Reklama

Nosíte rádi korkové dřeváky?

Martin (Po, 18. 8. 2008 - 15:08)

Co mně přimělo? Asi jejich krása, od dětství jsem k nim cítil jakousi přitažlivost, až to v druháku na střední nešlo vydržet a musel jsem si je koupit. Byly tehdy (cca rok 1991) mnohem kvalitnější a ve třídě jsem by kluk v korkáčích sám, ale ve škole bylo ještě asi 5 dalších kluků. Jinak je nosily spíš holky.
M.

Radek (Po, 18. 8. 2008 - 15:08)

Díky za příspěvek, Martine.

Smím se zeptat, kdo nebo co Tě přimělo "korky" nosit? Asi jsi byl jeden z mála kluků a nosily je spíše spolužačky..ne?

Také máš dojem, že tehdy vydržely více a nelámaly se?

R.

Martin (Po, 18. 8. 2008 - 15:08)

Tak zase po dlouhé době koukám na diskuzi a chci se zastat Radka, když se korkáče někomu líbí (Radkovi asi jako mně), tak co je na tom špatného. Komu se nelíbí tak ať do této diskuze nechodí. Já nosím korkáče Protetika od střední školy až doteď a nejen že sluší, jsou pohodlné, ale vyléčil jsem si s nimi potíže s plochýma nohama. Tak se mějte a držte se tu.

Radek (Po, 18. 8. 2008 - 13:08)

Warde, naprosto s Tebou souhlasím, onen výrobce zhruba oěnch 30 let vyrábí.

Opravdu nevím co měl PRUDIL na mysli, že "to nemá certifikáty".

www.zdravotniboty.cz - zajímal by mě Tvůj názor.

Hezký den

Radek

Ward (Po, 18. 8. 2008 - 13:08)

Tomu dotazu Moniky jsem rozuměl tak, že shání prostě něco výhodného pro přezouvání na celý školní rok a v tom smyslu jsem také odpověděl, jiná speciální kritéria jsem nesledoval. Zmíněný výrobce má u vzoru 150 uvedeno "lehká pracovní obuv" a u vzoru 170 "zdravotní obuv dámská". Nejsem zástupcem podniku, ale nějaká oprávnění musí mít, když má přes 30 let (tehdy ještě ne jako akciová společnost) v charakteristice uvedeno "výrobce zdravotní obuvi, bezpečnostních a ochranných pomůcek".

Pozdrav všem.

Radek (Po, 18. 8. 2008 - 13:08)

Prudile...možná, že budeš mít větší respekt..když napíšeš výrobci oněch "gumových nekorkáčů", které doporučil Ward, jistě při svém přehledu víš o kterého výrobce jde.

Můžeš jim sdělit, že klamou spotřebitele..na Tebe jistě dají..když umíš tak hezky psát..

Radek (Po, 18. 8. 2008 - 13:08)

Prudile..a copak nám ještě nepíšeš..?

Patně něco..co dělá čest Tvému nicku, že?

Prudil (Po, 18. 8. 2008 - 12:08)

Pan Ward at si strčí ty svoje gumový nekorkáče do prdele,takovej hnus nabízet holce,to snad nemyslí vážně-nemá to žádné zdravotní certifikáty,ortopedické to není a navíc se na to nedá koukat.To už si může jít koupit k ťamanum do tržnice cokoliv.Jo a tobě Radku jestli stačí k tomu aby sis vyhonil péro informace o tom,že někdo nosil v roce 1985 korkáče s hnědým páskem a že se mu v nich chodilo moc fajn,tak to jsi u mě totální zoufalec.

Radek (Po, 18. 8. 2008 - 12:08)

Ještě jednou zdravím všechny, zejména Warda, jehož příspěvky jsou velmi užitečné.

Možná by stálo za to, zmínit svoje zkušenosti s korkáči, tak jak se vyvíjeli - t.j. jestli jste je nosili ještě před rokem 1980 (nýtovaný "obrácený" pásek, užší nízká stélka, méně "tvarovaná), v "mezidobí 1980-85 - stále ješt nýtovaný pásek různých barev, "obrácený" tak jako nyní, nebo až po roce 1985 - lepený nenýtovaný pásek mnoha barev, stélka relativně vysoká, pak nižší.

Občas je ještě někde možno spatřil ty staré modely korkáčů, jak jsem již zmínil, tolik se nelámaly..skoro vůbec.

