Reklama

klystýr, výplach střev

PD (Po, 16. 3. 2009 - 10:03)

Pro Nikolu: Zkus nějaké živočišné uhlí. Dále by mohlo pomoci aloe (extrakt nebo juice), vitamin B komplex (forte) a vit. C, také Silymarin (Ostropestřec mariánský). Může jít i o psychosomatickou poruchu (stres a pod.), na to by mohl pomoci čaj z třezalky, nebo antidepresiva (nutná konzultace s odborným lékařem). Dále se doporučuje zkusit přípravek s laktobacily (Probion a pod.), aby se upravila střevní flóra.
U průjmů se zpravidla klystýr nedoporučuje, ale pokud tady přinese zlepšení, tak proč ne. Pokud by se jednalo o nějaký lehký neinfekční zánět střev (ten se těžko zjišťuje), byl by lepší klystýr z heřmánku nebo měsíčku, případně jiných bylinek s protizánětlivým a uklidňujícím účinkem. Správně podaným klystýrem si ublížit nemůžeš, příliš častým a dlouhodobým používáním (denně) by se mohla narušit rovnováha minerálů v těle, což lze kompenzovat nějakým multivitaminovým přípravkem s minerály. Dále možno zkusit Sulfasalazin nebo Entizol (7 dní), je to na předpis. Další možnost, zda nejde o celiaklii (alergie na lepek), nebo jinou potravinovou alergii - zkusit dělenou stravu.
Zkus i jiného odborníka.

realista (Po, 16. 3. 2009 - 08:03)

SLEPICE, namísto výplachu střev si raději nechte udělat výplach lebeční dutiny, od těch slepičích nánosů !!!

Začátečník (Ne, 15. 3. 2009 - 16:03)

K příspěvku 4. 3. 2009 16:52:43, pro Drakstara

Pišeš, že si občas vezmeš laktobacila. Můžeš mi napsat, jakého laktobacila si bereš, co to přesně je a kde se to koupí a jestli citis nějaký účinek?

Můžete mi někdo napsat přesný název (výrobce, označení) vyzkoušeného domácího hydrocolonu?

Díky

Nikola S. 28let (Ne, 15. 3. 2009 - 12:03)

Dobrý den, již několik let trpím bolestmi břicha, nadýmáním a také ranními průjmy. Průjem mě neobtěžuje během dne ani nemám náhlé nutkání jít na WC. Na záchod chodím pravidelně ráno asi 20min po probuzení, ale vždy jde o velmi řídkou stolici. Váha se mi nijak nemění, nehubnu ani netloustnu. Snažím se jíst zdravím způsobem, tedy zastoupení všech potravin vyváženě. Jím 4x denně - snídaně, oběd, svačinka, večeře. Večeře studená, k svačině ovoce. Příjem tekutin cca 2,5 litru denně. Na vyšetření stolice, krve i na gastroskopii jsem byla. Vše je prý v normálu, po stráce virové nebo bakteriální také. Dostala jsem pouze Omeprazol, ale jinak nic víc, obtíže trvají a už si nikdo neví rady. Nakonec jsem zkusila i výplach střev irigační sadou - 2 litry teplé vody (36.8 stupňů) s trochou šťávy z citronu. Prý to je dobré na detoxikaci a pročištění střev. Můžete mi poradit s mými obtížemi? Je klystýr s citronovou šťávou pro mě a moje střeva OK? Jak často si ho mám dávat jestli mi to má pomoci? Můžu si tím klystýrem nějak ublížit? Děkuji za pomoc. Nikola S.

