Reklama

Pomočování v dospělosti

evča (St, 29. 3. 2006 - 14:03)

vůbec nevím, jestli to mám psát,bude mi patnáct,je to blbý,ale předevčírem jsem se poprvé od doby,kdy jsem byla malá,počůrala před mamkou a co horšího před lidma.potřebovala jsem nový brejle,tak pro mě máma odpoledne přijela ke škole a jely jsme na oční.mě se už chtělo po cestě ale říkala sem si,že to vydržím a v čekárně jsem si nikde nevšimla,jestli tam mají záchody,už to bylo kritický no a než jsem si dodala odvahu se zeptat,protože tam byly nějaký lidi a každej mlčel,tak už mi to teklo do nohavic a po lavici na zem.mamka byla uplně v šoku,prý co to dělám, taková velká holka,pak si půjčila kbelík a hadru,utřela to po mně,zatímco já stála vedle a všichni hleděli na mý mokrý džíny,ještě ke všemu manšestrový a tmavorůžový.děsný!pak mě máma podala bundu, vyvlekla mě ven,v autě mi dala na zadní sedadlo igelitkua a starou deku,co máme pro psa. když jsem se pak doma vykoupala a u čaje jsme to s mámou rozebíraly,říkala jsem,že mi bylo hloupý se v tom tichu ptát na záchody,no to se máma divila zas,jestli mi teda nebylo blbý to pak pustit do kalhot,coprýje větší ostuda.no jestli mě něco podobnýho ještě potká,tak raděj ten stud překonám'

Táňa (Út, 28. 3. 2006 - 15:03)

Jsem přesvědčená,že alkohol otupuje pořádně,jak píše Martin. Dostala jsem s tím před pěti lety pořádnou lekci a dávám si už na pití pořádnýho bacha. Tehdy mi bylo šestnáct a byly jsme s holkama jeden páteční večer si sednout no a já jsem to přehnala,pily jsme kolu s červeným vínem,to máte pořád pocit,že ten alkohol nepůsobí a pak to najednou sekne. Doma byl průšvih,protože jsem navíc přišla až po půlnoci,ale rodiče v noci nic neřešili.Pak to ale bylo o to horší ráno,protože já jsem o sobě vůbec nevěděla....no a když si to přišli se mnou ráno vyřešit a mamča strhla ze mě peřinu,tak nestačili zírat,postel byla totálně mokrá a taky špinavá....Pak jsem to samozřejmě taky ještě pořádně schytala a od té doby si dávám na pití sakra pozor, ta drsná lekce zabrala.'

Anděla (Út, 28. 3. 2006 - 11:03)

ahoj já mám s pitím a pomočováním taky hodně velkej problém, nikdy jsem s tím problém neměla, je mi 29 a piji jen vyjímečně, ale zato to dovedu rozjet, no srozjet já toho moc nesnesu, ale asi před rokem se mi stalo v opilosti že se mi najednou chtělo čůrat a když jsem se zvedla od stolu že si doju na WC tak už mi to teklo po nohou, přeběh mi mráz po zádech proboha já jsem se počůrala před přáteli v hospodě, no nějak se to zakecalo a všichni okolo to brali jako legraci a ujištovali měže je to v pohodě že se to občas stane, hmm až do další nehody jsem to brala taky tak, to už se mi naštěsti nestalo v společnosti ale těsně přede dveřma bytu najdnou jsem ucítila potřebu na malou a než jsem odemkla dveře v kalhotách bylo mokro, od té doby si dávám na pití bachga a chodím když už se někde popíjí pořád preventivně na WC, jinak podotíkám zánět močového měchýře jsem nikdy neměla a i po tomto incidentu se to nepotvrdilo, šla jsem k vůli tomu k doktorovy a nic mi nezjistil'

Jana (Po, 27. 3. 2006 - 15:03)

Simono, nekomplikuj si to praním ručníků a nestyď se, zvlášť když bydlíš sama. Taky mám podobný problém už několik let, ani toho nemusím vypít přes míru. Když jsem bydlela u rodičů, tak mi máma kvůli tomu pořád nadávala, dokonce vyhrožovala plínkama,to jsem se teda před ní hrozně styděla, teď bydlím už skoro tři roky s přítelem. Tomu už to taky asi začalo vadit, letos se už naštval a aniž bych o tom věděla, koupil mi jednorázovky a když jsme se nedávno vrátili zase z jednoho večírku a já už umytá ležela v posteli, najednou je vytáhl ze skříně a zabalil mě. Napřed jsem sice protestovala, ale chtělo se mi šíleně spát, tak jsem brzy usnula, no a ráno jsem byla nakonec ráda, že to tak vyřešil, protože jinak by byla postel samozřejmě zase celá mokrá. Tak si řekni, co je vlastně špatně, jestli si vzít v takovém případě na noc plínku, když se právě kvůli tomu vyrábějí, a nebo pořád prát pyžama, prostěradla, ručníky... Ahoj Jana'

