Reklama

klystýr, výplach střev

(St, 14. 4. 2010 - 12:04)

Ahoj noo dělat si klystýry ze sprchové hadice je O ŽIVOT!Jednak hrozí přílišným tlakem přetrhnutí střev a prostě a jednoduše nemůžete vědět kolik vody se tam dostane a hlavně je to NEBEZPEČNÝ!!!! Kupte si klystýr čili Irigátor na 1,2 L to stačí a hurá do toho pěkně v klidu při hudbě.

Lisa (Po, 12. 4. 2010 - 13:04)

Poprvé jsem klystýr zkoušela ale nedopadlo to moc hygienicky když jsem zavaděla po 2. už jsem si yla jistejší

Honza (Čt, 1. 4. 2010 - 07:04)

Příroda se probouzí ze...Přilétlo jaro z daleka, a všude plno touhy...", napsal básník. Travička je den ze dne zelenější... a už máme Zelený čtvrtek. K velikonočním obyčejům patří pomlázka, malovaná vajíčka i studená voda. Ke klystýru se hodí jak studená, tak i vlažná pitná voda s teplotou lidského těla. Čte tyto řádky romantická žena/dívka, která touží po odborně provedeném (důkladném "jarním") očistném klysmatu? Tak už neváhej a napiš mi přímo na [email protected]

Pacient (Po, 22. 3. 2010 - 08:03)

Příroda se probouzí ze zimního spánku a pro dobrou kondici léčitelé často doporučují provést jarní očistu tlustého a slepého střeva důkladným klystýrem. Čte tyto řádky zdravotní sestřička, pro kterou je dávání klystýrů nejen pracovní povinností, ale i zálibou? Která si i doma jako prevenci a pro zdravou pleť občas sama očistné klysma aplikuje a případně ji to i eroticky vzrušuje? Nebo lékařka, která by mi moc ráda diskrétně udělala pořádný klystýr i řádnou preventivní prohlídku? [email protected]

Honza (Ne, 28. 2. 2010 - 14:02)

Klystýr nebolí. Pokud se...Při zavádění rektálního katetru (pro dospělé mívá průměr 10 mm) sestřička obvykle vyzve pacienta: "Zatlačte si trochu, jako na stolici!" a jakmile pacient uposlechne, anální svěrače povolí a katetr lze snadno a lehce zasunout, stačí i jen do hloubky asi 5 až 10 cm, aby se při dávání klystýru neuvolnil a voda netekla mimo. Pokud jde o namazání povrchu katetru, lze použít buď prostý tuk, jakým je výše uvedená vaselina (20 g tuba Vaselinum album Slovakofarma se kdysi dávno prodávala v lékárně za 2,40 Kčs), nebo různé emulsní krémy, které se dělí na typ voda v oleji V/O, tzv. mastné krémy, příkladem je běžná Indulona A/64 (v modrém obalu), po nanesení na kůži se povrch jeví mastný a lesklý. Naproti tomu emulsní krémy typu olej ve vodě, například Indulona DEZ se po natření na kůži rychle vstřebávají, nezanechávají pocit mastnoty a povrch se jeví jako matný, v oboru kosmetiky se tyto O/V krémy označují (na rozdíl od "mastných" V/O) jako hydratační, polomastné, suché, lehké... Pro promazání análního otvoru (lidově "kakaové dírky") a namáznutí rektálního katetru před podáním klystýru se mi nejvíce osvědčila právě Indulona DEZ/87. Výhodou je i snadnější omytí katetru po klystýru, který by se při použití vaseliny nebo mastného krému musel navíc odmastit. Jako lubrikans lze samozřejmě použít i různé "intimní gely" z lékárny. Když se klystýr dává doma v soukromí, kde není riziko přenosu nosokomiální infekce, stačí namáznout katetr dětským toaletním mýdlem.

Pavel (Ne, 28. 2. 2010 - 09:02)

Klystýr nebolí. Pokud se rourka namaže vazelínou nebo lubrikantem, není zavádění vůbec cítit. Plnění vodou je taky v pohodě, jen při použití většího množství vody je ke konci pociťován určitý tlak v břiše. Nejlepší je to vyzkoušet.

U.G. (Pá, 26. 2. 2010 - 21:02)

Dobrý den. Mám dotaz ohledně klystýru. S přítelkyní bychom chtěli vyzkoušet anální hrátky. Víme, že výplach nutný není, ale měli bychom lepší pocit, kdyby vše proběhlo "hygienicky". Zajímalo by mne, zda klystýr bolí. Nejen při zavádění trubičky, ale i při vnikání vody do střeva. Předem děkuji za odpověď.

