Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

. (Čt, 19. 7. 2012 - 11:07)

.

. (Čt, 19. 7. 2012 - 11:07)

.

. (Čt, 19. 7. 2012 - 11:07)

.

. (Čt, 19. 7. 2012 - 11:07)

.

. (Čt, 19. 7. 2012 - 11:07)

.

. (Čt, 19. 7. 2012 - 11:07)

.

Mare (Čt, 19. 7. 2012 - 11:07)

Anno, vidím, že Krista příliš nevnímáš, pro svědky je evangeliem celá Bible, ale tak to není. Proto se snažíš tady prezentovat hodně veršů.
V Bibli máš čtyři evangelia, o kom je tam hovořeno ?!
My nejsme pro Boha zrnka prachu, jestliže pro nás nechal zemřít svého Syna, kdo nebo co je pro něj důležitější !
Je opravdu jasně vidět, že Krista neznáte a nemáte.
Kristus v žádném případě není kníže Michael z Daniela, ani se nemluví o Kristu ve Zjevení, kdy se hovoří o Michaelovi.
To je strašlivá kompilace a zneuctění Krista ! Jsi plně pod mocí výkladu VRO !

Já věřím, že te (Čt, 19. 7. 2012 - 05:07)

Pavle, věřit a vědět je...Jistě-že.Lide byli vždycky dobří,laskavi a upřimní.A zase budou.Bible je dočastně změnila.Poznali boha.Stali se mu podobnými,zli,kruti,lhostejní k utrpení,atd.To neplatí o všech lidech.Ti kteří zůstali svobodní nezavisli,jsou zastrašovaní peklem a podobnými tresty.Není se čeho bát,život je věčný.To jenom bozi umírají.Jednou umře i tento.

Anna (Čt, 19. 7. 2012 - 02:07)

logos

CÍRKEVNÍ...Pavel z Moravy, tak som si pozrela hlavne o Eusébiovi, a kapitolku - že meno Ježiša a Krista ako je opisované, že bolo známe už v starej dobe.--- No, čo myslíš, podľa Daniela 10:13- Ale 21 dní mi/anjelovi Gabrielovi/ knieža kráľovskej ríše Perzie kládlo odpor, a hľa, prišiel mi na pomoc Michael, jedno z najpoprednejších kniežat... Daniel 10:20-21 ... A teraz pôjdem späť, aby som bojoval s kniežaťom Perzie. Keď budem vychádzať, hľa, bude prichádzať tiež knieža Grécka... a NIE JE tu NIKTO,kto by sa ma v tých veciach pevne pridržiaval, okrem MICHAELA, VÁŠHO KNIEŽAŤA./SZ/=== a pozri si prosím v /NZ/-1.Tesaloničanom 4:16-Lebo sám PÁN zostúpi z neba s prikazujúcim zvolaním, S HLASOM ARCHANIELA.- no čo myslíš, Michael naše knieža=náš Pán ? Kto iný môže mať nad nami ako Veľkňaz túto prioritu ? A čo myslíš, zaujímavé postrehnúť kto "z duchovna" stojí za vojnami,násilím, nepokojami /ako knieža Perzie a Grécka= duchovné kniežatá, nie z ľudskej ríše, len ľudia vhúpnu pod ich vplyv do vojny, a preto sa treba vojen strániť/- a takto to tu funguje, celé to násilie, zločinnosť a pod. Je sa nad čím zamyslieť.

Anna (Čt, 19. 7. 2012 - 01:07)

Já na Osud a na Karmu...Ja tiež, tak nejak ako Jób sme pozorovaní,bol postupne skúšaný. Lenže nám je ten film predom daný ako skúška a sme pozorovaní, lebo už nemá prístup Ten do správneho bydliska. Asi preto tak nejak to asi je. Len človek by sa mal snažiť o bezúhonnosť, podľa svojich danností, možností a schopností na tej našej predurčenej životnej ceste, a duchovná je slobodná /ako inak by to všetko ladilo, zapadalo, včetne vzťahov a všetkého :) /.

Anna (Čt, 19. 7. 2012 - 01:07)

datumko ano třesk- velký...Hani, ja verím vo Veľký tresk. Všemohúci Boh disponuje pre nás nepredstaviteľnou dynamickou energiou, má obrovskú silu. Pre nás nepredstaviteľnú. Ale, ak sú nám Nebeským Otcom sčítané všetky vlasy na hlave a vidí padnúť na zem čo len jediné vtáča, a naša Zem je Vš.Bohu len podnožou, tak sa mi ako "zrnká prachu" s naším obmedzeným ľudským zmýšlaním a malinkou silou a malinkou dynamickou energiou, či málinkatou rozumovou múdrosťou "zameranou prevažne len na existenčné záležitosti",tak si Božiu vznešenosť a hlavne aj tú veľkú lásku k zrnkám prachu, nedokážeme ani predstaviť.