Martin (So, 25. 3. 2006 - 07:03)

Tak to bude tím alkoholem. Otupí mozkové buňky a sníží citlivost a vnímání různých potřeb a podnětů. Myslím, že je to velice častá věc. Ať se jedná o alkohol či nějaké jiné omamné látky. Pouze stupeň odolnosti vůči působení té které látky je u různých lidí různý. Ale působí to na každého více či méně.'

Simona (So, 25. 3. 2006 - 00:03)

U mě je to jednoznačně tim pitím, za střízliva s tím problém nemám, ale jak se trochu víc napiju, tak se mi to stává opravdu často. Přitom si nemyslím, že bych byla nějaká alkoholička, naprostou většinu času jsem zcela střízlivá, ve své náročné práci, kde mám docela slušné postavení a kde o mém počůrávání samozřejmě nikdo neví. ?ádné psychycké problémy taky nemám, jsem pohledná, úspěšná, snad i celkem oblíbená. Že bych zažila nějaké trauma, to si nevzpomínám. Zatím jsem to nijak neřešila, snad jen když vím, že se půjdu bavit, tak si dám předem pod prostěradlo igelit a pár froté ručníků, ty docela sajou. O plenách jsem zatím neuvažovala, tak špatně na tom snad ještě nejsem.'

Martin (Pá, 24. 3. 2006 - 12:03)

Většinou bývá příčinou nějaký skrytý psychický blok, obava apod. navíc ještě umocněný případnými vnějšími okolnostmi. Taky jsem ty problémy měl zhruba do dvaceti. I dnes se mi to semtam ještě stane i když velmi vzácně a v mnohem menší míře. Co takhle psycholog nebo metoda Hlubinné Abreaktivní psychoterapie? Zbavme se předsudků, že kdo jde k psychologovi, je blázen. Opak je pravdou, ti nejvíce vyšinutí se zpravidla psychologii vyhýbají jak čert kříži a obtěžují a ohrožují svou chorobou okolí. Viz parlament. '

Lída (Pá, 24. 3. 2006 - 11:03)

asi bychom neměly tak popíjet, já jsem v létě na chatě přebrala když jsem byla na jedný oslavě s našima. Je mi devatenáct a cestou zpátky v noci přes les jsem se k tomu mokru normálně ještě podělala do kalhot, než mi to došlo, tak už bylo pozdě. Naši to všechno zjistili až jsme se vrátili, to bylo pak teda rodeo...stydím se ještě teď'

l (Čt, 23. 3. 2006 - 23:03)

Anti Borce!Co je pricinou tveho pochcavani???Jestli ne zdravotni obtize,tak jsi debil.

Simona (Čt, 23. 3. 2006 - 23:03)

Mám podobný problém, když se opiju, tak se docela často počůrávám. Jsem skoro stejně stará jako ty, je mi 27 a taky se mi to stane tak jednou do měsíce, tedy v průměru. Chápu, jak Ti asi bylo, když jsi se počůrala u známých, mě se stalo to samé naposledy koncem ledna a párkrát předtím už taky. Mám vlastní byt, takže to většinou nikdo nevidí a řeknu Ti, že když se probudím a zjistím, že jsem to zase pustila do postele, jsem fakt ráda, když je to doma. Nejhorší trapas se mi stal asi před dvěma lety v jedné hospodě, kde jsem dost přebrala a usnula jsem na stole. Víc asi nemusím dodávat, ještě teď celá tuhnu, když na to pomyslím. Tak aspoň vidíš, že v tom nejsi sama...'

Anti Borec (St, 22. 3. 2006 - 13:03)

Já se pochcávám doteď a to je mi 38 let!'

Marie A (Út, 21. 3. 2006 - 18:03)

mě se taky občas stává že se v noci pomočím, ale je to většinou když jsem hodně unavená nebo když jsem po nějaké akci kde se popíjelo, už jsem si uštědřila jednu velkou ostudu, když mě přemluvili známí ať u nich přespím a nejdu domů no a já jsem nakonec kívla a počůrala jsem se jim v obýváku na sedašku kde mi rozestlali, je to strašně ponižující, dělali že jim to nevadí a že se nic neděje, ale už mě nikdy domů nepozvali, je mi 26 let a v noci se pomočím tak jednou dvakrát do měsíce trvá to asi tři roky mám navštívit lékaře nebo se to dá někal vyléčít samoléčbou???'