PD (Čt, 5. 3. 2009 - 10:03)

Voda z kohoutku je přece pitná, a dle chemických rozborů je často lepší (čerstvá), než balená, která se delší dobu skladuje a právě v ní se mohou namnožit bakterie. Jediný problém může být v rozvodu teplé vody z centrálního rozvodu (např. v paneláku), kde je společný výměník nebo kotel, tam může být dlouhé potrubí s teplou vodou zanešené bakteriemi (železitými). Kdo má vlastní často používaný průtokový ohřívač nebo bojler, obávat se nemusí. Kromě toho střevní stěna většinu bakterií nepropustí, vždyť samotný obsah střev tvoří ze značné části bakterie, ať už ty užitečné, nebo ty, které se tam dostanou z potravy. Riziko je, pokud by šlo o zárodky infekčních chorob (salmoneloza a pod.). Pokud by se do pitné vody dostaly, nakazíte se třeba už i při čištění zubů.
Použití sprchy může být při neopatrnosti nebezpečné, a hlavně nemáte přehled o množství vody. Ale při krátkém propláchnutí konečníku by si mohl ublížit jen trouba.

Pavel (Čt, 5. 3. 2009 - 10:03)

Mně to opravdu nepřijde normální jen zkoušet klystýr sprchou. Víte jaký je ve vodovodu tlak, aby voda dotekla až do horních pater paneláků? To si chcete protrhnout střeva? Navíc voda z kohoutku obsahuje chlor, někdy i rez....tohle bych si do střev nepustil. Měla by se použít voda kupovaná, balená.

Návštěvník (St, 4. 3. 2009 - 22:03)

A nevypláchla sis náhodou už i mozek?

pro Drakstara (St, 4. 3. 2009 - 16:03)

ja si to delam sprchou denne uz tri roky, obcas vezmu laktobacila, a v pohode si rano dojdu klidne sama, ale psychicky se citim daleko lip po klystyru

Návštěvník (Út, 3. 3. 2009 - 21:03)

Panebože tady se vynachází úchyláků, to je děs běs. Vyplachovat si střeva sprchou - padej k psychiatrovi. Něco Ti na to dá!!!

Pavel (Po, 2. 3. 2009 - 14:03)

Nejsem dealer ani propagátor Yalu. Jak jsem již psal, ani to není náš výrobek. Vyrábí to Trommsdorff v Německu. I když jsem slyšel že existuje i český Yal od firmy Wallmark, ale nikdy jsem se s ním nesetkal (Wallmark spíš pamatuju jako výrobce limonád).
Vám se nelíbí Yal, já zase nechápu některé vaše postupy. Klystýr se rozhodně nedává TLAKOVOU VODOU z hadice od sprchy!!! Plní se přece postupně a tlak se určuje výškou nádoby. Ne si pustit do střev tlak z vodovodního potrubí.

PD (Po, 2. 3. 2009 - 09:03)

Asi je zbytečné stále dokola opakovat, že nebezpečí nějakých následků (zlenivění střev atd.) je právě u projímadel a jiných chemických přípravků, včetně Yalu a i glycerinových čípků.

Návštěvník (Po, 2. 3. 2009 - 07:03)

Dealere Pavle, jseš už s tou svou neustálou propagací Yalu poněkud trapný.

Pavel (Ne, 1. 3. 2009 - 20:03)

Přesně tohle je napsáno i u moderní náhrady klystýru-gelu Yal. Že při jeho častém užívání hrozí zlenivění střev, člověk tedy nebude moci jít normálně na velkou bez Yalu.
Je možné Yal užívat místo léčebného klystýru, na pročištění střev? Přijde mi to mnohem míň nebezpečné než plnit střeva litrem vody, či dokonce dvěma. Yalu mám dost, deset balení (20 dávek) i se zárukou. Nemusím ho kupovat v lékárně za 170Kč či ještě víc.

alt1 (Ne, 1. 3. 2009 - 17:03)

Jen bych doplnil PD odkazem kde lze knihy dr Walkera zdarma a legalne stahnout:
http://www.sk2.goo.cz/download/index.htm

PD (Ne, 1. 3. 2009 - 12:03)

Pro Káju: odkazuji na knihu dr. Normana Walkera Tlusté střevo bez zácpy, je ke stažení na internetu. Hodně lékařů (i lékárníků) bude tvrdit, že klystýr není vhodný, protože potřebují prodat různé drahé přípravky na úpravu zažívání. Samozřejmě i tady platí, že se nic nemá přehánět.