Třeba "korky" od českých výrobců mají stélky od firmy KJZ, skoro se nelámou, ale kvalita pásku..je různá.

Tak..máte-li co, pište prosím.

Radek

Radek (Po, 18. 8. 2008 - 12:08)

Díky Vám všem za příspěvky.

Možná by stálo za to, sem umístit nějaké "korkáčové tipy " -t.j. jakou značku korkáčů nosíte (od kterého výrobce) resp. kde je kupujete.

Vím, že už to trošku "zavání" reklamou, ale jak jinak se podělit o zkušenosti..

Hezký den

Radek

Ward (Ne, 17. 8. 2008 - 21:08)

Pro Moniku (14.srpna): Podle mého názoru by Ti k uvedenému účelu mohly lépe posloužit dámské pantofle výrobce Snaha Jaroměř (prodávají i jiné prodejny - Snaha Jihlava, Mnichovice a další), vzor 150 (případně trochu tvrdší vzor 170). Jsou ještě lehčí než korkáče, uvnitř jen nenásilně tvarované a přitom ne tak nízké jako třeba žabky. Dále jsou proti korkáčům pohodlnější, chůze v nich je měkčí i rychlejší a jsou neporovnatelně trvanlivější (snesou i hrubé používání venku, nepoškodí je déšť ani sníh, z bláta se celé snadno omyjí). Dají se běžně nosit i s ponožkami různé tloušťky (silonky jsem pochopitelně nevyzkoušel :-)). Pásek je libovolně nastavitelný jednoduchou přezkou, dírky lze i přidělat a nevytrhávají se. Viděl jsem je navíc v různých barvách - pásek v barvě přírodní kůže, hnědé nebo béžové, pro dámy pak i červené nebo modré (zvlášť jemný pásek). Proti korkáčům se navíc nelámou (nikdy se mi to nestalo). Kromě toho jsou i levnější - 295 korun (cena ze srpna 2007).

Úspěšný nákup přeje Ward.

Fík (Pá, 15. 8. 2008 - 22:08)

Ahoooj footfetischisti,mě se hrozně líbí,že se tady může každej vydávat za koho chce.Takže já hrozně rád olizuju nohy a korkáče naší Aji-jsem totiž Maxipes Fík

Listonoš (Pá, 15. 8. 2008 - 20:08)

Ono to také vypadá tak, že se tady nějaký footfetišista vydává za holky.

Maverick (Pá, 15. 8. 2008 - 19:08)

S příspěvkem od PetrDruhy jen souhlas !!!

Ivana (Pá, 15. 8. 2008 - 19:08)

Já korkáče nosím jen doma, mám je s bílým páskem.

PetrDruhy (Pá, 15. 8. 2008 - 18:08)

Pro Jitku(především):
Proč jste toto fórum vlastně založila, když Vás pobuřuje, že korkáče na ženských bosých nohou vyvolávají u spousty chlapců erotickou touhu? Nevěřím, že tohle nevíte. Nevěřím také, že máte zájem bavit se o korkáčích pouze v souvislosti s korekcí platfusu. Vaše příspěvky a příspěvky několika dalších dívek ve mne posílují dojem, že některé holky rády provokují, aby mohly následně ponižovat kluky jako je Radek.

Radek (Čt, 14. 8. 2008 - 14:08)

Díky za příspěvek, Vlaďko. Těžko polemizovat s názorem lékaře.Nicméně text výrobce korkáčů je s tím jeho názorem v rozporu. Pokud budeš střídat korkové sandále s pružnou podrážkou s klasickými korkáči, tak myslím nemůžeš pochybit.

Vlaďka (Čt, 14. 8. 2008 - 13:08)

Zrovna nedávno jsem řešila svoje ploché nohy u svého lékaře a ten mi řekl, jak nevhodná je obuv s pevnou podrážkou. Myslím s podrážkou, která se nikterak neohýbá a že právě díky tomu je tolik plochých nohou. Protože noha se nemůže ohýbat a je jen díky vlisům umělě stlačována vahou těla do obutí. Vůbec to nedoporučoval.....

Radek (Čt, 14. 8. 2008 - 13:08)

Ahoj Lucko,

díky za příspěvek, napíšeš nám prosím jako korky nosíš (výrobce) a jak dlouho Ti vydrží?

Lucka (Čt, 14. 8. 2008 - 13:08)

Nosím korky strašně ráda.Doma i v práci.

Reklama

Přidat komentář