Olina (Út, 21. 3. 2006 - 14:03)

Mám problémy se svojí téměř sedmnáctiletou dcerou, v noci se prakticky nepřestala počůrávat. Obíhala jsem s ní různá vyšetření, užívala jeden čas Minuritin, pak Adiuretin, celkem bez efektu, psycholog taky nezjistil žádné problémy. Dcera se učí dobře, nikdy jsme ji za mokrou postel netrestali, snažíme se jí pomoct. Nejezdila na žádné školní akce, vždycky měla lékařské potvrzení o zdravotní nevhodnosti takového pobytu.Jednou z možností jejích problémů by mohl prý být hyperaktivní močový měchýř, že se u ní nezmenší tvorba moči ani ve spánku. Poslední roky jsem už docela nešťastná, rezignovala jsem a dávám jí na noc bavlněné plínky i teď. Občas doufám, že to třeba časem samo odezní, občas jsem dost pesimistická. Neexistuje ale nějaká přírodní léčba, čaje, bylinky a tak? Děsí mě představa, že dcera bude v plínkách dál. Začíná to psychicky špatně snášet, suché noci má jednu, maximálně dvě za týden.Jinak přes den je v pořádku. Díky za radu.'

pro Adama (Po, 6. 3. 2006 - 17:03)

Já trpím inkontinancí 2.st.U mě se jedná o neurologické onemocnění.ty máš stanovenou nějakou diagnózu? Věra'

jadi (Po, 6. 3. 2006 - 07:03)

No tak přesně takový problém mám u svého přítele.Sice spolu nebydlíme, ale jsme spolu tak 2-3x do týdne, a když o víkendu vyrazíme někam za zábavou, tak se mu to taky občas stane, v té opilosti,ne teda pokaždé,ale jednou za čas jo.Tak nevím,jestli ho mám někam poslat....on z toho býva dost špatnej, ale já to nijak zvlášť neřeším, prostě stane se, nikdo nejsme dokonalej.Nebo myslíte, že by se to mělo nějak řešit? Ale jeho k žádnýmu doktoru nedostanu, tomu stačí, když vytáhnu bílej plášť do laborky, a už mu je špatně:-)'

Iveta (St, 4. 1. 2006 - 01:01)

Já jsem před pár lety bydlela na koleji s holkou, která se někdy počurávala do postele když byla opilá. Můžu říct, že mi to nijak zvlášť nevadilo, jinak byla fajn a byly jsme kamarádky. A že se tam stále něco slavilo a zapíjelo! Musím se přiznat, že se mi to jednou stalo taky a to dokonce v taxíku, když jsem jela v noci z vinárny a trochu jsem si zdřímla. byl to trapas jak hrom, ale brzo jsem se z toho oklepala, možná i díky mojí spolubydlící.'

Lucie (Po, 19. 12. 2005 - 13:12)

Mám velmi dobrou zkušenost s rehabilitací v Praze. Moji rodiče trpěli inkontinencí a po cca půlroční rehabilitaci u fyzioterapeuta se situace velmi výrazně zlepšila.'

Adam (Po, 19. 12. 2005 - 01:12)

Zdravím všechny,docela mě překvapuje, že tady někdo říká že v nošení plen nevidí problém. U mě se situace za poslední 3 roky zhoršila natolik, že mám pleny neustále, bohužel né žádné tenké, ale takové co dost absorbují. V současné době jsem asi nejvíce spokojen s EURON-FORM medium EXTRA, ale tak jako tak jsem z mé situace nešťastný, má někdo podobný problém ? jak ho řešíte ?děkuji za všechny odpovědí'

marie (Ne, 16. 10. 2005 - 07:10)

ahojjá mám stím taky potíže je mi 14 a příští rokse rozhodu ju kam jít na školu.já bych chtělajít na konzrvatořjestli mě vemouale to by znamenalo být tam na intru protože je to 150Km odnás a já nevím jak to udělatprotože se v noci pomočuju celkem často a stydím se zato neřekla jsem to ani nejlepší kamarádce'

ZH (Ne, 7. 8. 2005 - 15:08)

problém močových cest se dají řešit bylinnými potrav.produkty OK Alfa a OK Tau.(na záněty a regeneraci)NOVINKAwww.fest.cz/ds'

Reklama

Přidat komentář