Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jo kdokoli z vá (Pá, 29. 5. 2009 - 12:05)

Byl jsem taky SJ.Ale jak je to /slušně/jsou tam SJ další kolo zas.Tak že neslušně!!!Aby vznikl v kartičce rajonu záznam nenavštěvovat.Tak to vidím já.

milka (Pá, 29. 5. 2009 - 08:05)

pro Jinak
píšeš:Ukazuje se, že zvolíme-li si nějaký model podstaty Boží bytosti, dokážeme k němu s velkou pravděpodobností najít verše, které náš závěr potvrdí. Je ovšem otázkou, zda náš závěr obstojí při porovnání s celou Biblí.

Přesně tak.Nelze se odvolávat na některé verše,musíme chápat celý příběh,příběh o životě a Bohu.
Představme si ,že se dohadujeme zda Ivan z Mrazíka byl hodný nebo zlý?Každý ukáže na určitou část děje,vždyt je tam obojí.Jenže podstata je jiná.Co se stalo s Ivanem pochopíme jen pokud budeme sledovat celou pohádku.Možná se nad mým příkladem zasmějete,ale pokusme se zamyslet.

Když budeme číst celé písmo jasně vidíme,jak nám ve SZ Bůh ukazuje naši nedokonalost,naši hříšnost,naše neustálé pokušení.Přitom nám nabízí stále pomoc,jenže my jako lidé nejsme schopni dosáhnout dokonalosti,proto již ve SZ Bůh hovoří o milosrdné spáse,kterou nám přichystal.
Bible si neprotiřečí,stejně jako příběh o Ivanovi.Jen je tam něco mezi,a to je,že Ivan dosáhl proměny.Ivan byl naplněn láskou.Láska ho změnila,láska mu ohřála srdce.Už nemusel přemýšlet co je dobrý skutek,jelikož jednal podle lásky,podle vřelého srdce.
A takový je dar od Boha podle písma.Naplní-li naše srdce láskou,budeme jednat spravedlivě jelikož láska neubližuje.
Toto je dar skrze JK,který se obětoval,aby nám dokázal,že může být smrt přemožena pokud jej budeme následovat.JK nám nabízí tuto spásu,odpuštění našich hříchů,proměnu k laskavějšímu člověku.Nabízí nám svoji cestu(sebe),ale my můžeme po této cestě jít pouze ,pokud v ní budeme věřit,jelikož ta cesta je neviditelná(alespon na první pohled)

Skutky
3. Vysvětloval a předkládal jim, že Kristus musel trpět a vstát z mrtvých a že "toto je Kristus: Ježíš, kterého vám kážu!"(káže jméno,neříká vzývejte JHVH!Káže pouze jediné jméno,JMÉNO JK.)

23. Když jsem tu totiž procházel a pozoroval, co uctíváte, našel jsem také oltář, na kterém je napsáno: 'Neznámému bohu'. Koho tedy uctíváte nevědomě, toho vám já zvěstuji.???(chápete???Vždyt oni nevědomě ctí JK!!!)

12. Když však byl Gallio místodržitelem Acháje, povstali Židé jednomyslně proti Pavlovi a přivedli ho před soudnou stolici
13. se slovy: "Tento muž navádí lidi, aby ctili Boha v rozporu se Zákonem!"(opět vidíte ???Takto mluví SJ!)

Toto jsou opět nechvalně pouze některé verše,ale můžeme číst celé Skutky a vnímat,co nám říkají.

nemo (Pá, 29. 5. 2009 - 01:05)

Katko, jsi asi u nich, kam a jak si to zaznamenají?, vedete si kartotéku ulic a čísel domů (schránek) občanů?, není to porušování ústavy? Máte souhlas občanů na tuto evidenci?

jinak (Pá, 29. 5. 2009 - 01:05)

Ukazuje se, že zvolíme-li si nějaký model podstaty Boží bytosti, dokážeme k němu s velkou pravděpodobností najít verše, které náš závěr potvrdí. Je ovšem otázkou, zda náš závěr obstojí při porovnání s celou Biblí. Nakonec zjišťujeme, že o uspořádání v nebi (a tedy i Boha) nevíme dohromady nic, informace podané v Bibli jsou velice kusé a lze říci že rozporuplné. Zkusme si uvědomit, že mnozí věřící (či církve) hlásící se ke křesťanství postavili své představy o bytostní podstatě Boha na hlavní místo ve svých naukách a v lepším případě označují jiné věřící, kteří jejich představy nesdílejí, za nekřesťany, v horším případě své "odpůrce" rovnou hubili. Pokud porovnáme historický vývoj spojený s těmito představami a nejednoznačnost záznamu v Bibli, snadno můžeme dojít k závěru, že naše představy o "složení" Boha nejsou důležité a že byly použity Satanem ke zmatení věřících pro rozdělení křesťanů. Ostatně, Ježí říkal, podle čeho ostatní lidé poznají jeho učedníky - a určitě sem nepatří vyznávání Trojice ani pojetí SJ. Podívejme se ještě, co Nový zákon označuje za důležité pro spasení, tedy za životně důležité.

J 13:35: Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým.
Mk 13:13: Budou vás všichni nenávidět pro mé jméno; ale kdo vytrvá až do konce, bude spasen.
Mk 16:16: Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen.
Sk 15:11: Věříme přece, že jsme stejně jako oni spaseni milostí Pána Ježíše."
Ř 10:13: `každý, kdo vzývá jméno Páně, bude spasen´.
Žd 11:6: Bez víry však není možné zalíbit se Bohu. Kdo k němu přistupuje, musí věřit, že Bůh jest a že se odměňuje těm, kdo ho hledají.

