Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

nona (Pá, 3. 8. 2012 - 18:08)

Žena buduje společenské... Pro výchovu a zdravý psychický vývoj dítěte je potřebná role matky i otce stejnou měrou. Bohužel, někdy je dítě rádo, když má aspoň jednoho. Pokud oba bereme jako vzory matka stabilita a otec dynamika, bude pak jeden vzor chybět a je třeba to nějak dohnat hlídat. Život a lidské osudy jsou různé. Důležité je, aby dítě poznalo správné hodnoty, ze kterých bude ve svém dospělém životě pokřivených hodnot tohoto světa, vycházet

Acharys (Pá, 3. 8. 2012 - 18:08)

Datumko, charita je trochu...Datumka myslí...Abychom začali především ve své rodině doma.Tím jak máme být empatičtí,solidární a další pozit. projevy v podstatě Lásky ke svým.
A má naprostou pravdu.

Je duležité mít snahu začít doma...a pak to aplikovat dál.

Mare (Pá, 3. 8. 2012 - 18:08)

ale jdi paní Acharys, ty...nono,

vždyť jsi to tady četla na vlastní oči, že jste mně pomalu sunuli do kouta a Acharyska byla vámi vyhledávaná, mohla se ode mně odtáhnou a vyhledávat vaše sympatie, ale ona se mně zastala a mohla ztratit vaše sympatie a přesto to udělala.

Nemusí dělat víc, já sice nemám třetí oko, ale já vím, že ona miluje natolik pravdu , spravedlnost a člověka, že sáhla do ohně.

Nepotřebuju se jí ptát jestli by byla obětavá v daleko horší situaci, já to vím, že ano.

Nakolik to udělala víra a Kristus, nevím, .... to asi neví ani ona sama, ale určitě ji Kristova láska změnila...

3.8. (Pá, 3. 8. 2012 - 18:08)

Datumko, charita je trochu...Žena buduje společenské vztahy skrze Rodinu. A protože vztah člověka k člověku se tvoří od nejútlejšího věku,je prvořadým úkolem ženy dovést děti k úplné samostatnosti.Stále si bohužel myslím,že to přinesla doba. To,že muži nejsou schopni se postarat o své vlastní Rodiny.Tam,kde dítě vyroste pod vzorem rozkazování,nikoliv pod vzorem láskyplné spolupráce.Není schopno ,,dítě,, dát druhému člověku to čemu se říká radost ze služby bližnímu. Při první příležitosti,kdy může samo rozkazovat,ze sebe službu setřese na někoho jiného...

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

.

Pavel z Čech (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

V peklo? Ale Pavle :-) Už...Kdyby tě to neužíralo, tak by jsi chodil na jiné diskuse. Chceš zůstat v anonymitě. Takže teď nevím zda jsi muž, nebo žena. Je to od tebe taková virtuální hra? Asi jo. Zde na internetu můžeš tvrdit co chceš a vydávat se za kohokoli.

nona (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

Nono,charita je pěkná věc....Datumko, charita je trochu lepší almužna. U almužny dáváš a neptáš se, u charity by ses ptát měla..Umění říct ne je důležité, když se cokoli zvrhne v manipulaci a demagogii

Hodnota hodinných vztahů, je na světě to nejdůležitější, co máme. Je o o lásce, toleranci, oddanosti, lojalitě a pokoře. I když se v životě nedaří

S institucí manželství si nejsem tak jistá, mám k institucím vrozený i vypěstovaný odpor a nedůvěru. Ten pán na tom městském úřadě ve zmačkaném nepadnoucím obleku, komolící jména z papíru určitě svůj zájemo ty novomanžele předstírá a je to pro něj jak kafemlejnek....Podle mě se rodina nestává rodinou, jen takto formálně, ostatně následky rozpadu takových rodin známe.

Co myslíš pořádkem v rodině jako předpokladem pořádku v církvi? A jaké církve? A jaké rodiny?Ale to už je taky OT

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

V peklo? Ale Pavle :-) Už jsi černá kronika jako Anna.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

V peklo? Ale Pavle :-) Už jsi černá kronika jako Anna.

nona (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

nechápu wo co tady přesně...O co tady jde? O diskuzi. Bavili jsme se o skutcích, nás to zaujalo, reagovali jsme vy také a já reagovala na Vás.

Empatie je takové manažersky moderní slovo, je to jeden z nástrojů komunikace. Vcítění. Nikoli soucit: Empatie znamená pochopit, co druhého trápí,ale nebrat si to osobně, netrápit se s tím a nijak to neřešit (je to vztak lékaře k pacientovi, který by psychicky neunesl, kdyby měl mít s každým smrtelně nemocným pacientem soucit).Chápete ten rozdíl soucitu a empatie?

S vykáním nemám problém, jen mě to překvapilo, máte na to právo, důležité je, že jsme si to ujasnily. Posledně jsem vám blahopřála k svatbě a tykala Vám. Tam omyl asi začal

Pavel z Čech (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

Toho spamera je mi líto. Je to zoufalí člověk. Užírá ho nějaká křivda, ať už skutečná nebo domnělá. Takže celý jeho život se proměnil v peklo ukřivděnosti. Je to jako droga. Pořád ho to užírá a ničí. Je to nešťastný člověk. Tady vyskočil ze šestého patra 17 letý chlapec. On byl tlustý a učil se na kuchaře. V učilišti se mu posmívali. Jednou matka byla na sdružení v učilišti a tam se dozvěděla, že něco provedl. Když přišla domů, tak mu vynadala on to neunesl, rozběhl se k oknu a vyskočil. Byl na místě mrtev.
Oba rodiče to strašně mrzelo. Už třetí rok chodí matka a někdy je s ní i manžel na hřbitov. Je to těžká rána pro rodiče. Vyčítají si, že měli být víc chápavější.
To se může stát každému z nás co máme děti.

3.8. (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

ale jdi paní Acharys, ty...Nono,charita je pěkná věc. Ale je potřeba se naučit i říkat ne.Řád pro manželství a Rodinu je základní řád lidského společenství. Tento řád ustanovil Bůh jako první a všechny ostatní řády,včetně pořádku v církvi a ve státě,jsou odvozené od řádu v Rodině. Nefunguje-li správně Rodina,nefunguje ani život ve společenství,ani církvi. Nelze vstoupit do prvního patra,aniž jsme neprošli přízmím...

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 17:08)

o´ čistá Mare

Acharys (Pá, 3. 8. 2012 - 16:08)

Jsem Mare vděčná.Byla vytrvalá ...ne jen ke mě.I k mé segře.My jí odporovali ne ošklivě to doufám,že nikdy.Ale říkali jsme si ...Má v tom zmatek...apod.

Njn ,jako jehovistky jsme bohužel hned nechápali co nám Mare chce sdělit.Ale byla my nevím ,proč sama již tehdy sympatická.Já já záviděla...to ,jak o Bohu mluví ....Já jsem uvěřila ,že ta žena má vztah z Bohem!!!...To je něco co mě přinutilo PŘEMÝŠLET!

A následně zkoumat ,jak vlastně uctívám Já sama a proč?...Je dobré to nevzdávat a lidem odhalovat jakoli pravdy ze slova.Nenechat si pro sebe.Ono to funguje.Ne pro každého.Je tu zmatek Bábel...ale stojí ta námaha za to.

Reklama

Přidat komentář