Libor (St, 24. 2. 2010 - 20:02)

Kdo my prosím pomůže s aplikací klystýru..jsem po urazu a bez klystýru se nevyprázdním.Předem dě[email protected]

eva (Po, 22. 2. 2010 - 19:02)

Zajímalo by mě, jak přesně se...otevri si stranku dr natura cz tam najdes pripraviek colonix ktery ti pomuze

Robert (Po, 22. 2. 2010 - 19:02)

děkuji Lucie skusíme to a můžeto i 4 letý dítě

Lucík (Po, 22. 2. 2010 - 01:02)

reakce pacientovi či lékaři...Na pročištění a detoxikaci střev mi byl doporučen (zelený jíl)Koupí se v tabletkách ve zdravé výživě :) Cena cca 170 kč..Příjemnější něž klystýr...Jen doporučuji. S pozdravem Lucie

R (Ne, 21. 2. 2010 - 18:02)

reakce pacientovi či lékaři - Ach -
jste pěkný inteligen buďte rád že nemáte žádný problém a až ho budete mít tak si určitě zpomenete na to jak jste se choval a jak píšete vulgárně a nebopjte se boží mlýny melou pomalu ale jistě a určitě nějaký problém u vás nastane

Ach (Ne, 21. 2. 2010 - 18:02)

Klystyr se dělá kdykoliv a to nejlépe aspoň 6.krát po sobě a pořádně po klystyru protáhnetěte konečník a to tak že pěsti otevřete konečník a budete ho protahovat. Doporučuju klystyr také z na drobno ostříhanych vlasů aby se ve střevě zamotali do hoven a tedy ta sračka vyšla ven. Muži pokud mají dostatečně velký Penis tak můžou ho strčit do análu kvůli protaženi před klystyrem. Také kdo může tak si může konečník vylízat kvůli stimulaci. Přeji hezké klystýrováni.

Ach (Ne, 21. 2. 2010 - 17:02)

Klystyr jedině pořádný a to vrazit si tam pořádnou hadici tak 30.Cm dlouhý a 10.cm tlutstý pak pustit si tam teplou vodu a to plný slinany tedy plivat plivat a plivat protože sliny dodají střevám patřičnou přirozenou energii sílu pružnost atd. Můžete přimíchat i kousek hovna pro posílení střevní stěny. Až budete mít v sobě cca 2.litrů vody tak musíte plakát tak 10.minut neustále a masírovat si bříško aby se přilepená hovínka odlepila. Doporučuju též po klystyru si vrazit celou pěst do konečníku.

Robert (Ne, 21. 2. 2010 - 10:02)

chtěl jsem se prosím zeptat , jaké má složení kristýr a jak si ho mám co nejjednodušeji udělat doma. mám holčičku 4 a půl roku a bojí se jít vykakat na záchod, noční a kaká ve stoje do plíny a trápí se u toho a říká že jí bojí kakání. Doporučili skusit klistýr.Moc tomu nerozumím , ale nevýte , jak zjistit čím to je popř. vyšetření , kden je chyba jak to vyléčit či šetrněji odstranit bez velkých následků. děkuji

Pacient (Ne, 14. 2. 2010 - 13:02)

K dnešnímu svátku sv. Valentýna, patrona zamilovaných, přeji všem ženám/dívkám s kladným vztahem ke klystýru splnění jejich přání i těch nejkrásnějších snů. Čte tyto řádky zdravotní sestřička, pro kterou je dávání klystýrů nejen pracovní povinností, ale i zálibou? Která si i doma jako prevenci a pro zdravou pleť občas sama očistné klysma aplikuje a případně ji to i eroticky vzrušuje? Nebo lékařka, která by mi moc ráda diskrétně udělala pořádný klystýr i řádnou preventivní prohlídku? [email protected]

! (St, 10. 2. 2010 - 20:02)

Honzo, běž už s tou svou Trepišovskou do prdele.

Jirka (St, 10. 2. 2010 - 19:02)

Moc děkuji za odkazy na literaturu. Rád si o Karen Trpišovské něco přečtu.

Honza (Út, 9. 2. 2010 - 23:02)

Ad Honza - Karen Trpišovská....Existuje nekrolog - Vlček, J.: Památce Marie Trpišovské - Karen. Rozhledy v chirurgii, 52, 1973, č. 2, s. 134 - 135. Také v knize Balaš, V. - Vlček, J.: Akademik Arnold Jirásek český chirurg. Avicenum, Praha 1988 je o ní na s. 106 zmínka: "Vynikla zvláště sestra Trpišovská - řečená Karen, skoro legendární osoba, která měla vysokoškolské vzdělání v chemii, ale věnovala se raději ošetřování nemocných než práci v laboratoři...". Ze současnosti pak existuje kniha (název si nepamatuji), věnovaná historii a osobnostem českého ošetřovatelství, kde je její životopis a fotografie. Bývá také uváděna jako Marie Karen Trpišovská.

Jirka (Út, 9. 2. 2010 - 21:02)

Z historie českého...Ad Honza - Karen Trpišovská. To je velmi zajímavá a inspirativní informace. Mohu se zeptat, zda je o Karen Trpišovské něco publikovaného? Nebo je výše uvedené jen historka zachycená z doslechu? Díky moc za odpověď.

Reklama

Přidat komentář