Reklama

klystýr, výplach střev

Obdivovatel (St, 14. 1. 2009 - 12:01)

Správně, Yoss! Ty vždycky najdeš to nejlepší řešení...!

Yossarian (St, 14. 1. 2009 - 10:01)

Já chytnu kropáč, napustím ho ze zahradního sudu dešťovou vodou, konec si strčím pěkně hluboko do řiti a v předklonu ten kropáč zvednu. Potom počkám až do mě těch 10 litrů vyteče.

Pavel (St, 14. 1. 2009 - 08:01)

Pro Pavla z 13.1.
Yal je vhodný ma vyčištění před nějakým vyšetřením nebo chirurgickým zákrokem, a třeba i v případě zácpy. Ale jako všechny ostatní chemické přípravky (např. i glycerinové čípky nebo projímadla) by při častém pravidelném používání mohl mít nějaký nepříznivý vliv, např. by mohl být návykový.
Pokud chceme střeva dokonale vyčistit kvůli detoxikaci a posílení imunitního systému, je nejlepší jít na hydrocolonterapii (a dost za to zaplatit), nebo čistít několika klystýry. Podání klystýru je třeba natrénovat, aby při něm nedocházelo k nepříjemným pocitům, tzn. zvolit správnou polohu, tlak vody, teplotu atd., v téhle rubrice je to popsáno mnohokrát. Pocit bolesti a tlaku, pokud to není vinou např. velkého tlaku vody (nádobka příliš vysoko), spíš ukazuje na nějakou střevní poruchu nebo deformaci, srůsty, zánět, a pod. Další předností klystýru je, že podporuje vyprázdnění zcela přirozeným způsoubem, tzn. naředěním a změkčením obsahu a zvětšením objemu - což oboje vyvolá přirozený vyprazdňovací reflex.

Pavel (Út, 13. 1. 2009 - 23:01)

Napadlo mě, jestli není dobré si dát občas na vyčištění střev Yal gel. Jen tak preventivně, vlastně místo klystýru. Sice asi nevymyje tak daleko, ale na mě fungoval velmi dobře. A hlavně bez bolesti a tlaku v břiše, což jsem měl u klystýru normálně. Pět krabic Yalu mám doma, je na něj ještě dva roky záruka. Co myslíte, je dobré si dát občas na pročištění preventivně Yal?

Pavel (Čt, 8. 1. 2009 - 09:01)

Pro N. Svobodovou: může se jednat také o zánět střev nebo o nějakou formu dráždivého tračníku. Při průjmech se většinou klystýr nedoporučuje, pokud je nucení několikrát za den. Tady asi jde o něco jiného. Může to být také psychického původu - nějaký stres nebo obava z potíží během nastávajícího dne. Možná by stálo za pokus zkusit klystýr s heřmánkem, měsíčkem nebo tymiánem, případně s třezalkou. Jinak na stabilizaci zažívacího traktu pomáhá aloe, dále pak silymarin (nebo ostropestřec), někdy i větší dávky vit. C nebo E. Není znám případ, že by si někdo klystýrem ublížil (pokud nejde třebo o perforaci střeva). K dokonalému vyčištění tračníku je potřeba provést nejméně 3 výplachy za sebou, a to i několik dní po sobě. Pak se doporučuje jíst bílý jogurt s živou kulturou nebo užívat nějakou směs laktobacilů (probion a pod.), aby se znovu obnovila střevní flóra. Může také jít o potravinovou alergii, tzn. zkusit radikálně změnit jídelníček, zda to bude mít efekt. Jinak se při průjmech doporučuje jíst rýži s vařenou mrkví - ale pozor, někdo je na mrkev alergický. Pomohl třeba nějaký druh živočišného uhlí?

Nikola Svobodov (St, 7. 1. 2009 - 21:01)

Dobrý den, již několik let trpím bolestmi břicha, nadýmáním a také ranními průjmy. Průjem mě neobtěžuje během dne ani nemám náhlé nutkání jít na WC. Na záchod chodím pravidelně ráno asi 20min po probuzení, ale vždy jde o velmi řídkou stolici. Váha se mi nijak nemění, nehubnu ani netloustnu. Snažím se jíst zdravím způsobem, tedy zastoupení všech potravin vyváženě. Jím 4x denně - snídaně, oběd, svačinka, večeře. Večeře studená, k svačině ovoce. Příjem tekutin cca 2,5 litru denně. Na vyšetření stolice, krve i na gastroskopii jsem byla. Vše je prý v normálu, po stráce virové nebo bakteriální také. Dostala jsem pouze Omeprazol, ale jinak nic víc, obtíže trvají a už si nikdo neví rady. Nakonec jsem zkusila i výplach střev irigační sadou - 2 litry teplé vody (36.8 stupňů) s trochou šťávy z citronu. Prý to je dobré na detoxikaci a pročištění střev. Můžete mi poradit s mými obtížemi? Je klystýr s citronovou šťávou pro mě a moje střeva OK? Jak často si ho mám dávat jestli mi to má pomoci? Můžu si tím klystýrem nějak ublížit? Děkuji za pomoc. Nikola S.

