohem větší pohodář. Nikdo z mých blízkých nemohl uvěřit tomu, že je možné porodit naprosto zdravé dítě, když zažili mé těžké depresivní stavy a nutnou léčbu antidepresivy. Dnes je to již pět let, co se léčím a trvale užívám Zoloft. A pozor.... s manželem chceme ještě jedno dítě. Určitě i nadále budu pokračovat v léčbě. Všem budoucím maminkám, které mají podobné problémy, přeji hodně štěstí!!! A opravdu se toho nebojte, užívejte antidepresiva a nevysazujte léčbu. A buďte stále v kontaktu se svým lékařem. Hodně zdravých dětí a šťastných rodičů!!!

Marek (Po, 16. 10. 2006 - 15:10)

Napriklad u Remeronu/Espritalu (Mirtazepin) sa uvadza, ze pri testoch na zvieratach (nefandim im, aby bolo jasne) nebol spozorovany ziadny negativny ucinok na plode. Pokial viem antidepresiva sa pri tehotenstve nedoporucuju, no urcite by si so svojim lekarom o tom mala hovorit, mozno ze by ti upravil davkovanie. Viem o com hovoris, pretoze ja takisto musim na liekoch byt, inak u mna dochadza skor ci neskor k relapsu a tazkej depresivnej epizode. Moj osobny tip by bol pocat dieta v zime a neskor na jar znizit davku na minimum, pokial ti v lete byva najlepsie.

Návštěvník (Po, 16. 10. 2006 - 15:10)

Ja som uzivala seropram a maly je uplne v pohode, dr mi ho nechal. Podobne pocas kojenia, to som kratkodobo brala k nemu aj Lexaurin a Hypnogen. Dr tvrdil, ze malemu by viac uskodil ten stres, keby som ho kojit prestala.

monika (Po, 9. 10. 2006 - 20:10)

Kájo, už jsem tady kdysi psala. Mé sestře je 31 a AD bere od 18 let. Zoloft brala i v těhotenství a teď už má skoro dvouletou holčičku a vše bylo i je ok. Nevím jak je to s ostatníma lékama, ale ten Zoloft se prý fakt může.

Kája (Po, 9. 10. 2006 - 15:10)

Dobrý den,mám podobný problém jak jsou uvedeny v předešlých příspěvcích.Již 7 let beru AD, napřed Deprex, pak Cipralex a teď Zoloft(1/denně)+Neurol(2/denně). Je mi 33 let a moc bych si přála miminko. Mám ale samozřejmě obavy, jestli je vhodné o tom uvažovat, když uvedené léky užívám. Pokud je to možné, je zde riziko, že bude plod či dítě, touto látkou branou v těhotenství, jakkoli ovlivněno? Zoloft je prý možný během těhotenství užívat, jak ale dlouho a v jakém množství? a co po porodu při kojení? a jak je to s Neurolem, je vhodné ho užívat během těhotenství a po porodu? Myslím, že v této oblasti je velice málo osvěty celkově malá informovanost mezi "obyčejnýma" lidma. Ve světě to je jinak...bohužel... Tady je to pořád velké tabu... Jinak přeju všem budoucím maminkám s podobnými problémy hodně štěstí a zdravé děti i těm, kteří mají stejné plány. Nashledanou a předem děkuji za odpověď, Kájap.s. u psychiatra se samozřejmě léčím a probíráme tyto věci, ale chtěla bych vědět i jiné názory, rady a zkušenosti. Předem moc díky.

Barbora (St, 6. 9. 2006 - 19:09)

Beru AD již 10 let a chtěla bych miminko. Strašně se ale těhotenství a porodu bojím kvůli AD. Může se mi někdo ozvat na email a poradit mi? barborn"seznam.cz Moc děkuji Barbora

Naďa (St, 30. 8. 2006 - 17:08)

Zdravím všechny. Užívala jsem do podzimu AD SSRI,pak otěhotněla již po vysazení.Ted tak od 5, měsíce těhot.mi zas začíná být podivně.včera mi psych.řekla,že když už mám měsíc a pul před porodem je to na nic začít bát,že s emůže jen Zoloft,ale každé AD že je neprozkoumáno,zda škodí dítěti.Pry bych před porodem zas stejně musela vysadit...prostě mi připadalo,že si dr. nebyla moc jistá.Tak asi budu muset přežít...ale mám obavy z poporodní dperese apod.,když už ted mi není moc dobře.mám hlavně porjevy fyzické,tj. tuhnutí svalů, arytmie apod. denně ,dopol. je mi nejhůř.

Návštěvník (Ne, 6. 8. 2006 - 19:08)

Ahojky,řeším stejný problém jako Vy,užívám již 2 roky Serlift a chtěla bych otěhotnět.Hledám všude možně informace,těch je hodně,ale jednou s užíváním antidepresiv typu SSRI souhlasí a jindy zase ne.Myslím,že řešením by byla psychoeterapie.Zatím jsem ji nevyzkoušela,ale nějaké řešení přece musí být.Budu Vás informovat a držím nám všem palečky,ať nám to plánované těhotenství vyjde a ať máme zdravé drobečky i přes ty léky.Mějte se.

klara (Út, 18. 7. 2006 - 13:07)

Serompram v těhotenství nevadí, brala jsem ho, když jsem kojila, doktorka mi ho doporučila, ale bohužel mi nepomohl.Nemůsíš mít strach, prý jsou děti po seropramu klidnější a hodnější!Zvládneš to!

monika (Út, 11. 7. 2006 - 22:07)

Karolino, má švica brala Zoloft celý těhotenství a má krásnou zdravou holčičku. Myslím, že by miminku víc vadilo kdybys měla psychický problémy.

Jitka (Út, 11. 7. 2006 - 11:07)

Nejrizikovější je první trimestr těhotenství, tam bych léky brala jen pokud je to opravdu nutné. Většinou v příbalových letácích nevídám přímo zákaz braní AD v těhotenství, ale spíš něco ve smyslu "nebylo prokázáno nic ..". Četla jsem o relativně nové terapii - rTMS, kterou by bylo možné deprese léčit a je možné ji podstupovat i v těhotenství. Informace jsem čerpala odsud http://www.tigis.cz/PSYCHIAT/PSYCH300/06markov.htmSama se léčím už velmi dlouho a bojím se vlivu léků. Hodně štěstí všem!!!

kajka (Po, 10. 7. 2006 - 20:07)

Ahoj,ja som taktiež brala seroxat asi 5 rokov.Po zisteni,že som tehotna som ho vysadila,ale som len 6-ty týžden,tak dufam,že sa to podarí aj bez liekov.No v tých horučavách neviem,neviem.

Karolina (Po, 10. 7. 2006 - 07:07)

Ahoj, jsem ve 12tt. Dva roky jsem užívala Zoloft 50mg denně. Psychiatr mě ubezpečil, že užívání Zoloftu v těhotenství je bezpečné. Přesto jsem při zjištění, že jsem těhotná vysadila. Bohužel bez léků se stav zhoršil, takže jsem minulý týden začala užívat znovu. Mám ale velké obavy, abych své dítě neohrozila. Na druhou stranu bych byla ráda dobrou a na plno fungující mámou a to se mi zatím bez léků asi nepodaří...

Reklama

Přidat komentář