Jana (Ne, 1. 3. 2009 - 11:03)

Vůbec bych se toho nebála, přesně to, co radí předchozí, střeva tím vůbec nezleniví a navíc se budete cítit velmi dobře, mít hodně energie.Určitě se vám také zlepší pleť a budete odolnější vůči nemocem.Jen nezapomenout na doplnění bifidobakterie, př. pangamin bifi. Provádět ráno nebo večer, třeba ten odvar z heřmánku s trochou soli nebo citronu nebo vlažnou vodu se solí, mám s tím dobré zkušenosti.Také používám klystýr v kombinaci s očistným půstem.

kája (Pá, 27. 2. 2009 - 14:02)

Mě to v lékárně pravidelně a častěji než 1x za měsíc nedoporučili, prý to povede ke zlenivnění střev a zadělám si tak na další problém s vyprazňováním. Jako, že bez něj pak nepůjdu. Chci tím zmírnit kožní problém - ekzém. Prosím o Váš názor nebo zkušenost?

PD (Pá, 27. 2. 2009 - 13:02)

Pro Drakstara:
Příliš časté proplachování střev (každý den) může způsobit narušení střevní mikroflóry, zejména při hlubokém výplachu. To se dá napravit užíváním přípravků s laktobacily. Výplachy, které pročistí jen část střeva (sestupný tračník a konečník) nemohou uškodit. Jsou případy (dle sdělení terapeutky u hydrocolonu), kdy se bez klystýru pacient už vůbec nemůže vyprázdnit (po úraze, operaci atd.), a také klystýr obden nevadí - případné neagtivní následky jsou menší, než trpět zácpou, kdy se organismus zanáší toxiny. Při některých střevních chorobách se výplachy nedoporučují - např. při akutních zánětech a pod., viz webové stránky o hydrocolonterapii.
Použití sprchy není zcela bezpečné, protože větší tlak by mohl střevo podráždit nebo i poškodit, je lepší používat irigátor. Teplá voda z rozvodu může být znečištěna bakteriemi, zejména v centrálních rozvodech (společná kotelna, teplárna), lépe užít vodu převařenou. Aby se předešlo případné dehydrataci, doporučuje se použít vodu osolenou (tzn. jako fyziologický roztok - asi 1 lžička na 1L), nebo odvar z bylin (heřmánek), někdo radí i šťávu z citronu. Vysoušení střevní sliznice zabrání přídavek oleje (olivový, sezamový).
Jinak je klystýr prospěšný, protože odstraňuje toxiny a pomáhá zvyšovat imunitu a všeobecně stimuluje, jako různé jiné vodoléčebné procedury.

Pomoc s klystýr (Pá, 27. 2. 2009 - 13:02)

Ahoj, odjakživa mám extrémní strach z nemocnic a doktorů, navíc mám strach, že si při své extrémní nešikovnosti ublížím, četl jsem mnoho varování ohledně nebezpečnosti klystýru. Bohužel mám čím dál větší problémy s bolestí hlavy vyvolanou znečištěnými střevy, klystýr potřebuji, jak jen to půjde nejdříve. Mohu poprosit nějakou ochotnou diskrétní Pražačku, aby mi pomohla s aplikací klystýru? Moc moc moc děkuji předem, nedovedete si ani představit, jak moc by mi to mohlo pomoci, už nechci dále trpět čím dál častější a silnější bolestí hlavy.

Děkuji!!! :-)

klystyr"atlas.cz

Drakstar (Pá, 27. 2. 2009 - 12:02)

chudaku

Reklama

Přidat komentář