juranda (Ne, 16. 12. 2012 - 15:12)

Pro Hanču.Tak klystýr je prastará očista střev. I já ji používám několik let je mě dobře neb většina nemocí pochází ze zanesených střev.Asi něco na tom je.

Hanča (St, 12. 12. 2012 - 11:12)

KLystýr je vážně super detoxikace. Jen mne mrzí, že tuhle výbornou procedůru jsem objevila teprve před půl rokem. Moc mi pomohlo s mými zdravotními problémy.

Daniela (Pá, 16. 11. 2012 - 21:11)

O prospěšnosti klystýru nelze pochybovat. Například Dr. Kellogg (vynálezce kukuřičných lupínků), si dával klystýr každý den a dožil se 91 roků!

Ferdinand (Pá, 16. 11. 2012 - 21:11)

Klystýr si dělám jednou týdně už 25 let a od té doby jsrm perfektně zdravý.

LVR (So, 3. 11. 2012 - 13:11)

Tak já du taky skusit ten klystýr chci použít 1,5l snad to do sebe dostanu

Márty XXX (Ne, 21. 10. 2012 - 16:10)

...Márty XXX ještě stále...Ahoj, pro pak ani ne, moc to vzrušuje, plnit si bříško, bud vzduchem nebo vodou análkem na max :-) je to supr ahoj

Vida... (Ne, 21. 10. 2012 - 12:10)

...Márty XXX ještě stále existuje, ale jde to sním nějak z kopce-už začíná blábolit-příznak, že se mu vzduch z análku začíná tlačit na mozek:-)))

MMS (Pá, 19. 10. 2012 - 12:10)

Vyplach střeva za pomoci mms1 vás zbaví parazitú.

Márty XXX (Pá, 19. 10. 2012 - 12:10)

...Márty XXX přefoukl a...Ahoj já ne, jsem tu pořád nafukuji bříško, bud vzduchem nebo vodou análkem a moc supr ahoj :-*

Konečně se... (St, 17. 10. 2012 - 09:10)

ahoj, nu jo to se nestane,......Márty XXX přefoukl a praskl a již zde neopruzuje!

Márty XXX (Ne, 26. 8. 2012 - 23:08)

Márty XXX, nafoukni si...ahoj, nu jo to se nestane, ale plním na max co to jen jde a je to fakt moc supr pocit uvnitř :-)

marie (St, 15. 8. 2012 - 21:08)

v dobe okolo patnacti jsem zacala zit na internatu a zacpou jsem zacala trpet take. na vikendy jsem jezdila domu a mamka to na me nejak poznala a kdyz jsme se domluvily, ze mi projimadla nedelaji dobre, davala mi maly klystyr balonkem pro mimina a ten mi stacil na to prvotni uvolneni, bylo toho myslim asi sto mililitru. kazdopadne to pomohlo.

petra (Pá, 10. 8. 2012 - 07:08)

Márty XXX, nafoukni si břicho ještě víc. Možná pak praskneš a přestaneš tady oplzovat.

Jano, pochopitelně, že když si byla a pořád seš a dlouho ještě budeš panna tak tě nikdo a nic strkat do pipiny nebude. To co si měla v konečníku nebyl prst ale doktorův penis. Doufám, že si se posrala doma a né v ordinaci.

Márty XXX (Čt, 9. 8. 2012 - 15:08)

ahoj holky, jak je a co plníte si bříška vodou já ano ale i vzduchem, moc se mi to libía vzrušuje to dost až k dosaženi orgsasmu bez pomoci, proště ten klak mě tak dostane že se udělám bez pomoci je to mazec a hlavně jak to v tom bříšku tlací a jsem pak jako tehotný mazec, jestli mate skype muhu to ukázat a udělat si prijemně :-) Ahoj Márty XXX

Reklama

Přidat komentář