Roman (Čt, 28. 5. 2009 - 23:05)

Ří 9:14 Co tedy řekneme? Je snad u Boha bezpráví? Kéž k tomu nikdy nedojde! 15 Vždyť říká Mojžíšovi:

Roman (Čt, 28. 5. 2009 - 18:05)

Z 27.5.2009 17.15.29
Milý neznámý nicku, Tvůj článek mě rozradostnil. Úplně stejný pocit jsem zažil to co Ty. Ježíš Kristus jest Pánem ke slávě Boha Otce leč v Duchu svatém. Taky tehdy jsem nemohl tato slova brát vážně, nějaké tabu.
A tak místo toho jsem se snažil se zdokonalovat v chování... leč marně i když zdánlivě na pohled, snažíce se bránit toto učení stůj co stůj. Hierarchie svědkovská jako farizejská, prostě nevěřící že se může tykat i každého, kdo prosí o pomoc Pána Ježíše. On prostě každému vylije Ducha svatého a poté následuje toho s pomocí tohoto ducha. Boží dar...

Návštěvník (Čt, 28. 5. 2009 - 18:05)

Neznám jinou církev,která je tak neupřímná a má pravidla postupné informace.
všechny jiné církve řeknou a učí hned všechno narovinu,nic netají před nováčky.vy předkládáte po troškách,aby každý hned neutekl.

Návštěvník (Čt, 28. 5. 2009 - 18:05)

Poslechni si viác,o Božím Království,pro vyvolené.Slib ,který nelze ověrit.Dnes dávej a někdy dostaneš.kdy?Ptej se kdy?ptej a za co ?chtěj znát celou pravdu,ne jen tu vypracivanou psychologem.

Katka (Čt, 28. 5. 2009 - 18:05)

Jane, mrzí mne, že to tak cítíš. říkáš, že přicházíme opakovaně, vyslechl jsi si alespoň jednou trochu víc? Znáš skutečně poselství zaznamenané v Bibli? Nebo máš jen předsudky a částečné neověřené informace?
Zamyslí se nad tím.

Jo kdokoli z vás si již nepřeje navštívit, stačí to slušně sdělit svědkům, kteří vás navštíví a oni si to zaznamenají.
Jistě budou vaše přání respektovat.

Jane (Čt, 28. 5. 2009 - 17:05)

Jehovismus je jedna z nejsilenejsich nabozenstvi. Nechat zemrit vlastni dite, kvuli prijmuti cizi krve.Neslavit Vanoce, narozeniny nic. Porad se jenom vtirate a zvonite u kazdeho zvonku v baraku, abychom se pridaly k vam. Prichazite opakovane i kdyz uz vas 10 let odhanim...:-(

Návštěvník (Čt, 28. 5. 2009 - 17:05)

3. Jestliže je pak naše evangelium zakryté, je zakryté těm, kteří hynou,
4. nevěřícím, jimž bůh tohoto světa oslepil mysli, aby jim nezazářilo světlo evangelia o slávě Krista, který je obrazem Božím.
5. Neboť nekážeme sami sebe, ale Ježíše Krista jako Pána, a sebe jako vaše služebníky pro Ježíše.

v jejich bibli, (Čt, 28. 5. 2009 - 17:05)

nemo nevím co je to za knihu,ale Bible to rozhodně není,mají ji bez obrázku.

Káťa (Čt, 28. 5. 2009 - 17:05)

Honzo, je to tak, je napsáno v Matoušovi 24:40-41:
Potom budou dva muži na poli:jeden bude vzat s sebou a druhý zanechán, dvě ženy budou mlít na ručním mlýnku,jedna bude vzata s sebou a druhá zanechána.
Nevím jestli se to dá pochopit selským rozumem, ale pochopit se dá, zvláště pak, když si uvědomíme kdo bude takto selektovat.
Mimochodem, nikdo nikde neříkal, že budou zachráněni jen všichni SJ. Dá se předpokládat, že někteří ano a někteří ne, stejně tak je možné že budou zachráněni lidé, kteří o Jehovovi nikdy nic neslyšeli, ale budou mít dobré srdce.

Návštěvník (Čt, 28. 5. 2009 - 17:05)

Ale před tím vším na vás vztáhnou ruce a budou vás pronásledovat. Budou vás vydávat do shromáždění a vězení a kvůli MÉMU JMÉNU vás povedou před krále a vládce.

co (Čt, 28. 5. 2009 - 17:05)

jak na reklamních letácích supermarketů?

nemo (Čt, 28. 5. 2009 - 16:05)

honzo, odpověď bude asi stejná pohádka jako v jejich bibli, kde na obrázku jsou dva mladí lidé a pod obrázkem je napsáno: Těmto mladým lidem je 1000 let.

honza (Čt, 28. 5. 2009 - 14:05)

SJ-mám otázku.Až bude konec světa,vy vyvolení SJ budete zachráněni.Nedokážu si představit jak.Můžete selským rozumem napsat jak,ne prosím litanie o ničem.Prosím konkrétně.Děkuji

nevím,neznám,ne (St, 27. 5. 2009 - 19:05)

to znači upřimného člověka,moudrý ví.

Návštěvník (St, 27. 5. 2009 - 19:05)

Milko,není za co se omlouvat.
A není ostuda říci nevím,neznám,nerozumím.To značí moudrého člověka.....

milka (St, 27. 5. 2009 - 19:05)

nikdy neříkej,nikdy
Sama mém tuto zkušenost,ještě nedávno bych nevěřila,kam mě život zavane.

Reklama

Přidat komentář