Anna (Čt, 19. 7. 2012 - 00:07)

Ale vždyť o tom to je....Nona, záleží na uctievaní. Duchom a pravdou. Prečo? No práve preto, že Vš.Boh je len jeden. V Žalme 95:9-11, teda za čias putovania našich predkov po pustatine, za čias Mojžiša, sa píše - Keď ma vaši predkovia podrobili skúške, skúšali ma a aj videli moju činnosť. Štyridsať rokov som stále cítil HNUS voči tomuto pokoleniu a potom som povedal:Sú ľud vrtošivého srdca a sami nepoznali moje cesty. O nich som prisahal vo svojom hneve:"Nevojdú do môjho miesta odpočinku."- Takže, čo pociťuje náš Stvoriteľ asi tak dnes? A čo bude následovať? Preto záleží, záleží, veru záleží na "pravde", ak človek po nej pátra ako kopač po pokladoch, tak sa postupne dopátra, doslova dokope= Vš.Boh sa dá človeku sám poznať v pravde. Áno, dá.

nona (St, 18. 7. 2012 - 22:07)

Proč vlastně vesmír...Pavle, věřit a vědět je velký rozdíl. K víře nepotřebuješ důkazy, k vědění ano. Já věřím, že tenhle svět spěje k něčemu lepšímu. Tady na zemi. A v té víře vidím smysl života. Ale jestli tomu tak je, to opravdu nevím

Pavel z Čech (St, 18. 7. 2012 - 21:07)

To jistě né.To že je bůh...To se můžeme Boha na to zeptat, až udělá pořádek na této zemi a on nám jistě odpoví. Zatím nám nechal napsat do Bible, co je pro nás dobré a co jsme schopni nynějším rozumem pochopit.

Pavel z Čech (St, 18. 7. 2012 - 21:07)

To jistě né.To že je bůh...To se můžeme Boha na to zeptat, až udělá pořádek na této zemi a on nám jistě odpoví. Zatím nám nechal napsat do Bible, co je pro nás dobré a co jsme schopni nynějším rozumem pochopit.

Pavel z Čech (St, 18. 7. 2012 - 21:07)

To jistě né.To že je bůh...To se můžeme Boha na to zeptat, až udělá pořádek na této zemi a on nám jistě odpoví. Zatím nám nechal napsat do Bible, co je pro nás dobré a co jsme schopni nynějším rozumem pochopit.

Ale logicky vza (St, 18. 7. 2012 - 18:07)

To jistě né.To že je bůh věčný a nema zač.ani konec to je logické,že.Je to vlastně pravda,je to tam přece napsano.Jsou i jiné knihy a mnohem starší.Podle mého názoru,všechny knihy i ta vaše,vypovidají o představach pisatelů.Zazněla otázka a kdo odpoví ,vyslovi pouze svůj názor.

Pavel z Čech (St, 18. 7. 2012 - 18:07)

Proč vlastně vesmír existuje? Musí to mít nějaký smysl. Všechno má nějaký smysl. Z jakého důvodu vznikl vesmír i naše planeta s celým životem na něm je popsáno v Bibli. Každý má svojí víru. Záleží komu a čemu věří. Ale pořád je to jen víra. Víra v evoluci, víra, že když sním nějaké jídlo, tak po něm nezemřu. Vlastně i vzdělání je založeno na víře. Já věřím tomu co se učím a co mě říkají ti co mě vyučují. Já nemusím věřit ničemu a nikomu a i to je moje víra. Prostě život na zemi je založen jen na víře. Bez víry by se nepostavil žádný dům ani jakákoli lidská stavba nebo technická věc. Bez víry by to ani nikdo nezkusil postavit, kdyby nevěřil, že to má nějaký smysl a nebo, že mu to pomůže.
Takže já věřím, že takhle složitý vesmír a tak krásnou planetu zemi někdo vymyslel a udělal. Někdo zase tomu nevěří, ale nedovede si vysvětlit jak vesmír vznikl, tak to prostě neřeší. Každý jsme jiný. Ale logicky vzato nic se neudělá samo. Dům se sám nepostaví a ani vesmír se sám nemohl postavit.

Pavel z Čech (St, 18. 7. 2012 - 18:07)

Proč vlastně vesmír existuje? Musí to mít nějaký smysl. Všechno má nějaký smysl. Z jakého důvodu vznikl vesmír i naše planeta s celým životem na něm je popsáno v Bibli. Každý má svojí víru. Záleží komu a čemu věří. Ale pořád je to jen víra. Víra v evoluci, víra, že když sním nějaké jídlo, tak po něm nezemřu. Vlastně i vzdělání je založeno na víře. Já věřím tomu co se učím a co mě říkají ti co mě vyučují. Já nemusím věřit ničemu a nikomu a i to je moje víra. Prostě život na zemi je založen jen na víře. Bez víry by se nepostavil žádný dům ani jakákoli lidská stavba nebo technická věc. Bez víry by to ani nikdo nezkusil postavit, kdyby nevěřil, že to má nějaký smysl a nebo, že mu to pomůže.
Takže já věřím, že takhle složitý vesmír a tak krásnou planetu zemi někdo vymyslel a udělal. Někdo zase tomu nevěří, ale nedovede si vysvětlit jak vesmír vznikl, tak to prostě neřeší. Každý jsme jiný. Ale logicky vzato nic se neudělá samo. Dům se sám nepostaví a ani vesmír se sám nemohl postavit.

hana (St, 18. 7. 2012 - 17:07)

A není to jedno,jestli to...datumko ano třesk- velký nebo malý, o tom se běžně mluví. Mě zajímají i další názory.

Reklama

Přidat komentář